США розгромила Російсько найманців в Сирії, війна, Обозреватель, блог

За попередньою інформацією, перше бойове зіткнення США з Росією в ніч з 7 на 8 лютого завершилося для агентів Москви в Сирійській Республіці катастрофічним і блискавичним розгромом. Масована оборонна атака з боку американських стелс-винищувачів, вертольотів, бойових дронів і артилерії протягом декількох хвилин привела до повної ліквідації бронеколони ПВК "Вагнер", яка намагалася підтримати наступ асадітов на нафтові поля в Сирії, які утримують союзники США. Зібрали значна кількість інформації з відкритих джерел - ЗМІ, соцмереж та інших ресурсів, - де повідомляються подробиці великого бою американських військовослужбовців проти російського підрозділу, яка обернулася для росіян, ймовірно, найсерйознішими втратами особового складу за всю сирійську кампанію, яку проводить Росія з вересня 2015 року . Відомості грунтуються в тому числі на аудіопереговорах російських найманців, - пише Олександр Кушнарьов для Ньюсайдер .

Російські найманці з приватної військової компанії Вагнера виявилися в числі бойовиків, ліквідованих американськими ВПС 7 лютого за спробу відбити у союзників США нафтові поля. Про це повідомляють телеканал CBS з посиланням на чиновника Міноборони США, а також численні російські джерела. Попередньо можна говорити про перший в Сирії епізоді загибелі російських солдатів від ударів американських сил. Число загиблих росіян оцінюється понад 200 осіб. При цьому така інформація, ймовірно, спростовує заяву Москви про те, що вона не брала участі в цій операції прихильників режиму Башара Асада.

"Очевидно, мова йде про так званої" ПВК Вагнера ", яка діє на родовищах корисних копалин в долині Євфрату, - вказує зі свого боку волонтерська група Conflict Intelligence Team в своєму Telegram-каналі. - За даними джерел Пентагону, справжньою причиною зіткнення став контроль за одним з нафтових родовищ в цьому районі. у 2017 році "Фонтанка" повідомляла про контракт між російською компанією "Європоліс", афілійованої з "ПВК Вагнера", і сирійськими властями про "звільнення" та подальшої експлуатації нафтогазових ресурсів з рії ".

"На цей раз в Сирії сталося дещо серйозне"

У свою чергу Ігор Гиркин, який командував російськими бойовиками в Україні в 2014 році, підтвердив, що штурмовий загін "Вагнера" ​​дійсно зазнав важких втрат в ході оборонної операції, яку провела проамериканська коаліція.

"Знищений 5-й штурмовий загін, бронегруппа і артилерійський підрозділ. У районі населеного пункту Хішам", - написав він у своєму акаунті "Вконтакте".

"Одне - практично повністю знищено, друге - розгромлено" в мотлох ", - писав Гиркин, вказуючи, що російські втрати склали близько 100 чоловік.

Раніше він зазначив, що всупереч офіційним заявам Міноборони РФ про те, що "офіційних російських військових", все ж "під виглядом сирійців", "ударам американської авіації піддалися 2 тактичних підрозділу" Вагнера ".

Пізніше з'явилося повідомлення Гиркин про те, що суперечливі відомості про російських втрати "постійно змінюються в сторону збільшення".

"На даний момент точно ясно, що убитих і поранених реально - сотні. Кілька сотень ... Нібито - аж за 600 (644, якщо точніше, - і це тільки убитих) ... Раніше звучали цифри в 215-217" 200х " ... і ще повідомляють, що "не остаточно" - багато людей по сьогодні вважаються зниклими без вести ... Виключати ймовірність таких втрат теж не можна - адже бої тривають і плацдарм, який (мені це давно відомо - з грудня місяця) був захоплений на східному березі Євфрату і контролювався саме "вагнеровцамі" - тепер практично ліквідовано при масованої підтримки а ртіллеріі і авіації США. Можливо, крім зазначеної колони дісталося і іншим підрозділам ", - пише Гиркин, додаючи, що з'являється" все більше інформації, що "під роздачу" разом з найманцями потрапило і якийсь підрозділ Служби спеціальних операцій Міністерства оборони (ССО ) ".

"При таких втратах" замести сміття під килим "(а для кремлівських стратегів все люди - сміття) повністю не вийде і, нехай із запізненням, але масштаб катастрофи буде відомий у всіх подробицях", - резюмує Гиркин.

Про те, що "на цей раз в Сирії сталося дещо серйозне", йдеться і на ресурсі Telegra.ph. За даними автора "ЕЖ", в ніч з 7 на 8 лютого "війська США знищили на 5-у роту цих самих" Вагнеровцев ", які" рухалися з настанням в сторону позицій сил Коаліції ".

За даними ресурсу, представники командування США і РФ не встигли зв'язатися один з одним по "гарячою лінією", що зазвичай використовуються в подібних випадках, щоб уникнути випадкового зіткнення, тому "почалася бійня". Як випливає з замітки, американські війська застосували вертольоти, артилерію, а потім і авіацію для відбиття нападу, влаштованого російсько-сирійським альянсом.

"Підсумок - майже вся 5-а рота знищена, це більше 200 чоловік, обстріл почали з вертольотів і артилерії, потім вже в справу пішла піхота", - йдеться в матеріалі видання.

Відзначається, що в ході операції американські дрони знищили артилерію ПВК "Вагнер", яка повинна була прикрити атакуючу групу: "Кажуть, що там навіть збирати нічого, тому що все начисто розбомбили".

За даними джерела "їжака", після цього інциденту з Сирії були евакуйовані близько 150 поранених: "Три повітряних судна: В Москву і два в Пітер. В основному всі осколкові, просто авіацією / Артою пройшлися", - пише автор, підкреслюючи, що прямого зіткнення з американцями не було.

Аудіопереговори: "Були Піндос ... Спочатку Артою накрили"

У Мережі з'явився аудіозапис переговорів російських найманців, які підтверджують великі втрати в результаті американської атаки. Розшифровку переговорів цитує в тому числі видання Znak.com, опускаючи при цьому величезна кількість ненормативної лексики, рясно присутню в діалозі.

"Були Піндос (американці) ... Спочатку Артою (артилерією) накрили, потім підняли чотири вертушки (вертольоти) і в карусель запустили з великокаліберних кулеметів ... У наших крім автоматів нічого не було. Взагалі влаштували там пекло. Піндос конкретно і чітко знали, що це ми йдемо, російські ось наші йшли завод віджимати, а вони на цьому заводі сиділи ... Дуже багато зниклих без вести ", - говорить голос на першому записі, відзначаючи, що" відразу ж "загинули 200 осіб в першій роті, 10 в другій і ще скільки-то в третій.

"Брат, ну дивися. Там 177 убитих - тільки 5-я рота. 2-ку практично не зачепило. Коротше, 5-ку всю знищили, їх розкатали там авіацією, вертушками, артилерією, і курди з американцями на них поперли, у пацанів просто не було шансів, 5-ка лягла майже вся ", - повідомляється на другому записі.

Третій запис свідчить, що російсько-асадовскіе артилерійські сили намагалися атакувати американську бронеколону, демонстративно підняла прапор США, однак американські вертольоти оперативно нейтралізували загрозу з боку "Вагнера", які в підсумку втратили 215 убитими. За його словами, "вагнеровци" "в колону вишикувались", "не доїхали до цих (позицій) метрів 300-700". Він вказав, що вперед пішов один з взводів, тоді як "колона, стояла".

"Ці американський прапор підняли і по ним арту початку жорстко ... (" бити "), а потім вертушки підлетіли і почали (" громити ") всіх ... Зараз парняга віддзвонив - в цілому 215" двохсот ", на зразок так, коротше розкатали просто жорстко ... Позначили себе ... Наші взагалі на що сподівалися? ... (втечуть)? налякати? ", - дивується він.

За даними четвертої записи, "з техніки, говорить, уцілів один танк і один БРДМ, а все ... інші танки були знищені в перші хвилини бою відразу".

Ресурс WarGonzo, який опинився в числі розповсюдили ці аудіозаписи, написав про те, що "артилерія не змогла захистити" вагнеровцев "через атаки дронів" США.

"Артилерія не змогла підтримати знищену колону" вагнеровцев "не просто так - буквально відразу ж вона була атакована бойовими дронамі американців і виведена з ладу. У хлопців практично не було шансів - після артобстрілу по залишкам колони пройшлися з вертольотів. Коштів ППО навіть ручних не було . Мало хто вижили підтверджують - над окопами противника висіли американські прапори ", - повідомили співрозмовники WarGonzo.

Бій за нафту

Канал Directorate 4 пов'язує загибель росіян з ударами 8 лютого, коли "авіація країн Заходу завдала удару по частинах урядових військ, які атакували позиції" сирійських демократичних сил "(СДС) в районі населеного пункту Хішам". Відзначається, що це сталося в ході бою за нафтове родовище "коник", яке стало метою урядових військ, підтримуваних, по всій видимості, російської ПВК.

"Не дивлячись на те, що воно фізично контролюється СДС, шейх місцевого племені пообіцяв віддати його в користування уряду Сирії (а швидше за все, одному з сирійських бізнесменів особисто). Підсумком цього договору і стала атака Сирійської Арабської армії (САА), - пише Directorate 4 . - Всі сторони сходяться в тому, що в результаті удару було вбито близько 100 чоловік. Серед них як рядові солдати, так і високопоставлені офіцери і бригадний генерал Юсуф Айша Хайдер ".

Відзначається, що "крім безпосередньо військовослужбовців САА, в атаці брали участь іранські" Бригади Фатіма "та представники російської ПВК", проте судити про кількість втрат в Directorate 4 не наважилися.

"Навіщо полізли на американців"

У групі ВК, яка носить назву "Проект Партизан Найманці Виживання Тактика Похід", йдеться про те, що інформація про розгром американцями російського підрозділу підтвердилася. За даними групи, 7 лютого в район Дейр-ез-Зора було відправлено в бій 253 громадянина Росії, в тому числі 5-я рота ПВК "Вагнер", а також якісь "СПН МО", "артилеристи" і "танки".

"З них загинуло 217 (дані оновлені)", - повідомляє група, додаючи, що ці відомості не будуть розголошені "по телевізору".

"Авіація коаліції USA безкарно ... (знищувала) громадян Росії майже 4 години. Спочатку довбала Артилерія. Потім Lockheed AC-130 Spectre і пара вертольотів полювали і добивали тих хто намагався сховатися", - пишуть автори замітки, відзначаючи, що навіть підручних засобів ППО у російської колони не виявилося. За їхніми словами, "велика частина убитих - купа останків", які неможливо ідентифікувати.

"Дуже велике питання полягає в тому, чому ... (засоби ППО у росіян - Newsader) не з'явились заздалегідь, хоча б на етапі підготовки цієї нещасливої ​​операції. Або хтось думав, що американці раптом злякаються показати свою силу, знаючи, що формально їм за це не зможуть пред'явити? ", - журиться автор матеріалу на сайті enotcorp.org.

Тим часом аккаунт ВК під назвою "ЦСН ФСБ РФ" оголосив "свої співчуття всім рідним, близьким і знайомим особового складу 5-го штурмового загону, які загинули в бою 7 лютого 2018 року, в районі сирійського Дейр-ез-Зора".

"В результаті атаки сил коаліції на колону загону, загинуло *** людина, в госпіталі перебуває невизначену кількість трьохсот в стані різного ступеня тяжкості, - йдеться в заяві. - Загін був атакований артилерією, вертольотами які влаштовували" карусель ", а також артбатареей" спектр ", місцями бойове зіткнення з піхотою противника відбувалося на близькій дистанції. Артилерія загону, а також вся бронетехніка спалена. Сил і засобів для протидії авіації противника просто не було. Бій ішов протягом 4-х годин, в результаті до орого 5-го штурмового загону як підрозділи більше не існує. Ті, хто намагався якось сховатися, ставали здобиччю для вертольотів. Залишилися в живих вдалося пішки вийти назад до позицій дружніх сил ".

Військовий оглядач Роман Сапоньков прокоментував ситуацію наступним чином:

"За ПВК Вагнера, в цілому, є підтвердження удару по колоні. Але не зрозуміло, яка кількість загиблих. Рахуйте самі. Все загинути не могли. У звичайному бою співвідношення на 1 загиблого 3 поранених. Якщо не було стрілецького бою, тобто поле бою не контролювалося противником, то співвідношення таке і буде. Якщо поле бою зайняв противник, зрозуміло, що поранених він доб'є / візьме в полон. Якщо вірити цифрі в 100 загиблих, то поранених повинно бути в два-три рази більше. Тобто . колона мала складатися з мінімум 300 бійців. Треба розуміти, що повинні були залишитися не постраждалі, кого не зачепило. Тобто вже колона виходить в два батальйони. Це як мінімум машин 10 вантажівок, плюс штабні машини (Рись / Тигр), пікапи і т.д. Разом накрити таку машину неможливо, все одно машини з ладу виваляться, народ з машин повискакували і рассредоточится. Звичайно, там пустеля і сховатися неможливо. Але якщо не було послідовних нальотів авіації, з коригуванням з повітря (читай, добивання), то таких втрат бути не могло. Якщо все ж добивання мало місце, то це інше питання ... ", - пише він.

На його думку, реальних втрат у "Вагнера" ​​в десять разів менше, ніж про це йдеться в інших джерелах.

"Навіщо вони полізли на американців, велике питання. Можливо, самодіяльність. Накрили їх дронамі і Артою", - повідомляє Сапоньков.

У соцмережах також висловлюються сумніви щодо числа загиблих.

Версія американської сторони

За даними американської сторони, в ту ніч в настанні з російсько-асадовской боку брало участь близько 500 осіб, російські танки Т-54 і Т-72, ​​а також артилерія. За даними CNN, в їх нейтралізації взяли участь в тому числі стелс-винищувачі п'ятого покоління F-22, а також F-15 і бойові дрони MQ-9.

"20-30 артилерійських і танкових машин розмістилися в радіусі 500 метрів" від штаб-квартири SDF перед тим, як Коаліція встигла завдати по ним удари, розповів американський чиновник. Він зазначив, що США розцінили маневри прорежимних сил як спробу захопити прибуткові нафтові родовища, які SDF звільнили від ІГІЛ у вересні і тепер утримують відповідну територію, розповідає телеканал CNN.

За даними Міноборони США, було ліквідовано понад 100 осіб, в той час як американці і їх союзники втрат не понесли.

"Представники коаліції регулярно контактували з російськими колегами і до, і під час, і після нападу, - сказав представник Пентагону. - Російські офіційні особи запевнили Коаліцію, що не стануть нападати на неї".

За заявою американської сторони, Коаліція розцінила напад з боку асадітов як "неспровоцированного акту агресії" і змушена була відповісти масованим вогнем з метою відбити атаку.

Згідно із заявою штабу Коаліції, об'єктом вилазки з боку режиму Асада став "добре відомий" штаб сирійських демократичних сил (SDF), розташований приблизно за вісім кілометрів на схід від річки Євфрат. Остання служить лінією розмежування між зонами операцій США з одного боку і російсько-асадовского режиму з іншого.

"Захищаючи коаліційні і союзницькі сили, Коаліція завдала ударів по атакуючим, щоб відобразити акт агресії щодо партнерів, що беруть участь в місії по знищенню нашого головного ворога - даєш", - сказали в проамериканської Коаліції, маючи на увазі арабську абревіатуру терміну "Ісламська держава".

У той же час Міноборони Росії раніше повідомляло, що 7 лютого атаці піддалися "сирійські ополченці, які проводили операцію проти" сплячої осередку "" Ісламської держави "в районі колишнього нафтопереробного заводу" Ель-Ісба "".

"При виконанні завдання ополченці зазнали раптового обстрілу з мінометів і РСЗВ, після чого по них завдали удару вертольоти очолюваної США міжнародної коаліції", - говорилося в повідомленні МО РФ.

У відомстві підкреслили, що ополченці, що потрапили під удар коаліції, не погодили свою операцію з командуванням російської оперативної групи.

Даних про загибель росіян Міноборони не приводило.

Пентагон: "Росіяни б нам сказали"

Глава Пентагону Джеймс Меттіс офіційно не підтвердив, що в ході операції 7 лютого загинуло російські військові.

"Думаю, росіяни б нам [про це] сказали", - сказав Меттіс, припустивши, що контрактників або співробітників російських приватних військових компаній у Хашшама не було, передає ТАСС.

У той же час він попередив, що не має точної інформації із цього приводу.

Глава МО США підкреслив, що США не розглядають інцидент біля населеного пункту Хашшам в провінції Дейр-ез-Зор як наслідок збою в роботі ліній зв'язку, покликаних не допустити різних інцидентів між російськими і американськими збройними силами в Сирії. Він висловив упевненість, що Москва не причетна до інциденту і не контролювала ситуацію.

"Ми завжди знали, що в даному надзвичайно складному просторі бойових дій є елементи, над якими, я б сказав, у росіян контролю немає", - додав міністр.

За наявною у Вашингтона інформації, сирійські сили, яких коаліція на чолі з США обстріляла 7 лютого біля Хашшама, не знаходились під командуванням ЗС Росії.

"Факт полягає в тому, що хтось вирішив нас атакувати, а росіяни говорили, що мова йде не про них. <...> У моєму розумінні це не збій в роботі лінії зв'язку, спрямованої на запобігання конфліктів. Я маю на увазі , не можна просити Росію запобігти конфлікту в тому випадку, коли вона щось не контролює, це не могло бути виконано ", - зазначив керівник американського військового відомства.

За його словами, те, що трапилося викликало у нього здивування, оскільки в цьому районі "багато місяців, а то й роки", Євфрат використовувався як лінія розмежування між силами США і опозиції, а також військами Росії і уряду Сирії, і ніколи раніше порушень узгодженої кордону не спостерігалося .

"Ця лінія деконфліктаціі цілком зберігалася, незважаючи на те, що ви чули в новинах або десь ще. Росіяни завжди відповідали на [сигнали американців по цій зоні], ми завжди відповідали. Вона ніколи [перш] не порушувалася як лінія деконфліктаціі", - запевнив міністр.

"Ми координуємо [в цьому районі] навіть наземні операції з кожного боку", - зазначив Меттіс. Згідно з викладеними їм відомостями, російські військові не знаходилися серед сирійських сил, які зазнали обстрілу коаліції у Хашшама. "Росіяни нам в той час говорили, що їх сил там немає", - заявив глава Міноборони США.

Раніше американські представники неодноразово підкреслювали, що будуть захищати свої і союзницькі війська в Сирії від нападу з боку кого б то не було, і що єдина їхня мета в САР - це знищення ІГІЛ. Втім, останнім часом США все частіше стверджують, що не поспішатимуть виводити свої війська з регіону і допоможуть місцевим жителям відновити політичний процес, порушений багаторічним внутрішнім збройним конфліктом між сирійським урядом і опозицією.

Тісно! підпісуйся ! Читай только краще!

Наші взагалі на що сподівалися?
Втечуть)?
Налякати?
Або хтось думав, що американці раптом злякаються показати свою силу, знаючи, що формально їм за це не зможуть пред'явити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация