Стояння на річці Казанці: будівництво парковки для ЧС-2018 паралізована пікетами

7.11.2016

Екоактивісти, змінюючи один одного, третю добу вимагають публічних слухань з приводу будівництва парковки на місці гаю в 3,8 га

Марафонським пікетом обернулася спроба відновити будівництво парковки для глядачів мундіалю-2018 поблизу «Казань Арени» в ці вихідні. Сьогодні громадські працівники на чолі з Іваном Клімовим і Іскандером Ясавеевим озвучили побував на місці кореспонденту «БІЗНЕС Online» свої вимоги: проведення круглого столу в Державній раді, а також зустрічі з відповідальними чиновниками. Тим часом тендер на будівництво парковки ще не оголошений, виявлено тільки проектувальник стоянки.

Іван Клімов закликав казанців «захистити своє право на чисте повітря» Іван Клімов закликав казанців «захистити своє право на чисте повітря»

«ФСБ В КУРСІ, Я ПОПЕРЕДИВ, ЩО У НАС ТУТ ВСЕ НОРМАЛЬНО»

Сьогодні протестний марафон казанських екоактивістів на березі Казанки перейшов рубіж третьої доби. З минулої суботи громадські працівники і жителі найближчих будинків паралізували роботу будівельної техніки, яка встигла засипати піском частина раніше вирубаної гаї на Гаврилова, 3а. Першим бити на сполох і закликати жителів Казані встати на захист природної території в своєму акаунті в «Фейсбуці» почав голова Трудової партії Росії, активіст Іван Клімов. Вранці в суботу він закликав казанців «захистити своє право на чисте повітря». «ПСО Казань знову знищує Казанку. Прямо зараз виявлені незаконні роботи на березі Казанки, між понтонних мостом і транспортної дамбою. Туди раніше насипали купи піску, поруч вирубали 4 га гаї, близько 1000 дерев і чагарників. Порушено кримінальну справу, в відділ викликали ПСО, вони не з'явилися. До сих пір фіксували техніку фірми "Естель", яка належить Зіганшина. Всі, хто може, підходьте зараз туди, відстоїмо річку, наше право на чисте повітря (орфографія і пунктуація автора збережені - прим. Ред.) », - звертається активіст до читачів.

Кореспондента «БІЗНЕС Online» сьогодні вранці на місці подій зустріли сам Клімов і колишній викладач КФУ Іскандер Ясавеев , Відомий, зокрема, своєю сутичкою з власником ПСО «Казань» Равілем Зіганшина на Кремлівській набережній. У 20 метрах від належного їм автомобіля Renault варто корейський позашляховик, в якому сидять пару чоловіків.

«Теж чергують», - каже Клімов, пояснюючи, що чоловіки - з табору будівельників і стежать вони за екоактивісти.

Громадські працівники змінюються раз в декілька годин, побоюються провокацій. Поки ми розмовляємо в автомобілі, повз нас повільно проїжджає «Нива». Її водій зменшує хід, дістає телефон, не ховаючись, знімає нас і різко прискорюється.

«Не те що у нас тут якась акція протестна, це просто громадяни намагаються донести до органів влади позицію, - розповідає Клімов. - ФСБ в курсі, я попередив, що у нас тут все нормально, ніяких тут проявів [екстремізму] немає.

Активісти порівняно легко призупинили роботи на ділянці колишньої гаї, вирубка якої почалася ще 3 вересня. На місце викликали поліцейських, які зафіксували факт проведення робіт і запросили проїхати водія гусеничного трактора, який займався трамбівкою піску, в найближчий відділ. На цьому роботи припинилися, будівельникам вдалося розвантажити всього три «КАМАЗа» на невеличкому п'ятачку в пару десятків метрів.

До присутніх кілька разів підходив цікавий чоловік, спочатку представився простим перехожим, потім - кимось на кшталт виконроба. Кілька разів він намагався закликати екоактивістів до совісті, потім погрожував заявою в поліцію - за несанкціоновану акцію. Його запевнили в тому, що на тому самому місці, де припаркований блокуючий роботу техніки автомобіль, парковка не заборонена, отже, закон присутні не порушують.

Домігшись припинення активної фази робіт, Климов з товаришами організував у гаю цілодобове чергування. На заклик відгукнулися близько двох десятків людей, серед яких і 18-річні студенти, і пенсіонери за 70. До сих пір «співчуваючі» несуть на місце природоохоронної «вахти» гарячий чай в термосах і печиво.

Активісти підкреслюють, що протестують не стільки проти самого факту будівництва, скільки проти непублічність процесу. Вони закликають організувати повноцінні публічні слухання або круглий стіл в Держраді РТ, де будуть представлені всі позиції. Крім того, громадські працівники наполягають на зустрічі з міністром у справах молоді та спорту РТ Володимиром Леоновим, главою архітектурно-будівельного відомства Татарстану Ірек Файзулліна і Азат Кадировим, який очолює дирекцію спортивних проектів.

До обіду на стороні будівельників почалися якісь приготування: до сиротливо стояв трактора приїхав водій і завів машину ...

Активісти призупинили роботи на ділянці колишньої гаї, вирубка якої почалася ще 3 вересня Активісти призупинили роботи на ділянці колишньої гаї, вирубка якої почалася ще 3 вересня

ЯК протистояння переросло В Стояння

перший сплеск протестів навколо будівництва на Гаврилова, 3а стався в соціальних мережах в кінці вересня, коли Клімов розповів про вирубку лісу на земельній ділянці в 3,8 га за стадіоном «Казань Арена». Громадський активіст виявив замість лісопосадок з дубами і ялинами голе поле, екскаватори з логотипом ТОВ «Естель» (компанія традиційно виступає субпідрядником ПСО «Казань») і розбігалися від нього з бензопилами таджиків.

Сама гай - якщо дивитися з умовного Google Maps - нагадує собою повернену букву Г. Її основу впирається в проспект Ямашева, який йде на Третю транспортну дамбу, до стадіону «Казань Арена» легко вийти через що знаходиться в 20 метрах від гаю підземний перехід, а сама вона огинає відразу два центри автомобільних продажів - «Ірбіс» і Mercedez-Benz.

Найбільше дивує раптова зміна зональності ділянки - з рекреаційно-ландшафтної території зони Р3 на майданчик, придатну для стоянок автомобільного транспорту Щоб збільшити, натисніть Найбільше дивує раптова зміна зональності ділянки - з рекреаційно-ландшафтної території зони Р3 на майданчик, придатну для стоянок автомобільного транспорту Щоб збільшити, натисніть

Найбільше Климова здивувала раптова зміна зональності ділянки - з рекреаційно-ландшафтної території зони Р3 на майданчик, придатну для стоянок автомобільного транспорту. При цьому, за його словами, публічних слухань, які зазвичай передують таким рішенням, не проводилося, а вирубку дерев він назвав «передчасним виконанням контракту юрособою, з яким він ще не укладено». За підозрою Климова, дерева впали жертвами ЦКУ «Головне інвестиційно-будівельне управління РТ». ГІСУ 20 вересня оголосило аукціон на розробку проектної і робочої документації по об'єкту «Будівництво паркувального майданчика для автомобільного транспорту по вулиці Гаврилова в Казані». Як випливає з техзавдання закупівлі, замовник має намір побачити на цій території освітлену парковку з зливової каналізацією на 846 машино-місць і 149 автобусів. 11 жовтня було визначено переможця аукціону - ГУП РТ «Татінвестгражданпроект», так що як мінімум одним аргументом у суперечці з владою у екозащітніков менше.

За інформацією джерел «БІЗНЕС Online», ініціатором будівництва парковки є АНО «Організаційний комітет« Росія-2018 »з підготовки та проведення чемпіонату світу з футболу ФІФА-2018. Справа в тому, що власна велика парковка на стадіоні «Казань Арена», що приймає матчі, закрита за вимогами ГИБДД в якості одного із заходів щодо захисту від терористичної загрози. Саме це дозволило розмістити на території стоянки стадіону атракціон доісторичних ящерів «Юркін парк». Цілком ймовірно, на озброєння взято іноземний досвід. за опису директора стадіону «Казань Арена» Радика Міннахметова, на паризьких стадіонах під час Євро-2016 організатори створили буферну зону. «У нас багато хто незадоволений тим, що МВС зажадало закрити парковку у" Казань Арени ", я і сам цим незадоволений, але у Франції надійшли ще більш радикально, - пояснював Міннахметов. - Чистий від автомобілів зона починається в радіусі 1,5 кілометрів від стадіону. Ймовірно, що причиною такого рішення стали останні теракти в країні і вибух машини біля стадіону в Парижі ».

Равіль Зиганшин Фото: prav Равіль Зиганшин Фото: prav.tatarstan.ru

На Казанка І ВОЛГЕ, ДЕ РАВІЛЬ Зіганшина ВЕДЕ намиву, ВИНИКАЮТЬ «котли СМЕРТІ»

Відзначимо, в Мінекології РТ спочатку проявили інтерес до вирубки перших 600 кв. м лісу. «Це є порушенням статті 8.6 КоАП РФ (" Самовільне зняття чи переміщення родючого шару грунту "), - заявили кореспондентові" БІЗНЕС Online "в прес-службі відомства. - Ведеться службове розслідування для виявлення законності даних дій ». Однак сьогодні в розмові з кореспондентом видання керівник прес-служби відомства Айгуль Амірова порадила з приводу спиляних дерев «звертатися в Мінлісгосп або в міський благоустрій». «Дерева до нас не належать», - зауважила співрозмовниця «БІЗНЕС Online». У прес-службі виконкому Казані ще в кінці вересня цього року нашому виданню підтвердили, що дозвіл на знесення дерев дійсно було видано. При цьому засипка акваторії Казанки все ж викликала інтерес у інспекторів Мінекології. «З цим треба розібратися, наші інспектори ще вчора виїжджали на місце і проводили збір матеріалів з цього приводу», - зауважила Амірова, пообіцявши повідомити результати обстеження сьогодні.

Однак Клімов продовжує боротьбу - після звернень в МВС по РТ він написав заяву з приводу квапливості будівельників в слідчий комітет РФ по РТ. За його словами, слідчі дії за даним фактом проводять безпосередньо співробітники слідчого управління, а 2 листопада у Климова в приймальні президента Росії в Казані була зустріч на цю тему з самим главою СКР по РТ Павлом Ніколаєвим.

У прес-службі виконкому Казані сьогодні підтвердили, що будівельні роботи на Гаврилова, 3а ведуться для підготовки до чемпіонату світу з футболу ФІФА-2018, причому поки вони носять підготовчий характер. «Відповідно до вимог ФІФА у зв'язку з підготовкою до проведення чемпіонату світу з футболу в 2018 році виконавчим комітетом Казані була затверджена схема розташування і межі земельної ділянки під паркувальні місця і тимчасові споруди ФІФА, - повідомили в мерії. - Дана ділянка відповідно до карти зон містобудівних регламентів Правил землекористування та забудови знаходиться в межах зони обслуговування населення - D2 ». У виконкомі додали, що, так як на ділянці планується розмістити стоянку, тобто площинне спорудження, видачі дозволу на будівництво не потрібна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация