Столове срібло, предмети сервіровки 84 875 925 | стерлінгове скупка

  1. Дореволюційний столове срібло.
  2. Радянське столове срібло випускалося декількома заводами.
  3. Київський завод столових приборів і посуду ім. Дзержинського.
  4. Талліннський ювелірний завод.
  5. Платінопрібор (Московський платиновий завод).
  6. Кубачінскіе художній комбінат (ювелірна артіль Кубачи).
  7. Вільнянський завод ім. Шевченко.
  8. Артіль "Північна чернь" (ЗАТ "Північна чернь").

Купуємо столове срібло - дореволюційної Росії (84 золотникової проби), України, СРСР, Росії, іноземних держав (875, 916, 925 проби). Купуємо столове срібло - дореволюційної Росії (84 золотникової проби), України, СРСР, Росії, іноземних держав (875, 916, 925 проби)

Купимо срібні, в тому числі позолочені, прилади для сервірування столу - ножі для сиру, масла, риби і ін .; вилки для тістечок, риби, фруктів, лимона, шпротів; ложки для цукру, меду, варення, разлівательние; лопатки для торта, тістечок, ікри, паштету; щипці для цукру та льоду; спинці, страви, соусники, підноси, сливочники, молочники, кавники, креманки 1 , баранчики 2 , кокільніци 3 , кокотніци 4 , Кавоварки, чайники, цукорниці, фужери, келихи, чарки, чашки, блюдця, вазочки, цукерниці, набори для спецій та інші.

Дореволюційний столове срібло.

Виготовленням виробів для сервірування столу - столового срібла, в царській Росії займалися майстерні, підприємства і художньо-промислові фірми таких видатних майстрів золотих і срібних справ, як І. С. Губкін, Карл Фаберже, І. П. Хлєбніков, П. А. Овчинников , А. М. Постніков, І. П. Сазіков, брати Грачова і багато інших.

Найчастіше при виготовленні столового срібла використовувалося срібло 84 проби (875 метрична проба), але для багатьох виробів використовувалася і срібло 88 проби (916 метрична проба).

На всіх видів продукції проставлялася проба На всіх видів продукції проставлялася проба. У найпростішому варіанті проба представляла з себе рельєфне зображення жіночої голови в кокошнику, повернене вправо і цифри проби - двозначне число, що показує число золотників чистого металу в одному фунті лигатурного металу.

Майстри, удостоєні звання Постачальник Його Імператорської Величності ( Придворний фабрикант срібних виробів, Постачальник російського імператорського двору), мали право в складі клейма ставити зображення двоголового орла Майстри, удостоєні звання "Постачальник Його Імператорської Величності" ( "Придворний фабрикант срібних виробів", "Постачальник російського імператорського двору"), мали право в складі клейма ставити зображення двоголового орла.

Радянське столове срібло випускалося декількома заводами.

Найбільш відомі:

  • Київський завод столових приборів та посуду;
  • Талліннський ювелірний завод;
  • Платінопрібор;
  • Кубачінскіе художній комбінат;
  • Вільнянський завод ім. Шевченко;
  • артіль "Північна чернь".

Київський завод столових приборів і посуду ім. Дзержинського.

За весь час масового випуску предметів і виробів столового срібла з початку 50-х і до кінця 70-х років 20 століття на цьому заводі було випущено близько половини всього радянського столового срібла.

За весь час масового випуску предметів і виробів столового срібла з початку 50-х і до кінця 70-х років 20 століття на цьому заводі було випущено близько половини всього радянського столового срібла

Завод випускав різноманітні за асортиментом вироби, але всього лише кількох серій дизайну. Три з них успадковували мотиви відомого дизайну царських часів "Дубок" і "Малюнок Фаберже" ранньої та пізньої різновиди. Два інших, "Каштан" і "Київ", були розроблені заводськими дизайнерами.

Останній дизайн, "Київ", виявився дуже витонченим, функціональним і зручним. Цей дизайн був запозичений московським заводом мельхіорових виробів (пізніше - "Московський завод спецсплаву") в якості основного.

Досить велику рідкість в наш час представляють комплекти з 24-х предметів 50-х років випуску «Дубок» і «Київ».

Потрібно згадати, що клинки до початку 50-х років виготовлялися зі звичайної сталі. Перші радянські ножі з клинками з нержавіючої сталі були виготовлені саме на «Київському заводі столових приладів і посуду» на початку 50-х років.

Талліннський ювелірний завод.

Другий за обсягом що випускалася в СРСР продукції столового срібла, завод випускав вироби чотирьох різновидів дизайну. Найбільш вдалими і затребуваними до наших днів є дві з них - «Централь» і «Меандр».

До кінця 60-х років 20 століття випускалися в основному вироби 875 проби; з початку 70-х завод перейшов на випуск столового срібла 916 проби, зберігши дизайн виробів. На частину тиражу зі срібла 916 проби, що призначалася для екпорту, ставилися клейма "Made in USSR". До кінця 60-х років 20 століття випускалися в основному вироби 875 проби;  з початку 70-х завод перейшов на випуск столового срібла 916 проби, зберігши дизайн виробів

Популярності виробів Талліннського ювелірного заводу сприяло не тільки відмінну якість продукції, що випускається, але також і те, що крім традиційних ножів, ложок і виделок завод випускав різноманітні сервіровки вироби.

Ось далеко не повний перелік цих виробів:

Ось далеко не повний перелік цих виробів:

- ножі для масла, сиру, риби;

- ложки для цукру, варення, меду, разлівательние;

- вилки для риби, фруктів, лимона, шпротів, тістечок;

- лопатки для ікри, паштету, торта, тістечок;

- келихи, стопки, чарки, цукерниці, сільнички, вази, щипці для цукру та льоду.

Платінопрібор (Московський платиновий завод).

Московський завод, створений на базі націоналізованої в 1918 році радянською владою фабрики І. П. Хлєбнікова, що мав з 1872 року звання "Постачальник Його Імператорської Величності" ( "Постачальник російського імператорського двору") і разом з тим звання постачальника дворів королів Данського, Нідерландського і сербського, а також князя Чорногорського.

Спочатку підприємство І. П. Хлєбнікова було перетворено в "Московський платиновий завод", основною продукцією якого були всілякі вироби для електрохімічної промисловості та наукових лабораторій.

У невеликій кількості завод випускав срібні ювелірні вироби, переважно предмети їдальнею сервіровки - ложки, вилки, підстаканники. На них ставилося клеймо «платінопрібор» і проба срібла - 875.

На них ставилося клеймо «платінопрібор» і проба срібла - 875

В основному випускалися «гладкі» (без малюнка) предмети. Невеликим тиражем випускалися також і предмети з «малюнком», які в даний час зустрічаються досить рідко.

У другій половині 40-х - початку 50-х років 20 століття була випущена досить великим тиражем серія виробів «Факел», найбільш відома і популярна до цих пір.

Кубачінскіе художній комбінат (ювелірна артіль Кубачи).

Кубачінскіе художні вироби - вироби народного художнього промислу, існуючого понад тисячу років. Асортимент Кубачінскіе срібних виробів різноманітний: столові прилади, ложки столові, десертні, чайні, підстаканники, келихи, стопки, чарки, чарки, різні ювелірні прикраси, предмети побуту і декоративні вироби і безліч інших.

Асортимент Кубачінскіе срібних виробів різноманітний: столові прилади, ложки столові, десертні, чайні, підстаканники, келихи, стопки, чарки, чарки, різні ювелірні прикраси, предмети побуту і декоративні вироби і безліч інших

Для Кубачінскіе срібних виробів характерна чернь по сріблу, яка покриває виріб і зазвичай поєднується з різьбленням, гравірованим орнаментом, золоченням, філігранню, сканью, карбуванням, золотий насічкою, різьблений кісткою, кольоровою емаллю або як раніше говорили - фініфтю.

Для Кубачінскіе срібних виробів характерна чернь по сріблу, яка покриває виріб і зазвичай поєднується з різьбленням, гравірованим орнаментом, золоченням, філігранню, сканью, карбуванням, золотий насічкою, різьблений кісткою, кольоровою емаллю або як раніше говорили - фініфтю

Орнамент кубачінцев складається переважно зі стилізованих рослинних мотивів - гілок, листочків, квітів та ін. Орнамент наноситься густий суцільної мережею (в'яззю) і покриває всю поверхню виробу пишним візерунком пов'язаних між собою звивини і завитків. Часто поверх дрібного густого узору наноситься інший - більший і рідкісний, виконаний будь-якої іншої технікою.

За ефектом орнаментальна тканину здається нескінченно різноманітною, але при уважному розгляді орнаменту можна виділити порівняно невелику кількість основних традиційних деталей візерунка. Майже кожен з цих елементів носить спеціальну назву; з окремих елементів і їх комбінацій складається Кубачінскіе орнамент, який композиційно ув'язується з формою виробу або окремої частиною його поверхні.

Провідне місце в техніці виконання декоративного оздоблення Кубачінскіе срібних виробів займає гравірування по сріблу з подальшим нанесенням черні.

Насічка, широко застосовувана в Кубачінскіе срібних виробах, полягає в прокладанні у вигляді орнаменту золотою або срібною дроту по поверхні виробу.

Вільнянський завод ім. Шевченко.

Завод веде свою історію з 1870 року, коли він був побудований німецьким колоністом Классеном спільно з поміщиком Кривошеєм як завод з виробництва сільськогосподарських машин. Незабаром штампувальне напрямок заводу було перепрофільовано для виготовлення столових "виробів мельхіору і накладного срібла". У 1891 році завод переходить у власність зятя Классена Генріха Нейфельд, який залучив до роботи над виготовленням ексклюзивних столових приборів із срібла кращих майстрів того часу. Саме в цей період були створені справжні шедеври з оригінальним художнім оформленням.

Саме в цей період були створені справжні шедеври з оригінальним художнім оформленням

У 1920 році підприємство націоналізується новою владою і отримує назву "Сільськогосподарський Машинобудівний Завод" Металіст "№10"; виготовлення столового срібла припиняється. У 1926 році - перейменовується в "Завод ім. Шевченка".

Вироби заводу таврувалися знаком "ЗiШ".

І лише через рік після повернення з евакуації, в 1946 році завод приступив до реконструкції виробничих будівель і монтажу обладнання по виробництву столових приладів і металевого посуду. І лише через рік після повернення з евакуації, в 1946 році завод приступив до реконструкції виробничих будівель і монтажу обладнання по виробництву столових приладів і металевого посуду Використовуючи досвід і не забуті традиції, підприємство домагається вагомих результатів і стає в цій галузі одним з найбільших в СРСР. За післявоєнні роки заводом випущено понад 10 млн. Одиниць продукції.

Сьогодні завод називається «ТОВ" ВМЗ "Вільнянський Машинобудівний Завод» і випускає продукцію торгової марки «SRIBNA POLYANA» - столових приладів з посрібленого мельхіору / нейзильберу (МНЦ).

Артіль "Північна чернь" (ЗАТ "Північна чернь").

Народний промисел, що склався ще в середині XVII століття в г.Великий Устюг, традиційно використовує техніку чернения срібних виробів - портсигарів, підстаканників, їдалень, посудних наборів. Техніка чернения виробів Великоустюзька майстрів вважається найдавнішою на Русі. Історія зберегла імена видатних майстрів своєї справи, таких як М. Ф. Бушковскій, А. І. Жилін, І. Я. Мінєєв, І. А. Кошков, М. І. Кошков.

Кошков

Вироби А.І.Жіліна, досконало володів тонкощами своєї справи, користувалися заслуженою славою і до сих пір вважаються кращими серед збережених виробів того часу.

Однак до кінця XIX - початку XX століття устюжское черневое виробництво занепало і майже припинило своє існування не в змозі конкурувати з дешевими гарними фабричними прикрасами, що заполонили ринок.

Єдиним залишилися майстром, які володіли секретом черневого виробництва з другої половини XIX століття був Михайло Іванович Кошков, який помер в 1896 році, 80 років від роду. На щастя, секрет складу черні він передав своєму найближчому родичеві, онукові M. П. Чиркову.

Чиркову

У 1933 році Чирков засновує артіль «Північна чернь». Спочатку в ній виготовляється простенький ширвжиток: підстаканники, ложки і т. П., Прикрашені простим квітковим орнаментом. Починаючи з 1936 року, художнім керівником артілі стає Е. П. Шільніковскій, зумів відновити забуті традиції, а також зробив ряд нововведень, одним з яких було створення літературних колекцій, заснованих на творах Пушкіна, Гоголя, Крилова. Під керівництвом Шільніковскій устюгская чорніння досягає небувалих успіхів - в 1937 році на всесвітній виставці в Парижі Велікоустюжськоє чорнені срібло було нагороджено Великою Срібною медаллю та дипломом за серію предметів, виконаних за мотивами пушкінських творів. У 1961 році артіль, зберігши свою назву, перетворюється в фабрику, а потім в завод.

В даний час головним напрямком діяльності заводу є випуск виробів народно-художнього промислу зі срібла 925 проби прикрашених черневой малюнком.

Основна продукція - срібний посуд і предмети сервіровки столу: ложки, виделки, ножі, чашки, чайники, блюдця, глечики, склянки, чарки, вази, підноси і інше. Вироби виробляються як окремо, так і наборами (кавові, чайні, винні).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация