США вирішили шукати "скарби Путіна": Аналітика Накануне.RU

США вирішили шукати "скарби Путіна"

Американські сенатори внесли до верхньої палати конгресу законопроект про введення нових санкцій проти Росії. Документ вводить обмеження проти нового держборгу Росії, а також угод, пов'язаних з інвестиціями в енергетичні проекти з підтримкою від російських держкомпаній. Сенатори пропонують створити національний центр, який боровся б з "російської дезінформацією", і мають намір з'ясувати, якими активами володіє Володимир Путін.

"Захист американської безпеки від Кремлівської агресії" - так називається законопроект, який підготували демократи Роберт Менендес, Бен Кардін, Джин Шахін і республіканці Корі Гарднер, Ліндсі Грем і Джон Маккейн. Як стверджують автори документа, підставою для введення нових санкцій є "постійні спроби Росії втрутитися у вибори в США" в 2018 р (слідом за "втручанням" в 2016 р), а також дії Росії в Сирії і на Україні, пише РІА Новини .

Нагадаємо, 6 листопада, в середині президентського терміну Дональда Трампа, в США пройдуть так звані "проміжні вибори". Повністю переобирається нижня палата Конгресу США - Палата представників, а також 35 сенаторів із 100. Крім того, переобираються 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів проводяться інші місцеві вибори.

Чи будуть нові санкції небезпечні для російської економіки? Про це в інтерв'ю Накануне.RU розповів керівник Центру політекономічних досліджень Василь Колташов.

- Як Ви вважаєте, чи принесуть нові санкції США реальної шкоди нашій економіці?

- Нові санкції, якщо вони будуть прийняті, затверджені і підписані президентом США, то ускладнять роботу американським інвесторам на російському ринку і роботи російських компаній в США - Нові санкції, якщо вони будуть прийняті, затверджені і підписані президентом США, то ускладнять роботу американським інвесторам на російському ринку і роботи російських компаній в США. Але все-таки вони принципово нічого не змінюють. Таке відчуття, що новий законопроект покликаний, з одного боку, вплинути на ситуацію в США, показавши американським виборцям, що зараз на цих проміжних виборах до Конгресу важливо зосередитися на головній проблемі - на Росії, а зовсім не думати, що у ваших дітей немає роботи і що вам нічим оплачувати кредит за освіту або за житло. Це все дурниці, найголовніше - це боротьба з Росією. Отже, потрібно голосувати за кандидатів, які пропонують такі законопроекти і підтримують цю лінію.

З іншого боку, тут же була оголошена загроза обвалу рубля на 15% - це навряд чи може бути пов'язано з таким пакетом санкцій. Це може бути пов'язано із загальною ситуацією на світовому ринку, ніж із зовнішнім впливом на російський ринок. Наприклад, коли Китай в силу девальвації юаня зменшить імпорт і змусить ціни на сировинні товари піти вниз, це відіб'ється на рублі. Але ніяк не американський закон.

Американський закон для російської економіки практично нечутливий. Він нічого принципово нового не дає, і, якщо говорити про покупку цінних паперів російських урядових облігацій, то передбачається, що він заборонить американським компаніям купувати нові такі папери. Але що їм заважає купити папери старого випуску, а нові папери куплять інші гравці, які не американські? Тут все дуже дивно, тому що законопроект накладає якісь обмеження на американських інвесторів, але принципово ситуації не змінює.

- Ви маєте на увазі обмеження проти нового держборгу Росії?

- Так, це означає заборону американським компаніям купувати російські боргові папери. Тобто російський борг є в такому вигляді, нехай в такому і залишається. Якщо російська влада будуть збільшувати борг, а в поточному році урядовий борг скорочувався, у нас він за останні кілька років пішов від 60 до 50 млрд доларів, то в такій обстановці американцям не можна буде купувати російські папери нового випуску. Для американських інвесторів це не обмеження - вони знайдуть інший спосіб. Зрештою, можна купувати не безпосередньо. Є 100 способів обійти цю заборону і при цьому отримувати відсотки з російських боргових паперів.

- Чому американські політики ганяються за "активами Путіна"?

- Пошук скарбів Путіна триває, ці скарби дуже важливі, тому що вони дозволяють підірвати авторитет російського президента, який досить великий на Заході. І американці, і європейці розглядають Путіна як якогось правильного політика, тоді як у них під боком тільки неправильні політики. Ці неправильні політики саме тому з Росією і борються, ось тільки Росія нічого страшного не робила.

Ці неправильні політики саме тому з Росією і борються, ось тільки Росія нічого страшного не робила

З точки зору будь-якої людини це факт, тому що жодна пропаганда не зможе назвати якісь страшні речі, які робила Росія. "Напала на Україну"? Хіба Україна не була завжди частиною Росії і не була відколена штучно? І якщо вона напала, то чому не розірвані дипломатичні відносини між країнами? Відібрала Крим? Крим завжди був частиною Росії, Крим сам повернувся, що означає "відібрала"? "Очікувана агресія Росії в Прибалтиці". Всі ці звинувачення виглядають дуже притягнутими за вуха. Все це виглядає дуже дивно і дуже далеко від повсякденного життя рядового американця. Яке йому діло, здадуться естонці російським або не здадуться? Тим більше, що росіяни не на кого не нападають.

У цій ситуації дуже добре було б знайти скарби Путіна і сказати: "Ось дивіться - він вже майже всі гроші на планеті захопив, у нього вже стільки грошей, що не можна не брати нові санкції". При цьому необов'язково мати реальні докази того, що це належить Путіну. Треба просто хоч що-небудь знайти, на чому можна буде побудувати атаку на російського президента. Але і це не подіє, тому що під носом у американців - прошарок фінансистів у Wall Street.

При чому тут Путін, коли очевидна несправедливість американського суспільства, і це є основною темою всіх дискусій в Америці? Це не було б такої гострої темою, якби американська економіка могла зростати, дати всім робочі місця, гарне становище, як це було в 90-ті під час "комунізму Білла Клінтона". Жартували, що коли в Союзі комунізм помер, в Америці - переміг при Біллі Клінтоні, жити стало краще, все стало чудово. Зараз такого немає і не вийде в силу внутрішніх проблем.

- Сенатори просто вирішили пропіаритися на боротьбі з Кремлем перед виборами? Як це позначиться на результатах?

- Залишається загадкою, як пройдуть американські вибори, тому що не дуже зрозуміло, як сильно буде представлений кандидатами Трамп і як він може посилити свою позицію.

Якщо говорити про реальний ворога американських еліт, який сховався за тінню Путіна, російських боргових паперів, - це Трамп і американські ліві. Американське суспільство в своїх настроях "лівіє", і це дає шанс багатьом політикам висунутися, сказати: "А я соціаліст, як Берні Сандерс, я вважаю, що медицина й освіта повинні бути безкоштовними, що наша система знущальна", - і отримати голоси виборців . У той час, як його опонент буде кричати: "Подивіться на Путіна, не можна допустити, щоб російський борг купували наші компанії!" Багато виборців будуть крутити пальцем біля скроні і говорити: "Нам-то яке діло?" Є справжні проблеми: відсутність хороших робочих місць, борги за навчання, працювати доводиться в McDonald's або продавцем в Walmart. Це ніяк не клеїться з американською мрією.

- Як Ви вважаєте, чи досягли своєї мети колишні санкції США?

- Американські санкції російську економіку не обрушували. Коли в 2014 р кермо падав, і Обама говорив: "Подивіться, я обрушив російську економіку", - це була неправда, тому що бушувала друга хвиля кризи, і тут були ознаки неефективності економічної політики російського керівництва, бездарності того кабінету, який знаходився на той момент біля керма. Це не був вплив американських санкцій. Американці не були винні в цьому. Хоча в цей момент можна було сказати, що санкції працювали. Але чомусь вони самі перестали працювати, як тільки друга хвиля кризи закінчилася, і ціни на нафту пішли вгору.

Санкції працюють за обставинами: коли шторм, можна сказати, що шторм через санкції. Коли шторм скінчився, можна сказати, що шторму немає, тому що санкції неефективні. Ці санкції мають таке ж відношення до шторму, як Путін має до проблем американського обивателя.

Чи будуть нові санкції небезпечні для російської економіки?
Як Ви вважаєте, чи принесуть нові санкції США реальної шкоди нашій економіці?
Але що їм заважає купити папери старого випуску, а нові папери куплять інші гравці, які не американські?
Ви маєте на увазі обмеження проти нового держборгу Росії?
Чому американські політики ганяються за "активами Путіна"?
Напала на Україну"?
Хіба Україна не була завжди частиною Росії і не була відколена штучно?
І якщо вона напала, то чому не розірвані дипломатичні відносини між країнами?
Відібрала Крим?
Яке йому діло, здадуться естонці російським або не здадуться?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация