Старець Ілля: «Не можна вирішувати проблеми без Бога» (+ відео)

  1. Храм Спаса Преображення в Передєлкіно
  2. Схиархимандрит Ілій (Ноздрин)
  3. Схиархимандрит Ілій (Ноздрин)
  4. Схиархимандрит Ілій (Ноздрин)

Схиархимандрит Ілій (Ноздрин) про правильне улаштуванні життя і молитві, календарі та причини російських бід, розпаді сім'ї та про те, чому Захід ополчився на Росію Схиархимандрит Ілій (Ноздрин) про правильне улаштуванні життя і молитві, календарі та причини російських бід, розпаді сім'ї та про те, чому Захід ополчився на Росію.

Московська область, станція Передєлкіно. Тут, як правило, завжди багато народу. З раннього ранку сюди стікаються люди з усієї Росії. Щоб взяти благословення, запитати ради, поспілкуватися, або просто постояти поруч зі старцем Ілієм (Ноздріну). Про його молитовної допомоги в народі ходять цілі історії. Хтось опинився у важкій ситуації, хтось заради інтересу займає чергу і чекає свого часу. Багато хто не чекають ...

Ще в машині ми з оператором В'ячеславом побачили Георгія Богомолова. Це помічник старця Ілія. Іноді мені здається, що за багато років він навчився сканувати людей. Тільки Георгій може в присутності батюшки голосно і в той же час з любов'ю сказати:

- Матір! Ти ж уже була! Ну подумай про інших!

Подібні сцени я бачив жоден раз. Добре, якщо така жінка прийме до відома зауваження Георгія і спокійно відійде в сторону. Гірше, коли людина починає сперечатися і задиратися. Може бути це і є перевірка на смирення?

Ми з оператором В'ячеславом вітаємося з Георгієм і вивантажуємо техніку: світло, камери, подовжувачі і квадрокоптер, сумки і рюкзаки. Все це для того, щоб передати настрій і атмосферу, яка панує в одному з найбільш відвідуваних куточків нашої країни.

Ми не знали, чи відбудеться це інтерв'ю.

- У п'ятницю батюшка Першому каналу відмовив. Як піде, подивимося, - сказав Георгій.

Поки ми налаштовували квадрокоптер Георгія вже оточила спрямування народу. Він щось розповідав жінці, яка дала обітницю Богу. І мабуть дуже переживала через те, що обітницю не виконає.

- У нас нічого неможливо, а Богу все можливо, - звертається Георгій до цієї самої жінки. - Просто ми, які виросли в комуністичну п'ятирічку звикли так: ось сказали, повинні побудувати і все. Місто на вухах, все нервують.

Квадрокоптер злітає. На екрані ми бачимо те, що можуть побачити тільки птахи: кольорові куполи, величезні хрести, ліс, що розкинувся за храмовим комплексом.

Храм Спаса Преображення в Передєлкіно

День ще в самому розпалі, але ми подорожуємо у будиночок, де з хвилини на хвилини батько Ілій в свої 83 роки почне приймати народ.

Знання розташовується у дворі чудовою церкви Преображення Господнього. До речі, Спасо-Преображенський храм залишався одним з небагатьох діючих в Московській області в роки радянської влади. Влітку будиночок, де приймає батюшка, від сонця частково захищають могутні дерева. Зараз вся територія проглядається на десятки метрів вперед.

За великим столом зібралися гості: жінки і кілька дівчат. Все зосереджено чекають моменту, коли один на один можна буде поспілкуватися зі старцем.

- Про Бородіно, про Куликовську битву віддаємо. Як на сповіді. Проблема і ім'я, - звертається до присутніх людям Георгій. - І все. Деякі і тридцять можуть записати! Не думаючи, що при цьому людина іншої до батюшки не потрапив. Тобто завжди пам'ятайте про інших. Бог віддасть, повірте мені!

Батько Ілій розмовляє з черговим відвідувачем. В'ячеслав набирає картинку. Георгій контролює ситуацію. Я п'ю чай.

- Завтра з першої до третьої я вас чекаю. Люблю, обіймаю, цілую! - звертається Георгій з кимось біля входу.

Так йшли годинник. Потім батюшка в супроводі Георгія і помічника Дмитра вирушили в інший корпус. Ми продовжили набирати матеріал. Всі без зайвої суєти. Вже пізно ввечері батько Ілій повернувся до народу.

- Батько Ілій може і до пізнього-пізнього вечора приймати, - розповіла помічниця на кухні.

Розговорилися з отцем Рафаїлом (Романовим) - келейником старця Ілія. Він автор і виконавець знаменитої пісні «Хто бджілок поважає». Наша розмова триває хвилин двадцять. В кімнату, де ми розмовляємо, заходить батько Ілій (Ноздрин).

Схиархимандрит Ілій (Ноздрин)

- Батько Ілій, спасибі вам велике, що погодилися дати інтерв'ю порталу Православие.Ru.

Перше питання: як сьогодні людям розповідати про Христа?

- Говорити, що світ створений Богом. Що наші догмати - тільки про Істину. Що є Святе Письмо, Біблія - ​​Новий Заповіт і Старий Заповіт. Що наше життя в Церкві, перш за все, ґрунтується на Новому Завіті, який продовжує Старий Завіт. Старий Заповіт - це час від наших прабатьків Адама, Єви і до Різдва Христового. Історія нинішнього світу, цивілізації визначається Новим Заповітом. Це очевидно, тому що ми навіть літочислення починаємо від Різдва Христового.

Ще говорити, що людина - вінець творіння, він вище всіх. Ось як цар - раніше цар був - чи як президент зараз. Але будь-який правитель в історії править в рамках своїх можливостей. А Бог, Який створив світ, Всесвіт - не тільки нашу планету, а й Сонце, і весь космос, - він Господар всього світу. І всього життя нашої.

Людина, як вище творіння, особливо влаштований: як зовні, так і внутрішньо. Він має розум, емоції і волю - перше і головне якість його душі. І Бог зберігає це.

Кажуть: чому існує зло? Зло є. Але зло - це порушення волі Божої і відступ від волі Божої. Перше зло сталося в ангельський світ, коли частина ангелів відступилася від Господа. Вони повстали проти Бога і своїм відступом втратили те надбання, яке у них спочатку було. Так вони стали демонами. Це злі духи. І вони постійно борються з Богом. Але сила, природно, залишається у Бога. Господь по Своїй Премудрості в повному обсязі ще їх ізолював. Сказано в Євангелії: Сатана, як блискавка, був скинутий з неба. І він продовжує свої злодіяння - не можна це не враховувати.

Нещасні ті люди, які не враховують буття Бога і не враховують наявність темної сили. Тому і терплять дуже багато бід. Звичайно, втрачають дуже багато.

- Батько Ілій, зараз активно пропагуються нетрадиційні стосунки між статями. Просто справжні рекламні кампанії пороку ведуться. І взагалі відносини між людьми зводять до інстинктів. До чого це призводить?

- Ми знаємо, що все хороше від Бога. Усе! І сам світ у всій своїй величі і красі - від Бога. Життя людини, яка живе з Богом, проходить в рівновазі сил душевних. Та й фізичних теж. Як Сам Бог вічний, так і життя людини призначена до вічності. Але існують і темні сили. Не можна вирішувати проблеми, не враховуючи наявність Бога, Його доброї волі, Його всемогутності і Його любові до людини. Але ніколи людина не зможе вибудувати своє життя правильно, якщо він не враховує існування в історії і темної сили. А скільки триватиме цей теперішній період життя нашої планети, коли Бог прийде судити - ми не знаємо.

У світі це два головних полюси: життя в Бозі, життя з Христом - і заперечення Бога. Але щоб людина не була з Богом - це спокуса від диявола, це його втручання в наше життя. Тоді людина знаходиться під п'ятою темної сили. Він відходить від правильного поняття - поняття Божественного. Але не приходить і до поняття противному, тобто демонічного. Він бродить, як в темряві. Він різний обирає собі, поняття різні, спосіб життя, ідеї - і все не те. Це як блукання в темряві. Нерозуміння самою людиною суті всього, що відбувається навколо.

Схиархимандрит Ілій (Ноздрин)

- Батюшка, а як навчитися молитві? І як правильно молитися?

- По-о-ось, дорогі, тут немає вищої математики. Що таке молитва? Молитва - це бесіда з Богом. Ми харчуємося щодня; коли доводиться по-іншому, то і не кожен день. Підтримуємо своє фізичне існування до наших останніх хвилин життя. Але життя духовне, справжня виходить за рамки цього світу - це і є наші відносини з Богом, і вони відбуваються через молитву.

Перш за все ми повинні правильно розуміти суть нашого життя, тобто знати, що потрібно для того, щоб, як сказано в Євангелії, успадкувати життя вічне. Господь Спаситель Сам конкретно сказав про це: полюбити Бога всім серцем, всією силою, всіма помислами. І ближнього, як самого себе. Коли людина це виконує, тоді все стає на свої місця. Правильна розстановка життя - як щоденної, так і всієї в її послідовності. Правильно здійснити своє призначення в цьому світі.

- Західні ЗМІ протягом вже багатьох років формують певний образ Росії - і це образ вкрай непривабливий: країна-агресор, втілення зла ... Чи повинні ми, російські люди, на це реагувати? І якщо повинні, то як?

- Потрібно зрозуміти, перш за все, що кожна країна веде свою політику і всієї своїм внутрішнім життям; і вона, природно, захищає свій спосіб життя. Наша Росія завжди ставила собі за правило: рятувати не тільки себе. А спроби підпорядкувати нашу Вітчизну вже були іншими країнами і силами. Починаючи з монголів, продовжуючи Наполеоном, Гітлером. Вони дивилися на Росію як на місце, від якого можна щось здобути. Природно, що наш час - не виняток. На нас дивляться з величезної заздрістю. Завжди існувала у людини від його зіпсованості заздрість. Це було і в Першу світову війну, і в Другу світову війну. Зараз ситуація повертається тим же краєм. Намагаються спровокувати Росію, проявляючи своє недоброзичливість, і викликати її на якийсь конфлікт.

Ми бачимо по недавньої смути в Малоросії - західному рубежі нашої Росії. Наскільки вони просто-напросто зухвало діяли. Зокрема, не раз бомбили Ростовську область. Звичайно, витримка була у нашого Президента. В іншому випадку це викликало б великі ускладнення, навіть військові. Тому і зараз вони вважають, що ми винні. Намагаються показати це перед іншими народами. У чому наша вина? Припустимо, багато зараз говорять про Крим. Але Крим - це справжня частина нашої Росії. Але мало хто знає, якою великою була наша Росія. Причини зрозумілі: була революція, Ленін. Він не вождь - він руйнач, зрадник і вбивця. Через нього Росія постраждала жахливо. І він влаштував геноцид російської нації, російського народу. Через нього загинули десятки мільйонів людей, коли вбивали без суду, без слідства. Як Государя вбили - по підступам, які будував цей Ульянов. Злодій в повному розумінні слова. Він ненависник російського народу. Він говорив своїм гаркавим мовою, що якщо залишиться 10% росіян, тоді ми домоглися свого. Це лиходій з лиходіїв. Його давно викинути потрібно з мавзолею. Через нього Господь не дає нам повного розвитку нашої Батьківщини - поки не винесено, не викинуті він за межі центру нашої Росії - Москви.

Багато з підозрілістю дивляться на нас, тому що залишається ще прокомуністична частина суспільства. Залишився в якійсь мірі ще комунізм. І бояться, що це викличе великі конфлікти, великі неприємності. Наша нагальна задача - якомога швидше винести його, викинути з Кремля. І це згладить дуже багато напруги і згладить підозріле ставлення до Росії. Ми тим самим покажемо, що відходимо від комунізму. Звичайно, ті, які занадто начинені цієї комуністичної ідеєю, - вони проти. Якби не вони, він давно був би вже викинуто. Ці фанатики знаходяться під впливом дійсно сатанинської ідеї комуністичної, вони занадто тримаються за ... ні, тільки не вождя. Він грабіжник. І кращого слова немає. Адже геноцид був нашої нації і всієї Росії.

Ось це один з найважливіших моментів, через якого багато людей дивляться підозріло на нашу Росію велику, на наш добробут. Вони думають, що може знову через комуністів статися, можливо, нова війна, конфлікти і всякі неприємності.

Схиархимандрит Ілій (Ноздрин)

- Батько Ілій, ось проблема - аборти. Ми, з одного боку, говоримо про себе як про велику православній країні - і то, що ми дійсно православна країна, особливо проявляється на Великдень, Різдво і у великі свята. Але, з іншого боку, ми майже лідери за кількістю абортів. Як з цим боротися?

- Причина, як я вже сказав, - це революція. Це втрата тієї моралі, тієї моральності, які мала наша Росія, наша Батьківщина. Підвалини, міцні підвалини нашої сім'ї, нашого становища, взагалі моральності. Але все це стало порушено, коли був кинутий лозунг: геть совість, геть сім'ю. Мені дядько говорив про ці комуністичні затії під девізом: все дозволено. Це спричинило велике розорення. І зараз наше Отечество відстало в чисельності населення. Великий наш учений Менделєєв говорив: близько мільярда повинна мати наша Росія. Скільки вона втратила! Розумієте? Тому що був підрив моралі. «Грабуй награбоване!» Бандитизм і будь-яке порушення совісті, угода з совістю, з мораллю. Ось це найголовніша причина втрати міцної сім'ї, безлічі абортів ...

Коли буде викинутий цей бридкий труп - краще його не можна назвати, - тоді Росія піде своїм правильним шляхом, правильним напрямком.

- Сьогодні не рідкість, що старих-батьків віддають в будинку для людей похилого віку, коли не хочуть за ними доглядати. Яку пораду ви могли б дати таким людям?

- Це все те ж саме - втрата моралі, втрата совісті, втрата благочестя. Треба частіше заглядати в байки Крилова. Скільки він викриває нашу поведінку! Люди абсолютно не розуміють, хто їх народив, хто їх виховав. Втрачають таке ставлення до батьків. Це загрожує дуже страшним, втратою сім'ї нормальної. Якщо вони залишили батьків, то чи будуть у них справжні діти, які зможуть їм допомогти, знайти для них час, коли вони самі стануть старими? Чи зможуть взагалі допомагати їм в старості?

- А якою б ви могли рада дати таким дітям?

- Перш за все, повинна бути віра. Повинен бути страх Божий. Поняття, що вони будуть такими ж - виявляться в віці і в старості. Добре ще, якщо будуть. А може і не бути таких хоспісів, будинків для людей похилого віку.

- Батько Ілій, останнім часом все частіше піднімається питання про скасування Юліанського календаря. Річ у тім, Новий рік - найбільш радісне свято - випадає на дні, коли треба постити. Що б ви могли сказати тим, хто так сильно хоче скасування Юліанського календаря?

- У нас два календаря: старий стиль і новий стиль. Старий стиль - це Юліанський календар: названий по імені Цезаря Юлія. Новий календар, новий стиль - Григоріанський. Ввів його тато Григорій: він вирішив точним його зробити, коли помітили, що наше літочислення відстає від астрономічного, - монах якийсь це підрахував. Юліанський календар відстає від григоріанського, нового календаря на кілька днів. Через багато років різниця буде не 14 днів, а, очевидно, 15 днів. Але тут, звичайно, питання підвалин. Вони складаються роками. Ось, наприклад, у нас є старообрядці. Після реформи патріарха Никона вони залишилися дониконівського. Патріарх Никон зауважив, що греки хрестяться трьома перстами, а в Росії - два перста. Хрестимося в честь святої Трійці трьома перстами. А старообрядці хрестяться двома перстами: як два єства у Христі. Пальцями ми показуємо так само і при хрещенні, що два єства у Христі: Божественне і людське. Коли різко повів свою реформу патріарх Никон, то, безумовно, виникло таке розділення - дуже вже багато відреагували так на ці різкі реформи. Так і з календарем, за яким Пасхалії дуже точно підраховані. Чудовий вчений-богослов Василь Васильович Болотов одного разу, торкнувшись теми календаря, близько двох годин, не сходячи з кафедри, вів лекцію.

Якщо реформи робити зараз, переводити життя церковну на новий календар - це, звичайно, спричинить багато непорозумінь. Тому не час ще цим займатися!

З схиархімандритом Ілієм (Ноздріну)
розмовляв Микита Філатов
Православие.Ru

Переглянуто (2381) раз

Може бути це і є перевірка на смирення?
Перше питання: як сьогодні людям розповідати про Христа?
Кажуть: чому існує зло?
До чого це призводить?
І як правильно молитися?
Що таке молитва?
Чи повинні ми, російські люди, на це реагувати?
І якщо повинні, то як?
У чому наша вина?
Як з цим боротися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация