Сухопутна техніка Росії відстає від аналогів НАТО і Китаю

Російська сухопутна техніка відстає за всіма параметрами. фото aif.ru

Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив головнокомандувач Сухопутними військами Олександр Постніков. "Ті зразки зброї, які виробляє промисловість, в тому числі бронетанкове озброєння, артилерія та стрілецька, за своїми параметрами не відповідають зразкам НАТО і навіть Китаю", - розповів головком.

Для того, щоб пояснити своє висловлювання, Постніков навів приклад російського танка Т-90, який "насправді є 17-й модифікацією радянського Т-72", що випускався з 1973 року. При цьому, за словами головкому Сухопутних військ, вартість одного такого танка в даний час складає 118 мільйонів рублів за штуку. "Нам простіше було б купити за ці гроші три "Леопарда", - зазначив головком. Тим часом, російські танки Т-90 користуються високим попитом на зовнішньому ринку. Зокрема, Індія має намір замінити новими Т-90 застарілі Т-72 і Т-55.

Німецький основний бойовий танк Leopard 2, який згадав Постніков, випускається з 1979 року. За цей час пройшла шість основних програм модернізації і в даний час випускається у версії 2A6, а з 2012 року почнеться серійне виробництво 2A7 +. В даний час середня вартість одного Leopard 2A6 становить близько шести мільйонів доларів (172,2 мільйона рублів). Слід зазначити, що багато світових оборонні компанії нерідко випускають нові версії військової техніки, які є глибокою модернізацією вже існуючих зразків.

Незважаючи на відставання російських зразків озброєння від західних, озброєння і військова техніка, вироблена в Росії, користується все більшою популярністю в світі. В даний час російська військова продукція поставляється в 80 країн світу. За даними "Рособоронекспорту", в 2009 році Росія продала озброєнь на 8,8 мільярда доларів, а в 2010-му - на десять мільярдів доларів. Згідно з прогнозом держкомпанії, цей показник збільшується в середньому на 500-700 мільйонів доларів на рік. Найбільшою популярністю користуються російська авіаційна техніка та техніка для сухопутних військ.

За оцінкою міністерства оборони Росії, вітчизняна промисловість сьогодні не в змозі випускати деякі зразки військової продукції, яка б задовольняла сучасним вимогам. Для виправлення ситуації, що склалася, зокрема, планується купувати легку броню у німецької компанії Rheinmetall Chempro. Не виключено, що в Росії буде відкрито провадження німецької броні за ліцензією. Легка броня буде встановлюватися на легку і середню бронетехніку на гусеничному і колісному ходу.

Раніше повідомлялося, що в Росії в 2011 році почнеться ліцензійне виробництво італійських бронемашин Iveco Lynx. За словами першого заступника міністра оборони Росії Володимира Поповкіна, частка російських комплектуючих при складанні італійських бронемашин "з часом повинна перевищити 50 відсотків". При цьому на ліцензійні бронеавтомобілі буде встановлюватися броня німецького виробництва. В даний час потреба збройних сил Росії в бронемашинах Lynx оцінюється в 1775 одиниць.

У 2010 році міністерство оборони Росії і командування ВПС та Сухопутних військ висловлювали невдоволення якістю технічними характеристиками російських безпілотних літальних апаратів. Зокрема, Поповкін заявляв, що на створення, виробництво і випробування російських апаратів були витрачені п'ять мільярдів рублів, однак будь-якого результату добитися не вдалося. В кінці вересня 2010 року Постніков оголосив, що Сухопутні війська завершили випробування 22 російських безпілотників. При цьому він зазначив, що "вітчизняні виробники комплексів з БПЛА істотно просунулися в роботі", а деякі зразки "після доопрацювання можуть бути прийняті на озброєння".

У червні 2009 року міністерство оборони Росії придбало у Ізраїлю 12 безпілотників на суму в 53 мільйон доларів. Пізніше був укладений другий контракт на поставку 36 ізраїльських апаратів на суму в сто мільйонів доларів. У квітні 2010 року генеральний директор держкорпорації "Ростехнології" Сергій Чемезов оголосив про покупку в Ізраїлі ще 15 безпілотників. Крім того, на базі Казанського вертолітного заводу планується виробляти ізраїльські безпілотники в рамках спільного російського-ізраїльського підприємства. Вартість проекту оцінюється в 300 мільйонів доларів.

При здійсненні будь-якої покупки військової продукції за кордоном, російські військові та чиновники заявляли, що вона проводиться на умови передачі ліцензії для освоєнні передових технологій. Аналогічні заяви були зроблені і при покупці чотирьох французьких десантних вертольотоносних кораблів-доків "Містраль" для ВМФ Росії. Необхідність придбання таких кораблів за кордоном міністерство оборони Росії пояснило нездатністю російських підприємств розробити і побудувати кораблі такого класу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация