«Спроба загальмувати розвиток Росії»: які заходи стримування Москви Вашингтон планує ввести у справі Скрипаль

  1. по похилій
  2. «Мета - обмежити можливості ЗС Росії»

Держдеп США розкрив зміст нового пакету санкцій щодо Росії, які, як передбачається, вступлять в силу 27 серпня. У документі, опублікованому на сайті Федерального реєстру, згадуються кредитні обмеження, заборона на експорт зброї і постачання продукції подвійного призначення. Радник Дональда Трампа з нацбезпеки Джон Болтон, перебуваючи з візитом в Києві, заявив, що санкції збережуться до тих пір, поки Москва «не змінить свою поведінку». RT з'ясовував, чи позначиться на економіці Росії посилення санкцій тиску.

У п'ятницю, 24 серпня, Федеральний реєстр США, що виконує функцію збірки урядових документів, розмістив на своєму сайті повідомлення про нові санкційних заходи, що вводяться Держдепом США щодо Росії. Офіційно список чергових обмежень повинен вступити в силу 27 серпня.

У повідомленні пояснюється, що нові заходи будуть включати заборону на надання зовнішньої допомоги, продаж зброї і фінансування таких угод, відмова від кредитування з боку державних структур Сполучених Штатів і заборона експорту товарів і технологій подвійного призначення. В даний час видача ліцензій на поставку товарів подвійного призначення ведеться в індивідуальному порядку, проте, згідно з роз'ясненнями американських дипломатів, тепер влада США будуть відмовляти в дозволах таких поставок без розгляду заявок.

Також по темі

Екс-конгресмен Рон Пол: Введення санкцій - це рання стадія підготовки до війни Екс-конгресмен Рон Пол: Введення санкцій - це рання стадія підготовки до війни

Нові антиросійські санкції США, пов'язані зі справою Скрипаль, можуть вступити в силу 27 серпня. Про це повідомили в Держдепартаменті ....

При цьому в документі зазначено, що виключення з експорту в Росію будуть зроблені для виробів і матеріалів, що використовуються в космічній індустрії. Крім того, американська влада не будуть обмежувати операції, спрямовані на забезпечення безпеки польотів цивільної пасажирської авіації. Також виключення будуть зроблені для експорту товарів комерційним кінцевим споживачам і цивільним кінцевим споживачам на індивідуальній основі.

Наявність таких лазівок, орієнтованих на американські компанії, свідчить про триваючу політиці подвійних стандартів, заявив в бесіді з RT політолог, професор Академії військових наук Сергій Судаков.

«США завжди залишають лазівки для своїх компаній і корпорацій, які працюють в Росії, а це досить великий бізнес. Значна кількість американських бізнесменів приїжджає в Росію, вони ведуть діалог і укладають нові угоди і контракти, незважаючи на санкції. Це і говорить про подвійні стандарти. Вони готові вводити санкції не тому, що ми в чомусь винні, а тому, що вони вважають, що ці механізми торгової війни повинні бути використані до переможного кінця », - пояснив Судаков.

На думку доцента МГИМО (У) МЗС Росії Кирила Коктиша, такі винятки в санкціях потрібні Дональда Трампа для подальшого маневру - прагнучи перехопити контроль над зовнішньополітичною порядком, він робить більш радикальні заяви.

«Трамп зацікавлений в тому, щоб перехопити прапор у демократів в грі протистояння Росії, і в цьому плані, випереджаючи конгрес, він вводить свої власні санкції, які голосно звучать, але дозволяють маневрувати», - розповів він в бесіді з RT.

«Цей список санкцій пакет повинен справити враження з точки зору піару, він повинен дозволити зберегти Трампу свободу для торгу. Якщо він буде виходити з Росією на угоду, то ці речі повинні бути йому підконтрольні, щоб їх можна було переглянути », - додав Коктиш.

Згідно із заявою Держдепу, нові санкції будуть діяти не менше одного року , До наступного сповіщення з боку американської влади. Розпорядження підписане помічником державного секретаря США з міжнародної безпеки Крістофером Фордом.

по похилій

Тим часом Держдеп оголосив про намір ввести нові санкції проти Росії ще 8 серпня, аргументувавши це нібито мають місце порушеннями американського Закону про контроль над хімічною та біологічною зброєю і заборону його застосування від 1991 року. Зовнішньополітичне відомство США стверджує, що російська влада використовували хімічну або біологічну зброю проти власних громадян, маючи на увазі справу про отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Відповідно до заяв американських дипломатів, дані заходи є лише першою хвилею санкцій, передбачених Законом про хімзброї 1991 року.

Друга хвиля санкцій може бути введена через три місяці після першого пакету і передбачає зниження статусу дипломатичних відносин, заборона експорту будь-яких товарів, крім продовольства, імпорту російських товарів і нафти, блокування кредитів по лініях міжнародних організацій.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи плани Держдепу, зазначила, що подібні випади ніяк не сприяють діалогу між Москвою і Вашингтоном. «Звичайно, новий виток санкцій нічого, крім додаткової напруженості, не принесе, це очевидно», - наводить її слова агентство РІА Новини.

Разом з тим Росія була готова до цих санкцій, і в новому пакеті немає нічого незвичайного, повідомив RT перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

«Нічого, що б нас вразило, не відбулося. Що стосується заборони на фінансування угод, пов'язаних зі зброєю, - вони давно не проходили через американські банки. Відносно заборони експорту товарів і технологій подвійного призначення ми давно перейшли на імпортозаміщення або знайшли інші джерела поставок. США починають шкодити більше собі, а не нам, адже вони втрачають ринки і ллють на млин нашої економіки », - заявив Джабаров.

В цей же день радник президента Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон , Перебуваючи з візитом в Києві, заявив, що режим санкцій буде зберігатися до тих пір, поки Росія не змінить «лінію поведінки».

«Ці санкції діють зараз і будуть продовжувати діяти до тих пір, поки ми не побачимо необхідних змін в поведінці Росії», - наводить слова Болтона агентство Reuters.

«Мета - обмежити можливості ЗС Росії»

Загальна спрямованість американської політики санкцій щодо Росії йде в одному і тому ж руслі з 2014 року, зазначив у розмові з RT головний науковий співробітник Інституту США і Канади Володимир Васильєв.

«Перше - обмежити експорт наукомісткої технології, електроніки. Друге - технологій подвійного призначення, які можуть бути використані в оборонно-промисловому комплексі Росії. Нарешті, всі інші заходи мають на меті обмежити можливості Росії щодо модернізації збройних сил », - пояснив політолог.

За його словами, останні дії Держдепу США зачіпають ринок озброєнь і демонструють схильність Вашингтона до нечесної конкуренції.

«Оскільки експорт зброї зберігає важливу частину загального російського експорту і в цьому плані безпосередньо конкурує з США, Америка вдається до методів нечесної конкуренції відносно російських оборонних товарів. Оборонка у нас є наукомісткої галуззю, тому тут ми бачимо спробу загальмувати науково-технічний розвиток Росії », - заявив Васильєв.

Що ж стосується модернізації збройних сил Росії, то навряд чи додатковий списку санкцій пакет її сильно загальмує, вважає експерт.

«Списку санкцій лінія продовжиться, але російський оборонний комплекс до цього вже пристосувався - принцип обмеження доступу Росії до новітніх видів техніки і технологій застосовувався ще з часів холодної війни», - пояснив Володимир Васильєв.

Також по темі

«Санкційний раж»: як США примушують союзників відмовитися від покупки С-400 «Санкційний раж»: як США примушують союзників відмовитися від покупки С-400

США не виключили введення санкцій проти країн, які мають намір закуповувати російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». Про ...

Рішення з боку США було очевидним, вважає політолог Володимир Брутер. На його думку, зупинити тиск санкцій преса зможе лише крайня ступінь деградації відносин між Вашингтоном, Москвою і Пекіном.

«Цей процес буде тривати до тих пір, поки відносини між США, Росією і Китаєм намацав досить стійке дно. Поки Америка вважає, що їй це вигідно, вона буде продовжувати таку політику і все переговори, які йдуть між Росією і США з цього приводу, не приведуть до відмови від цієї політики. Вашингтон буде її продовжувати, і, ймовірно, агресивніше, ніж зараз », - пояснив політолог у розмові з RT.

Він зазначив, що на даний момент у Росії немає можливості реагувати дзеркально, оскільки мова йде про світову торгівлю, яка адаптована під потреби Заходу і більшою мірою США. Можливою відповіддю, вважає Брутер, може стати відмова від американського долара.

«Це проблема не одного сьогоднішнього дня. Росії належить вибудувати політику на перспективу, причому і на ближню, і на віддалену, і йти саме до того, що вигідно в перспективі, а не зараз », - уклав Володимир Брутер.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация