Старовірів дадуть гектари і кредити: переселенці їдуть на Далекий Схід

  1. Матеріали по темі

Приамур'ї стане пілотним регіоном для створення спрощеної міграційної зони

Безпосередньо до Путіна

Олексій Кілін - старообрядец. Представник исконно русской культури, збереженої століттями за кордоном. Він був в числі перших старовірів, які повернулися додому. Його історію часом вважають вигадкою. І не виключено, що вона стане переказом нащадків. Він народився в Уругваї у російських батьків. Мама, уродженка Приморського краю, в середині минулого століття з батьками бігла в Китай від гонінь радянської влади, потім мігрувала в Південну Америку, вийшла заміж за людину своєї віри. Сім'я завжди мріяла повернутися на батьківщину. Олексію було 25 років, коли він вперше ступив на землю предків. Старовіри оселилися в селі Дерсу Приморського краю.

- У них були великі проблеми - У них були великі проблеми. Глухота адміністрації, вороже ставлення місцевого населення, яке ревно зустріло їх приїзд, шкодило їх життя, - розповідає діалектолог Ніна Архипова, вчений і один громади, що влаштувалася в Приамур'ї під Вільним.

П'ять років Олексій Кілін не міг оформити громадянство через бюрократичну тяганину. Проблему вирішив випадок. Старовір приїхав на великий форум до Владивостока, йому вдалося познайомитися з першим віце-прем'єром Ігорем Шуваловим. «Він з'єднав мене з Путіним, і ми розмовляли по телефону. Президент запитав, що мені потрібно, найголовніше », - згадує Олексій Кілін.

240

неоподатковуваних мінімумів доходів громадян становить сума виплати учаснику програми переселення з-за кордону в Приамур'ї, по 120 тисяч отримує кожен член сім'ї переселенця. У 12 разів вище, ніж в Центральній Росії

- Громадянство, земля і окрема село - не злякався старообрядец.

Через три місяці Олексій Кілін офіційно став росіянином. «Це чиста правда, у цій історії є свідки. У Олексія телефонний зв'язок з Шуваловим. Вище керівництво країни підтримує старовірів », - підтверджує Ніна Архипова.

Зараз Килини живуть в громаді під Вільним, де переселенці з нуля відбудували село. У минулому році дві сім'ї старовірів отримали гранти на розвиток сільського господарства. Вони обробляють землю, розводять худобу, здають молоко і готують свою молочну продукцію. Вони щасливі на землі, яку щиро люблять.

Доведіть, що ви російські

За експертними оцінками, в республіках, які вийшли зі складу СРСР, проживали 25 мільйонів чоловік. Ще сотні тисяч людей втекли за кордон з різних причин. Багато сьогодні мріють повернутися на батьківщину. Програму переселення співвітчизників з-за кордону запустили в Росії в 2007 році. Сьогодні особливе місце в ній держава виділила старовірів. «У них особливий менталітет», - пояснює діалектолог Ніна Архипова. Носять бороди і довге волосся, сорочки з ручною вишивкою, не курять, не п'ють, не дивляться телевізор, рано обзаводяться великими родинами і працюють не покладаючи рук. Вони відгороджуються від світу, щоб громади не спокушала цивілізація. Діти старовірів довгий час отримували освіту вдома, їх вчили старші.

- Вони вміють читати, рахувати, писати, але багато орфографічних помилок, обумовлених фонетичним типом письма, - зазначає Ніна Архипова.

4361

співвітчизник отримав допомоги на облаштування в Амурській області на суму 319 мільйонів 286 тисяч рублів за 11 років дії програми з переселення. Переселенцям компенсують витрати на оформлення документів, на транспортні витрати, а також платять допомоги при відсутності доходів

Це стало великою перешкодою на шляху додому. Заповнити заяву для них - велика проблема. Але ходіння по інстанціях поки єдиний спосіб потрапити в програму по переселенню співвітчизників. Через паперової бюрократії багато старообрядці роками залишаються без громадянства. А щоб його отримати, наші співвітчизники змушені доводити, що вони росіяни, здаючи платні іспити.

- Протягом п'яти років я займаюся питаннями тестування іноземців з російської мови та історії основ законодавства РФ. Ми стикаємося з великими людськими проблемами, пов'язаними з іспитом. У нас був випадок зі старовірами. У родині четверо дітей, а вони повинні заплатити 10 тисяч рублів, - обурена діалектолог Ніна Архипова.

Кандидат наук також зазначила складність іспиту. «Я не думаю, що кожен росіянин зможе скласти іспит в тому обсязі, який пропонується», - зазначає Ніна Геннадіївна.

Пора переписувати закон

Амурська область входить в число територій пріоритетного заселення мігрантами з-за кордону. Далекий Схід був обраний для створення особливої ​​спрощеної міграційної зони. В першу чергу експерти хочуть виключити паперову тяганину.

- Щоб будь-який наш співвітчизник, який проживає за кордоном, міг зайти на сайт і подати документи в цифровому вигляді. Щоб він не витрачав час і гроші на поїздки в консульства. Щоб була максимальна прозорість в подачі документів. Ми будемо відслідковувати, щоб терміни не порушувалися, - розповів керівник блоку розвитку міграційної політики Агентства з розвитку людського капіталу на Далекому Сході Іван Єфімов.

Ініціатори реформ сподіваються спростити і порядок видачі документів переселенцям. «Спочатку люди подають документи на тимчасове проживання, а потім збирають ті ж папери, щоб отримати громадянство. Сподіваємося скоротити цей процес, щоб співвітчизники подавали документи один раз », - продовжує Іван Єфімов. Експерти знаходять масу «міграційних пасток» в старій редакції законів.

- У мене пропозиція спростити порядок постановки співвітчизників на міграційний облік. Дозволити їм жити в нашій країні без постановки на облік хоча б 90 діб. Щоб це не ставало обов'язковою умовою для отримання дозволу про тимчасове проживання. У них немає тут свого житла, воно знімне. Це вирішить проблему продажу сірих реєстрацій для іноземців, - зазначила т.в.о. начальника управління з питань міграційної політики УМВС Росії по Амурській області Наталія Циганчук.

Пропозиції, висловлені на круглому столі, будуть передані в Міністерство з розвитку Далекого Сходу. Вони стануть стартом для конкретних рішень. Тим часом кілька реформ, які полегшують життя переселенцям, вже прийнято. Так, за дорученням президента будь-якої співвітчизник, який проживає за кордоном, вже скоро зможе отримати далекосхідний гектар, навіть не маючи громадянства. Відповідні поправки внесені до федерального закону. З 1 червня старовірів будуть давати кредити.

- Россельхозбанк оголосив про новий кредит «Рідна земля». Це спільний продукт разом з Агентством з розвитку людського капіталу. Він орієнтований на старообрядців. Зараз йде опрацювання кредиту і вже є перші потенційні одержувачі в Приморському краї, - зазначив Іван Єфімов.

Чому люди їдуть з Приамур'я

За останні вісім років Амурська область в результаті міграційного обміну втратила 62,2 тисячі жителів. Чисельність постійного населення регіону станом на 1 січня 2018 року склала 798,4 тисячі осіб. За одинадцять років дії держпрограми підтримки переселенню співвітчизників в регіон прибули 4 483 особи. 196 переселенців поїхали. Головні причини такого рішення - високі ціни на житло, продукти і послуги ЖКГ, низький рівень зарплат в деяких галузях економіки, кліматичні умови.

798,4

тисячі осіб склала чисельність постійного населення регіону станом на 1 січня 2018 року

- Ми явно відстаємо за рівнем зарплат. У регіоні реалізуються нові проекти, пов'язані з газовою переробкою, космодромом Східний. Але ми бачимо, що рівень зарплати стороннього населення там на порядок вище. У підсумку статистика показує, що середня зарплата в Амурській області на кшталт як хороша. Але ті, хто її отримують, їдуть і витрачають гроші в іншому регіоні, - зазначає декан факультету міжнародних відносин АмГУ Людмила Панкратова.

На її думку, в Амурській області немає програм, що підтримують молодь і молоді родини, що пропонують пільгове житло або його оренду. У підсумку в суспільстві формується настрій виїхати на постійне місце проживання в сприятливі краю.

ДУМКА

Лідія Графова, журналіст, правозахисник з Москви, голова виконкому міжнародного громадського руху сприяння мігрантам «Форум переселенських організацій»:

- Ми отримали президентський грант, він називається «Збирання народу» - Ми отримали президентський грант, він називається «Збирання народу». Головна його особливість - робота в Амурській області. Ми вибрали для роботи найбільш депресивний регіон з демографії на Далекому Сході. Щоб зробити його гарним прикладом для всього округу. На жаль, слово «патріотизм» в Росії сьогодні розтоптано. А в Приамур'ї ми зустріли справжніх патріотів свого краю. Ми сподіваємося, що це вплине на ситуацію.


Матеріали по темі

Повпред Юрій Трутнєв: «Далекосхідники зможуть отримати іпотеку під два відсотки» 28.06.2019, 9:04 Володарям далекосхідного гектара і багатодітним сім'ям ДФО дадуть пільгову іпотеку 26.06.2019, 11:46 «Пишаюся тим, що я далекосхідник»: глава Мінвостокразвітія підвів підсумки першого року на посаді 20.05.2019, 18:12 Будівельникам будинку на далекосхідному гектарі дозволили достроково оформити землю у власність 23.01.2019, 10:59 Амурчане отримали гранти на 27 мільйонів рублів для розвитку ферм на безкоштовних гектарах 27.12.2018, 16:20 Далекосхідний гектар в районі Свободненского Дубовки виданий з порушеннями 27.09.2018, 16:52 «Ми - росіяни!»: Старовіри з Південної Америки готові піднімати амурську цілину 26.09.2018, 7:30 Свободненци воюють з одержувачем далекосхідного гектара через обгородженій Дубовський сопки 21.09.2018, 9:59 Полуничний магнат з Свободненского району зібрав перші 100 літрів ягоди 21.08.2018, 8:10 Переселенцям на Далекий Схід підвищать розмір підйомних 15.08.2018, 14:34 Амурчане відкрили виробництво деревного вугілля на далекосхідних гектарах 02.08.2018, 9:33

показати ще

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация