Сталий розвиток економіки: міжнародні та національні аспекти

7-8 Июня 2018 року відбулася 2-а Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток економіки: міжнародні та національні аспекти», організована фінансово-економічним факультетом і приурочена 50-річчю новітньої історії Полоцького державного університету.

2-а Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток економіки: міжнародні та національні аспекти»,

Вітальними словами відкрили конференцію перший проректор Полоцького державного університету, доктор економічних наук, професор Світлана Григорівна Вегера і перший заступник голови Новополоцького міського виконавчого комітету Олександр Володимирович Голубенок.

Вітальними словами відкрили конференцію перший проректор Полоцького державного університету, доктор економічних наук, професор   Світлана Григорівна Вегера   і перший заступник голови Новополоцького міського виконавчого комітету Олександр Володимирович Голубенок

Конференція об'єднала понад 240 вчених і керівників-практиків Білорусі, Азербайджану, Німеччини, Китаю, Латвії, Литви, Молдови, Росії, України.

Робота наукової конференції проходила у формі пленарного засідання та дискусійних майданчиків, на яких було обговорено широке коло актуальних проблем сталого розвитку економіки:

  • демографічні та міграційні процеси,
  • управління людськими ресурсами,
  • драйвери інклюзивної економічного зростання,
  • тенденції розвитку логістики,
  • актуальні проблеми обліку і аудиту,
  • новітні наукові дослідження сучасних комунікативних технологій,
  • фінансові та економічні аспекти розвитку галузей.

демографічні та міграційні процеси,   управління людськими ресурсами,   драйвери інклюзивної економічного зростання,   тенденції розвитку логістики,   актуальні проблеми обліку і аудиту,   новітні наукові дослідження сучасних комунікативних технологій,   фінансові та економічні аспекти розвитку галузей

Засідання наукової секції «Проблеми і тенденції розвитку логістики в сучасних економічних умовах» проходило в онлайн форматі за участю колег з Оренбурзького державного університету (Росія) і Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації (Білорусь).

В рамках конференції відбувся II Республіканський семінар «Фундаментальні, наукові та методологічні аспекти фінансової політики Республіки Білорусь» за участю представників банківської сфери, інспекцій міністерства з податків і зборів, страхових компаній, вищих навчальних закладів; відбувся круглий стіл з обговоренням питань розвитку фінансово-кредитної системи республіки в умовах глобалізації світової економіки.

У перервах між засіданнями гості могли взяти участь в Китайській чайної церемонії. Викладач кафедри економіки, управління та економічної теорії, к.е.н. Чжунхуа Лі знайомив гостей з історично сформованою традицією чаювання, яка зародилася кілька тисяч років тому в стародавньому Китаї.

8 Июня 2018 року учасників конференції радо прийняли на навчальній площадці ПГУ в сел. Межиріччя. Заступник декана юридичного факультету Олексій Леонідович Радюк провів для учасників конференції оглядову екскурсію по корпусу. Гості відзначили високий рівень навчальної та науково-дослідницької бази університету.

Гості відзначили високий рівень навчальної та науково-дослідницької бази університету

За круглим столом, в ході підбиття підсумків роботи конференції, учасники конференції висловили слова подяки організаторам наукового заходу і добрі побажання університету-ювіляра.

Завершилася конференція екскурсією в Музей історії та культури м Новополоцка, приуроченої до 60-річчя молодого, динамічно розвивається міста Новополоцка.

Завершилася конференція екскурсією в Музей історії та культури м Новополоцка, приуроченої до 60-річчя молодого, динамічно розвивається міста Новополоцка

Олександр Володимирович Голубенок, перший заступник голови Новополоцького міського виконавчого комітету: «У черговий раз ми зустрічаємося на майданчику Полоцького державного університету. Звичайно ж, для нашого міста дуже приємно, що вуз розвивається такими темпами і йде в ногу з часом. На цій міжнародній конференції обрана одна з найактуальніших тем, яка турбує місто, тому що тут порушені питання економіки, охорони навколишнього середовища, якості життя людини - першочергові завдання у всьому світі. Ми відстежуємо ті тенденції, які йдуть на рівні Організації Об'єднаних Націй щодо формування стратегії сталого розвитку. Одне з основних напрямків - економіка. Університет, вибравши цю тему і зібравши таку аудиторію, зробив подарунок місту. Сьогодні я виступаю з величезною вдячністю від адміністрації нашого міста і сподіваюся на результативність заходу. Ми врахуємо матеріали конференції в роботі міської програми соціально-економічного розвитку. Будемо йти разом з університетом і разом з країною до сталого розвитку ».

Вацловас Лакіс, доктор економічних наук, професор, Вільнюський університет, Литовська Республіка: «З Полоцьким державним університетом ми підтримуємо постійні зв'язки і беремо участь в конференціях, які він проводить. Хочу сказати, що зміст і проведення таких заходів дуже високого рівня. Ми завжди з великим задоволенням приїжджаємо сюди. Сьогодні заявлено дуже багато цікавих тем; я думаю, що ми не тільки придбаємо нові знайомства, а й обміняємося знаннями, знайдемо якісь нові ідеї, які нас надихнуть на майбутню роботу.

Бажаю Полоцькому державному університету процвітання! Я не сумніваюся, що цей університет має велике майбутнє! »

»

Ельнур Магомед Огли Садигов, доктор економічних наук, професор, Азербайджанський державний університет, Азербайджанська Республіка: «Сьогодні мій доповідь присвячена валютних ринків країн СНД, зокрема, Азербайджану: що відбувається на цьому ринку, які взаємини Азербайджану з іншими республіками. Одночасно будемо розглядати перспективи розвитку економічного спрямування. Від конференції ми очікуємо дуже багато: наближення до педагогічного та наукового співробітництва, перспективи академічної мобільності студентів, магістрантів і аспірантів між вузами, а також плануємо підготувати економічні плани для майбутнього розвитку. Це дуже важливо для наших країн.

Це дуже важливо для наших країн

Полоцький державний університет має глибоке історичне коріння. Освіта в цьому університеті престижно для нашої молоді і для наших студентів. Я тут також читаю лекції на рівні магістратури і задоволений, що у нас є такі студенти. Звичайно ж, наука не стоїть на місці, вона розвивається, тому нам необхідно розвивати і далі ці відносини. Я дуже вдячний Полоцькому державному університету! Бажаю йому процвітання і розвитку не тільки в рамках Білорусі, але і за кордоном ».

Дмитро Олексійович Панков, доктор економічних наук, професор, Білоруський державний економічний університет, Республіка Білорусь: «Оскільки я представляю вищу школу, то в даний час одним з актуальних питань є формування нового університету за концепцією 3.0. Дана концепція передбачає доповнити функцію вузів ще й тим, що прийнято називати підприємницькою діяльністю. Це викликає великі очікування. Цікаво дізнатися, як колеги бачать розвиток вузів за даним напрямком. Це трендові і важливий напрямок, яке потрібно реалізувати максимально ефективно, зберігши освітню і наукову функції, а також гармонійно і збалансовано поєднуючи це з підприємницькою діяльністю. Зараз це особливо актуально в умовах ринкової економіки і всього того, що відбувається в області інтеграції нашої країни. Без вузів, без відповідної підготовки фахівців - ці завдання ми не вирішимо.

Такі заходи, безумовно, корисні. Це рідкісна можливість побачити колег, обмінятися новими ідеями, навчитися чогось, просто познайомитися. Завжди приємно бувати в Полоцькому державному університеті, тому що тут особлива культурна аура, наприклад, Університетські годинник, що говорить голова - це антураж, відразу відчуваєш якусь приналежність до вікових традицій освіти на нашій білоруській землі. Атмосфера надихає і радує!

Я давно знайомий з університетом. Його головна особливість: чим старше він стає, тим в моїх очах виглядає молодше. Цього ж і бажаю далі: не старіти, а молодіти! Я впевнений, у цього вузу прекрасне майбутнє! Тут прекрасне керівництво, творчі викладачі, зацікавлені студенти, молоді вчені. Це гарантія того, що ми тут зустрінемося і відзначимо нові ювілеї! »

Олександр Вікторович Гудошников, DipIFR (rus) ACCA, ВАТ «Нафтан», головний бухгалтер, Республіка Білорусь: «Нам дуже пощастило, що наше підприємство знаходиться в одному регіоні з Полоцьким державним університетом. Фахівцям в області економіки, обліку та фінансів життєво необхідні такі зустрічі, тому що сьогодні дуже динамічно розвивається сама наука і законодавство, що регулює ці питання. Такі зустрічі бувають не дуже часто, але, коли зустрічається коло професіоналів, ми обговорюємо багато питань, знаходимо рішення, пізніше вони формалізуються в документи, тобто це база для майбутньої роботи і розвитку економіки в нашому регіоні. Хочу подякувати організаторам заходу і привітати наш рідний Полоцький державний університет з ювілеєм новітньої історії! »

Борис Миколайович Желіба, доктор економічних наук, професор, Білоруський державний економічний університет, Республіка Білорусь: «Моя доповідь називається« Драйвери та бар'єри білоруської економіки ». Я розповім про те, що сприяє розвитку білоруської економіки, відповідно, що їй перешкоджає, а також послухаю доповіді своїх колег, і ми обміняємося думками. Я вважаю, що величезний плюс таких конференцій - це особисте спілкування з колегами. У вас дуже широке представництво - це Литва, Азербайджан, Росія, безліч білоруських вузів. З багатьма ми вже сьогодні познайомилися.

Я захоплений тим, що зробив колектив вузу! Подивившись виставку фотографій і порівнявши з тим, що було на цьому місці якихось десять років тому, оцінив скільки було вкладено праці, щоб привести цей корпус в таке відмінний стан. Ніякої вуз не має такої старовиною і такими традиціями! Хочу побажати все це зберігати і далі, розвивати свою матеріальну базу, щоб Полоцький державний університет залишався провідним регіональним вузом. Всього найкращого!"

Тетяна Володимирівна Купчінова, кандидат соціологічних наук, доцент, Білоруський державний університет, Республіка Білорусь: «Це друга конференція в Полоцькому державному університеті, в якій наша кафедра соціальної комунікації ФФСН БГУ брала участь. Всі доповіді, які були представлені в рамках секції "Соціальні комунікації: історія, теорія і практика", викликали академічний і практичний інтерес у її учасників. У нас була справжня наукова дискусія, що завжди радує на такого роду заходах. Нам вдалося обговорити ряд проблем, пов'язаних з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій, їх впливом на сучасний медіаландшафт, розвитком громадянської журналістики, визначити можливості подальшої співпраці та перспективи розвитку коммунікатівістікі. Хочемо висловити слова подяки керівництву університету та організаторам за високий рівень підготовки і проведення міжнародної конференції, цікаву культурну програму і теплий прийом ».

Олександр Григорович Злотников, кандидат економічних наук, доцент, Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Республіка Білорусь: «Сьогодні я буду говорити про проблеми демографічного розвитку як найважливішого чинника сталого розвитку економіки. На жаль, за останні 20 місяців в Республіці Білорусь склалися негативні тенденції демографічних процесів. За народжуваності в 2017 році ми опустилися на рівень 2008 року. Хочу розповісти про причини, фактори, умови, тобто чому саме викликано таке зниження. До слова, Вітебська область разом з містом Мінськом мають найнижчі показники демовідтворення. Хочу, щоб звернули увагу на цю проблему. Справа в тому, що останнім часом про демографію не пишуть ні в засобах масової-інформації, ні в інших джерелах. Всі демографічні процеси, які відбуваються сьогодні, будуть визначати перспективи розвитку і через 25-30 років. Мала народжуваність в даний час позначиться на малу народжуваність і в наступному періоді, на малому залученні трудових ресурсів і т.д. Ланцюгова реакція тут величезна.

Крім того, я сьогодні хочу підняти питання і про економічну освіту. На жаль, перехід на чотирирічне освіту в вищих навчальних засіданнях призводить до того, що багато дисциплін, які потрібні економістам, зникають. Студенти і магістранти отримують неповний обсяг інформації ».

А.Р. Лавриненко, декан фінансово-економічного факультету

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация