Статні голуби, голуби статні ростовські (фото і відео)

  1. Звідки прилетіли крилаті
  2. За всіма статтями
  3. Пташки різного польоту
  4. Колорит і палітра
  5. Де жити і що є

Група під найменуванням «ставні голуби» об'єднує безліч голубиних порід, представники яких мають гордовиту поставу і специфічну будову тулуба

Група під найменуванням «ставні голуби» об'єднує безліч голубиних порід, представники яких мають гордовиту поставу і специфічну будову тулуба. Чудової статностью ці птахи зобов'язані особливій формі грудей і звисає нижче хвоста крил. Лінії даних пернатих відрізняються масовістю і різноманіттям. Вони неоднакові за розмірами, забарвленням пір'я, ході і вмінню літати. У нашій країні їх охоче купують як декоративних вихованців.

Звідки прилетіли крилаті

Спочатку батьківщина цих птахів - берега Дону і Кубані, де їх почали розводити пару століть назад. Звідти вони потрапили на Волгу, пізніше їх стали вирощувати на Уралі і в Сибіру.

Інтерес до них дуже високий, і в наш час без них не проходить жодна російська виставка. Багаторічна селекційна робота породила численні різновиди ставних порід. Нещодавно з'явилися лінії зазвичай отримують назву в честь того місця, де їх вивели: омські, волзькі, ростовські, воронезькі.

Нещодавно з'явилися лінії зазвичай отримують назву в честь того місця, де їх вивели: омські, волзькі, ростовські, воронезькі

Інтернаціонального успіху статні голуби досягли в 1975 році в Будапешті. Відмінні відгуки та нагороду отримали статні ростовські білогруді. Виставка 1980 року в Чехословаччині визнала чемпіоном голуба волзького стрічкового голуба. Російські заводчики вважають представників ставних порід окремою групою з 1982 року.

За всіма статтями

Ставним голубам притаманні загальні екстер'єрні ознаки: виділяється грудка; звисають крильця; задертий хвіст, що включає від дюжини до двадцяти рульового пір'я.

За формою і будовою ставних голубів розділяють на віслокрилих, трясунів і Качунь.

Перші - дрібні або середніх розмірів. Кінці крилець сильно звисають, хвіст піднятий. При русі шия не трясеться. Сюди включають, наприклад, Царицинського, Ржевський породи, голубів-мартинів.

У тих же розмірів трясунів, прозваних так за вміння колихати витягнутої згинається шиєю, - вкорочене тулуб і широка піднесена хвостова часть.В Як приклад можна привести Єйську двухчубих і червоногрудих волзьких.

Короткий корпус, плоский хвіст і витягнута шия притаманні і Качунь. Вони не тільки активно рухають шиєю, а й вміють похитувати тулубом. Прикладом можуть служити кольорові ростовські, лебеді білогруді і алтайські шалеві.

Пташки різного польоту

Польотні характеристики ставних голубів ділять їх натроє:

  • високольотні (сюди повністю відносять віслокрилие породи і деякі лінії трясунів);
  • турмани (в підгрупу включають казанських трясунів, Ржевський і Сизранський віслокрилих);
  • декоративні (в цю категорію потрапляють частина голубів-трясунів і все Качунь).

високольотні (сюди повністю відносять віслокрилие породи і деякі лінії трясунів);   турмани (в підгрупу включають казанських трясунів, Ржевський і Сизранський віслокрилих);   декоративні (в цю категорію потрапляють частина голубів-трясунів і все Качунь)

Здатність до красивого польоту - результат селекційної роботи, догляду, правильного змісту і тренінгу.

Поєднання цих елементів дозволяє домогтися високого і довгого польоту. Повільно кружляючи в повітрі, статні голуби здатні протриматися в небі три-шість годин.

Але льотні здібності - не пріоритет при розведенні цих птахів.

У містах статні породи голубів часто вирощують в декоративних цілях. Вольєрне або клітинне зміст, недолік або неможливість тренувань призводить до втрати навичок польоту навіть для ліній, генетично спрямованих в небо.

Колорит і палітра

Статні голуби славляться незвичайною мастю, блиском пір'я, а також кольоровими комбінаціями забарвлення. Виділяють одноколірних, цветногрудих, цветнобокіх, цветнохвостих і строкатих (рябих) птах.

Одноколірними (доперовимі) бувають птиці білого, червоного, чорного, жовтого або сизого відтінку. Їх представники зустрічаються в будь-яких лініях групи.

До цветногрудим відносяться пернаті з білим тулубом, у яких інші частини тіла пофарбовані в інший колір (сорочий малюнок). Одними з найбільш ефектних визнають волзьких стрічкових, хвіст яких прикрашений білою поперечною смугою.

Білих пташок, хизуються пофарбованими кроющими і маховими пір'ям, називають цветнобокімі.

Три рідкісних белокорпусних породи з хвостами іншого кольору отримали назву цветнохвостих: оренбурзькі цветнохвостие, новочеркасськие і полтавські чернохвостая.

В оперенні строкатих особин дві і більше фарби. Мазки різних тонів розкидані по тілу птиці у випадковому порядку.

Де жити і що є

Статні голуби не вимагають складного догляду, спокійно живуть в голубниках і вольєрах. Вони - сумлінні батьки та вихователі, за сезон здатні 3-4 рази вивести пташенят.

В голубника для них потрібно побудувати безжердочние сідала так, щоб крила на торкалися підлоги. Повинні бути обладнані поїлки, гніздові місця, годівниці ,. Добре, якщо вдасться влаштувати купальню. Чистоту в пташнику забезпечить часта зміна підстилки. Сам вольєр повинен бути світлим і просторим (не менше 1,5 кв. М на пару птахів).

В цілому будинок для ставних голубів не відрізняється від інших, тому все необхідну інформацію ви знайдете в статті «Облаштування голубники».

Якщо від природи ваші вихованці - хороші літуни, обов'язково тренуйте їх. Раціон ставних голубів повинен на 70-80% складатися з зерна, також в нього повинні входити зелень, боби, вітамінні і мінеральні комплекси. Пташенят слід підгодовувати сирими яйцями або розмоченими в молоці сухарями.

Любіть ставних голубів? Ставте лайк.

І розкажіть про своїх птахів або голубах друзів і знайомих в коментарях.

Любіть ставних голубів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация