Стратегія Ощадбанку. Криза - час індексувати зарплати?

Прибуток Ощадбанку впала на 30%. Це випливає зі звітності кредитної організації за 11 місяців року. Що цікаво, за кілька днів до цього в держбанку повідомили, що мають намір підвищити платню співробітникам. Що під час кризи відбувається з зарплатами в держкомпаніях і не тільки? Прибуток Ощадбанку впала на 30%

Фото: Митя Алешковский / BFM.ru

Про те, що співробітникам Ощадбанку підвищують зарплати, недавно заявив сам Герман Греф. Індексація пройде в квітні і липні. Працівники отримуватимуть на 8-12% більше, сказав глава Ощадбанку. Взагалі, для банківської сфери і не тільки для неї повідомлення досить рідкісне. Зараз зазвичай знижують платні або в кращому разі не підвищують.

Хедхантери кажуть, що приблизно 70% російських роботодавців або скорочують бюджет на наступний рік, або не підвищують його. «Класову» неприязнь до співробітників Ощадбанку може породити і інший факт. У наступному році російським пенсіонерам підвищать допомоги всього на 4%, тобто в два рази менше, ніж працівникам фінансової корпорації. Може бути, не варто зараз відкрито говорити про індексацію?

Через три дні після того, як Греф заявив про підвищення зарплат, з'явилася звітність Ощадбанку за РСБО. Прибуток держбанку за 11 місяців знизилася на третину. Втім, Герман Оскарович вже говорив, що доходи організації падають, і він сам отримає набагато менше, ніж в минулому році, тому що зарплата глави Ощадбанку на 80% залежить від фінансового результату.

Для індексації у банку могло бути кілька причин. По-перше, в Ощадбанку платні нижче, ніж в середньому по ринку. Для порівняння, з відкритих джерел: Ощадбанку в Москві потрібно андеррайтер (працівник, що оцінює ризики), зарплата від 39 тисяч рублів. В інших банках на аналогічній позиції в столиці можна заробляти 50-60 тисяч. По-друге, Сбербанк в цьому році активно скорочував персонал, і не тільки він: недавно повідомлялося про 10-відсоткові скорочення в ВТБ24. Аналітики підрахували, що взагалі російські роздрібні банки з початку року звільнили кожного шостого співробітника. Інтерес до вакансій падає, констатує керівник напрямку досліджень порталу Subperjob.ru Павло Лебедєв.

Business FM опитувала представників зарубіжних компаній, що працюють в Росії. В основному вони заявляли, що не збираються піднімати зарплати, але і знижувати теж. А експерти кажуть, що в даному випадку немає особливої ​​різниці, російська компанія чи ні, ринок праці все одно один. Хіба що в іноземців, як правило, набагато багатше соцпакет, але це було завжди.

Що ж стосується госорганизаций, яскравий приклад - «Пошта Росії»: вона індексує зарплати в середньому на 10%. Але, на відміну від Ощадбанку, «Пошта» не знизила прибуток, а несподівано збільшила її в три рази. РЖД і «Роснефть» провели індексацію ще навесні. Тоді ж ЗМІ писали, що підвищення зарплат в держкомпаніях не торкнеться топ-менеджменту. І зараз Герман Греф повідомив, що керівництво Ощадбанку отримає на чверть менше, ніж у минулому році.

У інших держкорпорацій ситуація інша. Влітку повідомлялося, що доходи правління залізничної монополії виросли майже на 90%, а топ-менеджери «Роснефти» за 9 місяців 2015 го заробили майже на півмільярда рублів більше, ніж за весь 2014-й. Але це, напевно, варто розглядати не в світлі економічної ситуації, а в світлі традицій, якими так сильна країна.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Що під час кризи відбувається з зарплатами в держкомпаніях і не тільки?
Може бути, не варто зараз відкрито говорити про індексацію?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация