Суботня школа з пастором Олександром Сєрковим. Урок - 3. Хто такий Ісус Христос?

Ця тема цікава по своєму Ця тема цікава по своєму. Хто такий Ісус з Назарета? Ким він був? А як ми сьогодні ставимося до Нього; і за кого приймаємо Його? Це цікаві питання? Чи не правда? Це основа християнства - знати Того, Чиє ім'я ми носимо.

Епіграфом до цього уроку ми маємо текст:

«А за кого приймаєте Мене ви?» - запитав їх Ісус. Петро ж відповів: «Ти - Христос Божий» (Лук.9: 20 переклад автора).

Давайте розглянемо цей урок в трьох аспектах.

I Природа Ісуса Христа

До чого Ісус запитав: «А за кого приймаєте Мене ви?» Який розмова відбулася раніше? Давайте подивимося контекст цієї розмови:

18 Одного разу, коли Він молився у відокремленому місці, і поруч з Ним були тільки учні Його, Він запитав їх: «За кого Мене люди вважають?»

19 Вони ж відповіли Йому: «Одні кажуть, що Ти - Іоанн Хреститель, інші думають, що Ти Ілля, а є і такі, які вважають, що це воскрес один із пророків».

20 «А за кого приймаєте Мене ви?» - запитав їх Ісус. Петро ж відповів: «Ти - Христос Божий» (Лук.9: 18-20 переклад автора).

Залишимо припущення, що це воскрес Іоанн Хреститель, ми знаємо, що це не так. Не будемо брати до уваги, що це Ілля, Іван прийшов в дусі Іллі; а ось пророк чи Він чи ні, про цей варто поговорити. Те, що були припущення деяких в ті дні, що Він один з воскреслих пророків, робить Христа набагато нижче за статусом, ніж сам пророк, тому що це, нібито, не Месія прийшов, а просто один з великих пророків. Кому більше честі? Пророку.

А ось ми, знають, що це не воскреслий пророк, а Христос, від Бога прийшов, про що і засвідчив Петро, ​​чи можемо називати Його пророком? Сьогодні це питання хвилює людей: чи був Він пророком чи ні?

Так, є такі тексти, як:

«Пророка з-посеред тебе, з братів твоїх, як я, поставить тобі Господь Бог твій, - Його слухайте» (Втор. 18:15).

Так, в ті далекі роки до Пришестя Христа, народу так було найбільше зрозуміліше, що прийде пророк. Коли Христос явився народу, Його теж називали Пророком:

10 І коли увійшов Він до Єрусалиму, все місто прийшов в рух, і говорили: «Хто Він такий?»

11 Ті, що йшли ж з Ним відповідали: «Це Ісус, Пророк із Назарета Галилейського» (Матф.21: 10-11 переклад автора).

Але це так говорили люди.

Так, Ісуса шанували і за Пророка, і за Учителя, і за Наставника. Так, Він і наставляв, і вчив, і пророкував, але чи можемо ми дати Йому титул - Пророк?

В якійсь мірі ми православні, чи не так? Ми ж правильно славимо Бога. Ми і католики, хіба наша церква не всесвітня? Ми і баптисти, ми ж хрещені через водне занурення. Але якщо нас запитають: Ти православний? Ми відповімо: «Ні».

-Ти - католик? - ми теж дамо відповідь: «Ні».

-Ну, ти точно баптист. На це ми також відповімо: «Ні».

-А хто ж ти? Що ми скажемо з упевненістю? «Я - адвентист».

Бачите, хоча ми і хрещені через занурення в воду, хоча наша присутність по всьому світу, і ми правильно славимо Бога, але назву ми маємо своє і певне.

Так, Христос і пророкував, і вчив, і зціляв, і годував людей хлібом з рибою, але чи можемо ми дати Йому титул: «Годувальник?» Ні. Чи можемо ми обмежити Його титулом: «Учитель?» Ми говоримо: пророк Ісая, пророк Єремія », кажуть: пророк Мухаммед; а чи ми говоримо: пророк Ісус? Ні. А хто він?

«Він буде великий, і будуть називати Його Сином Всевишнього; і дасть Йому Господь Бог престол Давида, батька Його »(Лук.1: 32 переклад автора).

А яка мета Його приходу? Що зробив Христос, коли Він прийшов? Він нагодував п'ять тисяч. А скільки голодних ще залишилося в світі? Чекали визволителя від римських окупантів, а Він навіть пальцем не повів в цьому напрямку. Що Він сказав про політику, про економіку, про культуру? Кого Він зцілив? Який відсоток від усіх хворих в світі? Він же був Бог, що він зробив, щоб самому не бути бідним? Його учні йдуть на місіонерську роботу і розтирають колосся, щоб поїсти, вони голодні. Такого Месію чекали?

Народ прагнув хліба і видовищ. Ось хто їм був потрібен. Їм потрібен був той, хто їх наситить, дасть вдосталь хліба, дасть вдосталь розваг, хто вилікує всіх від хвороб, хто, нарешті, стане всесвітнім імператором і знищить ворожнечу між державами.

Коли Христос в'їжджав до Єрусалима на віслюку, всі чекали, що Він зараз запанує, оголосить війну римлянам і переможе їх. Але не тут-то було. І той натовп, яка кричала: «Осанна Синові Давида!» Через деякий час кричала: «Розіпни! Розіпни Його! »

Але якою є справжня мета пришестя Христа? Ми читаємо:

21 Вона народить Сина, і коли народить, ти даси Йому ім'я Ісус, бо Він спасе народ Свій від гріхів (Мт. 1:21 переклад автора).

Ось вона мета приходу Ісуса: Врятувати народ Свій від гріхів.

А що, гріх це сама глобальна проблема чи що? Невже сьогодні мало найбільш нагальних проблем? Лиха, катастрофи, хвороби, ворожнеча один проти одного? Здавалося б, до чого тут гріх? Так, гріх і є самий корінь всіх бід і страждань. Це він прийшов в наш світ як непроханий гість шість тисяч років тому і панує досі на нашій землі. Христос прийшов, щоб звільнити нас від самої нагальної проблеми - від проблеми гріха.

На сторінках Святого Письма ми знаходимо опис майбутнього Спасителя, Сина Людського, і Його справ. Читаючи про Нього, ми бачимо, що Він стоїть між грішником і покаранням за гріх, і тільки деякі візьмуть Його як Сина Божого. Він залишив Своє колишнє високе положення Повелителя неба, спустився на землю, Він упокорив Себе як людина, щоб на власному досвіді пізнати скорботи і спокуси, яким піддаються люди. Все це необхідно, щоб Він зміг випробовуваним допомогти. Місія Христа полягала в тому, щоб дарувати людям повне відновлення; Він прийшов дати їм фізичне здоров'я, душевний мир і досконалість характеру. Велика Йому за це слава.

II Відчуття сили від присутності Христа

Скажіть: Чому Божественна природа Христа важлива для нашого спасіння?

Невже Бог не міг би послати будь-якого пророка зі звісткою, і той сповістив би, що Бог нас сильно-сильно любить. Чому б ангела чи не послати, щоб він прийшов до народу у вигляді людини і розповів, який у Бога характер, адже він прямий свідок цього ?! Чому Христос не прийшов у всій Своїй славі, може Його прийняли б люди з радістю ?! Чому б народитися Йому не від Марії, бідної дівчини, а від дочки, наприклад, первосвященика ?!

Ми читаємо в працях Еллен Уайт:

«Ісус у всьому уподібнився Своїм братам. Він мав таку ж плоть, як і ми. Він відчував голод, спрагу, втому. Він підтримував Свої сили їжею і сном. Він розділив долю людини і разом з тим був непорочним Сином Божим. Він був Богом у плоті. Властивості Його характеру повинні бути притаманні нам »(Е. Уайт. Бажання століть, с. 311).

Входження Сина Божого в наш світ як історичної особистості не було випадковістю. Його Божественна і людська природа і його місія на землі - це сплановане втручання Бога, щоб досягти Божественного тріумфу в великій боротьбі, покласти край гріху і зробити остаточну поразку сатани, таким чином сприяючи здійсненню плану спокути. Нехай ця думка буде центром вивчення даного уроку.

Щоб показати, як сильно Бог нас любить, Ісус, син Всевишнього Бога, втілився в людину і народився в Віфлеємському хліві. Так, Він був Сином Божим, але при цьому Він був досконалим прикладом смирення. Він не вважав ганебним стати таким, як ми. Він не ходив з бундючним виглядом, вимагаючи поклоніння або визнання Свого авторитету. Навпаки, Він називав Себе Сином Людським. Завдяки цьому у Ісуса виходило уникати сильного гніву іудеїв до тих пір, поки Його служіння не було завершено.

Лука багато пише про те, як Ісус зцілює хворих, повертає зір сліпим, виганяє бісів і воскрешає мертвих. Але це не основна мета Його приходу в наш світ. За Своєму характеру Він просто не міг пройти повз страждає, Він не міг відпустити народ голодним. Але не це - Його основна мета. Він просив, щоб не розповідали про зцілення, щоб не провести Йому все три з половиною роки тільки в зціленні хворих. До нього стікалися б люди з усіх боків, Йому не треба було б навіть кудись ходити. Люди записувалися б до Нього на прийом і цілодобово вистоювали б чергу, щоб зцілитися, але йдучи від Нього, вони продовжували б грішити. І ось в цій каруселі все проходило б, тому що вони через деякий час знову приходили б до Нього за зціленням, щоб знову йти і грішити. Христос прийшов зцілити людей від духовної хвороби.

Що ми очікуємо від спілкування з Христом? У чому ми хочемо відчути силу від Його присутності? Христос був помазаний Святим Духом проповідувати благу звістку порятунку кожному, чиє серце нудилося, бажаючи збагатитися Словом Божим і благословенній надією. Він зціляв серця, понівечені гріхом. Він звільняв тих, хто перебував під впливом зла. Він зціляв як від фізичної, так і від духовної сліпоти.

Ісус прийшов, щоб віддати Своє життя і спокутувати тих, хто гине. Однак вічне життя може отримати тільки той, хто вірить, що Він - його Спаситель. Ісус і сьогодні бажає врятувати кожного, хто вірить в Нього. Він закликає нас покаятися. Він хоче бути нашим Спасителем, Господом і Другом. А хто Він для нас? За кого ми Його приймаємо? Іоанн пише:

«Діти мої! це пишу вам, щоб ви не грішили а коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, праведника »(1 Ів. 2: 1).

Ці слова - як ковток живої води для наших спраглих сердець. Вони допомагають нам зрозуміти, що у нас є Посередник перед Божим престолом, оточеним райдугою обітниці, і ми покликані підносити наші прохання до Отця в ім'я Христа. Ісус каже: просіть, чого побажаєте, в ім'я Моє, і буде вам. Промовляючи Моє ім'я, ви й хвалите, що належите Мені, що ви - Мої сини і дочки, і Отець буде звертатися з вами, як до Своїх дітей, і любити вас, як Він любить Мене. Всі ці обітниці заспокоюють і підбадьорюють наше виснажене серце. Ми бачимо людину Ісуса Христа. А хто Він справді для нас, невже просто хороша людина і не більше?

III Прийняти Божественність і людяність Христа.

Прийняли ми Христа? У якому статусі? Чи є Він для нас і Божественної і людської особистістю? «Немає рівного імені в світі, немає в небі подібних Йому», - співаємо про Ісуса Христа ми, Його послідовники. Але унікальність Ісуса - не просто пусте поетичне або філософське поняття, але вираз того, ким Він є і ким ніхто більше бути не може. Ця унікальність виражається в Євангеліях двома іменами: «Син Божий» і «Син Людський».

Виявом «Син Божий» Ісус названий на Новому Завіті більше 45 разів. Марк, який написав перше з Євангелій, починає свою розповідь рішучим твердженням, що це «початок Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого» (Марк.1: 1). Таким чином, якби Друга Особистість Божества не прийняла на Себе людську природу, не могло б бути відкуплення від гріха.

Лука, який писав для язичників, зазначає, що в Ісусі Бог дав людству найкращий дар небес: «Син Всевишнього», «Святий», «Син Божий» (Лук.1: 31-35). Потрійне вихваляння Лукою не залишає сумніву, що Ісус - повністю Бог. Дійсно, як пише коханий апостол, Євангелія написані, щоб ми «увірували, що Ісус є Христос, Син Божий, і щоб, віруючи, мали життя в ім'я Його» (Іоан.20: 31).

«А ви за кого Мене маєте?» (Лук.9: 20). Ісус поставив це питання в Кесарії Філіппової (Матф.16: 13), язичницькому місті, який був відомий поклонінням безлічі ідолів, починаючи від сирійських богів, які походять від Ваала, до грецьких і римських богів і богинь. Ландшафт міста був усіяний безліччю храмів і вражав розкішшю поклоніння кесареві, яке підтримувалося багатством, владою і гординею Риму, великої імперії, що поширила свої щупальця на величезній території. На цьому тлі Ісус запитав Своїх учнів: «За кого Мене люди вважають?» (Лук.9: 18). Люди, які слухали Ісуса, бачили, як Він сперечається з фарисеями; слухали його розповіді, найбільші в історії етики і моралі; бачили, як Він зціляв хворих, повертав зір сліпим, заспокоював розбурхане море і воскрешав мертвих. У всіх них були різні відповіді на важливе питання Ісуса: деякі, наприклад, вважали, що це воскреслий пророк Ілія або Іоанн Хреститель.

Але Ісус не був задоволений такими відповідями. Великі богослови і агностики, філософи і фахівці з етики, вчені і скептики не можуть дати відповідь, якого Він очікує. Йому потрібен особистий відповідь, з самої глибини серця людини. Його питання наступний: «А ви за кого Мене маєте?» (Текст 20). Він вимагає відповіді, який відображає особистий вибір і розкриває беззастережне зобов'язання. Така відповідь приходить від Петра: «Ти - Христос Божий» (Лук.9: 20). «Христос був Богом у вищому сенсі цього слова. Він був з Богом від вічності, Бог над усім, благословенний повіки. Еллен Уайт пише:

«Господь Ісус Христос, Син Божий, існував з самого початку як особлива Особистість, проте ж єдина з Отцем. Він був неперевершеною славою небес. Він був Володарем небесних сил »(Е. Уайт. Вибрані вісті, т. 1, с. 247).

Відчуваючи учнів, Ісус задає їм питання: «А ви за кого Мене маєте?» Сьогодні Ісус задає те ж питання нам. Сам про Себе Ісус каже: «Я дорога, і правда, і життя» (Ів. 14: 6); «Я єсмь Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній» (Об'явл. 22:13). Так! Ісус точно знає, Хто Він, але як ви відповісте на Його запитання?

Для блудного сина Він - люблячий Батько, Який терпляче чекає повернення сина додому (Лук. 15: 11-32). Для душевно зламаний Він - Подателю (Ів. 10:10; Фил. 4: 7). Для людей з різними залежностями Він - Цілитель (Ісх.15: 26). Для бідного студента Він - Спонсор (Фил. 4:19). Для пригноблених Він - Джерело світу (Фил. 4: 7). А ким є Ісус для вас? Дізнайтеся Його як найкращого Друга, Який буде з вами завжди. Для цього скористайтеся наступними порадами:

Проводьте з Ним час. Кожен день виділяйте особливий час для спілкування з Ісусом. Як. 4: 8 говорить, що, якщо ми наблизимося до Нього, Він наблизиться до нас. Дізнавайтеся Його: розмірковуйте про Нього, про Його словах, про Його життя і про Його дарі порятунку.

«Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного істинного Бога, і посланого Тобою Ісуса Христа» (Ів. 17: 3).

Намагайтеся чинити так, щоб догодити Йому, а не собі. Докладіть зусиль, щоб дізнатися, що Йому до вподоби.

37 Ісус відповів: «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, усією душею твоєю і всім своїм розумом».

38 Це перша і найважливіша заповідь (Матв. 22: 37-38 переклад автора).

Говоріть з Ним. Так! Ісус і сьогодні слухає нас і відповідає на наші молитви, і не тільки коли ми читаємо Біблію або стоїмо на колінах. Він відповідає на молитви нашого серця, коли ми працюємо, йдемо на навчання або ведемо машину. І Він завжди готовий відповісти нам.

«І станеться, поки покличуть, то Я відповім, вони ще будуть говорити, а Я вже почую »(Іс. 65:24).

Довіряйте Йому. Дозвольте Христу бути тим, ким Він хоче бути у вашому житті. Навіщо намагатися вирішувати проблеми або переносити випробування поодинці, якщо Ісус обіцяє бути з нами?

«На Господа здай дорогу свою, і на Нього надію клади, і Він зробить» (Пс. 36: 5).

ВИСНОВОК

Знайомство з Ісусом дарує нам глибоке розуміння самих себе і вічності. Ми можемо захоплюватися справами Ісуса, поважати Його слова, звеличувати Його терпіння, відстоювати Його невинність, захоплюватися Його рішучістю, прославляти Його самовідданість і в той же час мовчки стояти, дивлячись на Його сповнене страждань смерть. Багато хто погоджується, що Ісус був хорошою людиною, який намагався відновити справедливість там, де панувало беззаконня; дарував зцілення там, де люди знемагали від хвороб; вселяв надію тим, хто знав одні лише нещастя. Однак, знаючи Христа тільки з цього боку, ми не зможемо відповісти на питання, який Він нам задає:

«А ви за кого Мене маєте?» (Лк. 9:20). На це питання має відповісти кожен. І від нашої відповіді залежить наша доля і долі оточуючих нас людей.

Пастор Олександр Сєрков

Хто такий Ісус з Назарета?
Ким він був?
А як ми сьогодні ставимося до Нього; і за кого приймаємо Його?
Це цікаві питання?
Чи не правда?
» Який розмова відбулася раніше?
«А за кого приймаєте Мене ви?
Кому більше честі?
А ось ми, знають, що це не воскреслий пророк, а Христос, від Бога прийшов, про що і засвідчив Петро, ​​чи можемо називати Його пророком?
Сьогодні це питання хвилює людей: чи був Він пророком чи ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация