Страсна седмиця. Великий четвер

  1. Вельми спасительно живити свою душу Нетлінним і Святим Хлібом. преподобний Антоній Оптинський




Вельми спасительно живити свою душу Нетлінним і Святим Хлібом.
преподобний Антоній Оптинський

серед днів Страсної седмиці Великий четвер займає особливе місце. У цей день Церква згадує Таємну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями - апостолами. На Таємній Вечері Спасителем було встановлено головне таїнство нашої віри - таїнство Євхаристії, або Причастя, під час якого всі віруючі під виглядом хліба і вина смакують справжні Тіло і Кров Христові.
Без причастя, вчить Свята Церква, немає справжньої християнської життя, так як в цьому Таїнстві відбувається найповніше, гранично можливе на землі благодатне з'єднання людини з Богом.
Таємна вечеря була здійснена Христом за день до святкування старозавітної Пасхи. Євреї робили це свято в пам'ять про чудесне вихід з Єгипту, де вони знаходилися в рабстві протягом чотирьохсот років.
Як і багато інших подій старозавітній історії, свято іудейської Пасхи мав прообразовательное значення. Він готував людей до прийняття істинної Пасхи, істинного порятунку від рабства гріха і смерті. Такий порятунок мав принести людям Син Божий - Новозавітний Великодній Агнець , Заколений за гріхи світу. Так велика і глибоко було падіння людей, що тільки Сам Бог, добровільно прийнявши на Себе занепалу людську природу, міг врятувати людину.
Господь дає нам Себе в Таїнстві Євхаристії, щоб кожен, хто вірує в Нього міг досягти головної і єдиної мети свого життя - долучитися Божественної любові, долучитися Самого Божества.
Таємна вечеря почалася з обмивання. Син Божий, Творець світу здійснює обряд, який традиційно робили раби: він омиває апостолам ноги.
Учні були вражені діями їх Божественного Вчителя. Вони мовчки брали обмивання. Тільки апостол Петро, ​​людина гаряча, не міг стримати опанували їм почуттів.
" Господи! - вигукнув Петро, ​​- Митимеш ноги? "На це Христос відповів:" Що я роблю, ти не знаєш, а опісля зрозумієш ... Якщо не умию тебе, ти не матимеш частки зі Мною ". Своїм прикладом Господь засвідчив не лише любов до учнів, а й навчив їх смиренню - щоб вони не вважали за приниження для себе служити ближньому.
І в наші дні в Великий Четвер за архієрейським богослужінням часом здійснюється обряд обмивання ніг. Після закінчення Літургії при читанні Євангелія про обмивання ніг архієрей в пам'ять про смиренному вчинок Христа омиває ноги священиків.
За традицією в Руської Православної Церкви Її Предстоятель, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі, освячує у Великий четвер миро - оливкова олія з домішкою різних ароматів, - яке вариться в перші дні Страсної седмиці. Освячене миро розсилається по єпархіях і парафіях. Святе миро використовується в таїнстві Миропомазання. Воно відбувається над людиною один раз в житті відразу після Таїнства Хрещення, через миропомазання новохрещену отримує повноту дарів благодаті Святого Духа.

Після обмивання і прощальної бесіди з учнями Христос переломив хліб і, поблагословивши його, подав апостолам зі словами: " це є Тіло Моє, що за вас віддається; Це чиніть на Моє спогад ". Взявши чашу і благословивши її, сказав:" Пийте з неї всі; Бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів ".
У скромній Сіонській світлиці відбувається велике чудо: людина, колись відкинув Бога, знову долучається до Бога - Джерела Вічного Життя.
У четвер Страсної седмиці в храмах здійснюється Божественна літургія. В цей день кожен віруючий, за прикладом апостолів, прагне з'єднатися з Христом у Таїнстві Причастя. За богослужінням кілька разів вимовляється молитва "Вечері Твоєї тайния днесь, Сину Божий, причастника ма прийми ..." Цю молитву співає хор, читає священик, повторюють всі віруючі. У ній християнин просить у Бога поставити сьогодні його причасником Таємної вечері, нині совершающейся в храмі ...
Присутня в Страсну седмицю на церковних богослужіннях, які представляють нам все годинник останніх днів земного життя Спасителя, ми станемо свідками і найбільшої події людської історії - Славного Христового Воскресіння.

Вечері Твоєї тайния днесь, Сину Божий, причастника ма прийми ...
Чергування до Святого Причастя

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация