Шукач | Харківська державна зооветеринарна академія

Оцінка: +10 / 2 учасники / 1 рекомендація / (+0) (-0) якість

Оцінка:

Харківський зооветеринарний інститут (на сьогоднішній день Харківська державна зооветеринарна академія) як вищий навчальний заклад був створений в 1851 р на базі існуючих в Харківському університеті кафедри скотолеченія і ветеринарії (з 1805р Харківський зооветеринарний інститут (на сьогоднішній день Харківська державна зооветеринарна академія) як вищий навчальний заклад був створений в 1851 р на базі існуючих в Харківському університеті кафедри скотолеченія і ветеринарії (з 1805р.) Та практичної ветеринарної школи (з 1835 р). Створення інституту пов'язано з важким епізоотичним станом тваринництва в Російській імперії. Значного поширення в багатьох губерніях чуми, ПВЛ великої рогатої худоби, сапа коней, сибірки, пики свиней та інших антропозоонозів вимагало фахівців щодо ліквідації та профілактики цих хвороб. Таку роботу організували і виконували викладачі інституту та їх випускники.

В ході Лютневої і Великої Жовтневої соціалістичної революції всі студентські сходки в Харкові, як правило, починалися на території Харківського ветеринарного інституту.

Величезний внесок у створення та становлення інституту в різні роки внесли професора Н.Д.Галіцкій, М.Н.Мельніченко, А.А.Раевскій, Н.Н.Богданов, В.А.Телегін, А.Ф.Носік, Д. Д.Логвінов, В.В.Мацкевіч, М.І.Кніга, І.А.Калашнік, Г.А.Богданов, І.Ф.Храбустовскій, перший організатор ветеринарної служби В.С.Бобровскій, міністр с.-г. Україна М.С. Співак, заст. Міністра - І.Г.Зорін.

У стінах інституту підготовлена ​​і працювала плеяда видатних вчених і умілих організаторів тваринництва і ветеринарії. Серед них видатний революціонер, соратник В.І.Леніна, перший організатор державної ветеринарної служби в країні В.С.Бобровскій, відомі вчені И.И.Мечников, П.Н.Кулешов, М.Ф.Іванов, П.П.Лукьяненко , М.І.Дьяков, Л.С.Ценковскій, Н.Н.Богданов, А.В.Дедюлін, А.Д.Раевскій, І.М.Садовскій, М.Л.Мальцев, Е.Ф.Лісіцкій, І .І.Лукашов, Е.Епеніонжкевіч, І.С.Журавок, І.Ф.Ткачев, П.Д.Пшенічний, А.П.Костін, Н.Н.Колеснік, Т.В.Горб і інші, державні діячі та великі організатори с.-г. виробництва В.В.Мацкевіч, М.С.Співак, Н.М.Літвіненко. Естафету добрих справ і починань успішно продовжили професори М.А.Палімсестов, Х.Т.Арсікй, А.К.Скороходько, Д.Т.Кудлай, П.П.Вішневскій, Т.Г.Цімбал, В.А.Герман, І.І.Магда, Е.С.Савронь, Е.І.Лукін, С.І.Смірнов, В.Я.Максаков, Г.А.Богданов і багато інших.

В інституті працював один з основоположників біохімії проф. А.Я.Данілевскій, проф. Л.С.Ценковскій - автор протівосібіроязвенной вакцини, проф. Д.Ф.Конев, вперше виготовив вакцину проти пики свиней. В інституті працювали видатні мікробіологи і епізоотологи - професора Н.Д.Агаллі, А.В.Дедюлін, Ф.Н.Орлов, М.В.Рево, П.А.Іванов, І.І.Лукашов; паразитологи - М.Н.Марков, С.В.Іваніцкій; анатоми і гістологи - проф. А.Ф.Бранд, І.М.Садовскій, Д.П. Поручиків, Е.Ф.Лісіцкій; терапевти - проф. П.А.Гордеев, Н.Н.Богданов, С.І.Смірнов, збагатили своїми працями методи і способи лікування тварин. Широке визнання здобули праці хірургів - проф. І.І.Магда, В.А.Германа, І.А.Калашніка, біохіміків - проф. Е.С.Савронь, Г.І.Кіселева, А.В.Чечеткіна.

Фундаментальні дослідження, що мають велике практичне значення, були здійснені викладачами школи патанатомів - професорами А.П.Остапенко, П.Н.Крахт-Палеева, Н.Г.Толстова-Парійскій. Становлення і найважливіші етапи формування школи фармакологів пов'язані з працями професорів інституту Г.А.Палюти, Н.В.Рязанцева. Глибокий слід в розвитку ВСЕ і гігієни тварин залишили професора А.В.Дедюлін, А.М.Петров, С.А.Іванов, А.К.Скороходько, І.Ф.Храбустовскій.

З 2001 р - Харківська державна зооветеринарна академія.

На кафедрах ХГЗВА працюють 220 викладачів, з яких два - члени-кореспонденти Української аграрної академії наук, 30 професорів, докторів наук, 110 доцентів, кандидатів наук.

База ХГЗВА складається з 12 навчальних корпусів, дослідного господарства, бібліотеки з фондом 238 тис. Томів. Студенти проживають в 5 гуртожитках, до їх послуг їдальня, кафе, вечірній профілакторій, стадіони, спортивні зали, будинок культури, тир, кінно-спортивний комплекс.

ХГЗВА має власний зоопарк, в якому мешкають лебеді, страуси, верблюди, вовки та інші тварини і птахи.

джерело тексту перший , другий, і третій

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация