Штрафи ГИБДД з камер: зразок скарги, як оскаржити і оскаржити штрафи ГИБДД

  1. Протягом якого часу можна оскаржити штраф з камери?
  2. Особливості написання скарги
  3. Алгоритм дій водія при оскарженні грошового стягнення
  4. Які обставини дозволять успішно оскаржити штраф?
  5. Які наслідки тягне несплата стягнення?
  6. Як оскаржити штраф з камер ГИБДД

Щодня російські автовласники отримують від ГИБДД «листи щастя», однак далеко не завжди водії дійсно виявляються винні в порушенні. Бувають ситуації, коли за кермом знаходився інший чоловік, або обладнання спрацювало помилково. Як оскаржити штраф ДАІ з камери, і куди писати заяву?

Як оскаржити штраф ДАІ з камери, і куди писати заяву

Перш за все, слід врахувати той факт, що, хоча автоматизовані засоби фото і відеофіксації, призначені для виявлення порушень, постійно модернізуються і вдосконалюються, вони не перетворяться в живих людей, а значить, в роботі пристроїв можуть виникати збої. Саме з цієї причини в законодавстві передбачені наступні обмеження:

  • Водій, скоїв порушення, що передбачає покарання у вигляді адміністративного арешту, але подія була зафіксовано камерою - запобіжним заходом є накладення штрафу;
  • Автовласник, допустив порушення, що передбачає покарання у вигляді позбавлення водійського посвідчення - запобіжним заходом є штраф;
  • Будь-яке порушення, зафіксоване автоматизованими системами, передбачає накладення штрафу.

Важливо розуміти, що штрафи вимагають обов'язкової оплати або оскарження. Їх не можна ігнорувати або накопичувати, тому що в противному випадку, наслідки можуть виявитися вкрай плачевними.

Протягом якого часу можна оскаржити штраф з камери?

Протягом якого часу можна оскаржити штраф з камери

Відповідно до чинного законодавства, водій, що виражає незгоду з накладенням стягнення і впевнений у своїй невинуватості, може оскаржити штраф протягом 10 днів. Відлік починається з моменту отримання відповідної постанови.

Якщо встановлений законом термін був пропущений з причин, не залежних від автовласника, то можна подати клопотання про відновлення. В цьому випадку слід розуміти, що відновлення терміну буде можливим тільки в тому випадку, якщо автор заяви зможе підтвердити наявність вагомого підстави (серйозні проблеми зі здоров'ям, закордонне відрядження і т.п.) офіційним документом.

Особливості написання скарги

Щоб відповісти на питання як оскаржити штраф ДАІ з камери, слід розуміти, що хоча скарга і складається у довільній формі, вона повинна відповідати ряду обов'язкових вимог. У тексті не повинно бути помилок, корективів, неточностей або скорочень. Стиль написання - діловий, без зайвої емоційності. Готова папір повинна бути максимально інформативною, але лаконічною. Щоб документ прийняли до розгляду, необхідно вказати в ньому наступну інформацію:

  • Найменування структури, в яку направляється заява;
  • Паспортні дані заявника та його контакти;
  • Дані постанови ГИБДД;
  • Опис ситуації;
  • Законодавче обґрунтування;
  • Перелік додатків;
  • Вимоги заявника;
  • Особистий підпис водія і дата подачі скарги.

До заяви слід додати документи, записи з відеореєстратора і інші докази, здатні підтвердити невинність водія. Якщо свідки перебувають в іншому місті, то прохання про їх виклик можна також позначити в скарзі.

Алгоритм дій водія при оскарженні грошового стягнення

Алгоритм дій водія при оскарженні грошового стягнення

Навіть якщо у водія, який бажає опротестувати штраф, немає власних доказів невинності, впадати у відчай не слід. Перш за все, необхідно нанести візит в ЦАПАФ і попросити показати ролик, який став підставою для накладення штрафу. Фахівці Центру допоможуть детально розібратися у всіх нюансах.

Якщо після вивчення записи з'ясується, що порушення не було або винен інша людина, автовласник може зробити копію ролика і використовувати його в якості доказу, приклавши до скарги.

Подальший порядок дій повинен бути наступним:

  1. Скарга з усіма додатками подається в державну структуру або судову інстанцію, яка винесла постанову, після чого посадова особа передає пакет документів до вищого органу;
  2. При розгляді скарги слід проявляти максимальну активність, беручи участь у засіданнях самостійно або довіривши цю роботу офіційного представника;
  3. Продемонструвати суду всі наявні докази;
  4. Якщо переглядом справи займеться державна структура, то тривалість процедури складе 10 днів, судова інстанція - 60 днів. Після завершення процедури заявник отримає повідомлення про результати розгляду.

Які обставини дозволять успішно оскаржити штраф?

Які обставини дозволять успішно оскаржити штраф

В юридичній практиці налічується маса прикладів, які демонструють, як автовласники намагаються позбутися від непотрібних грошових витрат. Говорячи про те, як оскаржити штраф ДАІ з камери, слід зазначити, що існує ряд обставин, за наявності яких водії дійсно можуть уникнути покарання.

До них відносяться:

  1. Фотографія (відеоролик) і реальна ситуація суттєво різняться. Яскравим прикладом є ситуація, коли штраф помилково накладається на іншого водія, хоча на знімках чітко видно номер автомобіля порушника.
  2. Фото або відео має погану якість, в результаті чого номерний знак автомобіля розгледіти неможливо.
  3. Поблизу місця вчинення порушення були відсутні заборонні знаки, дорожня розмітка, або їх дія вже завершилося.
  4. Порушення допущено іншою людиною, а не її власником (перепродаж, наявність довіреності, викрадення).
  5. Засіб фото або відеофіксації не було сертифіковано для реєстрації даного виду порушення. Наприклад, якщо накладено штраф за межі не пристебнутий ремінь , А камера пройшла сертифікацію тільки на швидкісний режим .
  6. Фотознімок або відеоролик тільки один, а постанов кілька.

Якщо вірити даним статистики, то можна помітити, що приблизно 30% штрафів, що накладаються в Росії, успішно оскаржуються, а значить, водієві, що не винна у порушенні, обов'язково слід відстоювати свої права і домагатися скасування стягнення.

Також корисно знати, що одним з найбільш ефективних доказів, отримати яке може практично кожен водій, є запис відеореєстратора. Пристрій не вимагає сертифікації і може встановлюватися в будь-якому транспортному засобі.

Які наслідки тягне несплата стягнення?

Які наслідки тягне несплата стягнення

Як вже говорилося раніше, часовий проміжок, передбачений для оскарження штрафу, становить 10 днів. Якщо вказаний період вже минув, а автовласник не вжив ніяких заходів для позбавлення від покарання, то стягнення слід сплатити протягом наступних 60 днів. Водій, який проігнорував зазначену вимогу, зіткнеться з серйозними наслідками.

ГИБДД передає справу до судових інстанцій, і щодо порушника відкривається судочинство, і винуватця викликають на процес. Якщо винуватець двічі проігнорує вимогу з'явитися в суд, розмір штрафу зросте вдвічі. Коли і цей захід виявляється безрезультатною, до вирішення питання приступають співробітники ФССП, які будуть стягувати кошти в примусовому порядку.

Як заходи впливу, вони можуть заборонити порушнику перетинати державний кордон, залучити громадянина до примусових або виправних робіт, вилучати деяку частину (до 50%) від заробітної плати або заарештувати майно.

Як оскаржити штраф з камер ГИБДД

Post Views: 10

Протягом якого часу можна оскаржити штраф з камери?
Які наслідки тягне несплата стягнення?
Як оскаржити штраф ДАІ з камери, і куди писати заяву?
Протягом якого часу можна оскаржити штраф з камери?
Які обставини дозволять успішно оскаржити штраф?
Які наслідки тягне несплата стягнення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация