Шукач | Вірменська каплиця святого Месропа Маштоца в м.Києві

Оцінка: +7 / 2 учасники / 1 рекомендація / (+0) (-0) якість

У м.Києві на території Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП), розташованої по вулиці Фрометівській, 2, в 2001 році була відкрита каплиця Вірменської Апостольської церкви.

За словами глави української єпархії Вірменської Апостольської церкви, Архієпископа Грігоріса, остання вірменська церква існувала на території Києва лише в XIV-XV століттях.

Архієпископ Григоріс висловив надію, що ще один осередок духовності на землі Академії сприятиме зростанню її учнів як духовних і творчих людей.
На відкритті каплиці були присутні також перший заступник Держкомрелігії В'ячеслав Ніколенко та Посол Вірменської республіки в Україні. Після виступів Архієпископ Григоріс освятив каплицю та відслужив урочистий молебень.

Джерело № 1:

Месропа Маштоца - видатний вірменський учений-лінгвіст, творець вірменського алфавіту, основоположник вірменської літератури і писемності, місіонер, перекладач Біблії святий Вірменської Апостольської церкви та Вірменської Католицької Церкви.

Народився в 361 (за іншими даними - 362) році в селі Хацекац провінції Тарон Великої Вірменії.

Освіту здобув в одній з грецькомовних шкіл Вірменії. Окрім рідної вірменського володів грецькою, сирійським і перською мовами.

В кінці 380-х прослужив якийсь час при дворі вірменського царя Хосрова III. Був на військовій службі, служив писарем і секретарем в царській канцелярії. Там же, будучи службовцям при дворі, він вивчав богослужбові писання.

У 395-396 роках прийняв чернецтво і став проповідником Євангелія серед вірменських язичників. Месропа Маштоца усно перекладав для людей Біблію, доступну лише на далеких народу грецькому і ассирійською мовами.

Після 387 року велика частина Вірменії опинилася під владою Персії, і грецькі школи в країні були закриті. Порятунок розпадається вірменської держави Маштоц бачив тільки в зміцненні християнської віри серед усього вірменського народу.

Поширення християнства спонукало Месропа Маштоца почати роботу зі створення вірменського алфавіту для перекладу Біблії та богослужбових книг.

До 405-406 в Едессі (або Самосати, міст північної Месопотамії) після довгих наукових пошуків, Месропа Маштоца створив 36-буквений вірменський алфавіт.

Після створення алфавіту Месропа Маштоца продовжив свою діяльність з розповсюдження християнства і вірменської писемності.

У 410-х роках Месропа Маштоца поширив новий алфавіт в більшій частині Східної Вірменії. За допомогою католікоса Саака він відкрив перші школи в областях Айрарат, Сюник, Гохтн, Гардман і ряді інших місць, заснував Вагаршапатскую семінарію, першу вищу школу християнської Вірменії, куди почали збиратися учні з різних кінців і областей країни, розробив методику викладання і написав перший підручник вірменської мови.

Завершивши просвітницьку діяльність у Східній Вірменії, Месропа Маштоца з групою учнів і соратників відправився до Візантії для заснування вірменських шкіл в Західній Вірменії.

Між 432-435 роками Месропа Маштоца з Католикосом Сааков і своїми учнями закінчив переклад Біблії, робота над яким велася ще в перші роки створення вірменського алфавіту.

В останні роки життя Месропа Маштоца займався в основному перекладами, писав церковні вірші, церковно-релігійні трактати. Його твори є найдавнішими зразками древнеармянской церковної поезії і лежать в основі вірменських духовних піснеспівів і гімнів.

Помер 17 лютого 440 в Вагаршапате (нині Ечміадзін).

Джерело № 2:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация