Страховка Зелена Карта в Європу, вартість 2019 і де купити

  1. Вартість Грін Карти в Європу в 2019
  2. Де купити
  3. Купівля в офісі в регіонах
  4. Купити страховку на кордоні
  5. Навіщо потрібна страховка Зелена Карта
  6. Що треба знати при покупці Грін карти
  7. Які країни входять в Зелену карту
  8. Як не попастися на шахрайство
  9. Що перевіряти під час покупки
  10. Часто задавані питання
  11. Чи можна купити Зелену карту вже за кордоном
  12. Що таке прикордонна страховка
  13. Чи можна продовжити Зелену карту
  14. Що робити при ДТП

Щоб поїхати в Європу на своїй машині, необхідно оформити страховий поліс Грін Карта (GreenCard) або на нашу Зелена карта, який буде працювати за кордоном. Страховий поліс Грін карта, по суті, це аналог нашого ОСАГО (не плутати з КАСКО). Тобто, вона рятує винуватця аварії від оплати ремонту тих машин, які постраждали за його вини. Винуватцю аварії в цій схемі ніхто нічого не оплачує.

Зібрав, як можна більше інформації по грінкарту в одному місці, починаючи від покупки, закінчуючи аварією.

Зміст статті

Вартість Грін Карти в Європу в 2019

Вартість Зеленої карти призначається Російським Союзом Автострахувальників (РСА) і вона однакова у всіх страхових компаній. РСА публікує у себе на сайті тарифи і вони у вільному доступі. За тим, щоб ціна була у всіх однакова, ретельно стежать. Так що не шукайте ніяких промокодом і скідкок - їх немає і бути не може.

Наприклад, Грінкарта на 15 днів у липні-серпні 2019 року стоїть 2450 руб (залежить від курсу євро).

Ціна змінюється кожні 30 днів 15-го числа. У 2018 і 2019 роках ціна коливається близько 2450 руб за 15 днів, але піднімалася до 2830 руб. Подивитися ціни .

Подивитися ціни

Вартість Зеленої карти в Європу і СНД на липень-серпень 2019

Де купити

Купити грінкарту онлайн в Москві і СПБ

Так вам потрібен буде оригінал Зеленої карти, то з електронним полісом їхати закордон не можна. Але ви можете її купити онлайн з доставкою додому або в офіс в Москві і Санкт-Петербурзі, все-таки 21 століття на дворі вже. Це набагато зручніше, ніж самостійно їхати в офіс. Час заощадите пристойно. Ціна точно така ж.

Замовити грінкарту додому →

Я вже купував пару раз страховку від акредитованих Альфа Страхування через polis812 , І один раз в Ліберті в офісі. Так, Ліберті посередник, але коли все офіційно, то яка різниця. Але я більше в офіс не хочу, немає ніякого сенсу, коли привозять просто додому.

Якщо поїздка відмінилася або перенеслася на інші дати, то гроші можна повернути тільки до початку дії полісу. Polis812 повертає 100% назад без проблем. Відповідно, при перенесенні поїздки, потрібно повернути поліс і потім купити його заново.

Мій поліс страховки Зелена Карта, куплений онлайн

Купівля в офісі в регіонах

Є всього 8 офіційно акредитованих страхових компаній, які можуть оформляти Грін карту. Це ті компанії, які вступили в систему Зеленої карти. Деякі компанії від цього відмовилися, оскільки по Грін мапі великий ліміт відповідальності. Решта виступають від імені однієї з цих 10 або продають підробки.

  1. ВАТ «Альфа Страхування» (найчастіше тут все купують)
  2. АТ СК «Двадцять перше століття»
  3. СПАО «РЕСО-Гарантія
  4. ПАТ СК «Росгосстрах»
  5. ТОВ «СК« Згода »
  6. САТ «ЕРГО»
  7. САТ «ТСК»
  8. АТ СГ «Спасcкіе ворота»

Знайти цей список можна на офіційному сайті РСА .

Різниці, в якій компанії оформляти поліс, немає. Оскільки це ОСАГО, а не КАСКО, то в разі якихось проблем, не ви будете мати справу зі своєю страховою, а постраждала сторона в ДТП (а оскільки це Європа, то, швидше за все, його адвокат). Тому вам не важливо, наскільки добре чи погано працює ваша страхова компанія.

Купити страховку на кордоні

Можна купити Зелену карту в одній з точок на під'їзді до кордону ще на російській стороні, витративши на це час. Не знаю, навіщо воно треба, але народ так робить. Може поїздка була дуже спонтанна, що кур'єра з полісом можна було дочекатися, а офіси страхових були вже закриті. Зрозуміло, потрібна діюча шенгенська віза , Щоб так спонтанно поїхати.

Точки біля кордону зазвичай - це, або мініофіс конкретних страхових компаній, або невеликі пункти на заправках, в кафе, або мікроавтобуси, припарковані уздовж дороги. Є шанс в такому випадку купити підробку, ніж при покупці онлайн або в офісі. Є також шанс придбати поліс, який потім «забудуть» внести в базу. Тобто, страховку ніби як купив, а при перевірці або при аварії виявилося, що вона не дійсна.

З 01.04.2014 Російське бюро «Зелена карта» заборонило рукописне оформлення полісів, все поліси повинні оформлятися на комп'ютері і відразу вноситися в базу.

Навіщо потрібна страховка Зелена Карта

Чи не хочете проблем і мороки, відразу купуйте Зелену Карту в Росії перед поїздкою. Або вивчайте всі нюанси і ціни, щоб не влипнути в історію.

  • Страховку завжди запитують на кордоні при в'їзді в Шенген. Якщо її не буде, то вас не впустять в країну і навіть можуть вкотити штраф. Якщо ви їдете через Білорусію в Польщу, то білоруські прикордонники вас не випустять з Білорусії і вам доведеться їхати назад в Росію, щоб купити грінкарту.
  • Для перетину Білорусії теж потрібна страховка, або їх місцева, або російська грінкарти. Виходячи з попереднього пункту, все одно доведеться купувати Зелену карту.
  • При відсутності грінкарти на кордоні з деякими країнами вас змусять купити прикордонну місцеву страховку за вказаною ціною. І її ціна далеко не завжди низька, дешевше було б заздалегідь куплена Зелена карта. Наприклад, у Фінляндії така страховка обійдеться в ~ 100-130 євро.
  • Грін карту запитають і по поверненню з Європи. Якщо вона вже закінчилася, то буде штраф. На кордоні Польщі беруть 3700 злотих (~ 850 євро) з оплатою на місці. Якщо грошей немає, то штрафмайданчику в найближчому місті. До штрафу додадуться витрати на евакуатор (150 євро) і за кожен день стоянки. Потім вам доведеться купити прикордонну польську страховку, ще 20 євро. Тому краще робити Зелену Карту на всі дні перебування в ЄС, а не лише на перші 15 днів, як роблять деякі для економії. Можна так «зекономити», що мало не здасться.
  • Дуже шкідливий рада: «Їхав назад, страховку не запитали». Так, є випадки, коли не питали страховку, але ви ризикуєте потрапити на 1000 євро.
  • Іноді в Європі зупиняють для перевірки документів. Особливо, якщо ви що-небудь порушили. І в такому випадку можуть запитати і перевірити страховку. Звичайно, ймовірність невелика, але якщо страховки не виявиться, наслідки будуть неприємними.
  • У разі аварії, звичайно, Зелена карта просто необхідна, інакше можливо доведеться відшкодовувати збиток зі своєї кишені.

Купити грінкарту онлайн →

Не забудьте, що для оформлення шенгенської візи, вам потрібна буде туристична медична страховка. У мене є окремий детальний пост про мед страховки в Європу , Почитайте. Там, і про вибір мед страховки, і про те, як заощадити, і про всі нюанси.

Що треба знати при покупці Грін карти

Документи і терміни дії

Страховка Грін картка оформлюється на машину і в полісі вказується страхувальник, а не водій. Тобто управляти машиною може будь-яка людина і йому не потрібно бути записаним в полісі. Це дуже зручно!

В цілому покупка зеленої карти - це гранично проста процедура. Для цього знадобиться:

  1. Паспорт або закордонний паспорт
  2. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (або ПТС).

Поліс можна оформити мінімум на 15 днів, максимум на рік, але з кроком в місяць - на 1 місяць, на 2 місяці і так далі. Якщо ви збираєтеся провести в Європі 16 днів, грінкарту доведеться купувати на місяць.

Страховка діє в точні календарні дати, починаючи з зазначеної на полісі дати. Тобто, якщо ви оформили поліс з 1 січня на 15 днів, то він буде діяти рівно 15 днів з 1-го до 15 січня, незалежно від того, коли ви в'їхали, коли виїхали і в'їжджали взагалі.

Які країни входять в Зелену карту

Система Зелена карта включає в себе 46 країн: Росія, вся Європа, Ізраїль, Туніс, Марокко та Іран. Для Росії існують дві категорії грін карти:

  • Всі країни системи «Зелена карта»
  • Дешевша категорія, діюча на території «Україна, Республіка Білорусь і Республіка Молдова»

Як не попастися на шахрайство

Є кілька основних видів шахрайства з продажем Грін карт.

  • Агент може продати відверту фальшивку, тобто просто добре зроблену копію, роздруковану на принтері. Зелена карта має ступені захисту, як грошова купюра, але перевірити її не маючи спеціального обладнання складно. Як і грошову купюру, власне.
  • Агент може продати покупцеві поліс на рік, а в тій копії поліса, який він віддає в страхову, вказати, що поліс на 15 днів. Треба уважно перевірити, що написано на тій частині поліса, яка залишається у страхової компанії.
  • Агент може забути віддати в страхову свою частину поліса і зареєструвати його в базі або зробити це із запізненням.

Купити грінкарту в перевіреному місці →

Що перевіряти під час покупки

При покупці Грін карти треба обов'язково перевірити 2 речі:

  • По-перше, страхову компанію, від якої оформляється поліс - це повинна бути компанія з акредитованого списку.
  • А по-друге, перевірити поліс на помилки, чи правильно вказано реєстраційний номер машини. Часто виникає питання, чи не буде проблем, якщо транслітерація імені в полісі (як в паспорті) відрізняється від транслітерації імені в правах. З цим проблем бути не повинно.

Часто задавані питання

Як оформити Зелену карту раніше, ніж за 30 днів

Це буває потрібно тільки в разі, якщо консульство вимагає грінкарту при оформленні Шенгенської візи. Трапляється не часто. Найпростіший спосіб - купити на більший термін, ніж треба, оформити візу, і потім здати назад з поверненням повної суми до початку дії полісу. Потім знову купити вже на потрібні дати.

прочитайте мій пост з усіма способами , як вирішити цю проблему.

Чи можна купити Зелену карту вже за кордоном

НІ.

Купівля Зеленої карти в іншій країні незаконна. За угодою, поліси Зелена карта у всіх країнах, де діє ця система, оформляються тільки для машин, зареєстрованих в цій країні. Відповідно, в іншій країні незаконно купувати грінкарту на машину, зареєстровану в Росії.

Що таке прикордонна страховка

Прикордонна страховка - це не Зелена карта, хоча десь в інтернеті через незнання її можуть так називати. Така страховка купується на кордоні країни, в яку здійснюється в'їзд. На відміну від грінкарти вона буде діяти тільки в деяких країнах Шенгену або ЄС, або навіть тільки в одній країні. Умови треба буде уточнювати по кожній страховці / країні.

Прочитайте мій пост, як заощадити, купивши прикордонну страховку .

Для виїзду за кордон з Росії вам все одно доведеться купувати російську грінкарту, хоча б на 15 днів. Адже білоруські прикордонники не випустять вас в Польщу без Зеленої Карти. А далі вже можна буде купити «прикордонну страховку». До речі, російська грінкарти діє і в Білорусії, тому окрему страховку для Білорусії купувати буде не треба.

До речі, російська грінкарти діє і в Білорусії, тому окрему страховку для Білорусії купувати буде не треба

На приклад з Латвією, зелена карта і прикордонна.

Чи можна продовжити Зелену карту

НІ.

Що робити, якщо страховка закінчилася, а справи примушують залишатися в Європі? Насправді рішення цього питання не тривіальна задача. По суті є лише 2 варіанти:

  • Купити прикордонну страховку
  • Попросити знайомих в Росії з'їздити в офіс страхової і потім переслати вам через DHL.

Варіант пустити все на самоплив - не розглядаю. Їздити з роздрукованої копією, а не оригіналом, так собі ідея. Як варіант, домовитися в соц мережах або на форумі з кимось, хто полетить в ваші краї. Але імхо це складніше набагато, ніж відправити через DHL або інші транспортні компанії.

Що робити при ДТП

Грін карта - це аналог нашого ОСАГО, гроші від страхової винуватця ДТП отримує постраждала сторона. І як в будь-якій подібній ситуації, страхова компанія шукає можливості не платити або знизити виплати по страховій. Що варто зробити, щоб збільшити ймовірність отримання грошей від страхової.

  1. Спільно з іншими учасниками аварії треба заповнити Accident statement - європейську форму повідомлення про ДТП. Вона може бути або у другого учасника аварії, якщо він європеєць, або у кого-то з очевидців. Або її можна знайти на заправці або в придорожньому кафе. Ось тут або ось тут є ця форма російською та англійською мовою та правила заповнення.

    Перш ніж її підписувати, треба обов'язково переконатися, що все чітко зрозуміло.

    Основна відмінність ДТП в Європі від ДТП в Росії в тому, що поліція не приїжджає, якщо збиток не значний і все ясно у винуватців ДТП. Європейським страховим компаніям достатньо цієї форми, заповненої і підписаної обома учасниками. Але в тому випадку, якщо обидва учасники аварії з Росії і, відповідно, звертатися доведеться в російську страхову, краще з'їздити в поліцію і попросити їх запевнити цю форму печаткою.

  2. Взяти контакти у всіх учасників ДТП, у очевидців, у поліції, якщо її викликали. Страхова може зажадати якусь інформацію, і буде добре, якщо у вас буде телефон, щоб подзвонити їм з Росії і зібрати необхідну інформацію.
  3. Винуватець аварії повинен зателефонувати в свою страхову і повідомити їм про аварію. Можна зателефонувати в інформаційний центр російського страхового товариства (РСА) за тел. +7 (495) 641 27 87 та в іноземне бюро Зелена карта (телефон є на звороті поліса). За відгуками, РСА не допомагає в такій ситуації, хоч і має, а ось іноземне бюро Зеленої карти може допомогти.

    Якщо у вас немає спільної мови з другим учасником ДТП і / або поліцією, або є якісь складнощі і питання, можна зателефонувати в російське консульство тієї країни, в якій ви перебуваєте.

PS Буду радий вашим зауваженнями і удачі на дорогах!

Що робити, якщо страховка закінчилася, а справи примушують залишатися в Європі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация