Стягнення з поручителів заборгованості по кредиту

  1. важливі моменти
  2. Спочатку працює служба банку і колектори
  3. Стягнення боргу з поручителя через суд
  4. Яку відповідальність несе поручитель?

Найчастіше видача кредиту просто неможлива доти, поки клієнт не приведе поручителя. Вони можуть нести солідарну (рівну відповідальність) за зобов'язаннями перед кредитором, коли стягнення буде проводитися і з позичальника, і з поручителя.

Другий варіант - субсидіарну відповідальність: боржник не може погасити борг своїми силами, значить звертаються до поручителя, який вносить певну частину боргу і більше претензій до нього немає.

Стягнення з поручителів заборгованості по кредиту буде проводитися в будь-якому випадку, якщо платежі перестали надходити за обумовленою графіку (лише за рідкісними винятками, про які скажемо в кінці).

Так побудовано законодавство РФ, що, якщо з якоїсь причини боржник відмовиться від своїх зобов'язань, на плечі поручителя лягає необхідність гасити саме тіло боргу, штрафи, відсотки, пеню та навіть витрати на судочинство.

важливі моменти

важливі моменти

У процесі укладення договору терміни, протягом яких з поручителя може бути стягнуто борг, обговорюються окремо. Якщо цього не було зроблено, лише протягом року після закінчення терміну дії договору до поручителя можуть бути висунуті претензії.

У банках проблемними вважаються договори, за якими 90 днів немає ніяких рухів коштів. Це означає, що вже можна звертатися за стягненням за кредитом з поручителя, в той час як в кредитній історії позичальника з'являється свіжа запис про простроченнях.

Якщо до цього моменту все обмежувалося виключно ввічливими телефонними дзвінками, тепер банк має повне право робити більш серйозні дії.

Він може звернутися в юридичну компанію і безпосередньо до суду, після чого судове рішення втілюватимуть в життя колектори і пристави.

Тому завжди пам'ятайте про можливі ризики перш ніж погодитися на участь в кредитних програмах на прохання близьких або знайомих. Невиплата боргу позичальником безсумнівно принесе шкоду сімейному бюджету поручителя.

Спочатку працює служба банку і колектори

Відділу стягнення передається інформація про боржника. Найчастіше співробітниками відділу є гарні чоловіки, які раніше працювали в правоохоронних органах і добре знайомі з законодавством. По суті, це теж колектори, але вони працюють на кредитора і їхні методи порівняно лояльні.

Боржнику може бути запропоновано з'явитися у відділення, де вирішити питання з боргами в мирному порядку. Після чого питання з'являються до поручителя.

На цьому етапі ще готові пробачити частину відсотків, що набігли або запропонують зайнятися реструктуризацією кредиту. Тут поручителю слід уважно оцінити ситуацію: може краще і вигідніше буде розрахуватися з боргами позичальника, а після в судовому порядку зажадати з нього стягнення.

Пізніше стягнення боргу по кредиту з поручителя доручають колекторам. Відносно боржника ті можуть застосувати:

  1. дзвінки з проханнями і погрозами;
  2. виїзд за адресою прописки;
  3. дзвінки всім родичам і знайомим.

Стягнення боргу з поручителя через суд

Згідно ст. 361 ГК РФ поручитель зобов'язаний відповідати перед кредитором, якщо позичальник не виконує своїх зобов'язань частково або повністю. Законом передбачається, що з поручителів можна стягувати борг лише протягом 1 року з дати порушення, після чого відповідати перед судом повинен виключно сам боржник.

У ряді ситуацій банк не має права вимагати виплати боргу від поручителя:

  1. якщо борг був переданий колекторам без повідомлення всіх учасників угоди. У разі такого неправомірного дії з поручителя знімаються всі зобов'язання;
  2. якщо банк в односторонньому порядку вирішив змінити умови кредитування;
  3. термін договору поручительства закінчився.

Судові розборки загрожують поручителю псуванням кредитної історії . Оскільки на його плечі лягає відповідальність стосовно виплат грошових коштів, то все затримки будуть відображені в його КІ, особливо якщо людина не поспішає вирішувати проблему зростаючих відсотків.

Варто розуміти, що у поручителя є лише обов'язки і на відміну від созаёмщіка у нього немає ніяких прав. Зазвичай созаёмщікі потрібні в ситуації з видачею цільового кредиту ( авто , нерухомість ) І після погашення можуть претендувати на частину майна.

Яку відповідальність несе поручитель?

Навіть якщо після стягнення боргу з поручителя той не може вимагати свою частину придбаного на кредитні кошти майна. Але може подати в суд на позичальника і стягнути з нього витрачені кошти.

У поручителя можуть забрати до 50% від щомісячної офіційної заробітної плати або ж вилучити деяке майно. Зазвичай до таких методів вдаються рідко.

Банк звертається до суду з вимогою вилучити наявний заставу, реалізувати його і витратити отримані кошти на погашення заборгованості. якщо позичальником був закладений автомобіль або квартира - і то, і то може бути продано.

У ситуації, коли кредит без застави, службі приставів знадобиться набагато більше часу, щоб знайти у позичальника або поручителя підходяще на реалізацію майно. Але в будь-якому випадку несплата поручителем суми боргу призведе до того, що до нього банк може застосовувати всі ті ж санкції, що і до позичальника:

  1. найчастіше зустрічається утримання 50% від заробітної плати;
  2. арешт банківських рахунків;
  3. реалізація майна і навіть заборона на виїзд з країни.

Всі ці заходи є актуальними, якщо була проведена перевірка, в ході якої виявлено, що у боржника немає роботи і рахунків. Потім проводиться аналогічна перевірка поручителя.

Тому перед тим, як погодитися бути поручителем в будь-якій угоді, варто уважно оцінити всі можливі ризики і вивчити платоспроможність звернувся за допомогою людини.

Пам'ятайте, що поручительство потрібно, якщо позичальникові потрібен великий обсяг грошових коштів та банку треба додаткові гарантії. Це означає, що кредитні ризики зростають у декілька разів.

При цьому обсяг відповідальності обох учасників угоди перед кредитором рівний, більш того, з поручителя також можуть стягнути штрафи та інші збитки банку, а це може бути значна сума.

Оцініть матеріал!


Яку відповідальність несе поручитель?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация