Сучасне виховання дітей

  1. Сучасне виховання дітей: взаємини поколінь
  2. Виховання дітей з Торсунова
  3. Виховання дітей з Кушніра
  4. Литвак про виховання дітей

Навряд чи хто-небудь посперечається з тим, що сучасні діти сильно відрізняються від дітей 90-х років минулого століття Навряд чи хто-небудь посперечається з тим, що сучасні діти сильно відрізняються від дітей 90-х років минулого століття. Сучасне виховання дітей виходить за рамки буденності.

Інформаційні технології, електронні засоби масової інформації часто замінюють книги і підручники. Дитячі іграшки все більше нагадують роботів з фантастичних снів, грати ними можна віртуально.

Відбувається суттєвий розрив міжособистісних стосунків у сім'ї. Але діти так само, як і в минулому столітті хочуть бути потрібними і улюбленими своїми батьками, а батьки бачать майбутнє своїх дітей в райдужних барвах.

Щоб сподівання батьків знайшли реальність, потрібно зупинитися і подумати про те, що діти не можуть самотньо дертися в цій складній, неймовірно швидко розвивається життя, і прийняти активну участь в сучасному вихованні дітей.

Сучасне виховання дітей: взаємини поколінь

Для того щоб виховна робота мала тенденції до успіху, перш за все навчитеся поважати дитину. Маленький «принц» або «принцеса» гідні такої ж поваги, як і ваші колеги по роботі. Прислухайтеся до їх висловлювань, які не критикуйте, тим більше що в деяких питаннях сучасні діти розумніші за нас з вами.

Новий підхід у вихованні дітей розглядає всі питання сучасного соціуму.

Намагайтеся бути прикладом для своєї дитини. Діти вбирають поведінку дорослих, зводячи його в статус власного. Спостерігайте за тим, в які ігри грає ваша дитина, сидячи за комп'ютером, або з друзями у дворі. Допоможіть дитині навчитися відрізняти хороших друзів від випадкових, руйнівних особистостей. Особливо важливо, щоб на порозі підліткового віку дитина був адаптований в соціумі і міг розрізняти основні грані і нюанси сучасного суспільства.

Сучасне виховання дітей передбачає прищеплення дитині самостійності та ініціативності. Чи не опікується дітьми занадто завзято від дрібних негараздів. Давайте їм шанс приймати самостійні рішення і нести відповідальність за них. Дозвольте проявляти і здійснювати свої ініціативи, нехай навіть часом вони закінчаться невдало, дитина відчує власну значимість і витягне урок.

Можна багато говорити про методи і принципи виховання сучасних дітей. На сьогоднішній день існує безліч суперечливих і не завжди адекватних методик. Але не буває повністю поганого методу. У кожному присутній своє зерно істини. Крім того, кожен метод сучасного виховання дітей заснований на значних дослідженнях і багаторічних аналізах поведінки підростаючого покоління.

Виховання дітей з Торсунова

Сьогодні серед багатьох батьків і педагогів користується великою популярністю метод Торсунова по вихованню дітей. Автор вважає, що особистість формується з дослідів попередніх життів. За його теорії існують особистісні категорії, призначені дитині самим фактом народження. Категорії підрозділяються на чотири типи - вчені (схильні до навчання та досліджень), управлінці (схильні до керівництва), торговці і господарники (практичні і бажаючі збагачення), майстрові (практики). Існує п'ятий тип - невдахи. До них відносяться люди, які не отримали гідного виховання в дитинстві, батьки яких не зуміли допомогти дитині проявити свої здібності.

У методі виховання дітей по Торсунова передбачені 4 способу впливу на дитину.

Виховання за першим способом передбачає співпрацю між дітьми і батьками. Він заснований на розвитку індивідуальної особистості дитини з присутністю авторитету батьків.

Другий спосіб виховання дітей за Торсунова - це виховання в пристрасті. Спосіб заохочувальний, тобто виховання з матеріальною зацікавленістю.

Розпещеність дітей відноситься до третього способу виховання - це виховання в невігластві.

Безособистісне виховання, при якому до дитини проявляється повна байдужість, відноситься до четвертого типу.

Ведична культура розглядає всі ці варіанти з позиції здібностей, які закладені в людині на рівні минулих життів. При цьому сучасне виховання дітей повинно враховувати ці здібності і розвивати їх у відповідному напрямку.

Послух і подальше становлення особистості засноване на принципі - слухати. Слух проникає в розум, а він керує психікою і волею. Тому батьки повинні навчити дитину слухати і чути. Власний позитивний приклад батьків для дитини є еталоном.

Новий підхід у вихованні дітей, по суті, має ті ж моральні основи, але вони визначаються іншими догмами і формулюваннями.

Основним напрямком цього методу є розумна любов до своєї дитини

Виховання дітей з Кушніра

Ашер Кушнір - відомий російськомовний рабин, проводить курси популярних відео лекцій з сучасного виховання дітей. У своїх лекціях Кушнір рекомендує батькам планомірно вчитися цьому процесу. Основна маса людей виховує своє потомство, використовуючи методи виховання своїх батьків. Часом, діти ростуть в сім'ях, де або панують усталені методи виховання на рівні минулих поколінь, або виховний процес відсутній повністю.

Наполягаючи на навчанні батьків методам сучасного виховання дітей, Кушнір нагадує про те, що педагоги вчаться виховувати дітей 5 років у вищих навчальних закладах. Не володіючи елементарними знаннями про виховання своєї дитини, батьки часто стикаються з різними труднощами. Особливо гостро постають проблеми тоді, коли їх дитина вступає в підлітковий вік.

У питанні виховання дітей Кушнір наполягає на навчанні дітей в школах питань сімейного спілкування. Крім того, автор методики звертає увагу на те, що метод беззастережного підпорядкування дітей батькам вважається вичерпали себе на сучасному рівні розвитку суспільства. Але і не розроблений ще замінює його метод.

Тому поради рабина спрямовані на розумний підхід до будь-якого сучасного методу виховання. Батьки повинні критикувати і аналізу їх концепції.

Кушнір виховання дітей відносить до найбільш важливих проблем сучасності. Він закликає розумно слідувати традиціям і враховувати знання сучасної психології.

Литвак про виховання дітей

При вихованні дітей різні методики і різні підходи в своїй основі все ж мають на увазі співдружності форми При вихованні дітей різні методики і різні підходи в своїй основі все ж мають на увазі співдружності форми.

Литвак у вихованні дітей використовує розроблений ним «метод сперматозоїда». Основу методу складає принцип проникнення, натиску і вміння лавірувати. При вихованні дитини Литвак радить виходити з того, що навчити можна шляхом зворотної дії. Стиль придушення Литвак вважає неприпустимим. При використанні свого методу виховання дітей Литвак вважає, що в початковій стадії його методу можливий негативний процес. Не потрібно зупинятися. Ідіть вперед і ви досягнете значних успіхів у вихованні своїх дітей.

У сучасному суспільстві існує багато різних течій. Новий підхід у вихованні дітей іноді буває ризикований. Але прислухатися можна до кожного методу, взяти все найкраще з них і використовувати у вихованні своїх дітей.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация