спрощене банкрутство

  1. Банкрутство за спрощеною схемою Проблеми з курсом національної валюти, складності в міжнародних відносинах...
  2. Для яких підприємств застосовується спрощена процедура банкрутства?
  3. Як скористатися спрощеним порядком банкрутства?
  4. Відмова в застосуванні спрощеної системи
  5. висновок

Банкрутство за спрощеною схемою

Проблеми з курсом національної валюти, складності в міжнародних відносинах і підвищення Проблеми з курсом національної валюти, складності в міжнародних відносинах і підвищення   вартості кредитів, викликане зростанням ставки рефінансування, неминуче підведуть багато підприємств до необхідності пройти через   процедуру банкрутства вартості кредитів, викликане зростанням ставки рефінансування, неминуче підведуть багато підприємств до необхідності пройти через процедуру банкрутства . Визнання неспроможності в арбітражному суді - справа досить довгий, копітка і відповідальна. Добре, коли керівники вчасно приймають рішення звернутися за допомогою до юристів, які займаються проведенням банкрутства. В арсеналі професіоналів безліч законних методів, що дозволяють звільнитися від боргового тягаря і «красиво піти» з бізнесу. У даній статті буде розглянуто порядок проведення банкрутства за спрощеною процедурою.

Переваги банкрутства по «спрощенці»

Сама процедура банкрутства тягне певні витрати. У слідстві того, що арбітражні дії по визнанню неспроможності можуть тривати кілька років, витрати істотно зростають. Спрощена система дозволяє позбутися від непотрібних процедур і, за рахунок цього, суттєво прискорює процес. Таким чином, підприємство покине реєстр всього за кілька місяців, знизивши можливі витрати. Економія часу і грошей може досягати 30%. При цьому процес ліквідації проходить абсолютно легально і за результатами не відрізняється від повноцінної процедури банкрутства. Можливо, читач запитає: чому ж тоді всі підприємства не вдаються до використання спрощеного порядку? Вся справа в тому, що закон про банкрутство дозволяє цей порядок лише за наявності певних умов.

Для яких підприємств застосовується спрощена процедура банкрутства?

Про визнання неспроможності в спрощеному порядку можна говорити лише в тому випадку, якщо керівництво і засновники компанії не бачать економічних перспектив і мають намір ліквідувати організацію. Саме тому в процедурі банкрутства за спрощеною схемою не застосовуються стадії спостереження, фінансового оздоровлення і зовнішнього управління. Є й інший випадок, в якому можливе застосування спрощеного порядку. Він характеризується тим, що, незважаючи на спроби контрагентів або представників фіскальних органів, не вдається встановити місцезнаходження керівника підприємства. Таке підприємство відноситься до категорії «відсутній боржник». Визнати фірму відсутнім боржником можна також в тому випадку, якщо фактично ніякої підприємницької діяльності не ведеться. Про це можна судити по відсутності рух грошових коштів на особовому рахунку компанії протягом 12 місяців поспіль. Реально існуюча компанія може бути визнана «відсутнім боржником» і ліквідована за спрощеною схемою лише в тому випадку, якщо вартість її активів і майна є меншою ніж судових витрат, які виникнуть при розгляді питання про банкрутство в загальному порядку.

Як скористатися спрощеним порядком банкрутства?

Питання, пов'язані з банкрутством організацій , Розглядає арбітражний суд. Однак в разі, якщо мова йде саме про спрощений порядок - спочатку потрібно звернутися в реєструючий орган. Саме на цьому етапі слід заручитися підтримкою юриста, так як на момент звернення вже повинні бути підготовлені кілька документів, від яких буде в значній мірі залежати результат справи:

  • рішення про ліквідацію;
  • повідомлення про ліквідацію;
  • призначення ліквідатора.

Від стандартної ліквідації даний випадок буде відрізнятися лише тим, що мають місце борги. Коли ліквідатор складе проміжний ліквідаційний баланс, будуть виявлені підстави для фіксації банкрутства. Після належного повідомлення про цей факт керівника і засновників організації можна переходити до звернення в арбітражний суд . Якщо заяву підготовлено правильно і суд виніс ухвалу про визнання боржника банкрутом, то повноваження ліквідатора на цьому припиняються і починається конкурсне виробництво. Для цих цілей арбітраж призначає конкурсного керуючого. Роль цієї особи в проведенні процедури банкрутства складно недооцінити, тому для контролю над його діями часто залучають професійного юриста. Після закінчення конкурсного виробництва керуючий представляє свій звіт, на підставі якого суд повністю ліквідує юридичну особу. Після цього реєструючий орган виключає підприємство з державного реєстру, а всі борги, штрафи і неустойки вважаються погашеними.

Відмова в застосуванні спрощеної системи

Існують обставини, об'єктивно перешкоджають прискореному визнання банкрутства. Один з найбільш важливих факторів - черговість подачі документів. Якщо заява про визнання банкрутства буде передано до арбітражного суду раніше, ніж була ініційована процедура ліквідації, то справа про неспроможність буде розглядатися в загальному порядку. Потрібно відзначити, що право звернутися в арбітражний суд є не тільки у керівника підприємства або обраного

ліквідатора, а й у кредиторів, чиї дії неможливо контролювати. В деяких випадках ліквідатора, а й у кредиторів, чиї дії неможливо контролювати кредиторам невигідно проведення банкрутства за спрощеною схемою, так як воно не має на увазі заходів з фінансового аналізу підприємства, Також і строк пред'явлення вимог скорочується з двох місяців до одного. Беручи це до уваги, слід почати процедуру ліквідації якомога раніше.

Якщо говорити про спрощений порядок визнання банкрутства у випадку з відсутнім боржником, то тут перешкодою може стати виявлення ознак фінансової діяльності менш ніж за рік до проведення процедури. Такою ознакою може стати, наприклад, звітність підприємства, що надійшла до податкового органу протягом останніх 12 місяців.

висновок

Спрощений порядок визнання фінансової неспроможності може заощадити час і гроші, але, на жаль, не застрахує від можливих ризиків при проведенні цієї процедури. Вони залишаються такими ж, як при загальному порядку оформлення: залучення до відповідальності за «фіктивне банкрутство» і субсидіарну відповідальність керівництва та засновників щодо боргових зобов'язань підприємства. Зараз ці норми застосовуються на практиці не так часто, носячи скоріше декларативний характер, проте це не відміняє із значущості і, як наслідок, необхідність відноситься до процесу банкрутства з належною увагою і відповідальністю. Провести цю процедуру за всіма правилами і з мінімальними ризиками допоможе юрист з досвідом роботи з подібними справами.

Для яких підприємств застосовується спрощена процедура банкрутства?
Як скористатися спрощеним порядком банкрутства?
Можливо, читач запитає: чому ж тоді всі підприємства не вдаються до використання спрощеного порядку?
Для яких підприємств застосовується спрощена процедура банкрутства?
Як скористатися спрощеним порядком банкрутства?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация