Степан Демура: ЦБ займається оральними інтервенціями - долар буде по 75 рублів

На тлі падаючої нафти і нових санкцій відмова ЦБ від покупки валюти не врятує рубль. На тлі падаючої нафти і нових санкцій відмова ЦБ від покупки валюти не врятує рубль

Степан Демура // twitter.com / demura_stepan

Фінансовий і біржовий аналітик Степан Демура передбачив світову економічну кризу 2008 року за кілька років до його початку і передбачив фатальне падіння рубля в 2014-му. У серпні 2018 року він бачить симптоми того, що ситуація скоро повториться, і російські регулятори ніяк не зможуть на це вплинути.

- Центробанк вирішив з 23 серпня не закуповувати валюту для Мінфіну до кінця вересня . Правда, курс вже досяг 69 рублів - вперше з квітня 2016 року. Наскільки це своєчасний крок для регулятора?

- Це рішення ні про що взагалі. Це все оральні інтервенції, на які світовому ринку глибоко наплювати, тому що він живе за своїми глобальним законам. Просто був перекуплений ринок локально (на сленгу фінансистів це означає, що ціна підскочила занадто швидко і високо. - Прим. «Фонтанки»). Потрібна була корекція - її роблять. Нічого не трапилося.

- Наскільки тепер рубль може зміцнитися до кінця вересня?

- Дії ЦБ і курс рубля це речі, пов'язані вельми і вельми опосередковано. Не думайте, що раз ЦБ щось не буде робити до кінця вересня, то все почне зміцнюватися. Зрозумійте, ЦБ - це дуже маленький гравець на світовому фінансовому ринку - у нього немає ресурсів, у нього немає валюти, там немає професіоналів.

- Але є ж зараз невелика корекція.

- З таким же успіхом можна стверджувати, що «рубль відреагував на той факт, що вчора не опублікували санкції». Позитивна новина? Значить, із запізненням рубль почав зміцнюватися!

- На вашу думку, який курс буде у вересні?

- А на який день? З таким же успіхом можна підкидати монетку. На мій погляд, до кінця року ми побачимо 75 рублів за долар.

- У вересні ЦБ знову почне закуповувати валюту?

- Я думаю так. Валюта потрібна Мінфіну, потрібна ЦБ. Росія практично відрізана від міжнародного ринку фондування, при тому що ми - країна імпортує. Тому потрібна валюта, в країні її немає.

- Що тепер робити тим, хто збирається в закордонний відпустку на зимові канікули - закуповувати валюту про запас?

- Стандартна гра між страхом і жадібністю. У нас в країні завжди так: 40 рублів за долар - це дорого, 50 - це непристойно дорого, а ось по 80 рублів - це в самий раз купити! Якщо плануєте їхати у відпустку і робити витрати в валюті - купуйте. Але якщо ви не професіонал, то у вас не вийде заробити на цьому.

- В уряді пишалися, що відв'язали курс рубля від нафти. І якийсь час здавалося, що це дійсно так. Зараз все повертається назад?

- Прив'язки до нафти ніколи і не було. Люди плутали причини і наслідок. Динаміка цін на нафту і динаміка курсів валют ринків, що розвиваються взагалі ніяк не пов'язані між собою. Вони пов'язані з діями Федеральної резервної системи США і з наявністю ліквідності на світових ринках (тобто активів, які швидко продаються за ринковою ціною. Ліквідний - звертається в гроші. - Прим. «Фонтанки»). Ліквідність і велика кількість грошей призводять до того, що у інвесторів підвищується апетит до ризику. Значить, ростуть сировинні активи, ростуть ринки, що розвиваються тощо. Хвиля ліквідності йде - і все починає падати. Так що не нафта визначає динаміку курсу рубля і цін на нафту, а злі люди з ФРС.

- А які прогнози по нафті? Чи є події, які можуть вплинути на її ціну найближчим часом?

- подія не рухають ринком. Рух ринку визначає наше сприйняття подій. Нафта зараз закінчує довгострокову корекцію, і тепер у неї падає тренд. Як один із чинників це буде позначатися на рублі негативно.

- Як позначаться нові американські санкції?

- У президента США, у Держдепу і Мінфіну є деяке поле для маневру, в залежності від поведінки Кремля. Якщо він не стане відриватися від дійсності і продемонструє здоровий глузд, значить, щось відкладуть на потім або взагалі не будуть використовувати. Але якщо все залишиться так, як є, то вмажут по повній. Ні уряд, ні ЦБ з цим зробити нічого не зможуть. У них не вистачає ні ресурсів, ні кадрів, щоб виробити послідовну економічну і фінансову політику.

- Росія вийшла з топ-30 найбільших власників американських облігацій, скоротивши свою частку на $ 80 млрд. Чи допоможе це компенсувати удар?

- Я не думаю, що Росія вийшла з облігацій. У нас же завжди все найрозумніші. Якщо раніше ці облігації вважалися на рахунку ФРС, то тепер вони перейшли на якісь офшори, які належать ЦБ, але значаться як володіння офшорних юрисдикцій. Але все проводки відомі. Вийде, що самі себе висікли.

- Ви думаєте, що повториться ситуація 2014 роки?

- 2014 рік був просто рекламним роликом. Кіно починається зараз. Ситуація буде як в 2008-му - на початку 2009 року, під час світової фінансової кризи. Тільки вона швидко не пройде і не закінчиться. І буде тільки погіршуватися.

Ілля Казаков, «Фонтанка.ру»

Наскільки це своєчасний крок для регулятора?
Наскільки тепер рубль може зміцнитися до кінця вересня?
Позитивна новина?
На вашу думку, який курс буде у вересні?
А на який день?
У вересні ЦБ знову почне закуповувати валюту?
Що тепер робити тим, хто збирається в закордонний відпустку на зимові канікули - закуповувати валюту про запас?
Зараз все повертається назад?
А які прогнози по нафті?
Чи є події, які можуть вплинути на її ціну найближчим часом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация