Штраф за продаж алкоголю без ліцензії в 2019 році: що загрожує?

  1. Які документи потрібні для отримання ліцензії
  2. Штрафи за продаж алкоголю без ліцензії
  3. Документи для законної реалізації спиртних напоїв
  4. Штрафні санкції за продаж алкоголю з фальшивою акцизною маркою
  5. Коли заборонено продавати спиртне
  6. Штраф за продаж алкоголю неповнолітньому
  7. Як боротися з незаконним продажем алкоголю
  8. Коли можуть відмовити в розгляді скарги
  9. Який алкоголь можна продавати без ліцензії

Реалізація алкогольної продукції є досить вигідним бізнесом. Тому багато продавців магазинів займаються незаконною торгівлею спиртного з-під поли. У багатьох випадках відповідні вказівки виходять від керівників торгових точок або кафе.

Але варто розуміти, що за продаж алкоголю без ліцензії налагоджується штраф. Щоб уникнути відповідальності за продаж алкоголю без ліцензії, слід спочатку її оформити.

Підприємець отримує дозвіл на продаж спиртних напоїв, яке діє максимум 5 років. Швидше і дешевше отримати таку ліцензію на 1 рік.

Діє вона для ресторанів, буфетів, кафе та інших закладів. Оптовим продавцям слід обзавестися відповідним дозволом для торгівлі алкогольною продукцією.

Які документи потрібні для отримання ліцензії

Щоб уникнути відповідальності за торгівлю алкоголем без ліцензії, необхідно її оформити. Для цього доведеться зібрати відповідний пакет документів:

  1. Установчі документи компанії.
  2. Ідентифікаційний код.
  3. Довідка з податкової служби.
  4. Виписка з контрольно-касової техніки.
  5. Дані Держкомстату.
  6. Документ, який підтверджує оплату державного збору.
  7. Договір по торгової площі.
  8. Довідка, що немає боргів перед податковою.
  9. Копія свідоцтва про внесення до реєстру підприємців.

Не завжди є час і можливість займатися збором і підготовкою всіх перерахованих вище документів і самим процесом. Тому є сенс звернутися в спеціалізовану компанію, яка надасть допомогу в отриманні дозволу на реалізацію спиртних напоїв.

Вони самостійно збирають необхідний пакет документів і практично повністю беруть на себе весь процес. Це відчутно економить час їх клієнтів, і вони часто користуються подібними послугами.

Після того, як термін ліцензії закінчується, її необхідно продовжувати. За придбання повторного дозволу на реалізацію спиртних напоїв потрібно платити в два рази менше.

Штрафи за продаж алкоголю без ліцензії

Розмір штрафних санкцій за продаж алкоголю без ліцензії останній раз підвищувався в 2014 році Розмір штрафних санкцій за продаж алкоголю без ліцензії останній раз підвищувався в 2014 році. Подібні заходи є необхідними для підвищення якості алкогольної продукції і щоб припинити оборот неліцензійного товару.

Важливо враховувати, що штрафи за торгівлю спиртними напоями без відповідного дозволу значно зросли.

Наприклад, до 2014 році підприємець повинен був платити 4000-5000 рублів. А в 2019 році сума штрафу дорівнює 10000-15000 рублів. Юридичним особам погрожував розмір штрафу - 40000-50000 рублів.

Після останніх змін в законодавстві, штрафні санкції для продавця за продаж алкоголю складають 150-200 тисяч рублів.

При цьому вся продукція, яка містить в складі спирт, конфіскується. Це створює величезний збиток, набагато більше, ніж розмір штрафу.

Документи для законної реалізації спиртних напоїв

Закон про продаж алкоголю без ліцензії називають законом «Про державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту» Закон про продаж алкоголю без ліцензії називають законом «Про державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту».

Відповідно до цього документа торгівля як міцними, так і слабоалкогольними напоями повинна супроводжуватися такими даними:

  1. Товарно-транспортна накладна.
  2. Довідка, яка додається до товарно-транспортної накладної.
  3. Ліцензійна дозвіл продавати міцні напої.
  4. Копія повідомлення про оплату авансового платежу акцизу з відміткою податкового органу за місцем обліку покупця про сплату авансового платежу акцизу.

Штрафні санкції за продаж алкоголю з фальшивою акцизною маркою

У КоАП стаття 15 вказується, що продаж алкогольних напоїв з підробленими акцизними марками карається грошовим стягненням в національній валюті:

  1. Для громадянина - від 4000 до 5000 рублів.
  2. Для посадової особи - від 10000 до 15000 рублів.
  3. Для юридичної особи - від 200000 до 300000 рублів.

Правоохоронні органи в обов'язковому порядку проводять вилучення фальсифікованого товару.

Коли заборонено продавати спиртне

Федеральний закон № 171 забороняє оборот спиртовмісних напоїв при наступних обставинах:

  1. Коли споживачем є неповнолітня особа, або в разі, якщо громадянин відмовляється пред'являти документи, які підтверджують, що йому вже є 18 років.
  2. Якщо продаж спиртних напоїв здійснюється в нічний час - з 22:00 до 8:00. У Росії місцеве уряд встановлює тимчасові рамки для свого регіону, коли дозволено і заборонено реалізовувати алкоголь.
  3. При відсутності дозволу на торгівлю спиртним або відмови від взаємодії з ЕГАИС.
  4. Торгівля здійснюється в публічних місцях, які не призначені для торгівлі такими товарами.
  5. ІП або фірма займається комерційним бізнесом без реєстрації особи.

Тимчасові рамки на збут спиртних напоїв в регіонах Росії:

  1. Москва - з 23:00 до 8:00.
  2. Московська область - з 21:00 до 11:00.
  3. Санкт-Петербург з 22:00 до 10:00.

Торгові точки, які ведуть безмитну торгівлю є винятком із загальноприйнятих норм. До них відносяться дьюті-фрі, закусочні і бари.

Штраф за продаж алкоголю неповнолітньому

Якщо продавець сумнівається, чи є покупцеві 18 років, він повинен попросити у нього документ, який підтверджує його вік. При ненаданні необхідної, продавець має право відмовити в продажу етанолосодержащей продукції.

Іноді виникає питання, до скількох градусів рідина вважається алкогольної. Для цього в її складі має бути не менше 0,5% етанолу. Наприклад, пиво, шампанське, лікер.

Якщо продавець все-таки продав алкоголь неповнолітньому, то реалізатора присуджується адміністративна відповідальність відповідно до КпАП: Якщо продавець все-таки продав алкоголь неповнолітньому, то реалізатора присуджується адміністративна відповідальність відповідно до КпАП:

  1. Для громадянина - 30000-50000 рублів.
  2. Для посадової особи - 100000-200000 рублів.
  3. Для підприємця - 300000-500000 рублів.

У разі повторного порушення, реалізатора загрожує одне з наступних покарань:

  1. Вилучення виручки від торгівлі алкогольної продукції за останні 6 місяців.
  2. Штраф у розмірі від 50000 до 80000 рублів.
  3. Примусові роботи строком на 1 рік.
  4. Відсторонення від певної діяльності на 3 роки.

Як боротися з незаконним продажем алкоголю

У разі виявлення незаконної реалізації спиртних напоїв, слід знати, куди повідомити про торгівлю алкоголем без ліцензії. Перш за все, необхідно заявити про це в служби, які контролюють ринок алкогольної продукції.

Повідомити про порушення реалізації алкоголю можна в Росспоживнагляд, ГУ МВС, прокуратуру або зателефонувати на гарячу лінію громадського руху «За тверезу націю» за номером: 8-880-775-68-45.

Заява в Росспоживнагляд про торгівлю алкоголем без ліцензії можна подати на офіційному сайті в розділі «Звернення громадян» -   http://rospotrebnadzor Заява в Росспоживнагляд про торгівлю алкоголем без ліцензії можна подати на офіційному сайті в розділі «Звернення громадян» - http://rospotrebnadzor.ru/feedback/hotline2.php . Вона розглядається фахівцями і після її обробки заявнику надають рішення протягом місяця.

На початку звернення необхідно описати ситуацію, яка була виявлена. Вказати ініціали, як заявника і коротко, без води викласти суть порушення торгової точки. При цьому необхідно посилатися на чинне законодавство РФ.

Обов'язково вказується найменування фірми та адреса. Якщо відомо, хто саме здійснював протиправну діяльність, то вказати його ініціали та посаду.

У висновку слід вказати, що саме слід зробити контролюючим органам, для надання відповіді. Наприклад, попросити державні органи вжити відповідних заходів з метою припинити торгівлю алкоголем для неповнолітніх споживачів.

Кожна заява повинна містити контактну інформацію, щоб заявникові відправили рішення служби. Це може бути адреса або електронна пошта. Рекомендується вказувати кілька варіантів для зворотного зв'язку.

В ГУ МВС і прокуратуру заяву подається таким же чином.

Коли можуть відмовити в розгляді скарги

Після того, як вже відомо, куди звертатися зі скаргою, слід розібратися, в яких випадках можна отримати відмову в розгляді заяви Після того, як вже відомо, куди звертатися зі скаргою, слід розібратися, в яких випадках можна отримати відмову в розгляді заяви.

Для відмови існує кілька причин:

  1. Якщо адреса торгової точки і назва не відповідають дійсності. При цьому фахівці не можуть провести перевірку.
  2. Адреса, яка була вказана для зворотного зв'язку, неправильний.
  3. Скарга повторює зміст попередньої, на яку служба вже надала відповідь.

Який алкоголь можна продавати без ліцензії

Закон передбачає певні винятки щодо ліцензування. Є алкоголь, який можна продавати без ліцензії.

У цьому списку слабоалкогольні напої:

  • пиво;
  • медовуха;
  • Пуаре;
  • сидр.

Інша продукція, включаючи вино, може продаватися лише за наявності відповідної ліцензії Інша продукція, включаючи вино, може продаватися лише за наявності відповідної ліцензії. Подібна вимога стосується не тільки до магазинів, а й до закладів громадського харчування.

Незважаючи на те, що реалізація пива в 2019 році не зобов'язує підприємця брати ліцензію, але без дотримання певних вимог і цей вид діяльності неможливий.

При виборі місця для відкриттів торгової точки, слід враховувати, що пиво і пивні напої заборонено продавати в в дитячих, медичних і освітніх установах.

Таким чином, збут алкогольної продукції без відповідного документа може здійснюватися тільки при дотриманні певних вимог в тому випадку, якщо ця продукція представлена ​​пивом або пивними напоями.

За продаж інших спиртних напоїв без ліцензії підприємцю загрожує штраф. Тому багато продавців прагнуть отримати ліцензію і навіть співпрацюють зі спеціалізованими фірмами, які допомагають їм отримати дозвіл.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация