Старі газети: "Правда", 13 листопада 1982 р. (Стор.2)

Мова товариша К. У. Черненко
(Закінчення. Початок на 1-й стор.)
під час Великої Вітчизняної, яку пройшов від першого до останнього дня. Мужність змінювало йому на всьому життєвому шляху. І він високо, дуже високо цінував в кожному товариша сміливість, принциповість, стійкість при будь-яких випробуваннях.
Бути поруч з Леонідом Іллічем, слухати його, на власні очі відчувати гостроту розуму, винахідливість, життєлюбність - це була школа для всіх нас, кому випало щастя працювати з ним рука об руку.
Леонід Ілліч Брежнєв залишає нам дорогоцінний спадок. Наша 18-мільйонна партія єдина і згуртована. Радянський народ беззавітно вірить в мудрість партії. Нормами нашого життя стали вимогливість і повагу до кадрів, непорушна дисципліна і підтримка сміливих корисних ініціатив, нетерпимість до будь-яких проявів бюрократизму і постійна турбота про розвиток зв'язків з масами, про справжнє демократизм радянського суспільства.
Берегти і розвивати цей стиль керівництва, дорожити всім, що заповідав нам своїм словом і ділом Леонід Ілліч, - наш борг перед його пам'яттю, наш борг перед партією і країною. Міцним запорукою того, що так буде, служить керівне ядро ​​партії, її Центральний Комітет, Політбюро, який сформувався при вирішальній участі Леоніда Ілліча.
Від імені Політбюро я хочу висловити глибоку переконаність, що наш Пленум продемонструє перед усією країною, перед усім світом, що партія твердо піде далі ленінським курсом, який на сучасному етапі чітко і повно виражений в рішеннях XXIII-XXVI з'їздів КПРС. Внутрішня і зовнішня політика нашої партії, в розробку і здійснення якої величезний внесок вніс Леонід Ілліч Брежнєв, буде проводитися впевнено, послідовно і цілеспрямовано.
Нашими орієнтирами були, є і будуть благо народу і збереження миру на землі.
У нас є розгорнута, добре навешенная соціально-економічна програма. Економіка повинна бути економною. Така установка партії. А це означає технічне переозброєння індустріального і аграрного секторів, вдосконалення управління і, звичайно, поліпшення організації праці, зростання його продуктивності. На цій базі буде неухильно розвиватися економіка нашої держави, підвищуватися добробут народу. На цій же базі буде міцніти обороноздатність країни.
У нас є широка, конкретна Програма світу для вісімдесятих років. Вона відповідає сподіванням народу. Розрядка, роззброєння, подолання конфліктних ситуацій, усунення загрози ядерної війни - ось завдання, які ми ставимо перед собою. Ми хочемо надійної безпеки для себе, для своїх друзів, для всіх народів світу.
Дорогі товариші!
Всі ми, очевидно, усвідомлюємо, що вкрай важко заповнити збитки, яких завдала нам смерть Леоніда Ілліча. Зараз подвійно, утричі важливо вести справи в партії колективно. Дружна, спільна робота у всіх партійних органах забезпечить подальші успіхи як в комуністичному будівництві, так і в нашій діяльності на міжнародній арені.
Політбюро ЦК КПРС, обговоривши становище, доручив мені запропонувати Пленуму обрати Генеральним секретарем ЦК КПРС товариша Андропова Юрія Володимировича. Думаю, немає потреби розповідати його біографію. Юрій Володимирович добре відомий в партії і країні як самовіддану, відданий справі ленінської партії комуніст, як найближчий соратник Леоніда Ілліча.
За плечима у Юрія Володимировича різнобічна діяльність в області внутрішньої і зовнішньої політики, ідеології. Був він і комсомольським ватажком, і великим партійним працівником і дипломатом. Чимало праці їм вкладено у зміцнення соціалістичної співдружності, в забезпечення безпеки нашої держави.
Леонід Ілліч високо цінував марксистсько-ленінську переконаність, партійність, широкий кругозір, його видатні ділові та людські якості. Всі члени Політбюро вважають, що Юрій Володимирович добре сприйняв брежнєвський стиль керівництва, брежнєвську турботу про інтереси народу, брежнєвське ставлення до кадрів, рішучість усіма силами протистояти підступам агресорів, берегти і зміцнювати мир.
Юрію Володимировичу притаманні партійна скромність, повага до думки інших товаришів і, можна сказати, пристрасть до колективної роботи. Політбюро одностайно вважає: товариш Андропов гідний довіри Центрального Комітету, довіри партії.
Дорогі товариші! Схиляючи свої голови перед світлою пам'яттю Леоніда Ілліча, ми урочисто обіцяємо, що будемо невпинно продовжувати нашу творчу роботу. Все, що не встиг зробити Леонід Ілліч, що намітила під його керівництвом партія, буде зроблено.

Москва прощається з Л.І. Брежнєвим
Глибоко сумують радянські люди, все прогресивне людство в зв'язку з кончиною Леоніда Ілліча Брежнєва - видатного діяча Комуністичної партії і Радянської держави, міжнародного комуністичного і робітничого руху, Генерального секретаря ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР.
12 листопада. Москва. У жалобному обрамленні Колонний зал Будинку спілок. Віддати останню шану вірному наступнику великого справи Леніна, полум'яному борцеві за мир і комунізм, керівнику Комуністичної партії Радянського Союзу і Радянської держави Леоніду Іллічу Брежнєву прийшли учасники Пленуму Центрального Комітету КПРС. У скорботному мовчанні вони прощаються з Леонідом Іллічем.
У почесна варта стають товариші Ю. В. Андропов, М. С. Горбачов, В. В. Гришин, А. А. Громико, Д. А. Кунаєв, Г. В. Романов, Н. А. Тихонов, Д. Ф . Устинов, К. У. Черненко, В. В. Щербицький, Г. А. Алієв, П. Н. Демічев, В. І. Долгих, Т. Я. Кисельов, В. В. Кузнецов, Б. Н. Пономарьов , Ш. Р. Рашидов, М. С. Соломенцев, Е. А. Шеварднадзе, М. В. Зімянін, І. В. Капітонов, К. В. Русаков.
Потім керівники Комуністичної партії і Радянської держави підходять до дружини, іншим членам сім'ї покійного. Вони висловлюють їм свої глибокі співчуття.
О 13 годині відкривається доступ для прощання з Леонідом Іллічем Брежнєвим для трудящих Москви. Нескінченним потоком через Колонний зал, задрапірований червоно-чорними полотнищами, йдуть робітники, службовці, представники партійних, радянських і громадських організацій, колгоспники і робітники радгоспів Підмосков'я.
Над узголів'ям покійного приспущені червоні полотнища прапорів. У постаменту, на якому встановлена ​​труна, - безліч вінків і квітів. Тут - вінки від ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР, МГК КПРС і виконкому Мосради, Міністерства оборони СРСР, від рідних і близьких.
У постаменту на оксамиті - високі нагороди Батьківщини, якими відзначені видатні заслуги Леоніда Ілліча Брежнєва перед Комуністичною партією і Радянською державою, його великий особистий внесок в перемогу у Великій Вітчизняній війні, в відновлення зруйнованого господарства, зміцнення могутності Країни Рад, активні зусилля по збереженню миру на землі.
Тут же - нагороди братніх соціалістичних країн, інших держав, яких Л. І. Брежнєв удостоєний за заслуги перед комуністичним, робітникам і національно-визвольним рухом, в боротьбі за безпеку народів.
Траурну вахту несли члени комісії з організації похорону. Через кожні три хвилини змінюється почесна варта. У жалобній вахті біля труни - передовики виробництва, партійні і радянські працівники, видатні діячі науки і культури, воєначальники, представники громадськості.
До зали вносяться вінки від ЦК компартій, Президій Верховних Рад і Рад Міністрів союзних республік, крайкомів партії і крайвиконкомів, обкомів партії і облвиконкомів, міністерств і відомств, громадськості.
Йдуть представники Бауманского району Москви. Жителі цього великого промислового і культурного центру столиці не раз довіряли товаришеві Л. І. Брежнєву бути їхнім депутатом у Верховній Раді СРСР. І він з честю виконував накази своїх виборців.
Йдуть ветерани партії. Більше 50 років тому Л. І. Брежнєв став членом КПРС. За ці роки він пройшов шлях від рядового члена партії до Генерального секретаря ЦК КПРС. З його невтомною теоретичної, політичної та організаторської діяльністю нерозривно пов'язано подальший розвиток і зміцнення КПРС.
Йдуть представники Радянських Збройних Сил. Ветерани та молоді воїни схиляють голови перед світлою пам'яттю Л. І. Брежнєва, який з винятковою мужністю боровся за Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни від першого її дня до останнього, який так багато зробив для зміцнення оборонної могутності Радянської держави на посту Голови Ради Оборони СРСР .
Комуністи, всі радянські люди запевняють, що життя і діяльність Леоніда Ілліча Брежнєва завжди будуть для них надихаючим прикладом вірного служіння КПРС, Радянської держави. Вони гаряче схвалюють рішення позачергового Пленуму ЦК КПРС і сповнені рішучості на Звернення ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР і Ради Міністрів СРСР до Комуністичної партії, до радянського народу відповісти самовідданою працею в ім'я виконання планів комуністичного будівництва. (ТАСС)

Траурний мітинг на автозаводі імені Лихачова.

Біль тяжкої втрати
З глибоким сумом сприйняли радянські люди звістку про смерть Леоніда Ілліча Брежнєва - видатного керівника Комуністичної партії і Радянської держави, найбільшого політичного діяча нашого часу. Вся його велика, яскрава життя була віддана великій справі Жовтня, партії Леніна, інтересам трудового народу. На що проходять в країні траурних мітингах трудящі, віддаючи данину глибокої поваги пам'яті полум'яного борця за мир і комунізм, заявляють про гарячому прагненні ще тісніше згуртувати свої ряди навколо рідної Комуністичної партії, її Ленінського Центрального Комітету.
Траурний мітинг особового складу Міністерства оборони СРСР відкрив член Політбюро ЦК КПРС, міністр оборони СРСР Маршал Радянського Союзу Д. Ф. Устинов.
Велику і яскраве життя прожив Л. І. Брежнєв, сказав він. Політична мудрість і далекоглядність, витримка і самовідданість, принциповість і цілеспрямованість Леоніда Ілліча здобули йому щиру любов і повагу радянського народу, величезний авторитет у всього прогресивного людства.
Радянські люди знали Л. І. Брежнєва як мужнього воїна, бойового комісара Великої Вітчизняної війни. У найважчих умовах бойової обстановки особистим прикладом і пристрасним партійним словом він вів воїнів до перемоги.
Леонід Ілліч добре знав ціну миру. Великий оптиміст, він твердо вірив у можливість приборкання сил агресії і війни, робив все, щоб забезпечити мирні умови для комуністичного будівництва. З його ім'ям і діяльністю нерозривно пов'язаний якісно новий етап у будівництві Збройних Сил.
Виступили на мітингу заявили про рішучість воїнів Збройних Сил СРСР ще тісніше згуртуватися навколо Комуністичної партії, її ленінського Центрального Комітету, бути і надалі постійно готовими надійно захистити мирну працю радянського народу, з честю виконати свій патріотичний і інтернаціональний обов'язок.
Локомотивне депо Москва-Сортувальна. Цех, де відбувся мітинг, - в траурному вбранні. У скорботному мовчанні зібралися трудівники підприємства. В руках учасників мітингу - портрети Леоніда Ілліча.
Слово надається машиністу електровоза, депутату Моссовета А. Абрамову.
- Важко усвідомлювати, - каже він, - що перестало битися серце полум'яного більшовика, невтомного продовжувача великого ленінського справи, людини великої душі, високих моральних якостей. З народом Леоніда Ілліча пов'язували кровні і нерозривні узи. По-ленінському глибокі були його увага і турбота про простих людей, про поліпшення умов їх праці, побуту, відпочинку, що здобуло йому любов і повагу трудящих. У ці скорботні дні всі ми добре дошкуляє, що кращою пам'яттю про Л. І. Брежнєва буде ваша самовіддана праця пo здійсненню історичних рішень XXVI з'їзду КПРС, наша вірність справі комунізму, якому він присвятив все своє життя.
На мітингу в радгоспі "Первомайський" Карагандинської області секретар парткому господарства Первоцелинникам Токболатов сказав:
- Великі заслуги Леоніда Ілліча Брежнєва в тому, що нa величезних просторах Казахстану створені нові господарства, зросли агромістечок. Мені пощастило зустрічатися з Леонідом Іллічем, коли він приїжджав в наше господарство. З особливою чуйністю і теплотою ставився "командарм" цілини, як його називали новосели, до турбот хліборобів, обживають цілинні землі. Майже три десятиліття минуло з тих пір - виросло нове покоління цілинників, які примножують славу отців. Естафета першопрохідців - в надійних руках.
Глибоким болем відгукнулася звістка про смерть Леоніда Ілліча Брежнєва в серцях трудящих Молдавії. На початку п'ятдесятих років він очолював партійну opганизации республіки.
На траурний мітинг колективу Григоріопольського агропромислового об'єднання прийшли сотні овощеоводов, робочих консервного заводу.
- Важко усвідомити, що немає більше з нами Леоніда Ілліча, - сказав наладчик І Томанеску. У ці скорботні дні ми, працівники сільського господарства, клянемося, що ні пошкодуємо сил і енергії для здійснення завдань Комуністичного будівництва. Леонід Ілліч стояв біля витоків Продовольчої програми СРСР, на реалізацію якої спрямовані зараз всі наші зусилля.
Виступаючи на мітингу багатотисячного колективу, сталевар Руставський металургійного заводу Герой Соціалістичної Праці Отар Ломідзе заявив:
- самовіддане служіння справі Комуністичної партії віддав своє життя Леонід Ілліч Брежнєв. Радянські люди бачать в КПРС свого випробуваного колективного вождя, мудрого керівника і організатора. Висловлюючи глибоку скорботу у зв'язку з кончиною вірного сина нашого народу, ми заявляємо про рішучість віддати всі свої сили і знання справі будівництва комунізму.
У трудових колективах Естонії пройшли траурні мітинги, учасники яких, високо оцінюючи діяльність Леоніда Ілліча Брежнєва на благо Батьківщини, говорили про свою рішучість з ще більшою енергією втілювати в життя рішення XXVI з'їзду партії, наступних пленумів ЦК КПРС.
- Наша партія, весь радянський народ, світовий комуністичний рух зазнали тяжкої втрати, - сказав X. Ліблік, робочий Талліннського машинобудівного заводу імені І. Лаурістіна.- Перестало битися серце вірного ленінця, борця за щастя і процвітання Радянської Вітчизни, за мир на землі. Ми, робочі Країни Рад, в ці скорботні хвилини запевняємо, що будемо працювати з подвоєною енергією, підвищувати ефективність і якість праці, робити все для того, щоб виконати завдання п'ятирічки.
Траурний мітинг відбувся на донецькій шахті "Трудовська".
- Назавжди залишиться в нашій пам'яті світлий образ Леоніда Ілліча Брежнєва - славного представника робочого класу, що пройшов шлях від рядового металурга до керівника партії і держави, - зазначив у своєму виступі бригадир гірників очисного забою Герой Соціалістичної Праці А. Поліщук Шахтарі - передовий загін трудящих нашої країни - завжди були і будуть в перших рядах радянського робітничого класу.
На траурному мітингу електромеханік морозильного траулера "Технолог" Н. Лебкалов з найбільшого на Далекому Сході риболовецького колгоспу імені В. І. Леніна заявив:
- Вся багатогранна діяльність, особиста доля Леоніда Ілліча Брежнєва невіддільні від найважливіших етапів в історії Радянської країни. І в роки Великої Вітчизняної війни, і в роки мирної праці він завжди знаходився на передніх рубежах, подаючи приклад наполегливості та принциповості в здійсненні планів партії і народу.
У ці сумні для нашої країни дні ми ще тісніше згуртуємо свої ряди навколо ленінського Центрального Комітету КПРС, своєю самовідданою працею будемо кріпити економічне і оборонне могутність Батьківщини.
(ТАРС).

Вірний син партии и народу
Михайло Алексєєв. м Москва.
Прекрасна і Надзвичайно повчальна доля Леоніда Ілліча Брежнєва, життєвий шлях которого неотрівен від доль нашої Батьківщини на вірішальніх, здебільшого крутих поворотах історії. Перші п'ятирічки, коли створювалася кріплення соціалістічної держави; небачена, нечувана за своими масштабами війна, коли вірішувалося питання - буті чи не буті; відродження, Відновлення зруйновану цією війною господарства країни; героїчна епопея ціліні, Здійснення економічної и соціально-Політичної стратегії партии на етапі розвинення соціалізму, курсу на підйом народного добробуту, подалі Зміцнення економічного и оборонної могутності Нашої країни - вісь смороду, ЦІ рубежі, на якіх розгорталіся битви. І у всех ціх боях Леонід Ілліч Брежнєв перебував - скорістаюся військовім терміном - на передовій, на передньому краї. І не просто брав участь, як всі радянські люди, но за височайшим Боргу комуніста, з Волі партии зобов'язаний БУВ вести за собою масі, народ. І робів Це не епізодічно, а день у день, з року в рік, з десятиліття в десятиліття. Чи є в нашій історії, в тих її сторінках, які я перерахував, хоча б одна, де не вписано було б ім'я Леоніда Ілліча Брежнєва ?! Немає таких сторінок!
Я знову беру в руки його книги "Цілина", "Мала земля", "Відродженням," Спогади "... В них - живий подих життя, голос Часу - дуже важкого і дуже щасливого. Хочеться згадати слова з" Цілини ":" якщо на те пішло, мова у нас йшла про планування людського щастя ". Це сказано в грандіозній битві за цілинний хліб - битві, на передньому рубежі якої був Леонід Ілліч. Але хіба не можна повторити ті ж, воістину віщі, всеосяжно слова про будь-якій справі, яке партія доручала своєму синові, своєму вірному солдату? Людина, під керівництвом которог була виграла битва за хліб, не міг не нести з такою ж пристрастю і енергією битву за все, що вязано з людським щастям!
Леонід Ілліч Брежнєв, повторюю, був справжнім сином партії, вірним продовжувачем справи Леніна. У служінні трудовому народу - вища мета і сенс всієї діяльності партії. Ось почемy життя і діяльність Леоніда Ілліча завжди будуть надихаючим прикладом вірного служіння Комуністичної партії і радянського народу.
Якщо б ми не знали, що з ім'ям цієї людини пов'язано багато славних сторінок героїчних днів війни і не менш славетні і тяжкі дні і роки відновлення порушеного війною, заліковування, здавалося б, невиліковних ран на тілі прекрасної рідної нашої землі; якщо про ми не знали того, що людина цей знаходився в центрі битви за великий хліб на цілині; якби ми не знали всього цього і безлічі інших великих справ. пов'язаних з його ім'ям, а знали б тільки про те, що він Великий Воїн світу, що він. як ніхто інший на нашій планеті, боровся за саме священне право людини на землі - право на життя, священне право не одного, чи не десятків, які не сотень і тисяч, а мільярдів людських істот, - цього одного було б достатньо, щоб ім'я Леоніда Ілліча Брежнєва стало в ряд найбільш чудових і найулюбленіших мавши синів нашої Батьківщини і наикрупнейших діячів світового масштабу. Ні у кого не може бути сумніву в тому, що, висловлюючи волю радянського народу, партія і надалі буде неухильно проводити в життя Програму світу, щоб відвернути від людства загрозу ядерної війни.
Що й казати, скорбота народна велика. Гострим болем відгукнулася звістка про смерть Леоніда Ілліча Брежнєва у всіх куточках землі, на всіх материках, бо думки, думи, турботи, боротьба його були в ім'я всього сущого на землі - думи про порятунок земної цивілізації.
Ми, літератори, глибоко засмучені тим. що не почуємо більш його живого голосу, не буде більше наших з ним зустрічей - а він любив зустрічатися з вами, радити і радитися - Леонід Ілліч дуже добре вмів це робити! У всіх його доповідях на партійних з'їздах ми знаходили чимало теплих і мудрих слів, адресованих творчої інтелігенції, - хіба можна забути це!
У скорботну годину хотілося б прямо звернутися до ленінської партії, до її Центральному Комітету, який Леонід Ілліч Брежнєв очолював протягом вісімнадцяти років:
"Ми з тобою були завжди і залишимося з тобою в усіх твоїх помислах і справах, рідна наша партія! Радянська література була і завжди буде твоїм вірним помічником!"
Скорбота і печаль свою ми звернемо на те, щоб ще щільніше згуртувати свої ряди, ще глибше і гостріше перейнятися почуттям відповідальності перед Часом, перед партією, перед народом.

Від комісії з організації похорону Леоніда Ілліча Брежнєва
Комісія повідомляє, що похорони Леоніда Ілліча Брежнєва відбудуться в понеділок, 15 листопада, о 12 годині дня на Красній площі.

ВІД КОМУНІСТІВ І ПРАЦЮЮЧИХ БІЛОРУСІЇ
Комуністи, всі трудящі Білорусії глибоко сумують у зв'язку з раптовою кончиною Генерального секретаря Центрального Комітету КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР Леоніда Ілліча Брежнєва - видатного революціонера, вірного продовжувача безсмертного ленінського справи, найбільшого політичного і державного діяча сучасності, стійкого борця за мир і комунізм.
Робітники, колгоспники і інтелігенція республіки назавжди збережуть пам'ять про Леоніда Ілліча Брежнєва - полум'яному патріота і інтернаціоналіста, славного сина робітничого класу, що віддав всю свою героїчну життя, свій могутній організаторський талант і державну мудрість беззавітного служіння людям праці, комуністичним ідеалам, нашої великої соціалістичної Батьківщини.
Леоніду Іллічу Брежнєву належить видатна роль у виробленні та здійсненні соціально-економічної стратегії партії на етапі розвиненого соціалізму, в послідовному проведенні курсу на подальше зміцнення економічного і оборонної могутності нашої країни, піднесення добробуту радянських людей.
Трудящі Білорусії, як і всієї країни, віддають данину щирої вдячності Леоніду Іллічу Брежнєву як великому теоретику, видатному діячеві ленінського типу, так багато зробив для зміцнення радянського суспільства, братської дружби народів СРСР. Вони завжди будуть вдячні Леоніду Іллічу за його титанічну роботу по формуванню та проведення в життя зовнішньої політики КПРС і Радянської держави, збереженню і зміцненню миру на землі. Результатом його багатогранної діяльності з'явилися зростання авторитету і впливу нашої Батьківщини на світовій арені, зміцнення братерської дружби і співпраці з країнами соціалістичної співдружності, міжнародного комуністичного, робочого і .національно-визвольного руху.
Білоруського народу дорога пам'ять про те, що одна з перших сторінок трудової біографії Леоніда Ілліча Брежнєва пов'язана з Радянською Білорусією. Займаючи найвищі пости в партії і державі, він неодноразово відвідував нашу республіку, своїми мудрими порадами і вказівками допомагав республіканської партійної організації вирішувати великі відповідальні завдання господарського і культурного будівництва. Запевняємо Центральний Комітет КПРС, Політбюро ЦК, що трудящі республіки, як і всі радянські люди, ще тісніше згуртуються навколо ленінської партії, будуть вірні її безсмертному справі, проявлять ще більшу наполегливість у боротьбі за успішне втілення в життя рішень XXVI з'їзду КПРС, будуть як зіницю ока берегти і зміцнювати непорушну дружбу і братерство народів нашої багатонаціональної Вітчизни, віддадуть всі свої сили великої справи будівництва комунізму.
Світлий образ Леоніда Ілліча Брежнєва буде вічно жити в серцях трудящих Білорусії.

Центральний Комітет Компартії Білорусії
Президія Верховної Ради Української РСР
Рада Міністрів Української РСР

ВІД КОМУНІСТІВ І ПРАЦЮЮЧИХ ГРУЗІЇ
Центральний Комітет Комуністичної партії Грузії, Президія Верховної Ради Грузинської РСР, Рада Міністрів Грузинської РСР від імені комуністів, всіх трудящих республіки висловлюють глибоке співчуття у зв'язку з раптовою смертю найбільшого політичного діяча сучасності, видатного революціонера нашого часу, вірного продовжувача великого ленінського справи, нашого дорогого, незабутнього Леоніда Ілліча Брежнєва.
Велику втрату понесли наша партія, наша країна. Безмірна скорботу всього радянського народу. Повідомлення про смерть Л. І. Брежнєва важкої болем відгукнулося в серцях всіх людей, і немає в Грузії будинку, немає сім'ї, немає у нас трудового колективу, де б кожний не був охоплений почуттям цієї величезної втрати.
У всього нашого народу ще жваво спогад про приїзд Леоніда Ілліча Брежнєва в Тбілісі в травні 1981 року на урочистості, присвячені 60-річчю перемоги Радянської влади в Грузії та освіти її Комуністичної партії. Ще звучать в пам'яті його щирі, душевні слова про Грузію, про її народ. Не віриться, що немає більше з нами Леоніда Ілліча, що ми ніколи не почуємо його яскраву, призовну мова, не побачимо його добру відкриту усмішку, не відчуємо теплоту і сердечність його рукостискання.
Важко, безмірно важко партії проводжати в останню путь свого лідера. Але в ці скорботні хвилини комуністи тісніше змикаються свої ряди, ще більше гуртуються навколо ленінського Центрального Комітету нашої партії, навколо його Політбюро. І в пам'ять про Леоніда Ілліча Брежнєва партійні організації Грузії, весь наш народ ще більше зміцнюють дисципліну і організованість, свою єдність і монолітність, підвищують свою активність у вирішенні загальнопартійних, загальнодержавних завдань в будівництві комунізму.
Ми будемо і далі жити і працювати, пам'ятаючи про наказі Леоніда Ілліча Брежнєва діяти сміливіше, працювати ще наполегливіше і тим самим збільшувати внесок республіки в загальносоюзне надбання.

Центральний Комітет Компартії Грузії
Президія Верховної Ради Грузинської РСР
Рада Міністрів Грузинської РСР

Головліт: Б 00303 Випусковий редактор: SNMorozoff Смуга підготовлена: О.СавельєвЧи є в нашій історії, в тих її сторінках, які я перерахував, хоча б одна, де не вписано було б ім'я Леоніда Ілліча Брежнєва ?
Але хіба не можна повторити ті ж, воістину віщі, всеосяжно слова про будь-якій справі, яке партія доручала своєму синові, своєму вірному солдату?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация