Стара ратуша Ганновера - унікальний пам'ятник архітектури Середньовіччя

  1. пам'ятки Ганновера Рубрика: Ганновер Стара ратуша німецького Ганновера знаходиться прямо в центрі...
  2. Сто років вдосконалення і ... загроза знесення
  3. Чудовий зразок «цегляної готики»
  4. Стара ратуша Ганновера в новому XXI столітті
  5. Схожі публікації:

пам'ятки Ганновера

Рубрика: Ганновер

Стара ратуша німецького Ганновера знаходиться прямо в центрі міста, на Ринковій площі, утворюючи разом з Ринкової церквою святих Георга і Якоба самобутній архітектурний ансамбль останньої. Німецька назва ратуші - Altes Rathaus, і її замкнутий цегляна будівля само по собі є пам'ятником архітектури епохи Середньовіччя.

Найстаріша частина будівлі, з боку вулиці Шмідештрассе, була побудована в першій половині XV століття, 1410 року (колись тут знаходилося іншу споруду, яке, однак, було зруйновано). З моменту появи Стара ратуша відразу стала відігравати досить помітну і важливу роль в бурхливо розвивався місті. Можна сказати, вона стала одним з головних центрів його життя - якщо не найголовнішим ...

Можна сказати, вона стала одним з головних центрів його життя - якщо не найголовнішим

І будівля муніципалітету, і торговий склад

Місцеве самоврядування Ганновера - засідає рада, що складалася з дванадцяти членів на чолі з правлячим бургомістром - одне з найстаріших в Європі. Його засідання проводилися ще з XIII століття в будівлі-попереднику ратуші, де керівництво міста займало лише частину приміщень. В іншій частині будівлі був склад. Причому тут не тільки зберігали ввозяться в Ганновер товари, але і тут же, на місці, торгували ними.

У наш час таке сусідство може здатися, щонайменше, дивним. Але якщо врахувати, що в Середні століття торгівля була основою основ економіки, то дивуватися такому сусідству навряд чи доводиться. Нову резиденцію, будівля Старої ратуші, муніципалітет отримав тільки через два століття. Однак і в ньому не все приміщення дісталися можновладцям: торгові склади обладнали і тут, добудувавши до основної будівлі двоповерховий ринковий павільйон. Не дарма ж ратуша перебувала на Ринковій площі!

Не дарма ж ратуша перебувала на Ринковій площі

Сто років вдосконалення і ... загроза знесення

Аж до першої половини XVI століття будівлю Старої ратуші активно розширювалася і удосконалювалося. До нього прилаштовували флігелі, потім їх зносили і прилаштовували вже інші. В результаті цих зносів-будівництв центральна частина будівлі крім двох флігелів «обзавелася» Судовим павільйоном і невеликим будовою аптеки (аптечне крило було звернуто до вулиці Кёбілінгерштрассе). Призначення приміщень змінювалося з настільки ж завидною регулярністю. І все це з однією метою - щоб одне з найстаріших світських будівель Ганновера ставало більш функціональним і комфортним.

Але ось до середини XIX століття Стара ратуша стала занепадати. Керівництво міста вже в 1844 році перестало використовувати його в якості своєї резиденції. Визнавши його не тільки застарілим, а й занадто маленьким, муніципалітет, який переїхав на той час в нову будівлю, замислив зрівняти з землею цей безцінний пам'ятник архітектури. Однак з такими намірами категорично не погодилася громадськість: вона запротестувала і таки зуміла відстояти ратушу.

З цього моменту, можна сказати, почалося нове життя унікального об'єкта. Було заявлено про початок реставраційних робіт, в ході яких протягом 1877-1891 років архітектором Конрадом Вільгельмом Хазе був відновлений історичний вигляд будівлі, що відповідав приблизно 1500 році - зі збереженням всіх особливостей оригінального стилю, включаючи незвичайні готичні фронтони і декоративні бордюри. Саме Хазе стояв на чолі «народного бунту», який не допустив бездумний знесення будівлі.

А ось через півстоліття Стара ратуша постраждала від інтенсивних бомбардувань: в 1943 році авіанальоти союзників по антигітлерівській коаліції частково зруйнували будинок. У 1953 році воно було відновлено, а в 1964 році реконструювали його фасад. Але тільки з західної сторони. У 1998 році відновлювальні роботи були продовжені.

Чудовий зразок «цегляної готики»

Стара ратуша побудована виключно з червоної цегли. В епоху Високого, або Класичного Середньовіччя (середина XI - кінець XV століть) це був найпоширеніший будівельний матеріал не тільки на північно-німецьких землях, але також в Польщі і Балтії, де в будівельному камені відчували великий недолік. Тому основним стилем будівлі є так звана цегляна готика, звана ще ганзейской.

Вона відрізняється відсутністю скульптурних прикрас, які, як ви розумієте, з цегли виконати досить проблематично. Але погляньте на будівлю Старої ратуші: хіба ця обставина хоч якось зменшило його архітектурне обличчя? Його фасад просто розкішний! Цегла став найважливішим елементом декору. Кладка з цегли червоного та інших кольорів в поєднанні з оригінальними орнаментами і ліпниною створюють воістину неповторний фасад. Башточки, високі шпилі і стрілчасті вікна Старої ратуші - все це характерні елементи готики.

У сорокових роках XIX століття то крило будівлі, де знаходилася ратушна аптека, було знесено. Замість нього з'явилася інша споруда. Але вже не з червоної керамічної цегли. Тобто первинний стиль архітектури Старої ратуші як би розбавили - адже нове крило, в якому розмістився судовий корпус, було виконано в стилі італійського неоромантизму. Туристів особливо цікавить фронтон ратуші, в якому можна побачити свого роду галерею самих знатних родин нижньосаксонських столиці.

Будівля ратуші, зовнішнє оздоблення якого є сплетіння елементів різних стилів, з зовнішньої сторони прикрашено кам'яним різьбленням і ліпниною. Розглядаючи розміщення на ліпному фризі один за іншим родові герби, а також портрети правителів і знатних вельмож Ганновера, колишнього з 1814 по 1866 роки столицею однойменного королівства, немов перегортувалися всю історію цього старовинного міста. Не в меншій мірі вражають гостей ілюстрації міського життя тих часів, якими оточені портрети. Крім сценок повсякденному житті, вони показують нам, як в середні віки відзначалися свята і як проходили в місті народні гуляння. Тут можна побачити сцену з популярною тоді гри, що нагадує перетягування каната. Показати тільки тягти не канат, а мізинці один одного.

І поглянув на хлопчика-маскарона, «оселився» на центральному фасаді ратуші, неможливо не посміхнутися. Він показує перехожим ... мова. Хлопчисько-маскарон вважається одним із символів Ганновера, і за існуючим повір'ям захищає будівлю ратуші від недобрих поглядів. У нього є ім'я: це популярний герой німецького фольклору, блазень і балагур Тіль Уленшпігель. З ним пов'язана красива, але трохи сумна легенда. Хлопчик-то з нахабнуватою фізіономією не просто так закам'янів: він був покараний за своє баляси і нахабна поведінка.

Стара ратуша Ганновера в новому XXI столітті

В даний час міська адміністрація Ганновера на чолі з обер-бургомістром працює в будівлі Нової ратуші, побудованої в першій половині XX століття. Стара ратуша теж не пустує: вона як і раніше, як і в середні віки, один із центрів суспільного життя Ганновера - нині міста з півмільйонним населенням.

У деяких приміщеннях ратуші, наприклад, Святковому і Малому залах, проводяться заходи найрізноманітнішого характеру, починаючи від ділових зустрічей і закінчуючи общегородскими святами і фестивалями. Літніми вечорами біля ратуші часто влаштовуються концерти під відкритим небом.

У будівлі Старої ратуші працює фешенебельний ресторан. Затишний інтер'єр та вишукана кухня роблять його обов'язкової точкою в туристичних маршрутах. Тут можна замовити як легкі закуски, так і організувати шикарний сімейна вечеря, який на тлі готичної архітектури перетворюється на справжній ексклюзив.

Стара ратуша Ганновера - один з пунктів місцевого туристичного маршруту під назвою «Червона нитка» (Roter Faden). Вона проходить в центрі міста, простягнувши на 4200 метрів з пішохідного маршруту, і охоплює 36 головних визначних пам'яток столиці Нижньої Саксонії. Стара ратуша значиться в маршруті під номером 31. Наступним, №32, йде згаданий вище хлопчик-маскарон.

У будівлі ратуші влаштувалися також міський ЗАГС і деякі магазини.

Адреса: Karmarschstraße, 42, 30159, Hannover, Niedersachsen, Bundesrepublik Deutschland.

Контактний телефон: +49 (0) 511-3008-040.

Офіційний веб-ресурс: www.altes-rathaus-hannover.de

Час роботи: з понеділка по суботу з 9 ранку до півночі за місцевим часом, вихідний - неділя. Вхід в ратушу - вільний.

До Старої ратуші можна дістатися на трамваї, скориставшись маршрутами №№ 3, 7, 9 і 10 (N), їхати до зупинки Markthalle / Landtag.


Схожі публікації:

Оперна площа (нім Оперна площа (нім. Opernplatz)
Опернплац є перлиною серед площ Ганновера. Через свого розміру близько 7 400 квадратних метрів і розташування це місце прекрасно підходить для проведення великомасштабних заходів. Завдяки архітектурному та історичному значенню, до ...

Пам'ятник Лейбніца (нім Пам'ятник Лейбніца (нім. Leibniz-Denkmal)
Пам'ятник Лейбніца в Ганновері створений в пам'ять про великого вченого і філософа Готфрід Вільгельм Лейбніц (нім. Gottfried Wilhelm Leibniz), в тому числі в якості визнання його наукових робіт, особливо двійкової системи числення. Розроблений художни ...

Пам'ятник Мартіну Лютеру (нім Пам'ятник Мартіну Лютеру (нім. Lutherdenkmal)
Пам'ятник Мартіну Лютеру встановлений на правій (південній) стороні від головного входу в Ринкову церква в самому центрі Ганновера. Він був відкритий в 1900 році і існує з часів Другої світової війни тільки в скороченому варіанті у вигляді бронзової статуї ...

Аеропорт Ганновер-Лангенхаген (нім Аеропорт Ганновер-Лангенхаген (нім. Flughafen Hannover-Langenhagen)
Аеропорт Ганновер-Лангенхаген є найбільшим аеропортом і головним міжнародним хабом Нижньої Саксонії. 31 липня 1907 командувач генерал X армійського корпусу в Ганновері, піонер авіації Карл джатов (нім. Karl Jatho) прийняв рішення постро ...

Меморіал жертвам Голокосту (нім Меморіал жертвам Голокосту (нім. Holocaust-Mahnmal)
Пам'ятник убитим євреям з Ганновера встановлений на одній з центральних площ міста, Опернплац, в 1994 році. Він виготовлений за рахунок приватних пожертвувань за проектом італійського художника Мікеланджело Пістолетто. Пам'ятник нагадує про понад 6 800 ...

Поділитися посиланням:

Але погляньте на будівлю Старої ратуші: хіба ця обставина хоч якось зменшило його архітектурне обличчя?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация