Страви з м'яса в узбецької кухні. Смачно і ситно!

  1. Страви з м'яса: байрам-плов
  2. «Ачучук»: салат до плову
  3. Нархангі
  4. Дамлама
  5. Куен гушт
  6. Буглама-кебаб
  7. жаркоп
  8. юпка
  9. чалоп

Для нас кухня Узбекистану зовсім нова, навіть можна сказати, рідна і кохана. Не думаю, що знайдеться така людина, яка не готував або ж не їв плов або лагман. Ці страви вже давно прижилися російською столі і стали майже невід'ємною частиною трапези.

Сьогодні ми поговоримо про менш знайомі, але дуже смачні страви з м'яса узбецької національної кухні.

Страви з м'яса: байрам-плов

Перед зануренням в незвідані куточки узбецької кухні, давайте приготуємо улюблене нами і найвідоміше блюдо - плов . Але цей плов має родзинку, яка робить його незвичайним.

Для початку потрібно нарубати лук і обсмажити його в розтопленому маслі. Після того як цибулька зарум'яниться, потрібно додати баранину і трохи курдючного сала, нарізаного невеликими кубиками. Далі слід вибрати дві великі морквини, нарізати соломкою і додати до решти інгредієнтів.

Незвичайним для нас інгредієнтом є айва, так, саме цей фрукт ми будемо додавати в плов. Для цього спочатку очистимо її, потім розрізати на невеликі шматочки, можна четвертинки. Також не забуваємо про часник, чистимо його, але залишаємо плівку, яка знаходиться під лушпинням. Закидаємо все до м'яса з овочами і Томім пару хвилин. Після цього додаємо воду і спеції на ваш смак.

Чекаємо, поки наш плов закипить, після цього засипаємо туди дві жмені рису, який заздалегідь був замочений і чекав свого часу. В кінці приготування додаємо столову ложку барбарису і трохи родзинок, краще темного. Млоїмо під закритою кришкою близько півгодини, потім перемішуємо і наполягаємо ще 15-20 хвилин.

«Ачучук»: салат до плову

Як би ми не любили плов, але потрібно визнати, що блюдо це досить жирне і для нашого шлунка важке. Щоб йому було легше справлятися зі своєю роботою, до плову обов'язково потрібно подати легкий салат з овочів. Таким і є «Ачучук».

Найважливішим моментом для салату є нарізка. Вона повинна бути дуже тонкою. Якщо робити салат для двох, нам знадобиться: ріпчаста цибуля, помідор, гострий перець і базилік. Цибулю нарізаємо підлозі кільцями і акуратно поділяємо їх на дрібні шматочки. Після цього залишаємо його на деякий час у воді, щоб вийшла гіркота. Забудьте про оцет! Для цього салату його використовувати не можна.

Помідор нарізаємо тонкими скибочками, щоб вони аж просвічувалися, перець кружечками, а базилік дрібно-дрібно рубаємо. Всі інгредієнти з'єднуємо разом і залишаємо, щоб виділився сік. До плову - пальчики оближеш!

Нархангі

Ну а тепер перейдемо до не такому відомому узбецькому страви - випробуємо нархангі. Ця страва досить схоже з рагу, але має особливі ноти національної кухні Узбекистану. У ємності з товстим дном і стінками, найкраще використовувати чавунний казанок, обсмажуємо баранину до рум'яної скоринки. М'ясо повинно бути нарубаю на середні шматочки, хто не любить бараняче м'ясо, може використовувати яловичину. М'ясо потрібно заправити спеціями і зеленню, використовуємо перець, зіру, коріандр і зелень з часником у великій кількості.

Зверху шарами викладаємо спочатку цибулю кільцями, помідори, морква брусочками, завершать композицію солодкий перець і картопля брусочками. Овочі потрібно присмачити, як і м'ясо, тільки не додавати сіль. Після, не поспішаючи, вливаємо по стінці близько склянки води і щільно закриваємо кришкою. До закипання тримаємо на середньому вогні, після зменшуємо його до мінімуму і Томім м'ясо трохи довше години. Готову страву перемішуємо і щедро притрушуємо свіжої кінзою.

Дамлама

Чим же особливі страви з м'яса узбецької кухні? Вони все, за рідкісним винятком, наповнені м'ясом і овочами. Всі страви можна подавати без гарнірів, так як вони цілком завершені. Дамлама - дуже популярна страва, тому вона має безліч варіацій. Блюдо дуже легке в приготуванні і не вимагає обробки інгредієнтів.

  • Пол кілограма м'яса крупно нарізаємо і викладаємо на дно ємності.
  • Нарізаємо цибулю товстими кільцями, заправляємо спеціями і викладаємо поверх м'яса.
  • Далі беремо дві моркви, нарізаємо кружечками і викладаємо на цибулю.
  • Вибираємо найбільш м'ясисті помідори, ріжемо пластинками і викладаємо на моркву.
  • За ним великий баклажан, нарізаний на кружечки. Баклажан потрібно заздалегідь промити і присолити, щоб прибрати гіркоту.
  • Ріжемо скибочками близько 500 грам картоплі, викладаємо на помідори.
  • І останній елемент - крупно нарізана капуста.

Після того, як все закипить, зменшуємо вогонь і залишаємо каструлю на півтори години.

Куен гушт

У більшості випадків в узбецькій кухні використовують баранину, рідше - яловичину. Це ж блюдо готують з м'яса кролика. Його обробляють, солять і обсмажують до скориночки в великій кількості олії. Після м'ясо перекладають на деко, присипають дрібно посічений цибулею і на 20 хвилин прибирають в гарячу духовку. Якщо ж ви - власник печі, це ще більш скрасить смак страви з м'яса. Коли процес приготування закінчено, блюдо викладають на тарілку і щедро притрушують петрушкою.

Буглама-кебаб

Не секрет, що традиція робити шашлик на вихідні прийшла до нас з Кавказу. Важко знайти когось, хто ніколи не їв кебаб. Багато хто любить його так само, як і шашлик . Насправді кебаб - це практично шашлик, тільки готується з рубленого м'яса на пару. Ця страва також має багато варіантів, сьогодні ж ми спробуємо варіант під назвою буглама.

Нам знадобиться баранина, якщо вже зовсім не любите її, можна використовувати яловиче м'ясо. Дрібно рубаємо, саме рубаємо, забуваємо про м'ясорубку, оскільки котлети нам не потрібні. До м'яса додаємо суміш з дрібно нарізаної цибулі, солі, перцю, оцту і подрібненого лаврового листя. Ми залишаємо його маринуватися на пару годин. Після ллємо в каструлю воду, ставимо туди ємність з нашим м'ясом, і щільно закриваємо кришкою. У такій лазні наш кебаб буде готуватися протягом 2-3 годин.

жаркоп

Назва цієї страви з м'яса практично говорить сама за себе - це печеня з баранячого м'яса. Якщо ви - любитель яловичини, то це блюдо вам не підходить, так як тут тільки баранина і нічого крім неї. Дрібно ріжемо м'ясну м'якоть, цибулю - кубиками, а моркву - соломкою. Морква грає важливу роль в страві, тому потрібно її досить багато, рівно наполовину менше, ніж м'яса.

Всі інгредієнти відправляємо в глибоку сковороду і смажимо на великому вогні до рум'яної скоринки. Після досягнення результату додаємо воду і томатну пасту разом з улюбленими спеціями. Тушкуємо до того часу, поки м'ясо не стане м'яким. В кінці додаємо нарізану кубиками картоплю і Томім до готовності.

юпка

Жодне з страв, про які ми говорили, не було пов'язано з приготуванням тесту. Але узбецька кухня дуже відома борошняними стравами. самса , манти - ці страви з м'яса знає майже кожен перехожий. Але є комори національної кухні - блюдо, яке має веселе назву і чарівний смак.

Юпку ще можна назвати святковим пирогом, але тільки не з кремом, а з м'ясом. Його можна нарізати як торт і насолоджуватися кожним шматочком.

Приготування тесту в узбецькій кухні - справа не легка, тому що не використовуються дріжджі. Розчиняємо сіль в теплій воді, досить чайної ложки на склянку. Відправляємо розчин в миску, куди поступово всипаємо борошно і вимішуємо тісто. Воно повинно бути середньої щільності. Ми залишаємо його, накриваючи рушником, на 15-20 хвилин. Після потрібно розділити тісто на рівні шматки і розкачати в тонкі коржі.

Начинка для пирога робиться з м'яса, можна вибирати класичний варіант з бараниною, а можна експериментувати і використовувати навіть куряче мяско. Третю частину м'ясної м'якоті подрібнюємо так, як вам більше подобається, рубаємо або перемелює. Заважаємо фарш з цибулею і сіллю-перцем, доводимо до смаку й обсмажуємо до рум'яного. Стежимо, щоб не було грудочок.

Переходимо до етапу формування юпки. Першу коржик з обох сторін обсмажуємо до золотистого кольору, відкладаємо її. Наступна обсмажується тільки з одного боку, перевертаємо її і щедро накладаємо фарш, після прикриваємо першої коржем.

Накладаємо на неї фарш, а зверху - сирої «корж». Коли корж знизу присмажується, перевертаємо вниз сирої коржем, а на готову кладемо фарш. Так крутимо юпку, поки не закінчиться фарш для начинки. Готову страву переносимо на теплу тарілку, накриваємо рушником або серветкою і залишаємо «дійти» ще 10 хвилин.

чалоп

Багато хто думає, що узбецької кухні не вистачає різноманітності, це зовсім не так. Доказом тому можуть послужити сотні рецептів одного тільки супу. І якщо хтось скаже, що узбеки всюди додають м'ясо та ковбасу, то на знак того, що це - невірне судження, ось вам рецепт річного овочевого супу - чалоп . Що цікаво, він чимось нагадує російську окрошку.

Спочатку потрібно нарізати редиску і огірки, скільки душі завгодно, чим більше, тим краще. Овочі повинні бути обов'язково свіжими. Якщо огірочки мають жорстку шкірку або великі зернятка, то їх потрібно очистити. Обов'язковою умовою є зелень, багато-багато різноманітної зелені - кінза, кріп, базилік, лек-порей. Все це потрібно дрібно нарубати і додати розчавленого під пресом часникову часточку і перетерти з сіллю.

Всі готові інгредієнти змішуємо в каструлі і заливаємо катиком (кислим молоком), розведеним водою. Води повинно бути в два рази більше, оскільки узбецька кисле молоко досить жирна. Страва має бути холодним. Для смаку заправляємо суп перчиком і лимонним соком. Подача страви ідентична окрошка.

Можливо, ви ніколи не пробували готувати страви з м'яса узбецької кухні, але сподіваємося, що ці рецепти надихнуть вас спробувати щось новеньке. Якщо один раз спробуєте, то кухня сонячного Узбекистану полюбиться вам назавжди. Смачного!

Спасибі, що залишаєтеся і подорожуєте разом з нами!

Ксюша і Слава

Якщо ви знайшли помилку на нашому сайті, будь ласка, виділіть її та натисніть Shift + Enter або просто натисніть сюди , Щоб повідомити про це нам.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация