Структура ВС РФ, які види військ входять до складу російської армії

  1. територіальна структура
  2. склад армії
  3. Сухопутні війська
  4. ВВС
  5. ВМФ
  6. ВДВ
  7. РВСН
  8. Повітряно-космічні війська
  9. Система управління

Армія в тій чи іншій мірі стосується кожного громадянина, тому волею-неволею люди обізнані про неї. Але ж армія - це занадто узагальнене й абстрактне поняття, яке включає в себе танки і онучі, ядерну зброю і зірочки на погонах, а також багато іншого. З метою впорядкування військ за видами, встановлення певної ієрархії і розподілу території держави на підконтрольні ділянки існує спеціальний термін - організаційна структура збройних сил РФ. З його допомогою ми сьогодні дізнаємося, з яких видів і родів військ складається сучасна армія Росії, на скільки військових округів поділена наша величезна країна, а також ознайомимося з системою командування військами РФ.

Всім знайома армія Росії - це перш за все військова організація, датою створення якої офіційно вважається 7 травня 1992 року (цього дня видано відповідний Указ президента країни). Головним призначенням збройних сил РФ є відбиття нападу з боку зовнішнього військового джерела, а також збереження цілісності території країни, іншими словами, оборона. Також до переліку призначення ЗС входить гарантоване виконання завдань, поставлених на підставі міжнародних зобов'язань РФ.

територіальна структура

В першу чергу розглянемо територіальну структуру ЗС Росії. Її остаточне формування відбулося відносно недавно, в період проведення військової реформи, тому сьогоднішній варіант дещо відрізняється від структури, наприклад, 10-річної давності. З військової точки зору територія країни поділена на 5 округів, у відомстві кожного з яких знаходяться певні області.

  1. Західний. Дана одиниця сформована в 2010 році шляхом об'єднання Московського і Ленінградського округів. Командувачу підкоряються всі військові формування, що знаходяться на ввіреній округу території, крім РВСН і ВКС. ЗВО включає до свого складу такі області як Калінінградська, Курська, Тверська, Тамбовська, Псковська (плюс кілька інших), а також міста московський регіон і Санкт-Петербург і Ленінградською областю (в північній столиці розташовано місцезнаходження штабу).
  2. Південний. Округ був також сформований в 2010 році, замість колишнього Північно-Кавказького. У розпорядженні командувача є війська, що знаходяться на ввіреній території, крім РВСН, ВДВ і деяких інших підрозділів, що підкоряються центральному Головнокомандуванню. До складу ЮВО входять такі республіки як Дагестан, Адигея, Інгушетія, Калмикія, Крим (плюс кілька ще), а також 2 краю, 3 області та місто Севастополь. Штаб на чолі з командувачем ЮВО розташовується в Ростові-на-Дону.
  3. Центральний. Рік освіти та формування - 2010. Попередні одиниці - Приволзько-Уральський і Сибірський (частково) округу. За ввіреній території ЦВО є лідером серед округів (в його межах близько 40% території всієї Росії). Округ включає в себе такі республіки як Татарстан, Хакасія, Мордовія, Марій Ел (і інші). Крім того, до складу входять 3 краю, 15 областей і 2 автономний округу. У відомстві ЦВО знаходиться і Гатчинская військова база № 201, що дислокується в Таджикистані. Штаб розташований в місті Єкатеринбург.
  4. Східний. Сформована військова одиниця в 2010 році з другої частини Сибірського ВО, а також Далекосхідного. Східний округ посідає друге місце за площею ввіреній території (близько 7 млн ​​квадратних кілометрів). До складу ВВО входять 2 республіки, 4 краю, 3 області, Єврейська автономія, а також Чукотський автономний округ. Штаб на чолі з командувачем округом має розташування в Хабаровську.
  5. Північний флот. В ході військової реформи в 2010 році Північний флот разом з Балтійським вирішено було внести до складу ЗВО, проте в 2014 році створюється спеціальне стратегічне командування «Північ». В результаті флот став самостійною військовою одиницею (за фактом є п'ятий військовий округ). Штаб СК «Північ» розташовується в місті Сєвєроморськ.

Штаб СК «Північ» розташовується в місті Сєвєроморськ

склад армії

До складу армії Росії входять 3 види збройних сил (СВ, ВПС, ВМФ), а також 3 роди військ, що підкоряються центральному Головнокомандуванню безпосередньо (ВДВ, РВСН, ВКС). Розглянемо кожну з бойових одиниць докладніше.

Сухопутні війська

СВ є найбільший за чисельністю військовослужбовців вид. Основним призначенням СВ є дії оборонного характеру (відображення ворожого нападу на територію країни), а також подальше наступ (включаючи розгром ворожих підрозділів із захопленням території). СВ включають в свій склад наступні роду військ:

  • мотострілкові (піхотинці, які здійснюють наступ за допомогою БМП і БТР);
  • танкові (головною метою є здійснення прориву лінії противника за рахунок використання мобільної техніки з високим ступенем захищеності);
  • ракетні та артилерійські (завдання цих військ полягає в ураженні вогнем ворожих цілей на далекій відстані за допомогою реактивних і стовбурних установок);
  • війська ППО (здійснюють захист інших сухопутних військ від атак і бомбардувань з повітря і протидіють ворожої повітряної розвідки).

мотострілкові (піхотинці, які здійснюють наступ за допомогою БМП і БТР);   танкові (головною метою є здійснення прориву лінії противника за рахунок використання мобільної техніки з високим ступенем захищеності);   ракетні та артилерійські (завдання цих військ полягає в ураженні вогнем ворожих цілей на далекій відстані за допомогою реактивних і стовбурних установок);   війська ППО (здійснюють захист інших сухопутних військ від атак і бомбардувань з повітря і протидіють ворожої повітряної розвідки)

Як правило, всі перераховані роду військ не діють окремо, а застосовуються разом в якості комплексного захисту або настання. Також до складу СВ входять вузькоспеціалізовані війська (наприклад, залізничні або інженерні).

ВВС

За аналогією з сухопутними військами ВПС підрозділяється на роди авіації, кожен з яких виконується свої певні завдання:

  • далека авіація (здійснює бомбардування на стратегічну глибину по економічно важливим районам противника);
  • фронтова (виконує завдання на меншій глибині);
  • армійська (підтримує СВ за рахунок бомбардування з повітря по броньованим і рухомим цілям ворога);
  • військово-транспортна (здійснює транспортування техніки, живої сили і спеціалізованих вантажів).

далека авіація (здійснює бомбардування на стратегічну глибину по економічно важливим районам противника);   фронтова (виконує завдання на меншій глибині);   армійська (підтримує СВ за рахунок бомбардування з повітря по броньованим і рухомим цілям ворога);   військово-транспортна (здійснює транспортування техніки, живої сили і спеціалізованих вантажів)

Крім того, до військово-повітряним силам відносяться такий підвид як спеціальна авіація, а також підрозділи зенітно-ракетних і радіотехнічних військ.

ВМФ

Цей вид ВС є особливі війська, призначенням якої є захист економічної території РФ, розташованої у відкритому морі. Також в переліку завдань, поставлених перед ВМФ в мирний час, значиться реалізація пошуково-рятувального процесу.

Військово-морський флот РФ має в своєму розпорядженні підводними і надводними сили, береговими військами, а також морською авіацією. Територіально ВМФ ділиться на 5 окремо існуючих флотів, розташованих по всьому морських кордонів Росії.

Територіально ВМФ ділиться на 5 окремо існуючих флотів, розташованих по всьому морських кордонів Росії

ВДВ

Ці війська відносяться до виду самостійних, що підкоряються центральному командуванню. Головним завданням бійців є успішне здійснення викиду десанту на ворожу територію з подальшим проведенням бойових операцій.

РВСН

Також є видом військ, що підкоряються Головнокомандуванню. Основним завданням таких військ є стримування можливої ​​агресії з боку зовнішнього ворога за рахунок ядерного потенціалу ракет, при введенні в дію яких можливі катастрофічні наслідки в світовому масштабі.

Повітряно-космічні війська

Відносно новий вид, який також підпорядковується центральному Головнокомандуванню. Завданням, поставленим перед цим видом військ, є виявлення факту ракетного удару з боку можливого противника, а також протиповітряна оборона міста Москва.

Система управління

Дізнавшись, які види і роди збройних сил є в армії РФ, нам залишилося з'ясувати, як влаштована вища ієрархія. Виглядає вона наступним чином. Верховним головнокомандувачем ЗС РФ є президент Росії. В період мирного часу він визначає спрямованість вектора військової політики, затверджує державні військові програми, а також особисто затверджує розташування об'єктів підвищеної секретності, в тому числі і містять ядерні боєголовки. Також президент особисто формує укази про призов громадян на строкову службу в армії.

Друге за важливістю з військової точки зору особа в країні - міністр оборони. У його відомстві знаходяться генеральний штаб і Міністерство оборони (головні органи центрального військового управління). У цих установах, в свою чергу, розташовуються вищі командування видами військ. Начальники військових округів при цьому знаходяться в штабах, розташованих у відповідних містах.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация