Статні голуби: опис і особливості основних різновидів

  1. Історія появи З'явилися вони в Росії - на Дону і в Кубані - понад двісті років тому. Після вони...
  2. льотні якості
  3. різновиди
  4. Омські статні
  5. Ростовські
  6. Чистяков-Чіліка
  7. Особливості утримання та розведення
  8. Відео «Розведення голубів на дачі»

Історія появи

З'явилися вони в Росії - на Дону і в Кубані - понад двісті років тому. Після вони почали з'являтися на Волзі, в Сибіру і в Україні. Світову популярність вони придбали порівняно недавно: лише в 1975 р в Будапешті на голубиної виставці, в якій брали участь ростовські статні голуби, їх побачили європейські голубівники. І не тільки побачили, а й присудили ставним голубам призи, додавши до цього вельми схвальні відгуки.

зовнішні характеристики

Зовнішні особливості ставних голубів розрізняються залежно від їх підтипу. Як правило, виходячи з зовнішніх характеристик, птахів прийнято ділити на віслокрилих, трясунів і Качунь.

  1. Віслокрилие. У цих пташок кінчики крил, як і випливає з назви, опущені вниз і майже торкаються землі. Хвіст трохи піднятий вгору, а голова при русі залишається нерухомою. В цілому у цієї породи голубів тіло досить невелике (їх навіть можна назвати дрібними).
  2. Трясуни. У цього статного голуба тіло досить маленьке, а ось шия, навпаки, довга. Назва різновиди пов'язано з тим, що при ходьбі шия і головка у них постійно трясеться. Грудна клітка у птахів широка, трохи піднесена. Широкий хвіст також піднятий вгору.
  3. Качунь. А цей ставний голуб відрізняється широкою грудкою, трохи піднятою вгору. Сам корпус у них досить маленький. При ходьбі у них також безперервно трясеться шия, а ще їх може злегка розгойдувати з одного боку в інший - звідси і назва.

Також цих пернатих поділяють за кольором, оскільки забарвлення тіла у них може бути найрізноманітніша. В цілому виділяють такі групи птахів:

  • цветногрудие - забарвлення нагадує оперення сороки;
  • цветнобокіе - тіло білого кольору, а крила пофарбовані в інші кольори;
  • цветнохвостие - білосніжне тільце і різнобарвний хвіст;
  • одноколірні;
  • строкаті.

цветногрудие - забарвлення нагадує оперення сороки;   цветнобокіе - тіло білого кольору, а крила пофарбовані в інші кольори;   цветнохвостие - білосніжне тільце і різнобарвний хвіст;   одноколірні;   строкаті

льотні якості

Хоча за стилем польоту прийнято розділяти ставних голубів на високольотні, турманів і декоративних, існують деякі загальні особливості, за якими можна відрізнити їх від інших порід.

Вони досить неквапливо літають і можуть протриматися в повітрі до 6 годин. Якщо тренувати їх відповідним чином, вони можуть набирати значну висоту під час польоту.

різновиди

Хоча різновидів налічується багато, перерахуємо найпопулярніші з них.

Омські статні

Омські статні

Хоча найпопулярнішою є Ростовська різновид цих пернатих, від неї не відстає і Омська. Ці пташки мають білосніжною забарвленням (хоча зараз зустрічаються і інші кольори), і хоча вони є декоративними, Омський голубів все одно дуже люблять голубівники. За будовою тіла вони відносяться до Качунь. В цілому це дуже красиві і елегантні птиці.

Ростовські

Ростовський голуб відноситься до льотних, а виводити його почали більше ста років тому. Хоча високо вони не літають, на малих колах виявляють дуже хороші льотні якості, які багатьом припадають до душі. Виходячи з будови тіла вони відносяться до Качунь. Вони досить великі, пір'ячко пофарбовані в чорний колір і тільки грудка у ростовських пташок абсолютно білосніжна. Шийка у них довга, а на голові знаходиться маленький чубчик. Лапи короткі, прикрашені патлами, а кінчики крил дістають до землі.

Чистяков-Чіліка

Були виведені на початку минулого століття, але популярність зберігають і понині. Льотні якості у них на висоті: можуть кілька годин неспішно літати малими колами на середній висоті. Хоча сусіди з них виходять досить агресивні - краще враховувати це, вибираючи цю різновид. Вони досить маленькі, з піднесеним хвостом. Шия у них теж не дуже довга. Самі пташки білого кольору, але Крилової щиток у них може бути пофарбований в інший колір.

Особливості утримання та розведення

Для того щоб утримувати пташок цієї породи, вам, перш за все, потрібно гарна голубник. Вона повинна бути простора, світла, з вольєром для вигулу.

Годувати ваших улюбленців також необхідно, тому подбайте про наявність годівниці. Також буде потрібно сідало без жердинок і гніздові ящики, щоб забезпечити кладку.

Так як ці пташки справжнісінькі чистюлі, має бути місце, де ви будете їх купати. Таку «портативну» ванну прибирають одразу після того, як птахи викупалися.

Важливим аспектом є прибирання: птахів необхідно утримувати в чистоті, тому підстилки потрібно міняти якомога частіше.

Відео «Розведення голубів на дачі»

З цього відео ви дізнаєтеся про те, як вирощувати голубів на дачі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация