Старовинні національні головні убори: назви і види

Це зараз ми ставимося до носіння головного убору не так серйозно, але був час, коли людину, на якому був надітий головний убір, можна було вважати всесильним і могутнім особою. Наприклад, в Давньому Єгипті, тільки фараонам дозволялося носити великий головний убір, іменований платом. А все решта вільні єгиптяни носили перуки, зроблені з рослинних волокон.

У Європі, в середні віки, дуже модно було носити плащі, які були оснащені капюшоном У Європі, в середні віки, дуже модно було носити плащі, які були оснащені капюшоном. Причому, часом, капюшони були такими довгими, що, іноді, гострий кінець капюшона, одягненого на голову господаря, спадав прямо до його пояса. Саме в цей час, головних уборів приділялася дуже багато уваги, яке було на межі розкоші. Старовинні головні убори найбільш забезпечених людей прикрашалися пір'ям і хутром, обшивалися стрічками, золотом і навіть дорогоцінними каменями.

Інші види головних уборів, які увійшли в моду в 1395 році, отримали назву Генин. Генин чимось нагадує всім нам відомий гостроверхий ковпак. Принцеси носили Генин, висота якого сягала 1м, а іншим придворним дозволялося носити Генин не більше 60 см у висоту. Носіння Геніна сприяла спеціальна мода. Від самого верху цього виду головного убору опускалася прозора вуаль, яка нерідко закривала обличчя. Якщо при надітому на голову геніни, волосся кілька вибивалися, вони піддавалися виголюванням. Генин, як головний убір дам вищого королівського світла, проіснував недовго, близько 100 років. Але за цей час, встиг зазнати кілька змін. Гостроверхий Генин замінили геніни у вигляді півмісяця, а трохи пізніше - двухугольним геніни.

Тоді ж, в Європі з'явилася мода на носіння тюрбанів. Але мода на носіння тюрбана носить істинно східний характер. Власне кажучи, тюрбан, перською мовою, означає шматок матерії, яка призначається для пов'язування голови. Незважаючи на певну зручність, тюрбан абсолютно не прижився в європейських країнах, як головний убір і це незважаючи на те, що навіть сам імператор Наполеон не гидував під час свого єгипетського походу, носити на голові тюрбан.

Незважаючи на свою зовнішню схожість з тюрбаном, інші східні національні головні убори, які носять назву чалма, до сих пір використовується в країнах Сходу. Чалма є звичайний шматок довгої матерії, яка пов'язується на голову поверх фески або тюбетейки. Між іншим, чалма є дуже зручним і практичним головним убором. Шматок цієї матерії, оперізуючий голову, в разі необхідності, можна розмотати і використовувати за іншим призначенням. Її навіть використовували і використовують донині, як савана для поховання померлого або в якості поясу . Чалму можна було носити з 5-річного віку, якщо при цьому дотримувалися дві умови: людина повинна бути чоловічої статі і не бути жебраком.

Чалму можна було носити з 5-річного віку, якщо при цьому дотримувалися дві умови: людина повинна бути чоловічої статі і не бути жебраком

Як виявилося, середні століття були багаті на появу нових видів головних уборів. Саме в цей час з'являється чепчик або очіпок, як його правильно називати. Причому, спочатку очіпок використовували обидві статі, жіночий і чоловічий. У очіпку спали, купалися і т.д. Однак чоловіки виявилися не дуже витривалими щодо носіння чіпця і дуже скоро перестали його носити. Що стосується жінок, то аж до початку ХХ століття вони носили чепчики.

Національні російські головні убори, які носили практично всі касти населення Русі, представляли собою шапки, які трохи розширювалися догори. Проте, були можливі варіанти. Наприклад, селянські шапки були скачати з повсті і мали високу тулію, яка звужувалася догори. Крім того, в моді були мурмолкі, що представляють собою старовинні низькі головні убори, що мають околиші з хутра, а тулію з парчі або оксамиту.

А в Європі довгий час була мода на все французьке, яка не обійшла увагою і моду на головні убори . Чоловічі шапки представляли собою деяку подобу довгополих капелюхів з гострим конусом. Прикрашалися такі шапки пір'ям павича.

Що ж стосується сучасних видів головних уборів, то їм притаманний певний демократизм і незалежність. Але так чи інакше, головний убір до сих пір є візитною карткою свого власника.

Автор: Анастасія Златова, спеціально для Пошівчік одежди.ру

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация