Штраф за прострочений паспорт 2016. Як уникнути виплати штрафу

  1. Штрафні санкції, передбачені за прострочення паспорта при виконанні громадянину 20 років
  2. Як можна уникнути штрафу за прострочення паспорта
  3. Штраф за прострочення паспорта: пом'якшувальні обтяжуючі обставини
  4. Наслідки накладених штрафних санкцій штрафу за прострочення паспорта

Штраф за прострочений паспорт є тією мірою, яка повинна стимулювати російських громадян з особливою відповідальністю ставитися до особистого документа. У даній статті ми поговоримо про те, який штраф передбачається за прострочений паспорт. А також розповімо про деякі серйозні моменти, що стосуються порушення адміністративного правопорушення.

Отже, перш ніж розповісти про те, який сьогодні існує штраф за прострочений паспорт 2016, потрібно повідомити трохи пізнавальної інформації. Паспорт Російської Федерації - це один з головних документів, що засвідчує особу громадян, які проживають в країні. Даний документ повинен мати кожен громадянин Росії. Дані імперативні положення є основними цього документа, як положення про паспорт громадянина Росії, затвердженого постановою нашого уряду від 8.07.1997 року під номером 828. Таке ж положення більш коротко прописано на останніх сторінках паспорта. Якщо ви з увагою прочитаєте, витримай з цього документа, то ви виявите, що міняти паспорт обов'язково необхідно в 20 років і в 45. Але якщо ж ви порушите ці вимоги, передбачені певні заходи відповідальності, про які в паспорті нічого не вказано.

Штраф за прострочений паспорта передбачається за статтею 19.15 Російського кодексу про адміністративні правопорушення. Вона називається: Проживання громадян російської федерації без паспорта. Штраф встановлений в розмірі от 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 3000т.руб.

руб

Штрафні санкції, передбачені за прострочення паспорта при виконанні громадянину 20 років

Спершу ми постараємося розібратися, що ж означає - прострочений паспорт. За чинним законодавством, громадянин РФ в обов'язковому порядку повинен робити заміну паспорта, при досягненні віку 20 років і 45. Штраф за прострочені даного документа передбачено в тому випадку, коли протягом 30 днів після виконання вам віку в 20 років або 45, не проводьте подачу необхідного пакету документів в ФМС Росії. Але той термін, який вказаний вище, відноситься тільки до здачі документів. А ось що стосується виготовлення паспорта, то вам буде потрібно почекати деякий час:

  • 10 робочих днів з дня подачі потрібних документів, при зверненні до відділення ФМС за місцем вашого проживання.
  • 2 місяці, в тому випадку, якщо ви живете в іншому регіоні або районі.

Як можна уникнути штрафу за прострочення паспорта

Згідно зі статтею 19.15 - якщо громадянин РФ повинен мати паспорт, а проживає без даного документа, або паспорт недійсний, то він піддається накладення адміністративного наказним (штрафу). Постараємося розібратися в тому, хто саме повинен мати паспорт Росії. До числа цих громадян відносяться всі громадяни, які проживають на території Росії. Тепер спробуємо з'ясувати, який же паспорт вважається недійсним? Той паспорт, в який були занесені позначки, не передбачені цим положенням про паспорт громадянина Росії. Санкції за порушення положень за цією статтею передбачено у вигляді штрафу, розміром від 2000 до 3000 тис.рублей. загальний розмір штрафу як правило залежить від розсуду співробітників, що працюють в органах ФМС.

Штраф за прострочення паспорта: пом'якшувальні обтяжуючі обставини

Якщо у вас просочився паспорт, то пам'ятайте про те, що на вас може бути накладено штраф за прострочення паспорта в 2016 році. Однак можна уникнути покарання, якщо знати деякі обставини. У статті 4.2 передбачаються ті обставини, які пом'якшують вину громадянина, або дозволяють повністю уникнути штрафу:

  • Адміністративне правопорушення скоїла вагітна жінка (або жінка, яка має дитину малолітнього віку).
  • Дане правопорушення було абсолютно неповнолітнім громадянином.
  • Даний проступок було вчинено, через будь-яких життєвих ситуацій, або найсильнішого душевного хвилювання.
  • Якщо той громадянин, який скоїв дане правопорушення, добровільно виконав всі необхідні вимоги закону.
  • Каяття громадянина, яка вчинила це правопорушення.
  • Сприяння громадянина органам внутрішніх справ для встановлення обставин по даного правопорушення.

Наведений перелік цих пом'якшуючих обставин відкритий, оскільки суддя, який займається винесенням рішення по справі про адміністративне правопорушення, може визнати ці пом'якшувальні обставини. Згідно зі статтею 4.3. КоАП теж передбачений перелік обтяжуючих обставин, які можуть збільшити розмір штрафних санкцій за прострочення паспорта. І їх варто також перерахувати для ознайомлення.

  • Правопорушення, вчинене групою осіб.
  • Вторинне вчинення правопорушення.
  • Залучення неповнолітніх осіб, до скоєння даного правопорушення.
  • Правопорушення, вчинене особою, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння, або повна відмова даним громадянином в проходженні огляду.
  • Повне звільнення від виплати штрафу за прострочений паспорт

Вам може здатися, що це просто неможливо. Але ми в свою чергу, скажімо вам, що це можливо. Згідно зі статтею 2.9 КоАП передбачено, що при здійсненні адміністративного правопорушення, даний проступок буде незначним, а суддя має право повністю звільнити громадянина від даної відповідальності і пред'явити йому зауваження в усній формі. Є ще одна важлива обставина, яка вимагає своєї уваги: ​​в разі прийняття органами ФМС від вас документів на подальше оформлення нового паспорта, і подальшого виявлення вами прострочення по ньому, співробітники цих органів не мають права накладати на вас штраф після закінчення двох місяців, оскільки на цей період часу термін давності притягнення до даного правопорушення вже пройде. Це передбачено статтею 4.5. КоАП.

Наслідки накладених штрафних санкцій штрафу за прострочення паспорта

Після набрання постановою законної сили про накладення штрафу, у громадянина є 2 місяці для можливості здійснити оплату даного штрафу. Якщо ж з якихось обставин громадянином буде пропущено строк оплати, то все наслідки цього порушення прописані в статті 20.25. КоАП: на громадянина може бути накладено штраф у двократному розмірі початкового (але не менше 1000 руб.), Залучити до обов'язкових робіт до 50 годин, або призначити адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Радимо прочитати також статтю сайту: і Які права має судовий пристав

На закінчення

Для того, щоб не мати проблем з державою і не розтрачувати свої гроші на оплату штрафів, потрібно уважно ставитися до цього моменту.

Тепер спробуємо з'ясувати, який же паспорт вважається недійсним?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация