Шукач | Пам'ятник партизанку М.Я.Горбачевой в Алушті

Оцінка: +7 / 2 учасники / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Пам'ятник партизанку Марії Яківні Горбачової, страченої фашистами в 1941 році, був відкритий на Центральній Набережній міста Алушта 30 квітня 2010 року. Він зроблений з брили місцевого діоритового каменю, на якому закріплена пам'ятна табличка. Встановлено за ініціативою міської ради ветеранів війни, праці та військової служби.

Марія Горбачова (партизанка, страчена фашистами в 1941 році). У дні війни пішла в партизанський загін, де надавала допомогу пораненим. За доносом зрадника її схопили гітлерівці і після двох днів тортур стратили. Фашисти публічно повісили її на очах у алуштинців.

«Вона була людиною, відомим всьому місту. І в суворі дні війни разом з багатьма жителями пішла в партизанський загін. Там, в кримських горах, в лісі вона надавала допомогу пораненим, рятувала товаришів по зброї. Нерідко Марії доводилося спускатися вниз, в місто, за медикаментами. І люди, які добре знали і її, і то, для кого їй потрібні ліки, віддавали все, що могли. Але одного разу, за доносом зрадника, партизанку схопили гітлерівці. Два дні катували героїчну жінку, прагнучи вивідати місце розташування загону, проходи до нього, кількість бійців, міські явочні квартири. На її очах били і катували матір. Але відповідь від Марії Горбачової фашисти отримали лише на єдине питання: «Ти партизанка?» «Так!». На третій день її стратили, повісивши на дереві у спортивного майданчика поруч з санаторієм «Червоне Криворіжжя». В той день сюди зігнали багато місцевих жителів. Коли Марію Яківну вивели з підвалу, жителі не впізнали її - це була висохла, почорніла, абсолютно сива жінка. Ось як згадують свідки її страти: «Вона сама встала на ящик під петлю. Нічого не змогла сказати алуштинцям і зав'язаних рук не змогла звільнити. Попрощалася з земляками ледь помітним нахилом голови. Загинула несломленной. Люди побачили не всесилля ворога, а мужність немолодий, змученої жінки ... ».

Іменем Горбачової названа одна з вулиць Алушти.

Посилання на джерело тексту 1 , ісилка на джерело тексту 2 .

Посилання на джерело тексту 1   ,   ісилка на джерело тексту 2

Але відповідь від Марії Горбачової фашисти отримали лише на єдине питання: «Ти партизанка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация