Суд в Туві припинив провадження за позовом про банкрутство ЕПК

Арбітражний суд Туви   припинив провадження за заявою ЗАТ Міжнародний промисловий банк   про визнання банкрутом Єнісейської промислової компанії (ЕПК), яку в 2011 році у колишнього сенатора Сергія Пугачова придбав відомий бізнесмен Руслан Байсаров, повідомили РАПСІ в суді Арбітражний суд Туви припинив провадження за заявою ЗАТ "Міжнародний промисловий банк" про визнання банкрутом Єнісейської промислової компанії (ЕПК), яку в 2011 році у колишнього сенатора Сергія Пугачова придбав відомий бізнесмен Руслан Байсаров, повідомили РАПСІ в суді.

Пред'явлене вимога була мотивована наявністю у боржника заборгованості перед банком у розмірі 877,7 мільйона рублів, підтвердженої рішенням арбітражного суду Москви від 27 березня і постановою Дев'ятого арбітражного апеляційного суду.

Однак суд відмовив у задоволенні вимоги банку.

В ухвалі суду зазначається, що на момент розгляду обґрунтованості заявленої вимоги кредитора про визнання боржника банкрутом ЕПК платіжним дорученням від 27 серпня погасила заборгованість перед банком.

Раніше Байсаров розповів РАПСІ, що банкрутство ЕПК ставить під загрозу будівництво залізниці Кизил-Курагино і освоєння найбільшого Елегестського вугільного родовища в Туві.

Він зазначив, що "в ситуації, що склалася я прийняв рішення призупинити свою участь в угоді і склав із себе повноваження генерального директора ЕПК". За його словами, робота по проекту йшла в рамках концепції приватно-державного партнерства, яка була схвалена урядом РФ в жовтні 2011 року.

Основні зусилля були спрямовані на будівництво залізничної магістралі, в зв'язку з особливою важливістю транспортну складову для освоєння родовища, розповів екс-гендиректор ЕПК. Він повідомив, що ЕПК спільно з державою почала будівництво залізниці Кизил-Курагино загальною вартістю 134,9 мільярда рублів - у відповідність з паспортом проекту компанія зобов'язалася інвестувати 85,7 мільярда рублів, а держава - 49,2 мільярда.

За твердженням Байсарова, на момент приходу в ЕПК у компанії існували певні заставні та боргові зобов'язання, які повинні були вирішуватися спільно.

Однак в ході роботи у компанії, за словами бізнесмена, стали спливати нові зобов'язання на величезні суми.

За його словами, офшору на момент застави прямо або побічно належало близько 95% акцій ЕПК, при цьому фактично це був уже другий заставу на акції компанії.

В даний час, за даними Байсарова, в банку введено конкурсне управління, яке здійснює Агентство зі страхування вкладів. На думку юристів, на етапі продажу компанії Пугачов формально звільнив акції від первинного застави, що дозволило почати операцію, проте факт застави акцій офшорної компанії OPK Mining Ltd від Байсарова був прихований.

Крім того, у ЕПК існує заборгованість перед Міжнародним промисловим банком на суму близько 60 мільйонів доларів і поручительство компанії за іншу структуру, що належить Пугачову, на суму близько 20 мільйонів доларів, повідомив бізнесмен. За його даними, на даний момент суди задовольнили позови АСВ до ЕПК на суму близько 877 млн ​​рублів, а ряд заяв ще знаходяться на розгляді в судах.

Єнісейська промислова компанія, що належала до літа 2011 року Сергію Пугачову, володіє ліцензією на Елегестського вугільне родовище з запасами близько 1 мільярда тонн. У 2011 році ЕПК була придбана акціонерами Російської мідної компанії Ігорем Алтушкін і Русланом Байсаровим.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация