Страховики нагадують: акуратно заповнена декларація ДТП допомагає економити час і гроші

  1. Огляд транспортних подій в липні
  2. Рішення Суду справедливості ЄС щодо страховки - перевізникам радіти або турбуватися?
  3. Перевізник і водій - проблеми та рішення
  4. Як там - за океаном!
  5. Огляд транспортних подій в червні

Останнім часом на з'ясування обставин дрібних дорожньо-транспортних пригод співробітники дорожньої поліції відправляються досить рідко - декларації ДТП водії вміють заповнювати самостійно. Правда, страховики відзначають, що в деяких випадках учасники ДТП в деклараціях припускаються помилок. Найбільш поширена помилка - неправильно складена схема ДТП.

Раймондас Беляускас, керівник відділу адміністрування збитків транспортних засобів в компанії «ERGO Insurance», призводить поради, як уникнути помилок в складанні схеми ДТП.

«По-перше, потрібно постаратися, щоб на схемі ситуація ДТП була відображена як можна точніше. Для цього потрібно намалювати не тільки невелику ділянку дороги, на якій сталася аварія, а й загальну картину ситуації - основні дорожні знаки, сигнали світлофора в момент події, загальний вигляд перехрестя, межі смуг руху, повороти і т.д. Чим точніше будуть зображені деталі, тим менше питань виникне у експертів. Дуже часто учасники ДТП вносять в схему тільки автомобілі і траєкторію їх зіткнення, але забувають вказати основну і побічну дорогу, дорожні знаки та інші важливі деталі. Все це ускладнює з'ясування обставин події та затягує виплату страхової компенсації », - каже Р. Беляускас.

За словами страховика, інша найбільш часта помилка, що зустрічається при заповненні декларацій ДТП - фіксування автомобілів в тому положенні, в якому вони опинилися після зіткнення. На думку Р. Беляускаса, автомобілі повинні бути зображені в тому положенні, в якому вони були саме в момент зіткнення, тобто експерти повинні побачити ситуацію, а не її наслідки.

«Дуже часто водії, що потрапили в ДТП, забувають вказати напрямки руху своїх автомобілів. Якщо не вказати, в якому напрямку автомобіль рухався до моменту зіткнення, користі від декларації ДТП - ніякої. Здавалося б, це дрібниця, але дрібниця дуже важлива », - підкреслює Р. Беляускас.

За словами страховика, однією з основних причин, по яким декларація ДТП заповнюється неточно або неправильно, є стрес, переляк або шоковий стан водія. Нерідко один з учасників ДТП навмисне намагається скористатися емоційним струсом іншого і змушує його заповнювати декларацію і складати схему події в свою користь.

«Будь-який потрапив в ДТП водій не повинен піддаватися тиску і заповнювати декларацію в поспішному порядку, погоджуватися з неоднозначними оцінками і інтерпретаціями ситуації. Якщо людина відчуває велике напруження, йому краще звернутися за допомогою до друзів або родичів, щоб вони прибули на місце події і допомогли правильно заповнити всі необхідні документи. Правда, декларацію доведеться підписувати самим водіям-учасникам ДТП. У всіх випадках потрібно намагатися не втрачати самовладання, не піддаватися паніці. Зрештою, якщо виникнуть які-небудь сумніви або спірна ситуація, на місце події можна викликати співробітників поліції », - каже Р. Беляускас.

На думку представника «ERGO Insurance», дуже часто учасники ДТП побоюються, що неправильно або неточно заповнена декларація може їх позбавити належної страхової виплати або іншої форми відшкодування збитків. Р. Беляускас зазначає, що постраждала сторона в будь-якому випадку отримає страхову виплату, просто при неточною схемою ДТП розслідування всіх обставин займає більше часу. Страховик може відмовитися виплачувати страхову виплату або зменшити її розмір лише в тому випадку, якщо буде встановлено, що страхову компанію водій намагався ввести в оману свідомо.

Якщо хтось із учасників ДТП вважатиме, що початкова схема ДТП була складена неправильно, її можна буде перекреслити - це доведеться зробити на окремому аркуші паперу з письмовим поясненням причин, чому вносяться корекції в початкову схему.

Огляд транспортних подій в липні

Питання черг на кордоні з Білорусією і ситуація з переговорами із зарплати водіїв-далекобійників в Литві, транспортна влада в Європарламенті і рішення Суду справедливості ЄС щодо ОСАГО, новини з різних країн Європи і актуальний східного простору, «T-Log» і «Iveco S- Way ». Про це та багато іншого в липневому огляді від Cargonews.lt

2019-08-01 93

Рішення Суду справедливості ЄС щодо страховки - перевізникам радіти або турбуватися?

Високі ціни ОСАГО - головний біль перевізників. Нещодавно Суд справедливості ЄС (ССЕС) прийняв два важливих рішення в даній сфері, розширивши поняття «рух транспортних засобів». У зв'язку з цим редакція Cargonews вирішила з'ясувати, вони вигідні транспортним компаніям, або ціна страховки зросте ще більше.

2019-07-31 135

Перевізник і водій - проблеми та рішення

Останнім часом в литовських ЗМІ регулярно з'являються матеріали про те, як жорстоко місцеві транспортні компанії звертаються зі своїми водіями Цікаво, що це відбувається на тлі переговорів між профспілками і «Linava» про підвищення коефіцієнта їх зарплат. Випадки, звичайно, бувають різні, але в цілому перевізники обурені тим, що їх намагаються виставити нелюдами в той час, як вони самі постійно страждають від безвідповідальності водіїв. Питання - як в умовах браку останніх знайти надійного, який в першому ж рейсі не піде в запій і не розіб'є машину?

2019-07-23 665

Як там - за океаном!

Cargonews в основному пише про те, що відбувається на європейському та литовському транспортному ринку. У той же час хочеться знати, як йдуть справи в цій галузі в Америці. У нашій редакції з'явилася унікальна можливість поговорити з регіональним директором компанії «Keen Cargo Inc.» Дмитром Настасійчуком, який не з чуток знайомий з особливостями сектора вантажоперевезень в Сполучених Штатах і розповів нам багато цікавого про специфіку транспортного бізнесу в США.

2019-07-09 414

Огляд транспортних подій в червні

Президент «Linava» в Конфедерації промисловців Литви (КПЛ), труднощі в переговорах з приводу коефіцієнта зарплат водіїв-далекобійників і національна дискусія про оподаткування «брудних» автомобілів; новини з Брюсселя і різних країн Європи; транспортну співпрацю Євразійського економічного союзу з Китаєм і актуальний автономних технологій. Про це та багато іншого в травневому огляді від Cargonews.lt

2019-07-01 547

Питання - як в умовах браку останніх знайти надійного, який в першому ж рейсі не піде в запій і не розіб'є машину?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация