Штраф за відсутність вогнегасника 2016 рік - сума і стаття

Вогнегасник, так само як аптечка і знак аварійної зупинки, повинен бути в будь-якому автомобілі. Якщо вимоги до комплектації аптечки були спрощені, то для успішного проходження ТО стан вогнегасника - важливий момент. Залежно від марки автомобіля потрібна наявність однолітрового або двох літрового порошкового вогнегасника - ОП 1 або ВП 2. Повністю заряджений вогнегасник важить від двох до чотирьох кілограм.

Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення є досить великий перелік причин, через які вас можуть притягнути до відповідальності. Наприклад, для водія вантажної машини, маршрутного таксі або автобуса відсутність вогнегасника - це серйозна проблема, що тягне за собою високі штрафи.

Водіям легкових авто вирішити проблему з відсутністю або з незадовільним станом вогнегасника легше. По-перше, працівник ДАІ зупинити вас і зажадати вогнегасник просто так не може. Його відсутність може бути виявлено тільки в результаті зупинки та огляду з якої-небудь іншої причини.

Якщо вогнегасник відсутня або прострочений, то згідно з новими штрафами, які вступили в силу з першого вересня 2013 року, мінімальний штраф становитиме 500 р. до цього сума мінімального штрафу дорівнювала 100 рублів, саме стільки платили за відсутність вогнегасника.

Правда, розібратися в даній ситуації досить просто, не потрібно щось особливе придумувати. Якщо вогнегасника немає, говорите, що проїжджали по трасі, помітили палаючу машину і допомогли водію або гасили пожежу в лісопосадці. Звідки інспектор знатиме, що виїжджаючи з гаража, у вас вже не було вогнегасника. Водій перед виїздом зобов'язаний перевірити технічний стан і комплектацію машини, що власне ви і зробили. Якщо вогнегасник прострочений, то можна сказати, що ось як раз і їдете купувати новий, або везете вогнегасник на заправку порошковим реагентом, такі послуги зараз надають багато фірм.

Однак, водій повинен серйозно ставитися до можливості пожежі, навіть дорогі машини можуть згоріти за лічені хвилини через замикання або оплавився силового проводу. Гасити мотор водою з калюжі або з річки - це довга робота. Порошковий вогнегасник впорається з таким полум'ям за кілька секунд. Тому дотримуйтесь правил дорожнього руху і стежте за станом машини.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация