Шукач | Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці у Львові

Оцінка: +67 / 14 учасників / 4 рекомендації / (+0) (-0) якість

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці - пам'ятка історії та культури Львова.

Ансамбль вірменської церкви розташований на території історичного Львова, в тій його частині, де селилися вірмени
Ансамбль вірменської церкви розташований на території історичного Львова, в тій його частині, де селилися вірмени. Собор є архітектурним центром комплексу, навколо якого групуються інші споруди, утворюючи три невеликих замкнутих дворика.
Будівництво собору розпочалося в 1363 р Один з найдавніших пам'яток Львова, побудований архітектором Дорінгом (Доре, Дорко) на кошти вірменських купців Якова з Кафи (Феодосії) і Паноса з Гайцараца. Багато дослідників припускають, що в будівництві брали участь вірменські майстри, так як пам'ятник має багато спільних рис із собором в Ані.
У XVII ст. в зв'язку з насильницьким покатоличенням жителів Західної України, аналогічно тому, як це сталося з місцевою православною громадою, вірменський архієпископ Львова так само був змушений підписати унію. За радянських часів Вірменський собор у зв'язку з ліквідацією Львівського вірмено-католицького архієпископства був закритий.
У соборі спочатку було влаштовано сховище Львівської картинної галереї, а з 1953 р - сховище львівського музею імені В. І. Леніна. У січні 2000 року храм передали віруючим, але не Вірмено-католицької, а Вірменської апостольської церкви, так як у Львові практично не залишилося вірменів-католиків. 6 січня 2001 року відбулось перше після тривалої перерви богослужіння у Вірменському соборі.

Ансамбль Вірменського собору - унікальний пам'ятник вірменської середньовічної архітектури на Україні
Ансамбль Вірменського собору - унікальний пам'ятник вірменської середньовічної архітектури на Україні.

Уздовж південної стіни собору тягнеться відкрита аркада-галерея, побудована в 1437 р Біля глухої стіни будинку встановлений дерев'яний горельєф «Голгофа» (XVIII століття).

Уздовж південної стіни собору тягнеться відкрита аркада-галерея, побудована в 1437 р Біля глухої стіни будинку встановлений дерев'яний горельєф «Голгофа» (XVIII століття)

Монастирський дворик у північної стіни собору із протилежної сторони обмежує будинок монастиря вірменських бенедиктинок, побудоване в 1682. Перед ним в 1881 поставлена ​​статуя роботи Г. Дикаса. Вікіпедія.

Вікіпедія

Знаменитий цей дворик ще й тим, що тут колись якийсь мушкетер Д'Aртаньян цілував якусь служницю Кет.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация