Страви з моркви

Смачні страви з моркви вражають уяву барвистою палітрою і різноманітністю. Причому подають їх у всіх випадках життя - на перше, друге, десерт і «просто попити».

Причому подають їх у всіх випадках життя - на перше, друге, десерт і «просто попити»

Цікаво, люди ніяк не визначаться з морквяної орієнтацією: фрукт вона або овоч? Справа в тому, що португальці вміють робити з неї відмінний джем. Ця страва з моркви обожнюють і регулярно купують європейці. Але законодавство Європейського Союзу забороняє торгувати овочевим варенням. Ось і довелося в 1991 році офіційно присвоїти морквині статус фрукта.

Втім, це аж ніяк не заважає додавати її в супи, борщі, соління, гарніри до м'яса та риби, та до всього! Гарячий курячий супчик з локшиною і зеленню - смак, знайомий з дитинства. А як апетитно виглядають страви з моркви з додаванням рису, телятини або свинини, курки або лосося.

Бувають пісні і вегетаріанські страви з моркви, рецепти їх безмежно віртуозні. Наприклад, котлети, ситні, вітамінізовані. Салати «по-корейськи», мариновані, гострі; або свіжі, з цибулькою, селерою, кропом, петрушкою, кінзою, базиліком і т.д.

д

Основні страви з моркви готуються способом термічної обробки. Запечені гостро-солодкі закуски до рибку, курочку. Пряні легкі канапе. Нарешті, оладки з цукровою пудрою, пиріжки з медом і горіхами, торти, кекси, пироги, суфле, пудинги, цукерки (може, вона все-таки фрукт?).

Звичайно, сирої плід дуже добре очищає зуби, масажує ясна, регулює роботу внутрішніх органів. Але в вареному вигляді підвищуються його антиракові властивості, кількість антиоксидантів збільшується саме після варіння.

Найзнаменитіший корисна речовина - каротин - засвоюється людським організмом завдяки жирам. Тому всі рецепти страв з моркви вказують обов'язково додавати ложечку масла в салат, пасерувати на вершковому або оливковій олії, обсмажувати і запікати в жиру, в суп і соус лити вершки.

Тому всі рецепти страв з моркви вказують обов'язково додавати ложечку масла в салат, пасерувати на вершковому або оливковій олії, обсмажувати і запікати в жиру, в суп і соус лити вершки

До слова, той самий каротин дає соковитий сонячний колір коренеплодів, до якого ми звикли. Хоча за пару тисяч років до нашої ери корінці були білими, жовтими, фіолетовими, червоними. Приручати, тобто, культивувати дику моркву почали в Афганістані, в 10-13 століттях завезли в Європу, а десь в 17 столітті шляхом селекції був виведений сучасний помаранчевий сорт.

Як відомо, помаранчевий колір піднімає настрій. А ще морква покращує пам'ять, зміцнює імунітет, допомагає дітям рости, а дорослим не старіти.

Головне, у всьому знати міру, тоді будуть збережені здоров'я і фігура.

Цікаво, люди ніяк не визначаться з морквяної орієнтацією: фрукт вона або овоч?
Може, вона все-таки фрукт?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация