Штатний чисельний склад з'єднань і частин морської піхоти - Морські десантні операції Збройних сил СРСР. Морська піхота в довоєнний період і в роки Великої Вітчизняної війни. 1918-1945

  1. Штатний чисельний склад з'єднань і частин морської піхоти

Штатний чисельний склад з'єднань і частин морської піхоти

Під час війни на кожному флоті були створені і добре підготовлені з'єднання морської піхоти. Крім того, починаючи з 1943 р зі складу приморських угрупувань виділялися з'єднання сухопутних військ для систематичного тренування до висадки, що багато в чому полегшувало підготовку до десантним операцій, скорочувало терміни підготовки, полегшувало організацію взаємодії військ з силами флоту, служило відмінною маскуванням готувалися до висадки десантів .

Для підготовки до десантним операцій виділялося в середньому від двох до чотирьох тижнів. Підготовка ж морських піхотинців і особливо артилеристів, мінометників, винищувачів танків, снайперів і зв'язківців до десантним діям в такі стислі терміни представляла велику складність. Особлива увага зверталася на злагодженість дій взводів, батарей, рот, дивізіонів та батальйонів, вміння використовувати зброю та бойову техніку в десантних діях. Основним принципом бойової підготовки був - вчити воїнів того, що необхідно на війні. Головним в їх навчанні був умілий показ прийомів і дій, необхідних десантникові в операції. Особовий склад десантних військ вивчав бойові статути та настанови, зброю і бойову техніку. Значна увага приділялася навчанню посадці і висадці десантників, навантаження і вивантаження бойової техніки на транспорти, бойові кораблі і висадочні кошти, стройової і фізичної підготовки.

Аналіз показав, що в основному в десантних військах заняття проводилися по 10-12 годин на добу, вдень і вночі. На заняття в нічний час відводилося до 50 відсотків навчального часу. [389] Крім того, частина часу виділялося на обслуговування зброї і бойової техніки. Напруженість і високий ритм бойової підготовки сприяли наближенню умов навчання десантників до фронтових.

На якість підготовки і ведення десантних дій сполуками і частинами морської піхоти впливав значний некомплект в них особового складу і озброєння. Так, в 83-й (командир підполковник Д. В. Красніков) і 255-й (командир полковник А. С. Потапов) морських стрілецьких бригадах, виділених до складу десантних військ в Південно-Озерейскую десантну операцію, некомплект особового складу склав 38- 41 відсоток, а кулеметів 60-94 відсотка (табл. 4).

Якість підготовки десантних військ для дій у складі десанту визначалося головним чином часом, який мало військово-морське командування з моменту звільнення цих військ від функцій, не пов'язаних з десантної операцією і початком операції. Жодна десантна операція не проводилася без попереднього тренування військ, виділених армією по посадці і висадці, але недостатньо тренувалися по діям у складі десанту на березі. При тренуванні створювалися умови близькі до фактичної обстановці при висадці.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация