Створення дочірнього ТОВ: порядок, умови, плюси і мінуси

  1. Створення дочірньої компанії
  2. Як створити «дочку»?
  3. перший спосіб
  4. другий спосіб
  5. умови створення
  6. Достоїнства і недоліки
  7. Управління дочірнього ТОВ
  8. Дочірня компанія або філія

Дочірня компанія - це організація, яка є юридично незалежною. Вона може контролювати випуск продукції, доставку товару до споживача, впровадження нових технологій і т.п. Але при цьому зберігається обов'язок цілком віддавати прибуток материнської організації. Остання ж оплачує працю працівників, набуває техніку та інвентар, бере на себе інші витрати. Таким чином, дочірнє підприємство повністю залежить від бюджету основної компанії. Виходить, що «дочка» вільна у всьому, крім фінансової сторони. Хоча сьогодні нерідкі випадки, коли базова компанія активно втручається в організацію другорядною: призначає і знімає з посад керівників, причому з числа власних кадрів, направляє і регулює шляхи збуту і стежить за виробництвом.

Дочірнє підприємство повністю залежить від бюджету основної компанії.

З 1994 року дочірнє підприємство стало не чим іншим, як господарським товариством, створеним або поглинутим іншою компанією. Воно наділене правом особистого управління виробництвом, але при цьому залишається фінансово залежним. Такий стан справ дозволяє уникнути конфліктів між материнською і підвідомчій їй компанією. Адже обидві компанії існують за рахунок один одного. Якщо трапилося так, що дочірнє підприємство виявилося неспроможним, то всю відповідальність з цього питання бере на себе материнська організація.

Створення дочірньої компанії

Щоб відкрити підлегле підприємство, яке буде працювати на благо основного за рахунок коштів останнього, не потрібно докладати якихось надзусиль. Все, що знадобиться, - це:

  • документи головного підприємства;
  • статут створюваної фірми;
  • оформлене за всіма правилами юрисдикції намір створити дочірнє товариство з обмеженою відповідальністю.

Необхідно подати заяву по формі P11001 . А ось новий порядок оформлення листа. Важливу роль відіграє ще й наявність довідки про відсутність заборгованості у вашій основній компанії.

Як створити «дочку»?

Можна виділити 2 основних способи створення дочірнього ТОВ. Розглянемо кожен по порядку.

перший спосіб

Потрібно скласти особливий нормативний акт - статут передбачуваного об'єднання, де слід відзначити все що підлягають виконанню умови. якщо базовий капітал підприємства знаходиться в руках декількох акціонерів, не зайве документально зафіксувати частку кожного з них. Юридичним підтвердженням факту створення дочірнього підприємства повинен служити протокол. Не забудьте вказати в ньому місце розташування і контактні дані. Пам'ятайте, що підписувати такий документ має право тільки керівник головної компанії. Як вже зазначалося вище, важливо погасити всі наявні борги на момент відкриття дочірнього підприємства. Якщо ж у останнього виникнуть труднощі через недостатнє фінансування, то воно буде зобов'язане зазнати збитків на користь головного офісу.

Юридичним підтвердженням факту створення дочірнього підприємства повинен служити протокол.

Коли всі перераховані вище документи будуть оформлені, призначений головний бухгалтер, всі папери потрібно буде віднести до податкової інспекції для реєстрації. Після цього можна вважати, що ваше дочірнє підприємство готове до функціонування.

другий спосіб

Розглядається в тому випадку, коли одне підприємство входить до складу іншого на підставі взаємовигідного угоди або через свою неконкурентоспроможність. У народі такий метод називається поглинанням слабкою компанії. Перед тим як взяти ту чи іншу компанію під своє крило, майбутня материнська організація провокує руйнування цього підприємства, а вже потім привласнює за маленьку суму. Яскравим прикладом такого поглинання може служити взаємодія автомобільних концернів. Зокрема, найбільші компанії, такі як Volkswagen, Toyota, General Motors, зосередили в своїх руках більшу частину відомих брендів машин.

умови створення

Яким би способом підприємство не ввійшло до складу іншого, необхідно, щоб виконувалися наступні умови:

  1. Важливо в самому ж початку визначитися з напрямком дочірнього спільноти.
  2. Не варто забувати, що виробництво може значно відрізнятися, адже, хоч дочірнє підприємство і контролюється материнським, воно все ж є самостійною особою. Тому не завадить статут, призначений для підпорядкованої фірми.
  3. Компанія, яка є підвідомчій, повинна мати власну печатка , номер рахунки в банку, адресу та фізособа. Призначте директора, бухгалтера і домовтеся з ними про прибуток.

Вам доведеться звернутися в госпалату і надати такі документи:

  1. Заява.
  2. Банківську довідку про вашому рахунку.
  3. Підписаний вами статут.
  4. Характеристики співробітників дочірнього підприємства.
  5. Адреса підвідомчій компанії.
  6. Письмові дані про засновника.
  7. Завірені копії акта прийому-передачі фонду і платежів.

Достоїнства і недоліки

У роботі будь-якого дочірнього підприємства є як мінуси, так і плюси. Наприклад, до переваг можна віднести те, що компаніям такого типу не потрібно турбуватися про власної спроможності. У разі банкрутства всі витрати бере на себе компанія-флагман. Так само як і витрати на утримання залежного установи. Та й про конкурентів теж подбає головний офіс.

У разі банкрутства «дочки» всі витрати бере на себе компанія-флагман.

До недоліків же можна віднести обмеження свободи. Досить складно розвиватися, коли компанія повністю знаходиться під контролем іншого об'єднання. До того ж є ризик закриття, адже якщо банкрутство буде загрожувати материнському підприємству, то останнім містити дочірнє об'єднання стане невигідно. У такому випадку знадобиться в терміновому порядку шукати або спонсорів, або нових покровителів.

Управління дочірнього ТОВ

Після створення важливо звернути особливу увагу на способи управління дочірнього ТОВ і вибрати найбільш підходящий з них. Зокрема, можна виділити такі варіанти: одноосібне володіння, рада директорів, керуюча компанія, представники і правління. Пропонуємо вивчити кожен окремо.

Управління через єдиний виконавчий орган, в ролі якого виступає генеральний директор компанії, є найпоширенішим методом. Спосіб є самостійне рішення задач і проблем об'єднання, розпорядження майном компанії, вартість якого не перевищує 25% активів підприємства, і призначення робочих кадрів. Детальніше про це сказано в Федеральному законі № 208 від 26 грудня 1995 року (ст. 6 та п.1 ст. 78). У подібному випадку для нормальної і взаємовигідної роботи «дочки» і «матері» необхідно обзавестися регламентацією прав і обов'язків обох сторін. А в разі зміни керівника тощо потрібно враховувати думку всіх акціонерів або скликати раду директорів.

У разі зміни керівника потрібно враховувати думку всіх акціонерів або скликати раду директорів.

Останній теж є одним із способів управління дочірнім підприємством. Тобто вищий менеджмент або власники материнського підприємства беруть участь у роботі ради директорів підвідомчій організації. Така схема найбільш переважна для невеликих холдингів.

Третій варіант - управління за допомогою компанії. Нею може виявитися як і материнська організація, так і спеціально створена для цих цілей. Такий метод дозволяє централізувати контроль і ефективніше розподіляти ресурси, але обмежений в кількості об'єктів, якими може займатися керуюча компанія.

І нарешті, останні способи управління - представники і правління. У першому випадку материнська компанія впроваджує в раду директорів своїх представників і сама визначає коло контрольованих нею питань. Другий варіант передбачає входження представників дочірніх підприємств до керівного складу головного офісу.

Дочірня компанія або філія

Нерідко ці поняття плутають один з одним. Але вони не є синонімами. Потрібно розібратися, в чому відмінність, і не здійснювати подібних помилок.

Отже, дочірнє підприємство - це юридична особа, всі рішення якого повинні бути узгоджені з материнським в формі договору. Воно може розташовуватися тільки на тій території, де зареєстровано головне об'єднання, і здатне займатися діяльністю, яка докорінно різниться від тієї, що здійснює підприємство-матір. В свою чергу, філія дублює рід занять флагмана, не рахується ЮЛ і територіально може перебувати абсолютно де завгодно. Причому з усіма угодами це відділення укладає від імені основний фірми.

На закінчення хочеться відзначити, що настільки поширене останнім часом створення дочірнього підприємства цілком себе виправдовує. Якщо все складається так, як потрібно, це дозволяє дрібним компаніям залишатися на плаву, а великим розширюватися ще більше, набуваючи нових споживачів і нарощуючи свій капітал.

Як створити «дочку»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация