Сугаррамурді - село відьом

  1. Тут почалося полювання на відьом в Іспанії
  2. ведьмінскіе печери
  3. Лісова стежка контрабандистів
  4. Музей відьом: історія і легенди
  5. Егускілоре - квітковий оберіг від чаклунства

У цю крихітну наваррську село, населення якої - 200 чоловік, щороку приїжджає близько 60 000 туристів. Причина тому - темне минуле цього місця. Ось уже чотири століття говорять про відьомський шабаші в печерах села сугаррамурді і про стежках контрабандистів в найближчому лісі.

стежках

Тут почалося полювання на відьом в Іспанії

Тут почалося полювання на відьом в Іспанії

Це сталося на початку XVI століття. За однією з версій, дівчина з села стала розповідати всім свій сон, в якому бачила, як в печері неподалік збираються на шабаш відьми, і серед них - кілька сусідок. Чутки дійшли до Святої Інквізиції. У село відправили священика , Який заарештував 53 людини, в основному жінок, спираючись тільки на слова переляканих жителів сугаррамурді. На суді в місті Логроньо 11 жінок були оголошені відьмами і засуджені до спалення на вогнищі. При цьому п'ятеро із засуджених померли ще в тюрмі в очікуванні суду.

Один з трьох інквізиторів, які були присутні на цьому суді, не був згоден з вироком. Його звали Алонсо де Саласар Фріас. Він взявся за більш глибоке розслідування цієї справи і незабаром довів, що звинувачення були помилковими і безпідставними, за що отримав прізвисько « адвокат відьом ».

Так чи інакше, з тих пір жителі села сугаррамурді стали час від часу підозрювати один одного в чаклунстві. Головними кандидатурами на роль відьом ставали самотні жінки, знахарки і повитухи.

Зараз жителі села намагаються відгородитися від зовнішнього світу. Вони закривають вікна віконницями від цікавих туристів , А заговорити з ними ще складніше ніж знайти чарівний квітка егускілоре, зростаючий в цих місцях. Лише молодь з сугаррамурді з готовністю водить екскурсії по селу і її околицях. А подивитися тут дійсно є на що.

ведьмінскіе печери

ведьмінскіе печери

Печери, де, за легендою, зустрічалися на шабаш відьми з сугаррамурді, знаходяться в 400 метрах від села. Ті, хто не вірить в ведьмінскіе історії, стверджують, що жінки з сугаррамурді збиралися тут для того, щоб просто згаяти черговий вечір, в той час як їхні чоловіки перебували в плаванні на китобійних судах або пасли овець на далеких пасовищах.

За іншою версією, ці печери служили місцем для проведення «акеларрес» - середньовічних язичницьких обрядів, на яких чаклуни і відьми влаштовували гостини, танці і оргії.

Поряд з печерами тече струмок під назвою Infernuko Erreka, що з баскської мови перекладається як « течія пекла ». Своїм плином цей струмок пробив тунель в печерах довжиною 120 м, шириною в 22-26 м і середньою висотою 10-12 м.

Прогулятися по печерах може кожен: кам'яні проходи, а також підйоми і спуски всередині печер висвітлені жовтим світлом, що додає зловісної атмосфери простору, але дозволяє розглянути шлях попереду себе. Коли виходиш на світло, від печерної обстановки не залишається і сліду: навколо видно доглянуті фермерські території, будинки і пасуться поруч тварини.

Лісова стежка контрабандистів

Лісова стежка контрабандистів

Недалеко від відьмацької печери через ліс проходила стежка, по якій з Франції везли заборонені наукові праці та книги , Які продавали на Іберійському півострові за великі гроші . Екскурсоводи пропонують туристам прогулятися по лісовій стежці з загадковим минулим, але багато хто, побачивши дрімучі зарості, хто не наважується пройти всередину і повертаються в село, вважаючи за краще розглянути всі на картинках і музейних фотографіях.

Музей відьом: історія і легенди

Музей відьом: історія і легенди

Музей, присвячений темного минулого села сугаррамурді, часів інквізиції і її страшних жертв, відкрився в 2007 році, в будівлі колишньої лікарні.

За допомогою фільмів та інтерактивних зображень в музеї розповідають про дивовижні здібності жінок , Що жили в цій місцевості кілька століть назад. Вони володіли древньою мудрістю і використовували сили природи для лікування хвороб і інших бід. Ця частина музею пов'язана з міфологією і звичаями народу, що живе на цій території.

Найпохмуріша частина експозиції складається зі списків страчених за чаклунство, оповідань про тортури і документів, які свідчать про жорстокі розправи з відьмами.

  • Години роботи музею: жовтень-червень - середа-п'ятниця з 11:00 до 18:30, субота-неділя з 11:00 до 19:00; 1-14 липня і 16-30 вересня з середи по неділю, з 11:00 до 19:00; з 15 липня по 16 вересня - вівторок-неділя з 11:00 до 19:30.

  • Вартість входу: 4,50 € (для дітей від 6 до 12 років - 2 €).

Егускілоре - квітковий оберіг від чаклунства

Егускілоре - квітковий оберіг від чаклунства

Згідно баскським переказами, ця квітка розміром трохи менше звичайного соняшнику володіє чарівними властивостями. Будучи зірваним, він зберігає т жовтий колір ще 10 років і оберігає свого володаря від пристріту і чаклунства. Його прийнято прикріплювати над входом в будинок, щоб зло не проникло всередину.

«Егускілоре» в перекладі з баскської мови означає «квітка сонця ». За переказами, ця квітка був подарований людям богами, щоб нечиста сила, підійшовши до будинку і побачивши оберіг на двері, подумала, що це і є саме сонце, і відразу ж зникла.

Раніше егускілоре використовували як ліки від шкірних захворювань, фільтрували з його допомогою воду і навіть приписували квітці властивості афродізіака. Зараз квітка знаходиться на межі зникнення, тому знайти його досить важко. А якщо знайдете - все-таки краще не зривати, а сфотографувати на пам'ять.

Центр послуг для життя і бізнесу «Іспанія по-російськи» - це Ваш гід в світі індивідуального туризму. Організація турів, маршрутів, поїздок, квитки на різні події, екскурсії з кращими гідами, організація свят. Послуги для вимогливих клієнтів.

+7 495 236 98 99 або +34 93 272 64 90 , [email protected]

Стаття виявилася корисною?

Так

() ()

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация