Страус ему - символ Австралії

АНОТАЦІЯ

Казакова Варвара, Казакова Катерина

Муніципальне бюджетне освітня установа Тёпловская школа, 3-б клас

Страус Ему-символ Австралії

Науковий керівник: Тюріна Ольга Іванівна, МБОУ Тёпловская школа, вчитель англійської мови.

Мета роботи: дізнатися значення страуса ему для Австралії

завдання:

-визначити значення герба для будь-якої країни;

-Простежити історію появи герба Австралії і появи ему в ньому;

-знайомство з життям страуса ему;

-З'ясувати цікаві факти про нього;

визначити значення ему для Австралії.

Методи дослідження: спостереження, порівняння, узагальнення, ілюстративний метод,

Основним результатом роботи є розвиток інтересу у дітей до наукової діяльності, підвищення рівня розвитку їх творчих здібностей.

зміст

Введение ................................................................................. ..3

Основна частина ........................................................................... 4

1. Що ми знаємо про гербах ............................................................... 4

2.Герб Австралії ..................................................................... ..5

3.Страус ему ........................................................................... ..7

4.Інтересние факти про ему ......................................................... 10

5.Результати опитування учнів 3-х класів .................................... ..12

Висновок ........................................................................ .. ... 13

Список літератури ............................................................ ........ 14

ВСТУП

Австралія - ​​одна з найцікавіших країн світу. Незважаючи на те, що багато вчених вважають Австралію найдавнішим континентом нашої планети, країна з такою назвою - одна з наймолодших країн на Землі.

Австралія недарма вважається самим загадковим місцем у світі - тут можна зустріти безліч дивовижних речей, про які багато хто з мешканців інших країн навіть не здогадуються.

На уроці англійської мови ми працювали над текстом про ему. Потім учитель запропонувала нам знайти цікаву інформацію про нього. З повідомлень однокласників ми дізналися багато цікавого про це страуса. Було також сказано, що ему є символом Австралії. Ми вирішили з'ясувати, чому?

Актуальність даної теми полягає в тому, що герб будь-якої країни відображає її історію та принципи. Те, що намальовано на гербі, може багато розповісти про життя країни. На гербі Австралії зображені страус ему і кенгуру. Чому саме ці тварини обрані в якості символів Австралії? Адже тут крім них водяться інші унікальні тварини як коала, качконіс або опосум? Відповідь на це питання ми шукали в ході дослідження, використовуючи в основному Інтернет-ресурси.

ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО герб

Одним з найголовніших символів будь-якої держави є його герб. У одних - він складний і багатозначний. Інші брали собі просту емблему. Але абсолютно кожен герб несе в собі певний сенс: в ньому відбиваються чи основні історичні віхи в житті держави, або по гербу можна зрозуміти про принципи, яким слід держава. Тепер герб - символ держав, а були часи, коли у кожної відомої в країні прізвища був свій родовий герб. І хоча масштаби державного і фамільного гербів - різні, більшість з них підкоряються одним правилам, встановленим геральдикою за багато століть.

Спочатку кожен герб розміщувався на щиті. Перші герби прийшли з часів лицарства. Щити могли бути найрізноманітніших форм: овальної, круглої і квадратної, ромбічної. Перші щити, що несуть на собі зображення герба, були червоного кольору. Якщо над щитом перебувала корона, то це було ознакою дворянського титулу: на вигляд вінця він легко визначався (княжа, королівська або імператорська корони). У Західній Європі ними прикрашали свої герби не тільки особи царської крові, але і будь-який феодал. [1]

Найбільш часто в гербах використовуються зображення тварин: від традиційних левів і орлів до менш популярних єдинорогів, птиці-фенікси, саламандри, кентавра і упиря.

Геральдичних кольорів - сім. Жовтий і білий раніше замінювали золото і срібло, але з плином часу вони перестали використовуватися як самостійні кольору. Крім них використовують червоний, пурпурний, зелений, синій, чорний кольори. Золото символізує могутність і справедливість; срібло - благородство і невинність; червоний - колір хоробрості, любові і мужності; пурпурний - говорить про благочестя. Синій - колір неба, вірності і чесності. Зелений - надія і свобода. Чорний колір - мудрість і обережність.

Тлумачення символів гербів доречно лише в тому випадку, якщо заздалегідь відомо, що укладач хотів сказати тими чи іншими символами і квітами.

2.ГЕРБ АВСТРАЛІЇ

Герб Австралії є офіційним символом держави. Герб був дарований країні королем Едуардом VII 7 травня 1908 року.

Герб був дарований країні королем Едуардом VII 7 травня 1908 року

Герб 1908 року

Після оголошення про створення Австралійської федерації 7 травня 1908 король Едуард VII схвалив дизайн першого офіційного герба Австралії. Оригінальний дизайн цього герба зображував щит, на якому були розташовані: троянда, трилисник і чортополох. Знизу щит підтримували кенгуру і ему.

Герб 1908 рік складався з щита в центрі, 7 зірок, вінка, і Кенгуру і Ему, що підтримують щит, і все це на тлі зеленої трави, із які девізом «Advance Australia». Вибір кенгуру, ему та девіз «Advance Australia» був пов'язаний разом символічно. Щит був на білому тлі з червоним хрестом Святого Георгія, блакитний лінії поза хреста, і синім кольором, що містить шість символів. Завдяки червоному кольору на білому тлі представлені 6 штатів Австралії.

Герб створений в 1908 році, в 1911 році, офіційно надано Георгу V 19 вересня 1912. Дизайн герба викликав викликав невдоволення в парламенті. [2]

Основна причина реорганізації герба полягала у вирішенні проблем з іншими державними гербами, які Австралія не могла уявити окремо, і це було досягнуто, на гербі були зображені символи кожного штату на щиті. У 1912 році герб був змінений, і напис на щиті проголошувала «Австралія». Квіти у вінку були також змінені з синього і білого на синій і золотий. До фону були додані 2 квітки акації, проте вони не є складовою частиною герба.

До фону були додані 2 квітки акації, проте вони не є складовою частиною герба

У верхній частині герба розташована семіконечние зірка. Вона символізує союз між шістьма штатами Австралії і Австралійської столичної територією.

Щит розділений на 6 частин, кожна з яких містить в собі емблему відповідного штату:

  • Новий Південний Уельс - хрест із золотою зіркою
  • Вікторія - сузір'я Південний Хрест з імперською короною
  • Квінсленд - синій Мальтійський хрест
  • Південна Австралія - ​​птах-сорокопут
  • Західна Австралія - ​​лебідь на зльоті
  • Тасманія - лев

щит підтримують ему і кенгуру , Найбільш відомі в світі типово австралійські тварини. Тварини-щитодержателя стоять в переплетенні гілок золотий акації (її називають також мімозою). [3]

3.СТРАУС еМУ

Австралійський страус ему дуже нагадує африканського страуса. Його довжина 150-190 см, вага приблизно 30-55 кг. Ему здатний бігти зі швидкістю 50 км / ч. Їх довгі ноги дозволяють робити кроки до 275 см. Австралійський страус ему дуже нагадує африканського страуса


Кочовий спосіб життя, який ведуть страуси ему, дозволяє їм за день долати дуже значні відстані в пошуках їжі. Метод харчування досить цікавий: для роздрібнення їжі, ему ковтає гальку, скла і навіть невеликі шматочки металу. Кочовий спосіб життя, який ведуть страуси ему, дозволяє їм за день долати дуже значні відстані в пошуках їжі

Харчуються вони кореневищами, насінням та плодами рослин, дрібними тваринами (кониками, гусеницями, мурахами, жуками, ящірками та ін.). Корм скльовують з землі і стебел рослин.

Ему добре переносять посуху, але при нагоді охоче п'ють воду з тимчасових калюж, а також відвідують дрібні водойми. Ці птахи люблять купатися і навіть вміють плавати. А ось пилові ванни вони, навпаки, приймати не люблять. Ему добре переносять посуху, але при нагоді охоче п'ють воду з тимчасових калюж, а також відвідують дрібні водойми

Ему використовує пазуристі лапи в цілях захисту. Ноги є одними з найсильніших ніг у тварин, що дозволяє їм псувати огорожі металевого дроту. Вони наділені хорошим зором і слухом. Небезпеку, що наближається вони можуть помітити за кілька сотень метрів і не допустити зближення з небезпечними хижаками, а також з людьми. Якщо зіткнення не уникнути, як засіб захисту використовуються пазуристі і вельми сильні лапи.

На ему полюють кілька тварин, в тому числі дінго, орли і яструби. Лисиці намагаються вкрасти яйця. Хижі птахи і дінго намагаються вбити ему, нападаючи на голову, який, в свою чергу, стрибає в повітрі і махає крилами і ногами.

Тримаються ему завжди невеликими групами, по 5-6 особин. Але так само існує птиці, які віддають перевагу одиночний спосіб життя. Самок і самців досить нелегко розрізнити. У них однакове оперення, яке має властивість змінюватися в залежності від діапазону температури повітря. Особливе будова пір'я оберігає від перегріву, тому страуси ему легко переносять навіть найсильнішу спеку. Тримаються ему завжди невеликими групами, по 5-6 особин

Ему на кожній нозі має по три пальці з трьома фалангами, на відміну від страуса, який має два пальця на кожній нозі. Вони мають невеликі залишкові крила, які складають довжину близько 20 см і мають маленький кіготь на кінці крила. Ему б'є крилами, коли працює. Він має довгу шию і ноги. Їх здатність пересуватися на великих швидкостях обумовлена ​​будовою нижньої кінцівки: три пальці на ногах, мала кількість кісток і пов'язані з ними м'язи ніг. Ноги ему позбавлені пір'я, а під ними товсті, м'які подушки. Ему на кожній нозі має по три пальці з трьома фалангами, на відміну від страуса, який має два пальця на кожній нозі

Шия ему блідо-блакитна і покрита рідкісним пір'ям від коричневого до сіро-коричневого кольору. Для нормального дихання в прохолодну погоду ему має великі носові проходи. Холодне повітря нагрівається, проходячи через легені.

Мова ему складається з гучних бумів, барабанного бою і хрюкання. Ці звуки можуть бути чутні на відстані до 2 км. Гул створюється в надувному мішку шиї.

Спить тварина вночі і починає розташовуватися на заході, хоча воно не спить безперервно протягом всієї ночі. Ему може вставати за ніч 8 разів. В цілому ему спить близько 7 годин на день.

Основні обов'язки самки, полягає тільки в відкладення яєць. Після чого самець самостійно упорядковують гніздо, роблячи його затишним для майбутніх пташенят. Гнізда ему розташовують в поглибленні, на добре проглядається місцевості.

Гніздо ему - ямка, викладена травою, листям, корою, гілками. Самка щодня або максимум через три дні відкладає по одному з в середньому 11-20 дуже великих, з товстою шкаралупою темно-зелених яєць. Їх вага складає від 700 до 900 грам, що приблизно дорівнює 10-12 курячим яйцям в обсязі і вазі. Самець ему висиджує і оберігає яйця протягом 65 днів, не розлучаючись з ними буквально ні на мінуту.В процесі насиджування яйця з темно-зелених стають чорно-фіолетовими. Гніздо ему - ямка, викладена травою, листям, корою, гілками

Пташенята вилуплюються вагою в 0,5 кг і зростом в 12 см. У цей період охраняющі своє потомство самець стає дуже агресивним, і, якщо його потривожити, ударом ноги може зламати людині кістки. Тільки що вилупилися пташенята активні і можуть протягом декількох днів покинути гніздо.

З людиною ему пов'язують двоякі відносини. З одного боку освоєння австралійських земель і подальша вирубка лісів суттєво розширила відкриті простори, придатні для проживання ему. Вони знайшли невичерпні запаси їжі і води на фермерських полях і стали шкідниками сільського господарства. Ці птахи невибагливі, добре розмножуються і не агресивні в порівнянні з африканськими страусами. М'ясо ему вважається дієтичним через низький вміст жиру, підшкірний жир (залягає поза м'язів) використовують при виробництві косметики, шкіра йде на виготовлення галантерейних виробів. Знаходять застосування і пір'я, вії, кігті і ненасіженние яйця ему. Браковані яйця біліють і придатні для виготовлення сувенірів, з полірованих кігтів виготовляють біжутерію.

4.ІНТЕРЕСНИЕ ФАКТИ ПРО ЕМУ

1.Першою австралійські переселенці з яєць ему готували омлет. Кілька людей могли насититися одним яйцем. Жовток яйця ему містить багато жиру, тому кухарі зазвичай виливали яйця з шкаралупи, залишали їх на ніч, щоб вони охололи, і на наступний день перед смаженням збирали жир.

2.Австралійци вживають неповажне вираз "дурний, як ему". Птахи отримали назву "ему" за свій пронизливо-закличний крик "е-м-уу".

3.В шлунку одного ему, застреленого під час каральної експедиції, було знайдено 3000 гусениць.

4.Ему - неймовірно цікава птиця. Розповідають багато історій про те, як він поводиться під час пошуків їжі. Один ему випив з банки фарбу, а після цього проковтнув і саму банку.

5.Кроме того вважається, що ему походять від динозаврів, так як будова кісток і суглобів подібні до тих, що були у динозаврів.

6. У 1932 року фермери західної Австралії звернулися за допомогою до військових, попросивши винищити страусів ему, які псували посіви пшениці і робили дірки в парканах, що захищають поля від кроликів. Армія виділила для операції, яку журналісти пізніше охрестили Великою війною з ему, майора і двох солдатів з кулеметами Lewis. За півмісяця «бойових дій» вдалося вбити не більше трьох тисяч птахів із загальної кількості в кілька десятків тисяч, і, в зв'язку з низькою ефективністю, а також негативним висвітленням в пресі, солдати були відкликані. Не вирішивши таким чином проблему з ему, уряд Австралії пізніше стало видавати премії за знищення птахів самим фермерам. [4]

7.Несмотря на величезний розмір (майже два метри у висоту) і масу понад п'ятдесят кілограмів, страуси ему відносно безпечні. Ці птахи відрізняються слухняністю людині, що полегшує приручення в неволі. Також вони дуже цікаві.

8.Ему постійно і щодня потребують води. Замість верблюжих горбів вони використовують власні легені. У холодну погоду звивисті лабіринти носових ходів додатково зволожують повітря.

9.Несмотря на проживання в південній півкулі, страуси ему можуть спокійно переносити не тільки спеку (до сорока п'яти градусів тепла), але і мороз до мінус п'яти градусів.

10.Не маючи можливості купатися страуси катаються в піску і пилу, ризикуючи забруднити своє пір'я. Це допомагає страусів позбутися від зовнішніх паразитів. Пил частково захищає пір'я від води замість шкірного жиру, який страуси не виробляється.

11.Взрослая самка висиджує яйця днем, стежачи при цьому, щоб ніякі гризуни не пробралися до гнізда. Якщо в одному гнізді самка висиджує свої яйця і яйця інший самки, то свої яйця вона неодмінно розташує в центрі гнізда.

12.Взрослие страуси небезпечні навіть для великих хижаків - одного удару їх сильної ноги, озброєної твердим кігтем, достатньо, щоб серйозно поранити або вбити лева. Відомі випадки, коли самці, захищаючи свою територію, нападали на людей.

13.В Стародавньому Єгипті африканський страус вважався символом істини і справедливості. Не випадково на зображеннях суду над мертвими його чудові пір'я прикрашають голови божеств Маат і Шу - «Володарів правди». Такої високої честі страус удостоївся тому, що на відміну від усіх інших птахів опахало його пера «справедливо» розділене стрижнем на дві абсолютно симетричні частини. [5]

14.Глаз страуса більше, ніж його мозок.

15. Чоловічі особини ему називаються півнями, а жіночі - курками.

16.Ему не здатні задкувати назад.

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ УЧНІВ 3 КЛАСУ

Ми провели опитування серед учнів 3-х класів. Були запропоновані наступні

питання: 1). Чи знаєте ви, що зображено на гербі Австралії?

2). Що ви знаєте про страусів ему?

3) .Чому ему зображений на гербі Австралії?

Виявилося, що про цього птаха до роботи над текстом про ему на уроці англійської мови ніхто не знав. Відомостей про герб Австралії ми також не отримали від учнів.

Ми вирішили залучити однокласників до участі у внеклассном заході

З англійської мови "Символи англомовних країн".

ВИСНОВОК

Кенгуру та ему - визнані символи Австралії, присутні на австралійському гербі і озброєнні, а також на монеті в 50 центів. Завдяки формі тіла і довгому сильному хвосту кенгуру можуть переміщатися стрибками, але їм дуже важко задкувати назад. Ему швидко бігають на своїх довгих кінцівках, але будова колінних суглобів заважають птиці повертатися.

Кенгуру та Ему, які підтримують щит, є неофіційною емблемою нації. Вони зобов'язані визнанням того факту, що вони є представниками австралійської фауни, яка зустрічається тільки на цьому континенті, і їх, ймовірно, вибрали тому, що вони «корінні» австралійські тварини, які разом підтримують щит. Існує твердження, ці тварини були обрані тому, що ці тварину не можуть рухатися назад, тільки вперед - і це є прогрес. Насправді обидві тварини можуть рухатися назад, але рідко це роблять.

Кенгуру та ему символізують гідність австралійської нації, яка ніколи не відступає і рухається тільки вперед. І не дивно, що ці тварини стали символом постійного прогресу, руху вперед, яке і є основною рисою кожного справжнього австралійця. Тобто вони втілюють девіз «Австралія завжди йде вперед!»

Працюючи над даною темою, ми дізналися багато нового і цікавого. Було дуже цікаво збирати інформацію. Ми вважаємо, що мета і завдання даної роботи ми досягли.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. http://spryginsf.lien.ru

2. http://dic.academic.ru

3. http://studopedia.net

4. http://ru.wikipedia.org

5. http://vokrugsveta.ru

Ми вирішили з'ясувати, чому?
Чому саме ці тварини обрані в якості символів Австралії?
Адже тут крім них водяться інші унікальні тварини як коала, качконіс або опосум?
Чи знаєте ви, що зображено на гербі Австралії?
Що ви знаєте про страусів ему?
Чому ему зображений на гербі Австралії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация