Статуя Свободи | Легенди і міфи в дзвіночках

Легенди і міфи в дзвіночках

Навряд чи буде перебільшенням сказати, що Нью Йорк - найвідоміший місто США, що саме він перший приходить на думку при згадці цієї країни. А одна з найвідоміших визначних пам'яток Нью Йорка - Статуя Свободи, точніше, Свобода, осяває світ. Така повна назва монумента, який знаходиться на острові Свободи, недалеко від Манхеттена.

Богиня свободи тримає факел у правій руці, а в лівій - табличку з написом "4 липня 1776". Одна нога статуї стоїть на розбитих оковах, сім променів на короні символізують сім морів і сім континентів, а 25 вікон - дорогоцінні камені.

Розміри монумента вражають: висота від землі до кінчика факела - 93 м, довжина кола на рівні талії фігури - 10,7 м, довжина руки - 13 м. Ширина губ без натяку на посмішку - 0,9 м. Загальна вага міді, використаної для відливу статуї, - 31 тонна, а загальна вага її сталевої конструкції - 125 тонн. Загальна вага цементного підстави - 27 тис. Тонн. Товщина мідного покриття - 2,37 мм.

Товщина мідного покриття - 2,37 мм

Статуя Свободи. колекція Л.Францек

Францек

Статуя Свободи. колекція Л.Францек

Статуя замислювалася в 1876 році як подарунок Франції до сторічного ювілею американської Декларації Незалежності. Її створення було доручено французькому скульпторові Фредеріку Огюста Бартольді. Інженер Гюстав Ейфель, той самий, який згодом прославив своє ім'я зведенням башти до Всесвітньої виставки в Парижі , Блискуче розробив залізний каркас, а Бартольді "одягнув" його в ковані мідні листи.

Статуя Свободи в Нью Йорку. Фото А. Францек

Роботи тривали 10 років, в 1884 році статуя була розібрана, по частинах упакована в ящики і відправлена ​​в Америку. Урочисте відкриття Статуї Свободи, на якому виступив президент США Гровер Клівленд, відбулося 28 жовтня 1886 року в присутності тисяч глядачів.

15 жовтня 1924 року статуя була оголошена національним пам'ятником, а ще через 60 років внесена до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Зі статуєю пов'язана пара легенд. Перша - ніби вона зроблена з російського металу і ніби для неї купили кращий метал того часу - тагільського залізо, відоме у всьому світі під маркою "Старий соболь". Деякі вчені вважають, що мідь була придбана у промисловців Демидових, яким належали Нижньотагільський рудники. Довід, що приводиться в користь цієї версії, - продуктивність рудників і якість міді.

У 1851 році на першій Всесвітній виставці в Лондоні Нижньотагільський мідь отримала три бронзові медалі, а в 1867-м Демидови зайняли перше місце на Паризькій виставці. У Франції, де створили легендарну статую, про успіхи російських гірників знали не з чуток. На Урал нерідко приїжджали вчитися французькі фахівці. У Нижньотагільських архівах позаминулого століття збереглися сотні контрактів з іноземцями, яких наймали Демидови.

Друга легенда стосується прообразу богині Свободи. Нібито натурницею у Бартольді була сама Ізабелла Бойєр - дружина відомого магната Іссака Зінгера, творця і підприємця в області швейних машин.

З самого початку, коли Статуя була відкрита для загального відвідування, на неї було скоєно чимало замахів. У 1964 році чорношкірий клерк нью-йоркської бібліотеки Роберт Коллиер створив групу, яка планувала підірвати голову і факел Статуї. Змова була розкрита. У 1971 році члени організації "Ветерани В'єтнаму проти війни" забарикадувалися всередині Статуї, вимагаючи припинити війну у В'єтнамі. І потім ще три рази Статую ненадовго захоплювали різного роду радикали. У 1980 році в музеї Статуї, розташованому в п'єдесталі, вибухнула бомба.

Після терористичного акту 11 вересня 2001 року Статуя і острів були закриті для відвідувачів. У 2004 році пам'ятник відкрили, а з травня 2009 року відкрили і для екскурсій. З оглядового майданчика, що знаходиться в короні, відкривається чудовий вид на морську гавань.

Статуя Свободи в Парижі. Фото Л. Францек

Цікаво, що в Парижі є цілих чотири копії знаменитої Статуї. Одна - на Лебединому острові, недалеко від Ейфелевої вежі. Її висота 11,5 метрів, статуя звернена обличчям на захід, до своєї старшої сестри в нью-йоркській гавані. Це подарунок у французам від американців, піднесений в 1889 році.

На березі Сени, на мосту Альма, знаходиться також копія факела зі Статуї Свободи, подарована США Франції в 1986 році. Туристи перетворили факел в пам'ятник принцесі Діані, яка загинула в тунелі під цим мостом в 1997 році.

А в 2004 році на честь 100-річчя від дня смерті скульптора Фредеріка Огюста Бартольді в його рідному місті Кольмаре на сході Франції була встановлена ​​зменшена 12-метрова копія Статуї Свободи.

Лариса Францек

Джерела: ya-ru.ru, spbdnevnik.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация