Стрєльнинський десант: місця для пам'яті ...

  1. Друга отстановка учасників акції біля пам'ятника десанту 5 жовтня 1941 року
  2. Чергова зупинка на вул. Чекістів, будинок 3., де був встановлений щит зі словами:

Перша акція Пам'яті по місцях бойової слави в новому сезоні 2018 року відбулася в останній квітневий день, 30 квітня, в Стрельні і була присвячена першим спробам деблокади Ленінграда, жовтневим десантам 1941 року.

Перша зупинка у електромеханічного заводу


Під марш «Прощання слов'янки» організована колона мотоциклістів на чолі з протоієреєм В'ячеславом Харіновим прибула в яхт-клуб «Балтієць» на площу перед Холмом Слави. Тут на тлі поклінного хреста вітальне слово сказав командор яхт-клубу "Балтієць" - Клімбек Володимир Рудольфович.

З портретів, розташованих на столі, на учасників акції дивився один з героїв тих днів, десантник Семенець Сергій Степанович, на могилі якого ми побували пізніше
З портретів, розташованих на столі, на учасників акції дивився один з героїв тих днів, десантник Семенець Сергій Степанович, на могилі якого ми побували пізніше. Поруч стояла кружка для збору пожертв на новий пам'ятник десантникам. Він повинен представляти із себе образ, який об'єднує якір і хрест, древній християнський символ порятунку. Керівництво яхт-клубу звертається до всіх небайдужих з проханням підтримати ініціативу про встановлення пам'ятника. Його макет був схвалений громадськими радами різних рівнів - муніципальним, районним і загальноміським. Реквізити для збору пожертвувань:
http: //baltclub.com/images/%D0%9F%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0 ...

Довідка про десант з Вікіпедії:

Десант у заводу «Пишмашу» 3. жовтня 1941 року - диверсійно-розвідувальний десант Балтійського флоту, висаджений під Ленінградом у Великій Вітчизняній війні.
Одне з маловідомих битв оборонного етапу битви за Ленінград. Висаджено напередодні запланованої Стрельнінскій-Петергофской наступальної операції військ Ленінградського фронту, мав завдання розкрити оборону противника і відвернути на себе його сили. Десант відбув з Гутуевскій ковша Торгового порту Ленінграда на 14 катерах і 22 шестівесельних ялах. Складався з посиленою роти у складі 250 осіб з 6-ї бригади морської піхоти Балтійського флоту. На озброєнні рота мала гвинтівки, гранати і три ручних кулемети.
3 жовтня 1941 року біля 5 години ранку на захід від заводу «Пішмаш» (нині Ленінградський електромеханічний завод) морські піхотинці потай висадилися на берег. Рота перейшла Петергофському шосе і проникла на територію радгоспу «Пролетарський працю», де була виявлена перебували там підрозділами німців і вступила в бій.
Запеклий бій доходив до рукопашних сутичок. Моряки проявляли героїзм, але противник мав явну перевагу в живій силі і техніці. Десантники були змушені з боєм прориватися до берега Фінської затоки, де сховалися в очеретах і чагарниках. Вночі катерами звідти було вивезено близько сімдесяти чоловік, всі інші загинули.
Згідно повідомленню 38-го німецького армійського корпусу, «... бій заподіяв нам великі втрати».
Висадка десанту була організована в явній поспіху і без підготовки. Артилерійське і авіаційне забезпечення висадився десанту не відбувались. Зв'язок десанту з флотом і фронтом була відсутня. Сама по собі ідея висадки однієї роти в смузі оборони німців, густо насиченою військовими частинами з великою кількістю техніки, є явно згубною. Крім того, десант був висаджений напередодні запланованої наступальної операції в тому ж районі, де через два дні почалася висадка Стрельнинского десанту, і привернула увагу противника до цього місця.

Після того як батько В'ячеслав розповів про те, як розвивалися події 3 жовтня 1941 року, була відслужена панахида і потім дана команда на вихід катерів якраз там, де висаджувалися захисники 77 років тому. Був спущений вінок, а на березі прогриміли постріли - данина пам'яті нашим десантникам: Вічна слава!

Був спущений вінок, а на березі прогриміли постріли - данина пам'яті нашим десантникам: Вічна слава

Всього Ленінградської і Кронштадтської військово-морськими базами було організовано п'ять висадок:
-перша висадка: 3 жовтня - завод «Пішмаш», в смузі німецької 58-ї піхотної дивізії;
-Друга висадка: 5 жовтня - Новий Петергоф, в смузі німецької 1-ї піхотної дивізії;
-третя висадка 5 жовтня (одночасно з другою) - Вікколово, в смузі німецької 1-ї піхотної дивізії у її східного кордону;
По-четверте висадка: 6 жовтня - Вікколово, район санаторію Михайлівка (офіційно вважалася висадкою підкріплень для попереднього десанту);
-п'ята висадка: 8 жовтня - у Костянтинівського палацу, в смузі німецької 58-ї піхотної дивізії (у її західного кордону) для підтримки наступу 124-ї танкової бригади.

Друга отстановка учасників акції біля пам'ятника десанту 5 жовтня 1941 року

Друга отстановка учасників акції біля пам'ятника десанту 5 жовтня 1941 року

Стрєльнинський десант початку жовтня 1941 року - перші спроби деблокади Ленінграда. Носили тактичний характер, були підготовлені наспіх, не досліджені до кінця досі ... Але - показали головне: мужність і характер захисників міста - моряків і прикордонників, який і став вирішальним фактором у неминучою майбутньої перемоги.

У цей день ми проїхали по місцях висадки і боїв десантників, в т.ч. до сих пір - ніяк не відзначених. Були у збережених з війни будинків, де вони билися, на місцях, де розташовувалися їх бойові позиції. На знакових місцях встановили пам'ятні дошки, поклали вінки.

Фото на пам'ять біля пам'ятника Петру I біля Палацу конгресів в Стрельні

Пам'ятний щит встановлений у паркувального майданчика гіпермаркету "Лента" - місця останнього бою десантників 5 жовтня 1941 року.

Чергова зупинка на вул. Чекістів, будинок 3., де був встановлений щит зі словами:

У стінах цього будинку прийняли свій останній бій учасники диверсійно-розвідувального десанту Кпраснознаменного Балтійського флоту в складі посиленої 4-ї роти 2-го батальйону 6-ї бригади морської піхоти КБФ (командир-ст. Лейт. М. А .Шацкій, політрук - А . Я. Якушев). У нерівному бою з переважаючими силами противника, близько 160 червонофлотців загинули смертю хоробрих. Вічна пам'ять!

Біля могили одного з останніх вижили героїв-десантників - Семенца Степана Сергійовича на Стрельнінскій кладовищі.

Його спогади можна прочитати тут:

https: //www.pustin.spb.ru/index.php/istoriya-monastyrya/15-vospominaniya ...

На кладовищі знаходиться могила Героя Радянського Союзу М. А. Соколова, а також меморіал «Братська могила воїнів, загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». На меморіальних дошках увічнено 6 осіб. За даними ОБД "Меморіал", в братській могилі похований 61 осіб.

Фотографії Юрія Стопінова, а також з інтернету

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация