Страус, страус ему (Struthio camelus), гніздо страуса маса, пір'я страуса полювання, пальці опис страуса, швидкість бігу підвиди охорона середовище проживання ареал страус-ему, фото птахи, тварини реферат страуси

Схожа на приму-балерину, яка виконує складне па, самка страуса повільно наближається до гнізда Схожа на приму-балерину, яка виконує складне па, самка страуса повільно наближається до гнізда. Правда, гніздом це "спорудження" як-то і називати незручно, всього-то - ямка в піску. Граціозно зігнувши довгу шию, вона уважно оглядає кладку яєць. У центрі гнізда лежить близько п'ятнадцяти штук, десятка три - по краях. Віддалік на землі біліють порожні шкарлупки: Обережно пересуваючись на довгих ногах, страус підсовує під себе дзьобом кілька яєць, що лежать з краю, потім розпускає коричнево-сірі крила і заспокоюється.

Масивна птах розглядала кореспондента американського журналу "Інтернешнл Уайлдлайф" Фреда Браммер своїми великими, глибоко посадженими, темно-коричневими очима з якимось невизначеним інтересом, але без ознак ворожості, за що він був їй безмежно вдячний. Ще б! Охороняє своє гніздо страус може миттєво перетворитися в смертельно небезпечну фурію вагою близько 140 кілограмів. Одного удару її твердого, як сталь, пальця на нозі цілком достатньо, щоб убити лева. На щастя, ця "леді" була спокійна, відчуваючи себе, ймовірно, в цілковитій безпеці.

Справа в тому, що зйомка велася в Хай-Бар, що на староєврейською означає "Дика природа", - в унікальному заповіднику, розташованому в долині Арава в 40 кілометрах на північ від ізраїльського міста Ейлата. Майже три десятиліття Хай-Бар служив своєрідним Ноєвим ковчегом. Тут біологам вдалося зібрати і навіть розвести більше 150 видів тварин, згадуваних в Біблії, в тому числі і страусів.

Голос. Страус (Struthio camelus) - 20Kb

Колись Близький Схід, що знаходиться на перетині шляхів до Африки, Європу та Азію, був надзвичайно багатий різними тваринами. Давньоєврейську історик Йосип Флавій писав, що під час однієї з полювань цар Ірод вбив 40 тварин різних видів: від лева до дикого кабана і від газелі до страуса.

У колишні часи зона проживання страусів простягалася від сучасного Марокко до Єгипту і від Південної Африки через Близький Схід до Месопотамії (сучасний Ірак), стародавньої Персії (Іран) і Аравії.

На пір'я страусів попит існував завжди . З них робили чудові опахала для фараонів, а також плюмажі головних уборів для королів і знаті. А шкаралупа страусиних яєць, вставлена ​​в золото і срібло, йшла на виготовлення дорогоцінних кубків. Єгиптяни, підмітили абсолютну симетрію в будові і розташуванні пір'я страуса, шанували його як символ правди і справедливості.

Але полювати на страусів було дуже важко. Адже вони можуть розвивати величезну швидкість. Як відомо, у всіх птахів на нозі 3 або 4 пальця. А ось у страуса їх тільки два: один маленький, інший - дуже великий, з потужною плоскою стопою. Ноги у нього довгі, з опуклими безпері м'язами на стегнах. Його довга шия піднімає голову на висоту 2,5 метра над землею. У страуса тонкий слух і чудове зір.

Очі цього птаха розміром з тенісний м'яч - найбільші серед очей всіх наземних тварин. Фактично вони займають мало не всю голову, залишаючи лише трохи місця для головного мозку завбільшки з волоський горіх. Ще в середні століття про страусів говорили як про саму дурною з птахів. Так, можливо, страус і не дуже тямущий, однак при небезпеку, що насувається він тікає, роблячи при цьому кроки до 3,5 метра. Переслідуваний страус може півгодини бігти зі швидкістю 50 кілометрів на годину. а в крайніх випадках - навіть до 80, круто змінюючи при бігу напрямок, причому на повній швидкості. Так що, використовуючи швидкість і деякі хитрощі, страус, як то кажуть в книзі Іова, "здатний перехитрити і кінь, і вершника".

У наш час на близькосхідного, або сирійського, страуса - найдрібнішого з мешкають в недалекому минулому підвидів - велася безжалісна полювання із застосуванням машин і рушниць. Чи треба говорити, що такий вид "спорту" привів до швидкого знищення цих великих птахів. Але останній страус Близького Сходу був все ж не вбитий, а: потонув в 1966 році під час повені в річці Йордан.

До цього часу більшість великих тварин або були вже винищені, або перебували на межі зникнення. Щоб врятувати залишилися і відновити, якщо можливо, фауну біблійних часів, ізраїльський генерал Авраам Йоффе створив в країні спочатку Управління природних ресурсів, а потім і декілька заповідників.

Заповідник Хай-Бар площею 4000 гектарів заснований в 1968 році. У ньому були зібрані представники вижили видів. Тут вони могли розмножуватися, і в кінцевому рахунку тварин стали навіть випускати на волю, переселяючи в інші райони країни.

У 1973 році в Ізраїль прийшла звістка, що деякі з уцілілих сомалійських диких ослів (предків домашнього осла) були спіймані в ефіопській пустелі Данакиль. Ізраїльтяни негайно послали туди два транспортні літаки, купили кілька ослів і 18 молодих еритрейських страусів, дуже схожих на зниклих сирійських; привезли їх в Ейлат, а звідти на машинах доставили в Хай-Бар. У заповіднику сомалійські осли об'єдналися з Онагр (куланами). Але найважливішим, мабуть, було те, що на Близькому Сході знову з'явилися страуси.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация