Шукач | Самоцвіти Диканьки. Скринька.

  1. Шукач | Самоцвіти Диканьки. Скринька. Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість...
  2. Шукач | Самоцвіти Диканьки. Скринька.

Шукач | Самоцвіти Диканьки. Скринька.

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Ми довго шукали місце, яке б нам сподобалося для закладки скриньки. І це виявилася Диканька. Дуже мальовниче місце. Тут можна розташуватися з наметом на ніч і не тільки. Співають солов'ї, квакають жаби. А яке тут різнотрав'я !!! Це місце - Пивоварський ставки Диканьки.
Приїжджайте, переконайтеся самі.

Щоб знайти скриньку, Вам потрібно розуміти мову каменів. Вони говрят: "Ми тут!" :

Сам скриньку:

Фотографії з місця закладки:

Для того, щоб Ви могли вибрати собі камінь за душі, почитайте матчасть :)

джерело

Агат. Дорогоцінний камінь

Агат (очей сови, очковий агат, дендрит, бастіонний агат, морозний агат, райдужний агат, хмарний агат, полум'яний агат, ласточнік) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоч і є лише різновидом розповсюдженими дорогоцінного каменю кварц. Перш за все через специфічний шаруватого будови. Причому малюнок цих смужок (а бувають вони концентричні або лінійні) часом створює дивовижні картини.

Агат відомий людству вже давно. І в усі часи цей камінь був цінуємо людьми. Причому, за однією з версій, ім'я каменю походить від грецького слова ahates, що в перекладі означає «щасливий». Правда, за іншою версією, ім'я походить від сицилійської ріки Ахатес, де давним-давно добували агати, але, я думаю, шанувальникам цього каменю більше до душі буде перша версія.

Колірна гамма каменя вельми різноманітна - від білого і жовтого до зеленого і чорного. І дуже часто кольори смужок навіть в одному камені можуть бути дуже різними. Бувають, наприклад, екземпляри з концентричними кольоровими шарами і точкою в центрі, схожою на око (вони навіть називаються відповідно - «очей сови», «Глазкова» або «очковий агат»). У таких агатах, шириною лише в 1 см може бути порядку 7000 різних верств. Звичайно, неозброєним оком таку кількість шарів і квітів побачити неможливо, однак камені ці виглядають досить ефектно і красиво.

Часом численні шари агата складаються в візерунки і навіть картини. Візерунок на камені, що нагадує лісові хащі, дуже цінується жителями Сходу. Вони навіть придумали окрему назву для подібних каменів - моховий агат. А агати з деревовидним малюнком звуться дендритами або ж дендрітового камінням (з грецького dendron перекладається як «дерево»). Або ж малюнок може як би виступати з туману - такі камені звуться «морозними агатами». Також іноді шари утворюють щось схоже на старовинну карту якийсь фортеці - це кріпаки, фортифікаційні і бастіонні агати. Також бувають і інші різновиди агатів - хмарні, райдужні, полум'яні і інші.

Однак це лише приблизне поділ. Адже кожен візерунок кожного окремо взятого агату унікальний. Наприклад, давньогрецький історик Пліній розповідає про камені агату, який отримав ім'я «камінь Пірра», в узорах якого можна було побачити картину з Аполлоном і дев'ятьма музами. А деякі різновиди агату отримали свої окремі імена, не менш відомі, - наприклад, онікс або сардонікс.

Ще в давні часи з агату вирізалися камеї - малюнки з опуклими зображеннями. Причому майстри використовували природний малюнок агата так, що він вигідно підкреслював картину, яку зображував художник. З агату робилися і инталии - камені з різьбленим візерунком, використовувані як друк. Камеи і инталии були дуже популярні серед знаті, і деякі навіть обрамлялися діамантами або іншими вельми дорогими каменями.

І все ж, незважаючи на вищесказане, агат - досить недорогий камінь. Може бути в силу широкої поширеності.

Однак агат дуже цінується і як магічного каменю. Римляни вважали агат каменем богині родючості Помони і розміщували агатові кульки в садах і городах для підвищення врожаю. Індійці звуть агат каменем процвітання, а в Європі агат дуже довго вважався (і вважається досі) символом здоров'я і довголіття.

В Індії та Грузії до сих вішають немовлятам намистинку агату, щоб захистити їх від пристріту. Причому кращі саме глазковиє агати.

Ще агат ефективно захищає власника від негативних енергетичних атак і навіть від «енергетичного вампіризму». Правда іноді потрібно «очищати» і сам камінь від надлишку негативної енергії. Але для цього досить лише потримати агат в холодній воді.

Агат навіть допоможе впоратися зі страхами і домогтися спортивних успіхів, а за деякими повір'ями вбереже від блискавки і землетруси.

Також агат робить своїх власників приємними в спілкуванні, а чоловіків ще й привабливими для жінок.

Аметист. Дорогоцінний камінь

Аметист (камінь Бахуса, архієрейський камінь) - один з найбільш цікавих і гарних дорогоцінних каменів.

Назва каменю в перекладі з грецького означає «не п'яний» ( «ametistoz»). І пов'язано це з легендою стародавньої Греції, згідно з якою богиня Артеміда перетворила німфу Аметіс в дорогоцінний камінь, щоб позбавити її від зазіхань Діоніса (бога виноробства, в римській версії - Бахуса, за що аметист отримав ім'я «камінь Бахуса»). Хоча, за іншою версією, ім'я аметисту дано через його кольору, схожого з сильно розведеним вином, від якого дуже складно сп'яніти.

Взагалі аметист - це різновид іншого дорогоцінного каменю - кварцу. Але аметист - один з кращих представників серед своїх побратимів. Кольори аметисту бувають від темно-пурпурного до рожевого.

Аметист вже давно відомий людству. Камінь досить широко поширений і ціна його НЕ шалено висока. Але історія пам'ятає час, коли аметисти цінувалися навіть дорожче рубіна. Однак останнім часом люди навчилися робити штучні аметисти, з чим, перш за все, і пов'язано нинішні падіння цін і попиту на аметисти.

Аметист має властивість змінювати забарвлення залежно від освітлення. Також цей дорогоцінний камінь змінює колір при нагріванні (стає прозорим). Цікаво, що якщо піддати аметист нагрівання до 500 градусів, то він стане жовтим (тепер це вже буде інший дорогоцінний камінь - цитрин), а якщо температура буде ще вище, то аметист помутніє, придбає молочний колір і стане схожий на опал.

У природі аметист зустрічається у вигляді кристалів, друз і жеод. Перші гранують, другі і треті йдуть на різні виробні роботи і прикраси. Вважається, що найкраще аметист поєднується з сріблом.

Аметист в усі часи був любимо багатьма релігіями, починаючи віруваннями стародавніх греків і закінчуючи християнством (на Русі аметист навіть назвали «архієрейський камінь», і прикрашали їм ікони, хрести і вівтарі).

Магічні властивості аметисту. Аметист - один з найкращих каменів для амулетів і талісманів. Адже йому приписують безліч позитивних властивостей. Аметист називають каменем любові, каменем непорочності, відданості, каменем щирості і миролюбства. Аметист наділяє свого власника проникливістю, заряджає енергією, захищає від негативних думок і тривоги, заспокоює. Аметист допоможе здобути перемогу в справах, в спорті і на війні, і навіть позбавить від поганих снів.

Лікувальні властивості. Вважається, що аметист позбавить від роздратування, зніме втому, допоможе роботі мозку. А вода, настояна на аметист, ефективна при лікуванні отруєнь чи інших проблем травного тракту. Також аметист витягує всю заразу з людини (а для того, щоб очистити камінь від цієї гидоти, потрібно його регулярно промивати водою).

Горний кришталь. Дорогоцінний камінь

Гірський кришталь (богемский алмаз, камінь ясновидців) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоча це всього лише прозорий різновид кварцу.

Гірський кришталь (богемский алмаз, камінь ясновидців) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоча це всього лише прозорий різновид кварцу

Адже гірський кришталь має дивовижні властивості. Цей мінерал досить твердий, так що з давніх-давен з нього виготовляли різні предмети і навіть наконечники для стріл. Також гірський кришталь має особливу електропровідністю, тому його нерідко використовують в електроніці, зокрема для створення точних кварцових (тут кварц - це саме гірський кришталь) годин. Ще з гірського кришталю виходять прекрасні лінзи (вже здавна лупи з гірського кришталю використовували для припікання ран, а також для запалювання олімпійського вогню). А римляни звернули увагу на те, що гону кришталь добре забирає тепло і тому використовували його для охолодження рук.

Саме слово «кришталь» походить від грецького «krystallos», що означає в перекладі «кристал», «лід».

Гірський кришталь давно вже відомий людству і активно використовується. Особливий інтерес представляють виготовлені з цільних кристалів гірського кришталю черепа. З гонного кришталю виготовляли ритуальні і магічні предмети, прикраси, різьблені фігурки, кубки та друку, посуд, вази.

І все ж гірський кришталь, незважаючи на свої унікальні властивості, досить недорогий дорогоцінний камінь, так дуже широко поширений.

Магічні властивості гірського кришталю взагалі не має собі аналогів. Цей коштовний камінь навіть отримав особливе ім'я - «камінь ясновидців». Кришталеві кулі нині стали мало не обов'язковим предметом для віщуна і мага. Вважається, що гірський кришталь добре концентрує увагу і загострює розумовий процес. Також вважається, що гірський кришталь швидко налаштовується на індивідуальні вібрації людини, за що кришталь назвали «живим каменем». Причому особливі магічні властивості кришталю визнані багатьма живуть на землі народами.

Також гірський кришталь славиться і своїми лікувальними властивостями. Цей коштовний камінь стабілізує духовні і фізичні сили людини. Ще гірський кришталь сприяє гарній роботі мозку (головного і навіть спинного), знімає головний біль і утихомирює стреси. Також за допомогою гірського кришталю можна швидко збити температуру. А китайська медицина використовує кулі з гірського кришталю для масажу, а невеликі гострі кристали (так звані «баньши») для стимуляції особливих біологічно активних точок на тілі людини.

Змійовик. Дорогоцінний камінь

Змійовик (зміїний, благородний офіт, аптекарський камінь, антигорить, корейський жад) - ім'я цього дорогоцінного каменю говорить сама за себе. Деякі камені змійовика дійсно дуже схожі на малюнок зміїної шкіри. Та й «зміїний» з латинської перекладається як «зміїний».

Та й «зміїний» з латинської перекладається як «зміїний»

Колір у змійовика теж цілком зміїний - зеленувато-жовтий, темно-зелений. Однак бувають змійовики і білі, і сірі, і бурі, і навіть чорні.

Взагалі змійовик - непрозорий камінь, проте бувають камені, які нехай слабо, але пропускають світло. Такий змійовик навіть отримав своє ім'я - благородний офіт. І ціною благородний офіт часто перевершує своїх непрозорих побратимів.

Деякі камені змійовика нагадують зовні нефрит, але змійовик м'якше нефриту. Однак саме завдяки зовнішній схожості каменів зміїний з Китаю і Монголії раніше називали «корейський жад» (ім'ям «жад» колись називалися дорогоцінні камені нефрит і жадеїт).

Також жовті і жовто-зелені різновиди змійовика називають «антигорить».

Магічні властивості змійовика дуже незвичайні. Змійовик вважається символом підступності, спокуси і гріха. Може бути такі властивості каменю приписуються внаслідок однієї легенди, згідно з якою первочеловек Адам поперхнувся, скуштувавши яблуко пізнання і виплюнув камінь. Цим каменем був змійовик, і тому його ще іноді звуть «камінь Адама». Раніше змійовик носили з собою люди, які хотіли обдурити інших. І в той же час вважається, що змійовик здатний захистити від впливу інших людей, особливо якщо вплив це негативний.

Лікувальні властивості змійовика також вельми цікаві. Перш за все змійовик (може бути з-за зовнішнього подібності зі зміїною шкірою) вважається хорошим протиотрутою від зміїного укусу (також змійовик може служити захисним оберегом від змій). Також змійовика приписують властивість знімати головний біль і прискорювати зрощення кісток.

А ще раніше з змійовика робили різні ступки і ємності для ліків, і тому є у серпентину і ще одне ім'я - «аптекарський камінь».

Родоніт. Дорогоцінний камінь

Родоніт (орлец, рубіновий шпат, Фоулер, камінь ранкової зорі) - камінь, в перекладі з грецького - «рожевий» ( «rhodon»).

Колір родоніту найчастіше рожевий або малиновий, проте зустрічаються і темно-бурі камені. Кращими родонітом вважаються малинові.

Родоніт непрозорий камінь і просвічує лише по краях, але невеликі по товщині мінерали можуть просвічуватися наскрізь.

Різні вкраплення і прожилки в родоніті створюють оригінальний і цікавий візерунок. Таке забарвлення дав родоніту і ще одне ім'я, яке в ходу на Сході - «камінь ранкової зорі». А родонітом з жовтими і коричневими вкрапленнями звуться фоулерітамі. І все ж, цінуються більше родонітом без вкраплень.

Родоніт був дуже популярний на Русі. Тут він був відомий під ім'ям «орлец». З нього виготовлялися шкатулки, друку, набалдашники для тростини, брошки, намиста, вази, чаші, письмові прилади і навіть цілі стільниці. Причому частіше родоніт використовувався для великих предметів.

У Санкт-Петербурзі в Петропавлівському соборі знаходиться велика надгробок імператриці Марії з цільної Родонітовой брили вагою в 7 тонн. А в Москві, на станції метро «Маяковська», родонітом прикрашені колони.

Деякі предмети з родоніту навіть дарували царським особам. Так, наприклад, австрійському імператору була подарована чудова ваза з родоніту, зроблена російськими майстрами.

На Сході вважається, що родоніт будить любов до життя і здатний підсилити духовну силу людини. Також родоніт будить приховані таланти і відмінно розвиває різні вміння, зокрема - спритність.

Індуси використовують родоніт як хороший енергетик - цей дорогоцінний камінь ефективно заряджає і тіло, і дух.

А якщо покласти невеликі камінчики родоніту біля очей, то це сприяє зміцненню зору.

Також родоніт прекрасно підійде для медитацій.

Флюорит. Дорогоцінний камінь

Флюорит (плавиковий шпат, плавик, рудний квітка) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів.

Назва походить від латинського «fluo», що в перекладі означає «текти», «протягом». І ім'я це дано флюориту тому, що при додаванні його до плавиться руді різні шлаки ставали текучими і їх легко було видалити. Звідси і інші імена флюориту - плавиковий шпат, плавик.

Звідси і інші імена флюориту - плавиковий шпат, плавик

Але найцікавіше не в цьому. А в тому, що саме флюориту ми зобов'язані походженням слова «флюоресценція», тому як флюорит має унікальну здатність - світінням, фосфоресцірованіем. Такий ефект у флюориту можна спостерігати при дії ультрафіолетового випромінювання або ж при нагріванні.

Флюорит також може похвалитися дуже високою прозорістю в повному діапазоні колірного спектра - від ультрафіолету до інфрачервоного кольору.

Колірна гамма флюориту теж вельми різноманітна - безбарвний, жовтий, блакитний, рожевий, зелений, фіолетовий, аж до чорного. Зелені флюорити отримали ім'я «трансваальский смарагдів» або ж «фальшивих смарагдів». Зустрічаються флюорити з різнокольоровими смугами або плямами, які виглядають досить оригінально і дуже красиво.

І ще - прозорий флюорит йде виготовлення лінз для різної оптики, зокрема для телескопів.

А гірники Саксонії прозвали флюорит «рудним квіткою», так як зустріч з цим мінералом означала наявність поруч цінних гірських порід.

Але і це ще не все. З флюориту робиться і особлива плавикова кислота, яка використовується для нанесення малюнків на скло.

Флюорит не поскупився і на магічні властивості. Цей коштовний камінь добре допомагає від депресії і стресів, утихомирює гнів.

Індійці ж вважають, що флюорит впорядковує думки і створює душевний спокій. І ще сприяє розкриттю «третього ока» і розвиває аналітичні здібності.

Також флюорит володіє унікальною особливістю для тих, хто практикує медитації. Вважається, що цей мінерал має здатність вбирати музику, а потім повертати її у поза.

Флюорит дуже добре допомагає при хворобах головного мозку і серцево-судинної системи. І навіть може надати дієву допомогу при епілепсії.

Яшма. Дорогоцінний камінь

Яшма (аспис, агатова яшма, яшмовий агат, м'ясний агат, геліотроп, пейзажна яшма, кривава яшма, Базанов, тигровий камінь, німецький (швейцарський) ляпіс, празем) - один з найпоширеніших дорогоцінних каменів. Причому яшма відома людству з найдавніших часів.

Причому яшма відома людству з найдавніших часів

Мексиканська яшма:

У давнину, правда, яшмами називали прозорі халцедони. Нині ж - це цілих клас дорогоцінних каменів, і кожен має своє унікальне ім'я. Буває агатова яшма (або ж яшмовий агат), хоча насправді цей камінь не дуже-то схожий на агати. Чорна яшма, яку добувають в США носить ім'я БАЗАНОВ. Окреме ім'я отримала зелена яшма - празем. А червоні включення в камені - це м'ясний агат (або ж кривава яшма або геліотроп). Або буває німецький або швейцарський ляпіс - це яшма з домішками берлінської блакиті. Зустрічаються і так звані пейзажні яшми, прозвані так через специфічний малюнка. Існують парчовий яшма, пестроцветная яшма, чиї назви явно вказують на специфіку забарвлення каменів.

Та й сама яшма багата різними найменуваннями. Через різноманіття забарвлень яшму назвали аспис, що в перекладі з грецького означає «строкатий». На Русі яшму прозвали «тигрове камінь» внаслідок характерних смуг і розлучень на камені.

Альо и це ще не все. Часом яшми називають за кольором (червона яшма або фіолетова), за специфічною забарвленням (крапчаста яшма, стрічкова, смугаста), а то і зовсім використовуються образні порівняння (цегляна яшма, або ж порцеляновий), не кажучи вже про тих каменях, які носять в імені географічні подробиці - місця видобутку цих самих каменів.

Така велика кількість імен - свідоцтво вельми багатою і різноманітною забарвлення яшмових дорогоцінних каменів. Ясна річ, що велика кількість забарвлень яшми призвело до великої кількості різного використання цього дорогоцінного каменю. З яшми виготовляли різноманітні прикраси, талісмани, обереги, вази, церковне начиння, стільниці, каміни, аж до колон для храмів. Також дуже активно в стародавні часи використовували яшму різьбярі по каменю, створюючи дивовижні багатобарвні геми. Зараз же яшма більше використовується для прикрас - намиста, кулонів, браслетів, кілець і підвісок.

Яшма також володіє і багатим набором магічних властивостей. У Китаї яшма вважалася символом таємниць буття (!). А яшмові вставки прикрашали мало не кожне зброю і обладунки, так як цей дорогоцінний камінь вважався сильним оберегом. Також яшма сприяє розвитку красномовства і допомагає налагодити відносини між начальством і підлеглими. А християни вважали яшму символом твердості духу, обов'язку і честі. Яшми холодних кольорів здатні розвинути дар передбачення і виявити приховане, чорна яшма найкраще захистить від пристріту, а зелена - зробить свого власника більш уважним. Яшма є символами мужності, скромності і мудрості. Така велика кількість магічних властивостей яшми часом навіть призводить до протиріч.

Лікувальні властивості яшми також вельми багаті. Але загальновизнаними є здібності яшми зупиняти кровотечі і лікувати від лихоманки, епілепсії, хвороб шлунка і жіночих хвороб. Але ще яшма знімає зубний біль, покращує зір, і може навіть протидіяти всіляким отрут. А даоси вважають яшму Каменем життя і вірять, що яшма продовжує життя.

Скам'яніле дерево (ксилоліт).

Один з найдивовижніших мінералів - це скам'яніле дерево або дорогоцінний камінь ксилоліт.

Деревина, коли йде процес формування осадових порід, іноді не руйнується, а заміщується мінеральними компонентами (як в кварцах, опали і халцедон). Так і з'являється незвичайний органогенний мінерал.

Так і з'являється незвичайний органогенний мінерал

Іноді у скам'янілого дерева зберігається навіть малюнок річних кілець або візерунки, схожі на візерунки яшми і агату.

Скам'яніле дерево найчастіше має сірий або бурий окрас, але зустрічаються і червонуваті, жовті, і навіть блакитні кольори.

Найбільше родовище скам'янілої деревини на сьогоднішній день - це Холбрук (Арізона, США). Трохи цього незвичайного мінералу знаходиться і Росії, Україні, Грузії та Вірменії.

В основному скам'яніле дерево використовується як камінь виробу (з нього роблять вази, канделябри, стільниці), але деякі особливо красиві зразки йдуть на виготовлення на бус, підвісок, кулонів і кілець.

Причому, використання скам'янілого дерева відомо було вже в Стародавньому Римі, Ассирії та Вавилоні.

Прикраси з скам'янілого дерева коштують недорого, але виглядають дуже оригінально.

Лікувальні властивості скам'янілого дерева. У Стародавній Монголії скам'яніле дерево використовувалося для лікування суглобів при артриті та інших схожих захворюваннях.

Шукач | Самоцвіти Диканьки. Скринька.

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Ми довго шукали місце, яке б нам сподобалося для закладки скриньки. І це виявилася Диканька. Дуже мальовниче місце. Тут можна розташуватися з наметом на ніч і не тільки. Співають солов'ї, квакають жаби. А яке тут різнотрав'я !!! Це місце - Пивоварський ставки Диканьки.
Приїжджайте, переконайтеся самі.

Щоб знайти скриньку, Вам потрібно розуміти мову каменів. Вони говрят: "Ми тут!" :

Сам скриньку:

Фотографії з місця закладки:

Для того, щоб Ви могли вибрати собі камінь за душі, почитайте матчасть :)

джерело

Агат. Дорогоцінний камінь

Агат (очей сови, очковий агат, дендрит, бастіонний агат, морозний агат, райдужний агат, хмарний агат, полум'яний агат, ласточнік) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоч і є лише різновидом розповсюдженими дорогоцінного каменю кварц. Перш за все через специфічний шаруватого будови. Причому малюнок цих смужок (а бувають вони концентричні або лінійні) часом створює дивовижні картини.

Агат відомий людству вже давно. І в усі часи цей камінь був цінуємо людьми. Причому, за однією з версій, ім'я каменю походить від грецького слова ahates, що в перекладі означає «щасливий». Правда, за іншою версією, ім'я походить від сицилійської ріки Ахатес, де давним-давно добували агати, але, я думаю, шанувальникам цього каменю більше до душі буде перша версія.

Колірна гамма каменя вельми різноманітна - від білого і жовтого до зеленого і чорного. І дуже часто кольори смужок навіть в одному камені можуть бути дуже різними. Бувають, наприклад, екземпляри з концентричними кольоровими шарами і точкою в центрі, схожою на око (вони навіть називаються відповідно - «очей сови», «Глазкова» або «очковий агат»). У таких агатах, шириною лише в 1 см може бути порядку 7000 різних верств. Звичайно, неозброєним оком таку кількість шарів і квітів побачити неможливо, однак камені ці виглядають досить ефектно і красиво.

Часом численні шари агата складаються в візерунки і навіть картини. Візерунок на камені, що нагадує лісові хащі, дуже цінується жителями Сходу. Вони навіть придумали окрему назву для подібних каменів - моховий агат. А агати з деревовидним малюнком звуться дендритами або ж дендрітового камінням (з грецького dendron перекладається як «дерево»). Або ж малюнок може як би виступати з туману - такі камені звуться «морозними агатами». Також іноді шари утворюють щось схоже на старовинну карту якийсь фортеці - це кріпаки, фортифікаційні і бастіонні агати. Також бувають і інші різновиди агатів - хмарні, райдужні, полум'яні і інші.

Однак це лише приблизне поділ. Адже кожен візерунок кожного окремо взятого агату унікальний. Наприклад, давньогрецький історик Пліній розповідає про камені агату, який отримав ім'я «камінь Пірра», в узорах якого можна було побачити картину з Аполлоном і дев'ятьма музами. А деякі різновиди агату отримали свої окремі імена, не менш відомі, - наприклад, онікс або сардонікс.

Ще в давні часи з агату вирізалися камеї - малюнки з опуклими зображеннями. Причому майстри використовували природний малюнок агата так, що він вигідно підкреслював картину, яку зображував художник. З агату робилися і инталии - камені з різьбленим візерунком, використовувані як друк. Камеи і инталии були дуже популярні серед знаті, і деякі навіть обрамлялися діамантами або іншими вельми дорогими каменями.

І все ж, незважаючи на вищесказане, агат - досить недорогий камінь. Може бути в силу широкої поширеності.

Однак агат дуже цінується і як магічного каменю. Римляни вважали агат каменем богині родючості Помони і розміщували агатові кульки в садах і городах для підвищення врожаю. Індійці звуть агат каменем процвітання, а в Європі агат дуже довго вважався (і вважається досі) символом здоров'я і довголіття.

В Індії та Грузії до сих вішають немовлятам намистинку агату, щоб захистити їх від пристріту. Причому кращі саме глазковиє агати.

Ще агат ефективно захищає власника від негативних енергетичних атак і навіть від «енергетичного вампіризму». Правда іноді потрібно «очищати» і сам камінь від надлишку негативної енергії. Але для цього досить лише потримати агат в холодній воді.

Агат навіть допоможе впоратися зі страхами і домогтися спортивних успіхів, а за деякими повір'ями вбереже від блискавки і землетруси.

Також агат робить своїх власників приємними в спілкуванні, а чоловіків ще й привабливими для жінок.

Аметист. Дорогоцінний камінь

Аметист (камінь Бахуса, архієрейський камінь) - один з найбільш цікавих і гарних дорогоцінних каменів.

Назва каменю в перекладі з грецького означає «не п'яний» ( «ametistoz»). І пов'язано це з легендою стародавньої Греції, згідно з якою богиня Артеміда перетворила німфу Аметіс в дорогоцінний камінь, щоб позбавити її від зазіхань Діоніса (бога виноробства, в римській версії - Бахуса, за що аметист отримав ім'я «камінь Бахуса»). Хоча, за іншою версією, ім'я аметисту дано через його кольору, схожого з сильно розведеним вином, від якого дуже складно сп'яніти.

Взагалі аметист - це різновид іншого дорогоцінного каменю - кварцу. Але аметист - один з кращих представників серед своїх побратимів. Кольори аметисту бувають від темно-пурпурного до рожевого.

Аметист вже давно відомий людству. Камінь досить широко поширений і ціна його НЕ шалено висока. Але історія пам'ятає час, коли аметисти цінувалися навіть дорожче рубіна. Однак останнім часом люди навчилися робити штучні аметисти, з чим, перш за все, і пов'язано нинішні падіння цін і попиту на аметисти.

Аметист має властивість змінювати забарвлення залежно від освітлення. Також цей дорогоцінний камінь змінює колір при нагріванні (стає прозорим). Цікаво, що якщо піддати аметист нагрівання до 500 градусів, то він стане жовтим (тепер це вже буде інший дорогоцінний камінь - цитрин), а якщо температура буде ще вище, то аметист помутніє, придбає молочний колір і стане схожий на опал.

У природі аметист зустрічається у вигляді кристалів, друз і жеод. Перші гранують, другі і треті йдуть на різні виробні роботи і прикраси. Вважається, що найкраще аметист поєднується з сріблом.

Аметист в усі часи був любимо багатьма релігіями, починаючи віруваннями стародавніх греків і закінчуючи християнством (на Русі аметист навіть назвали «архієрейський камінь», і прикрашали їм ікони, хрести і вівтарі).

Магічні властивості аметисту. Аметист - один з найкращих каменів для амулетів і талісманів. Адже йому приписують безліч позитивних властивостей. Аметист називають каменем любові, каменем непорочності, відданості, каменем щирості і миролюбства. Аметист наділяє свого власника проникливістю, заряджає енергією, захищає від негативних думок і тривоги, заспокоює. Аметист допоможе здобути перемогу в справах, в спорті і на війні, і навіть позбавить від поганих снів.

Лікувальні властивості. Вважається, що аметист позбавить від роздратування, зніме втому, допоможе роботі мозку. А вода, настояна на аметист, ефективна при лікуванні отруєнь чи інших проблем травного тракту. Також аметист витягує всю заразу з людини (а для того, щоб очистити камінь від цієї гидоти, потрібно його регулярно промивати водою).

Горний кришталь. Дорогоцінний камінь

Гірський кришталь (богемский алмаз, камінь ясновидців) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоча це всього лише прозорий різновид кварцу.

Гірський кришталь (богемский алмаз, камінь ясновидців) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоча це всього лише прозорий різновид кварцу

Адже гірський кришталь має дивовижні властивості. Цей мінерал досить твердий, так що з давніх-давен з нього виготовляли різні предмети і навіть наконечники для стріл. Також гірський кришталь має особливу електропровідністю, тому його нерідко використовують в електроніці, зокрема для створення точних кварцових (тут кварц - це саме гірський кришталь) годин. Ще з гірського кришталю виходять прекрасні лінзи (вже здавна лупи з гірського кришталю використовували для припікання ран, а також для запалювання олімпійського вогню). А римляни звернули увагу на те, що гону кришталь добре забирає тепло і тому використовували його для охолодження рук.

Саме слово «кришталь» походить від грецького «krystallos», що означає в перекладі «кристал», «лід».

Гірський кришталь давно вже відомий людству і активно використовується. Особливий інтерес представляють виготовлені з цільних кристалів гірського кришталю черепа. З гонного кришталю виготовляли ритуальні і магічні предмети, прикраси, різьблені фігурки, кубки та друку, посуд, вази.

І все ж гірський кришталь, незважаючи на свої унікальні властивості, досить недорогий дорогоцінний камінь, так дуже широко поширений.

Магічні властивості гірського кришталю взагалі не має собі аналогів. Цей коштовний камінь навіть отримав особливе ім'я - «камінь ясновидців». Кришталеві кулі нині стали мало не обов'язковим предметом для віщуна і мага. Вважається, що гірський кришталь добре концентрує увагу і загострює розумовий процес. Також вважається, що гірський кришталь швидко налаштовується на індивідуальні вібрації людини, за що кришталь назвали «живим каменем». Причому особливі магічні властивості кришталю визнані багатьма живуть на землі народами.

Також гірський кришталь славиться і своїми лікувальними властивостями. Цей коштовний камінь стабілізує духовні і фізичні сили людини. Ще гірський кришталь сприяє гарній роботі мозку (головного і навіть спинного), знімає головний біль і утихомирює стреси. Також за допомогою гірського кришталю можна швидко збити температуру. А китайська медицина використовує кулі з гірського кришталю для масажу, а невеликі гострі кристали (так звані «баньши») для стимуляції особливих біологічно активних точок на тілі людини.

Змійовик. Дорогоцінний камінь

Змійовик (зміїний, благородний офіт, аптекарський камінь, антигорить, корейський жад) - ім'я цього дорогоцінного каменю говорить сама за себе. Деякі камені змійовика дійсно дуже схожі на малюнок зміїної шкіри. Та й «зміїний» з латинської перекладається як «зміїний».

Та й «зміїний» з латинської перекладається як «зміїний»

Колір у змійовика теж цілком зміїний - зеленувато-жовтий, темно-зелений. Однак бувають змійовики і білі, і сірі, і бурі, і навіть чорні.

Взагалі змійовик - непрозорий камінь, проте бувають камені, які нехай слабо, але пропускають світло. Такий змійовик навіть отримав своє ім'я - благородний офіт. І ціною благородний офіт часто перевершує своїх непрозорих побратимів.

Деякі камені змійовика нагадують зовні нефрит, але змійовик м'якше нефриту. Однак саме завдяки зовнішній схожості каменів зміїний з Китаю і Монголії раніше називали «корейський жад» (ім'ям «жад» колись називалися дорогоцінні камені нефрит і жадеїт).

Також жовті і жовто-зелені різновиди змійовика називають «антигорить».

Магічні властивості змійовика дуже незвичайні. Змійовик вважається символом підступності, спокуси і гріха. Може бути такі властивості каменю приписуються внаслідок однієї легенди, згідно з якою первочеловек Адам поперхнувся, скуштувавши яблуко пізнання і виплюнув камінь. Цим каменем був змійовик, і тому його ще іноді звуть «камінь Адама». Раніше змійовик носили з собою люди, які хотіли обдурити інших. І в той же час вважається, що змійовик здатний захистити від впливу інших людей, особливо якщо вплив це негативний.

Лікувальні властивості змійовика також вельми цікаві. Перш за все змійовик (може бути з-за зовнішнього подібності зі зміїною шкірою) вважається хорошим протиотрутою від зміїного укусу (також змійовик може служити захисним оберегом від змій). Також змійовика приписують властивість знімати головний біль і прискорювати зрощення кісток.

А ще раніше з змійовика робили різні ступки і ємності для ліків, і тому є у серпентину і ще одне ім'я - «аптекарський камінь».

Родоніт. Дорогоцінний камінь

Родоніт (орлец, рубіновий шпат, Фоулер, камінь ранкової зорі) - камінь, в перекладі з грецького - «рожевий» ( «rhodon»).

Колір родоніту найчастіше рожевий або малиновий, проте зустрічаються і темно-бурі камені. Кращими родонітом вважаються малинові.

Родоніт непрозорий камінь і просвічує лише по краях, але невеликі по товщині мінерали можуть просвічуватися наскрізь.

Різні вкраплення і прожилки в родоніті створюють оригінальний і цікавий візерунок. Таке забарвлення дав родоніту і ще одне ім'я, яке в ходу на Сході - «камінь ранкової зорі». А родонітом з жовтими і коричневими вкрапленнями звуться фоулерітамі. І все ж, цінуються більше родонітом без вкраплень.

Родоніт був дуже популярний на Русі. Тут він був відомий під ім'ям «орлец». З нього виготовлялися шкатулки, друку, набалдашники для тростини, брошки, намиста, вази, чаші, письмові прилади і навіть цілі стільниці. Причому частіше родоніт використовувався для великих предметів.

У Санкт-Петербурзі в Петропавлівському соборі знаходиться велика надгробок імператриці Марії з цільної Родонітовой брили вагою в 7 тонн. А в Москві, на станції метро «Маяковська», родонітом прикрашені колони.

Деякі предмети з родоніту навіть дарували царським особам. Так, наприклад, австрійському імператору була подарована чудова ваза з родоніту, зроблена російськими майстрами.

На Сході вважається, що родоніт будить любов до життя і здатний підсилити духовну силу людини. Також родоніт будить приховані таланти і відмінно розвиває різні вміння, зокрема - спритність.

Індуси використовують родоніт як хороший енергетик - цей дорогоцінний камінь ефективно заряджає і тіло, і дух.

А якщо покласти невеликі камінчики родоніту біля очей, то це сприяє зміцненню зору.

Також родоніт прекрасно підійде для медитацій.

Флюорит. Дорогоцінний камінь

Флюорит (плавиковий шпат, плавик, рудний квітка) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів.

Назва походить від латинського «fluo», що в перекладі означає «текти», «протягом». І ім'я це дано флюориту тому, що при додаванні його до плавиться руді різні шлаки ставали текучими і їх легко було видалити. Звідси і інші імена флюориту - плавиковий шпат, плавик.

Звідси і інші імена флюориту - плавиковий шпат, плавик

Але найцікавіше не в цьому. А в тому, що саме флюориту ми зобов'язані походженням слова «флюоресценція», тому як флюорит має унікальну здатність - світінням, фосфоресцірованіем. Такий ефект у флюориту можна спостерігати при дії ультрафіолетового випромінювання або ж при нагріванні.

Флюорит також може похвалитися дуже високою прозорістю в повному діапазоні колірного спектра - від ультрафіолету до інфрачервоного кольору.

Колірна гамма флюориту теж вельми різноманітна - безбарвний, жовтий, блакитний, рожевий, зелений, фіолетовий, аж до чорного. Зелені флюорити отримали ім'я «трансваальский смарагдів» або ж «фальшивих смарагдів». Зустрічаються флюорити з різнокольоровими смугами або плямами, які виглядають досить оригінально і дуже красиво.

І ще - прозорий флюорит йде виготовлення лінз для різної оптики, зокрема для телескопів.

А гірники Саксонії прозвали флюорит «рудним квіткою», так як зустріч з цим мінералом означала наявність поруч цінних гірських порід.

Але і це ще не все. З флюориту робиться і особлива плавикова кислота, яка використовується для нанесення малюнків на скло.

Флюорит не поскупився і на магічні властивості. Цей коштовний камінь добре допомагає від депресії і стресів, утихомирює гнів.

Індійці ж вважають, що флюорит впорядковує думки і створює душевний спокій. І ще сприяє розкриттю «третього ока» і розвиває аналітичні здібності.

Також флюорит володіє унікальною особливістю для тих, хто практикує медитації. Вважається, що цей мінерал має здатність вбирати музику, а потім повертати її у поза.

Флюорит дуже добре допомагає при хворобах головного мозку і серцево-судинної системи. І навіть може надати дієву допомогу при епілепсії.

Яшма. Дорогоцінний камінь

Яшма (аспис, агатова яшма, яшмовий агат, м'ясний агат, геліотроп, пейзажна яшма, кривава яшма, Базанов, тигровий камінь, німецький (швейцарський) ляпіс, празем) - один з найпоширеніших дорогоцінних каменів. Причому яшма відома людству з найдавніших часів.

Причому яшма відома людству з найдавніших часів

Мексиканська яшма:

У давнини, правда, яшмами називали прозорі халцедони. Ніні ж - це ціліх клас дорогоцінніх каменів, и КОЖЕН має своє унікальне имя. Буває Агатова яшма (або ж яшмовий агат), хоча насправді цею камінь НЕ дуже-то схожий на Агата. Чорна яшма, якові добувають в США носити имя БАЗАНОВ. Окреме имя получила зелена яшма - празем. А червоні включення в камені - це м'ясний агат (або ж кривава яшма або геліотроп). Або буває німецький або швейцарський ляпіс - це яшма з домішками берлінської блакиті. Зустрічаються і так звані пейзажні яшми, прозвані так через специфічний малюнка. Існують парчовий яшма, пестроцветная яшма, чиї назви явно вказують на специфіку забарвлення каменів.

Та й сама яшма багата різними найменуваннями. Через різноманіття забарвлень яшму назвали аспис, що в перекладі з грецького означає «строкатий». На Русі яшму прозвали «тигрове камінь» внаслідок характерних смуг і розлучень на камені.

Альо и це ще не все. Часом яшми називають за кольором (червона яшма або фіолетова), за специфічною забарвленням (крапчаста яшма, стрічкова, смугаста), а то і зовсім використовуються образні порівняння (цегляна яшма, або ж порцеляновий), не кажучи вже про тих каменях, які носять в імені географічні подробиці - місця видобутку цих самих каменів.

Така велика кількість імен - свідоцтво вельми багатою і різноманітною забарвлення яшмових дорогоцінних каменів. Ясна річ, що велика кількість забарвлень яшми призвело до великої кількості різного використання цього дорогоцінного каменю. З яшми виготовляли різноманітні прикраси, талісмани, обереги, вази, церковне начиння, стільниці, каміни, аж до колон для храмів. Також дуже активно в стародавні часи використовували яшму різьбярі по каменю, створюючи дивовижні багатобарвні геми. Зараз же яшма більше використовується для прикрас - намиста, кулонів, браслетів, кілець і підвісок.

Яшма також володіє і багатим набором магічних властивостей. У Китаї яшма вважалася символом таємниць буття (!). А яшмові вставки прикрашали мало не кожне зброю і обладунки, так як цей дорогоцінний камінь вважався сильним оберегом. Також яшма сприяє розвитку красномовства і допомагає налагодити відносини між начальством і підлеглими. А християни вважали яшму символом твердості духу, обов'язку і честі. Яшми холодних кольорів здатні розвинути дар передбачення і виявити приховане, чорна яшма найкраще захистить від пристріту, а зелена - зробить свого власника більш уважним. Яшма є символами мужності, скромності і мудрості. Така велика кількість магічних властивостей яшми часом навіть призводить до протиріч.

Лікувальні властивості яшми також вельми багаті. Але загальновизнаними є здібності яшми зупиняти кровотечі і лікувати від лихоманки, епілепсії, хвороб шлунка і жіночих хвороб. Але ще яшма знімає зубний біль, покращує зір, і може навіть протидіяти всіляким отрут. А даоси вважають яшму Каменем життя і вірять, що яшма продовжує життя.

Скам'яніле дерево (ксилоліт).

Один з найдивовижніших мінералів - це скам'яніле дерево або дорогоцінний камінь ксилоліт.

Деревина, коли йде процес формування осадових порід, іноді не руйнується, а заміщується мінеральними компонентами (як в кварцах, опали і халцедон). Так і з'являється незвичайний органогенний мінерал.

Так і з'являється незвичайний органогенний мінерал

Іноді у скам'янілого дерева зберігається навіть малюнок річних кілець або візерунки, схожі на візерунки яшми і агату.

Скам'яніле дерево найчастіше має сірий або бурий окрас, але зустрічаються і червонуваті, жовті, і навіть блакитні кольори.

Найбільше родовище скам'янілої деревини на сьогоднішній день - це Холбрук (Арізона, США). Трохи цього незвичайного мінералу знаходиться і Росії, Україні, Грузії та Вірменії.

В основному скам'яніле дерево використовується як камінь виробу (з нього роблять вази, канделябри, стільниці), але деякі особливо красиві зразки йдуть на виготовлення на бус, підвісок, кулонів і кілець.

Причому, використання скам'янілого дерева відомо було вже в Стародавньому Римі, Ассирії та Вавилоні.

Прикраси з скам'янілого дерева коштують недорого, але виглядають дуже оригінально.

Лікувальні властивості скам'янілого дерева. У Стародавній Монголії скам'яніле дерево використовувалося для лікування суглобів при артриті та інших схожих захворюваннях.

Шукач | Самоцвіти Диканьки. Скринька.

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Ми довго шукали місце, яке б нам сподобалося для закладки скриньки. І це виявилася Диканька. Дуже мальовниче місце. Тут можна розташуватися з наметом на ніч і не тільки. Співають солов'ї, квакають жаби. А яке тут різнотрав'я !!! Це місце - Пивоварський ставки Диканьки.
Приїжджайте, переконайтеся самі.

Щоб знайти скриньку, Вам потрібно розуміти мову каменів. Вони говрят: "Ми тут!" :

Сам скриньку:

Фотографії з місця закладки:

Для того, щоб Ви могли вибрати собі камінь за душі, почитайте матчасть :)

джерело

Агат. Дорогоцінний камінь

Агат (очей сови, очковий агат, дендрит, бастіонний агат, морозний агат, райдужний агат, хмарний агат, полум'яний агат, ласточнік) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоч і є лише різновидом розповсюдженими дорогоцінного каменю кварц. Перш за все через специфічний шаруватого будови. Причому малюнок цих смужок (а бувають вони концентричні або лінійні) часом створює дивовижні картини.

Агат відомий людству вже давно. І в усі часи цей камінь був цінуємо людьми. Причому, за однією з версій, ім'я каменю походить від грецького слова ahates, що в перекладі означає «щасливий». Правда, за іншою версією, ім'я походить від сицилійської ріки Ахатес, де давним-давно добували агати, але, я думаю, шанувальникам цього каменю більше до душі буде перша версія.

Колірна гамма каменя вельми різноманітна - від білого і жовтого до зеленого і чорного. І дуже часто кольори смужок навіть в одному камені можуть бути дуже різними. Бувають, наприклад, екземпляри з концентричними кольоровими шарами і точкою в центрі, схожою на око (вони навіть називаються відповідно - «очей сови», «Глазкова» або «очковий агат»). У таких агатах, шириною лише в 1 см може бути порядку 7000 різних верств. Звичайно, неозброєним оком таку кількість шарів і квітів побачити неможливо, однак камені ці виглядають досить ефектно і красиво.

Часом численні шари агата складаються в візерунки і навіть картини. Візерунок на камені, що нагадує лісові хащі, дуже цінується жителями Сходу. Вони навіть придумали окрему назву для подібних каменів - моховий агат. А агати з деревовидним малюнком звуться дендритами або ж дендрітового камінням (з грецького dendron перекладається як «дерево»). Або ж малюнок може як би виступати з туману - такі камені звуться «морозними агатами». Також іноді шари утворюють щось схоже на старовинну карту якийсь фортеці - це кріпаки, фортифікаційні і бастіонні агати. Також бувають і інші різновиди агатів - хмарні, райдужні, полум'яні і інші.

Однак це лише приблизне поділ. Адже кожен візерунок кожного окремо взятого агату унікальний. Наприклад, давньогрецький історик Пліній розповідає про камені агату, який отримав ім'я «камінь Пірра», в узорах якого можна було побачити картину з Аполлоном і дев'ятьма музами. А деякі різновиди агату отримали свої окремі імена, не менш відомі, - наприклад, онікс або сардонікс.

Ще в давні часи з агату вирізалися камеї - малюнки з опуклими зображеннями. Причому майстри використовували природний малюнок агата так, що він вигідно підкреслював картину, яку зображував художник. З агату робилися і инталии - камені з різьбленим візерунком, використовувані як друк. Камеи і инталии були дуже популярні серед знаті, і деякі навіть обрамлялися діамантами або іншими вельми дорогими каменями.

І все ж, незважаючи на вищесказане, агат - досить недорогий камінь. Може бути в силу широкої поширеності.

Однак агат дуже цінується і як магічного каменю. Римляни вважали агат каменем богині родючості Помони і розміщували агатові кульки в садах і городах для підвищення врожаю. Індійці звуть агат каменем процвітання, а в Європі агат дуже довго вважався (і вважається досі) символом здоров'я і довголіття.

В Індії та Грузії до сих вішають немовлятам намистинку агату, щоб захистити їх від пристріту. Причому кращі саме глазковиє агати.

Ще агат ефективно захищає власника від негативних енергетичних атак і навіть від «енергетичного вампіризму». Правда іноді потрібно «очищати» і сам камінь від надлишку негативної енергії. Але для цього досить лише потримати агат в холодній воді.

Агат навіть допоможе впоратися зі страхами і домогтися спортивних успіхів, а за деякими повір'ями вбереже від блискавки і землетруси.

Також агат робить своїх власників приємними в спілкуванні, а чоловіків ще й привабливими для жінок.

Аметист. Дорогоцінний камінь

Аметист (камінь Бахуса, архієрейський камінь) - один з найбільш цікавих і гарних дорогоцінних каменів.

Назва каменю в перекладі з грецького означає «не п'яний» ( «ametistoz»). І пов'язано це з легендою стародавньої Греції, згідно з якою богиня Артеміда перетворила німфу Аметіс в дорогоцінний камінь, щоб позбавити її від зазіхань Діоніса (бога виноробства, в римській версії - Бахуса, за що аметист отримав ім'я «камінь Бахуса»). Хоча, за іншою версією, ім'я аметисту дано через його кольору, схожого з сильно розведеним вином, від якого дуже складно сп'яніти.

Взагалі аметист - це різновид іншого дорогоцінного каменю - кварцу. Але аметист - один з кращих представників серед своїх побратимів. Кольори аметисту бувають від темно-пурпурного до рожевого.

Аметист вже давно відомий людству. Камінь досить широко поширений і ціна його НЕ шалено висока. Але історія пам'ятає час, коли аметисти цінувалися навіть дорожче рубіна. Однак останнім часом люди навчилися робити штучні аметисти, з чим, перш за все, і пов'язано нинішні падіння цін і попиту на аметисти.

Аметист має властивість змінювати забарвлення залежно від освітлення. Також цей дорогоцінний камінь змінює колір при нагріванні (стає прозорим). Цікаво, що якщо піддати аметист нагрівання до 500 градусів, то він стане жовтим (тепер це вже буде інший дорогоцінний камінь - цитрин), а якщо температура буде ще вище, то аметист помутніє, придбає молочний колір і стане схожий на опал.

У природі аметист зустрічається у вигляді кристалів, друз і жеод. Перші гранують, другі і треті йдуть на різні виробні роботи і прикраси. Вважається, що найкраще аметист поєднується з сріблом.

Аметист в усі часи був любимо багатьма релігіями, починаючи віруваннями стародавніх греків і закінчуючи християнством (на Русі аметист навіть назвали «архієрейський камінь», і прикрашали їм ікони, хрести і вівтарі).

Магічні властивості аметисту. Аметист - один з найкращих каменів для амулетів і талісманів. Адже йому приписують безліч позитивних властивостей. Аметист називають каменем любові, каменем непорочності, відданості, каменем щирості і миролюбства. Аметист наділяє свого власника проникливістю, заряджає енергією, захищає від негативних думок і тривоги, заспокоює. Аметист допоможе здобути перемогу в справах, в спорті і на війні, і навіть позбавить від поганих снів.

Лікувальні властивості. Вважається, що аметист позбавить від роздратування, зніме втому, допоможе роботі мозку. А вода, настояна на аметист, ефективна при лікуванні отруєнь чи інших проблем травного тракту. Також аметист витягує всю заразу з людини (а для того, щоб очистити камінь від цієї гидоти, потрібно його регулярно промивати водою).

Горний кришталь. Дорогоцінний камінь

Гірський кришталь (богемский алмаз, камінь ясновидців) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоча це всього лише прозорий різновид кварцу.

Гірський кришталь (богемский алмаз, камінь ясновидців) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів, хоча це всього лише прозорий різновид кварцу

Адже гірський кришталь має дивовижні властивості. Цей мінерал досить твердий, так що з давніх-давен з нього виготовляли різні предмети і навіть наконечники для стріл. Також гірський кришталь має особливу електропровідністю, тому його нерідко використовують в електроніці, зокрема для створення точних кварцових (тут кварц - це саме гірський кришталь) годин. Ще з гірського кришталю виходять прекрасні лінзи (вже здавна лупи з гірського кришталю використовували для припікання ран, а також для запалювання олімпійського вогню). А римляни звернули увагу на те, що гону кришталь добре забирає тепло і тому використовували його для охолодження рук.

Саме слово «кришталь» походить від грецького «krystallos», що означає в перекладі «кристал», «лід».

Гірський кришталь давно вже відомий людству і активно використовується. Особливий інтерес представляють виготовлені з цільних кристалів гірського кришталю черепа. З гонного кришталю виготовляли ритуальні і магічні предмети, прикраси, різьблені фігурки, кубки та друку, посуд, вази.

І все ж гірський кришталь, незважаючи на свої унікальні властивості, досить недорогий дорогоцінний камінь, так дуже широко поширений.

Магічні властивості гірського кришталю взагалі не має собі аналогів. Цей коштовний камінь навіть отримав особливе ім'я - «камінь ясновидців». Кришталеві кулі нині стали мало не обов'язковим предметом для віщуна і мага. Вважається, що гірський кришталь добре концентрує увагу і загострює розумовий процес. Також вважається, що гірський кришталь швидко налаштовується на індивідуальні вібрації людини, за що кришталь назвали «живим каменем». Причому особливі магічні властивості кришталю визнані багатьма живуть на землі народами.

Також гірський кришталь славиться і своїми лікувальними властивостями. Цей коштовний камінь стабілізує духовні і фізичні сили людини. Ще гірський кришталь сприяє гарній роботі мозку (головного і навіть спинного), знімає головний біль і утихомирює стреси. Також за допомогою гірського кришталю можна швидко збити температуру. А китайська медицина використовує кулі з гірського кришталю для масажу, а невеликі гострі кристали (так звані «баньши») для стимуляції особливих біологічно активних точок на тілі людини.

Змійовик. Дорогоцінний камінь

Змійовик (зміїний, благородний офіт, аптекарський камінь, антигорить, корейський жад) - ім'я цього дорогоцінного каменю говорить сама за себе. Деякі камені змійовика дійсно дуже схожі на малюнок зміїної шкіри. Та й «зміїний» з латинської перекладається як «зміїний».

Та й «зміїний» з латинської перекладається як «зміїний»

Колір у змійовика теж цілком зміїний - зеленувато-жовтий, темно-зелений. Однак бувають змійовики і білі, і сірі, і бурі, і навіть чорні.

Взагалі змійовик - непрозорий камінь, проте бувають камені, які нехай слабо, але пропускають світло. Такий змійовик навіть отримав своє ім'я - благородний офіт. І ціною благородний офіт часто перевершує своїх непрозорих побратимів.

Деякі камені змійовика нагадують зовні нефрит, але змійовик м'якше нефриту. Однак саме завдяки зовнішній схожості каменів зміїний з Китаю і Монголії раніше називали «корейський жад» (ім'ям «жад» колись називалися дорогоцінні камені нефрит і жадеїт).

Також жовті і жовто-зелені різновиди змійовика називають «антигорить».

Магічні властивості змійовика дуже незвичайні. Змійовик вважається символом підступності, спокуси і гріха. Може бути такі властивості каменю приписуються внаслідок однієї легенди, згідно з якою первочеловек Адам поперхнувся, скуштувавши яблуко пізнання і виплюнув камінь. Цим каменем був змійовик, і тому його ще іноді звуть «камінь Адама». Раніше змійовик носили з собою люди, які хотіли обдурити інших. І в той же час вважається, що змійовик здатний захистити від впливу інших людей, особливо якщо вплив це негативний.

Лікувальні властивості змійовика також вельми цікаві. Перш за все змійовик (може бути з-за зовнішнього подібності зі зміїною шкірою) вважається хорошим протиотрутою від зміїного укусу (також змійовик може служити захисним оберегом від змій). Також змійовика приписують властивість знімати головний біль і прискорювати зрощення кісток.

А ще раніше з змійовика робили різні ступки і ємності для ліків, і тому є у серпентину і ще одне ім'я - «аптекарський камінь».

Родоніт. Дорогоцінний камінь

Родоніт (орлец, рубіновий шпат, Фоулер, камінь ранкової зорі) - камінь, в перекладі з грецького - «рожевий» ( «rhodon»).

Колір родоніту найчастіше рожевий або малиновий, проте зустрічаються і темно-бурі камені. Кращими родонітом вважаються малинові.

Родоніт непрозорий камінь і просвічує лише по краях, але невеликі по товщині мінерали можуть просвічуватися наскрізь.

Різні вкраплення і прожилки в родоніті створюють оригінальний і цікавий візерунок. Таке забарвлення дав родоніту і ще одне ім'я, яке в ходу на Сході - «камінь ранкової зорі». А родонітом з жовтими і коричневими вкрапленнями звуться фоулерітамі. І все ж, цінуються більше родонітом без вкраплень.

Родоніт був дуже популярний на Русі. Тут він був відомий під ім'ям «орлец». З нього виготовлялися шкатулки, друку, набалдашники для тростини, брошки, намиста, вази, чаші, письмові прилади і навіть цілі стільниці. Причому частіше родоніт використовувався для великих предметів.

У Санкт-Петербурзі в Петропавлівському соборі знаходиться велика надгробок імператриці Марії з цільної Родонітовой брили вагою в 7 тонн. А в Москві, на станції метро «Маяковська», родонітом прикрашені колони.

Деякі предмети з родоніту навіть дарували царським особам. Так, наприклад, австрійському імператору була подарована чудова ваза з родоніту, зроблена російськими майстрами.

На Сході вважається, що родоніт будить любов до життя і здатний підсилити духовну силу людини. Також родоніт будить приховані таланти і відмінно розвиває різні вміння, зокрема - спритність.

Індуси використовують родоніт як хороший енергетик - цей дорогоцінний камінь ефективно заряджає і тіло, і дух.

А якщо покласти невеликі камінчики родоніту біля очей, то це сприяє зміцненню зору.

Також родоніт прекрасно підійде для медитацій.

Флюорит. Дорогоцінний камінь

Флюорит (плавиковий шпат, плавик, рудний квітка) - один з найдивовижніших дорогоцінних каменів.

Назва походить від латинського «fluo», що в перекладі означає «текти», «протягом». І ім'я це дано флюориту тому, що при додаванні його до плавиться руді різні шлаки ставали текучими і їх легко було видалити. Звідси і інші імена флюориту - плавиковий шпат, плавик.

Звідси і інші імена флюориту - плавиковий шпат, плавик

Але найцікавіше не в цьому. А в тому, що саме флюориту ми зобов'язані походженням слова «флюоресценція», тому як флюорит має унікальну здатність - світінням, фосфоресцірованіем. Такий ефект у флюориту можна спостерігати при дії ультрафіолетового випромінювання або ж при нагріванні.

Флюорит також може похвалитися дуже високою прозорістю в повному діапазоні колірного спектра - від ультрафіолету до інфрачервоного кольору.

Колірна гамма флюориту теж вельми різноманітна - безбарвний, жовтий, блакитний, рожевий, зелений, фіолетовий, аж до чорного. Зелені флюорити отримали ім'я «трансваальский смарагдів» або ж «фальшивих смарагдів». Зустрічаються флюорити з різнокольоровими смугами або плямами, які виглядають досить оригінально і дуже красиво.

І ще - прозорий флюорит йде виготовлення лінз для різної оптики, зокрема для телескопів.

А гірники Саксонії прозвали флюорит «рудним квіткою», так як зустріч з цим мінералом означала наявність поруч цінних гірських порід.

Але і це ще не все. З флюориту робиться і особлива плавикова кислота, яка використовується для нанесення малюнків на скло.

Флюорит не поскупився і на магічні властивості. Цей коштовний камінь добре допомагає від депресії і стресів, утихомирює гнів.

Індійці ж вважають, що флюорит впорядковує думки і створює душевний спокій. І ще сприяє розкриттю «третього ока» і розвиває аналітичні здібності.

Також флюорит володіє унікальною особливістю для тих, хто практикує медитації. Вважається, що цей мінерал має здатність вбирати музику, а потім повертати її у поза.

Флюорит дуже добре допомагає при хворобах головного мозку і серцево-судинної системи. І навіть може надати дієву допомогу при епілепсії.

Яшма. Дорогоцінний камінь

Яшма (аспис, агатова яшма, яшмовий агат, м'ясний агат, геліотроп, пейзажна яшма, кривава яшма, Базанов, тигровий камінь, німецький (швейцарський) ляпіс, празем) - один з найпоширеніших дорогоцінних каменів. Причому яшма відома людству з найдавніших часів.

Причому яшма відома людству з найдавніших часів

Мексиканська яшма:

У давнину, правда, яшмами називали прозорі халцедони. Нині ж - це цілих клас дорогоцінних каменів, і кожен має своє унікальне ім'я. Буває агатова яшма (або ж яшмовий агат), хоча насправді цей камінь не дуже-то схожий на агати. Чорна яшма, яку добувають в США носить ім'я БАЗАНОВ. Окреме ім'я отримала зелена яшма - празем. А червоні включення в камені - це м'ясний агат (або ж кривава яшма або геліотроп). Або буває німецький або швейцарський ляпіс - це яшма з домішками берлінської блакиті. Зустрічаються і так звані пейзажні яшми, прозвані так через специфічний малюнка. Існують парчовий яшма, пестроцветная яшма, чиї назви явно вказують на специфіку забарвлення каменів.

Та й сама яшма багата різними найменуваннями. Через різноманіття забарвлень яшму назвали аспис, що в перекладі з грецького означає «строкатий». На Русі яшму прозвали «тигрове камінь» внаслідок характерних смуг і розлучень на камені.

Але і це ще не все. Часом яшми називають за кольором (червона яшма або фіолетова), за специфічною забарвленням (крапчаста яшма, стрічкова, смугаста), а то і зовсім використовуються образні порівняння (цегляна яшма, або ж порцеляновий), не кажучи вже про тих каменях, які носять в імені географічні подробиці - місця видобутку цих самих каменів.

Така велика кількість імен - свідоцтво вельми багатою і різноманітною забарвлення яшмових дорогоцінних каменів. Ясна річ, що велика кількість забарвлень яшми призвело до великої кількості різного використання цього дорогоцінного каменю. З яшми виготовляли різноманітні прикраси, талісмани, обереги, вази, церковне начиння, стільниці, каміни, аж до колон для храмів. Також дуже активно в стародавні часи використовували яшму різьбярі по каменю, створюючи дивовижні багатобарвні геми. Зараз же яшма більше використовується для прикрас - намиста, кулонів, браслетів, кілець і підвісок.

Яшма також володіє і багатим набором магічних властивостей. У Китаї яшма вважалася символом таємниць буття (!). А яшмові вставки прикрашали мало не кожне зброю і обладунки, так як цей дорогоцінний камінь вважався сильним оберегом. Також яшма сприяє розвитку красномовства і допомагає налагодити відносини між начальством і підлеглими. А християни вважали яшму символом твердості духу, обов'язку і честі. Яшми холодних кольорів здатні розвинути дар передбачення і виявити приховане, чорна яшма найкраще захистить від пристріту, а зелена - зробить свого власника більш уважним. Яшма є символами мужності, скромності і мудрості. Така велика кількість магічних властивостей яшми часом навіть призводить до протиріч.

Лікувальні властивості яшми також вельми багаті. Але загальновизнаними є здібності яшми зупиняти кровотечі і лікувати від лихоманки, епілепсії, хвороб шлунка і жіночих хвороб. Але ще яшма знімає зубний біль, покращує зір, і може навіть протидіяти всіляким отрут. А даоси вважають яшму Каменем життя і вірять, що яшма продовжує життя.

Скам'яніле дерево (ксилоліт).

Один з найдивовижніших мінералів - це скам'яніле дерево або дорогоцінний камінь ксилоліт.

Деревина, коли йде процес формування осадових порід, іноді не руйнується, а заміщується мінеральними компонентами (як в кварцах, опали і халцедон). Так і з'являється незвичайний органогенний мінерал.

Так і з'являється незвичайний органогенний мінерал

Іноді у скам'янілого дерева зберігається навіть малюнок річних кілець або візерунки, схожі на візерунки яшми і агату.

Скам'яніле дерево найчастіше має сірий або бурий окрас, але зустрічаються і червонуваті, жовті, і навіть блакитні кольори.

Найбільше родовище скам'янілої деревини на сьогоднішній день - це Холбрук (Арізона, США). Трохи цього незвичайного мінералу знаходиться і Росії, Україні, Грузії та Вірменії.

В основному скам'яніле дерево використовується як камінь виробу (з нього роблять вази, канделябри, стільниці), але деякі особливо красиві зразки йдуть на виготовлення на бус, підвісок, кулонів і кілець.

Причому, використання скам'янілого дерева відомо було вже в Стародавньому Римі, Ассирії та Вавилоні.

Прикраси з скам'янілого дерева коштують недорого, але виглядають дуже оригінально.

Лікувальні властивості скам'янілого дерева. У Стародавній Монголії скам'яніле дерево використовувалося для лікування суглобів при артриті та інших схожих захворюваннях.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация