станція Лозова

Лозова - станція, вузол харківського, сімферопольського, полтавського і слов'янського напрямків, за 152 км від ст. Харків-Пасажирський, за 176 км від ст. Полтава-Південна. Знаходиться в м.Лозова, великому промисловому і культурному центрі Харківської області.

Лозова, великому промисловому і культурному центрі Харківської області

За характером роботи станція є сортувальної, позакласної.

До складу Південної залізниці часів Російської імперії, крім Харківсько-Миколаївської, входила і Лозово-Севастопольська залізниця, яка проходила від Лозової до Мелітополя, Сімферополя та закінчувалася в Севастополі. Цю дорогу будували в 1869-1875 рр.

Лозівський залізничний вузол утворився на перетині Курсько-Харківсько-Азовської і Лозово-Севастопольської доріг. У 1903 році до станції Лозова продовжили приватну Києво-Полтавську залізницю.

У той час вузол складався з двох станцій - Лозова-Азовська і Лозова-Севастопольська. В кінці XIX століття виникла необхідність перейменування першої станції в Панютине і другий в Лозову, щоб уникнути плутанини з вантажами і поштою.

Тоді ж виникло питання про підвищення пропускної здатності деяких залізниць. 8 липня 1889 року вийшов указ імператора про будівництво на станції Лозова нового вокзалу - будівлі, загального для Лозово-Севастопольської та Курсько-Харківсько-Азовської магістралей за рахунок обох доріг.

Будівництво вокзалу було завершено в грудні 1892 року, а відкриття відбулося 14 вересня 1893 року. З цього моменту бере початок історія вокзалу ст. Лозова.

В енциклопедичному словнику Брокгауза (1896) Лозова описується як «поселення на приватній землі з першокласної залізничною станцією».

Громадянська і Велика Вітчизняна війна принесли станції чималу шкоду. Будівля вокзалу було зруйновано, а після війни 1941-1945 рр. відновлено за проектом головного архітектора Е. Лимаря і архітектора Цейтліна. Сучасна будівля лозовського вокзалу здано в експлуатацію в 1950 р

Оскільки станція Лозова розташована на перетині залізниць з дуже інтенсивним рухом пасажирських та вантажних поїздів, назріла необхідність в електрифікації залізничних ліній. електрифікація дільниці Харків - Лозова постійним струмом 3 кВ відбулася в 1958 році (відкриття ділянки - 2 листопада). Пізніше на електричну тягу переведені ділянки Лозова - Севастополь і Лозова - Донбас. В локомотивному депо Лозова (ТЧ-9) почалася експлуатація електровозів серії ВЛ22м і ВЛ23, пізніше в депо надійшли потужні електровози серії ВЛ11.8.

8

Сучасна Лозова - це велика сортувальна станція, локомотивне депо та інші підприємства желенодорожного транспорту.

Пасажирські поїзди, що перетинають лозівській вузол, з'єднують Москву, Київ і Харків з Донбасом, Наддніпрянщиною, Кримом, Кавказом. У структурі перевезених вантажів - донецьке вугілля, чорні метали, продукція машинобудівної індустрії.

У Лозовій роблять зупинку такі фірмові поїзди, як 15/16 «Придніпров'я» Дніпропетровськ - Москва, 19/20 «Лугань» Луганськ - Київ. Приміські ділянки обслуговують електро- і дизель-поїзда. На станції проводять зміну локомотивів.

У 2003 році вокзал станції Лозова відзначив своє 110-річчя. Цій події присвятили спеціальний стенд, який розмістили на стіні в касовому залі.

Потяги на Лозівський вокзал прибувають на дві сторони: Азовську (поїзди Слов'янського напрямки) і Севастопольську (Павлоградського напрямки). Потяги на Харків і Полтаву можуть прибувати на будь-яку сторону вокзалу. Станція Лозова - один з найбільших залізничних вузлів України.

інфраструктура станції

Рух пасажирських поїздів

Рух приміських поїздів

джерела

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация