США не загрожує друга хвиля кризи

08 червня 2010, вівторок, 11:24 1123

2010-06-08T11: 24: 00 + 03: 00 Світ 2019-05-15T11: 03: 53 + 03: 00

Українські Новини

Українські Новини США не загрожує друга хвиля кризи Українські Новини США не загрожує друга хвиля кризи

Глава ФРС зазначив, що регулятор уважно спостерігає за ситуацією на ринках Європи.

Економіка США пройшла "точку неповернення" і не скотиться в нову рецесію, вважає глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке.

"Максимум, що я можу передбачити - це те, що ми як і раніше будемо продовжувати відновлювати економіку, але вона не буде перебувати в такому жахливому стані", - сказав Бернанке, виступаючи в понеділок увечері у вашингтонському інституті імені Вудро Вільсона.

За його словами, нинішнє зростання економіки США в 3% за перший квартал 2010 року можна вважати нормальним, проте цього не достатньо для більш швидкого подолання наслідків недавньої кризи 2008-2009 рр. і зниження рівня безробіття.

"Це хороший зростання для нормального часу. Однак для виходу з такої глибокої рецесії, яку ми пережили, економіка повинна зростати набагато сильнішими темпами. Більш значне зростання зможе вплинути на скорочення рівня безробіття в 9,7%, нинішнього ж рівня поки недостатньо для подолання цієї проблеми ", - повідомив Бернанке.

Рівень безробіття в США коливається біля позначки в 10% уже майже рік, однак, незважаючи на майже щоденні заяви керівництва країни про намір подолати цю проблему, цифри не міняються в кращу сторону. Безробіття залишається головною серйозною внутрішньою проблемою США, і влада визнає, що поки не можуть впоратися з нею.

Глава ФРС зазначив, що регулятор уважно спостерігає за ситуацією на ринках Європи, яка в значній мірі впливає на дії інвесторів і часом лякає їх. Бернанке визнав, що ситуація в Європі викликала деяке скорочення кількості позик в США і в світі в цілому.

"ФРС ретельно відстежує обстановку в Європі, і ми сподіваємося, що європейські лідери зроблять правильні кроки для вирішення проблем", - сказав він.

На питання про те, коли ФРС почне підвищувати базову облікову ставку, що знаходиться зараз на рівні 0-0,25%, Бернанке лаконічно відповів: "У майбутньому".

Раніше ФРС неодноразово заявляла, що планує ще довго залишати облікову ставку на максимально низькому рівні, щоб створити сприятливі умови для відновлення економіки США. Багато американських економістів схиляються до думки, що облікова ставка буде залишена на колишньому рівні до кінця цього року.

Нагадаємо, зовнішній борг США досяг 13 трлн дол. За останні 10 років показник зріс більш ніж в три рази. З моменту приходу до влади Президента Барака Обами в січні 2009 р зовнішній борг США виріс на 2,4 трлн дол. За весь період правління Джорджа Буша-молодшого цей показник виріс на 4,9 трлн дол.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация