Шукач | Пам'ятник Султану Бейбарс в Атирау

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Оцінка:

Доля четвертого султана мамлюкского держави - Рукн ад-дін Бейбарс - ал'-Мансурі ал'-Міср - дуже цікава і суперечлива. Він - хорезмский, бербенскій Кипчак. Те, що він зі знатного роду, доведено істориками. З приводу того, як він потрапив в рабство, існують дві версії. За першою - в результаті військових походів, по другий - в результаті дій ворогів батька - його продали в рабство. Бейбарс - людина, яка змогла піднятися від раба до султана мамлюкского держави.

Мамлюкского держава була створена дочкою пророка Мухаммеда Фатимой і його зятем Галі-Аристанов після багаторічних суперечок і суперечок між спадкоємцями пророка. Для захисту своєї держави вони залучали не місцеве населення, а сильних і молодих кипчацьких жігіт. А з 1271 року в зв'язку з переходом на суфійські напрямок ісламу, в армію стали набирати кочових тюркських юнаків, щоб не виникли будь-які військові перевороти. Єгипетський султан купував жігіт для охорони .. Таким шляхом Бейбарс був проданий в Дамаску за 800 дирхемів. Тут він зустрів своїх земляків, які прибули раніше і на той час освоїлися. У бойовому справі Бейбарс зумів себе проявити і султан Єгипту Аюбі зробив його своїм секретарем. У цей період армія мамлюкского держави під керівництвом Бейбарса дала відсіч двом великим арміям середньовіччя: «хрестоносцям» і монгольським завойовникам ..

У 1260 році після смерті султана Кутіза, Бейбарс сіл на трон. У зв'язку з приходом до влади рабська династія і пожвавленням зв'язку з Алтин Ордою в Єгипті спостерігається значний підйом у розвитку. В Єгипті з'явився історичний працю, присвячений біографії султана Бейбарса. З приходом до палацу Бейбарс зміцнив кожне місто і в кожному місті тримав постійну армію. Зміцнив правопорядок в державі. Наклав на себе раз і назавжди з міжусобицями, які мали місце в палаці. Мамлюкского держава процвітала, чого не було до і після Бейбарса. На всіх річках були побудовані мости і в кожному місті по мечеті. Бейбарс став володарем усіх арабських володінь Сходу. Сельджуків в Середній Азії, Малу Вірменію, бер-берців підпорядкував собі повністю. Соборні фортеці франків руйнував одну за одною. Всі сусіди вважалися з державою мамлюків.

Коли він став султаном, кипчакскіе землі належали Алтин Орді, якою керував тоді монгольський хан Берк-Кулага. Бейбарс насамперед відправив йому лист з висловленням дружніх намірів. У 1262 року султан відправив туди свого посла, з метою налагодження дружніх відносин між двома країнами. Після чого були встановлені військові, торговельні, релігійні, культурні зв'язки.

У 1277 Бейбарса отруїв його ж візир - Кипчак Калауин. Султан Бейбарс був похований в Дамаску, на кладовищі Баб-аль-Барід. Таким чином, Бейбарс зробив держава мамлюків великою державою, захистив Єгипет і Сирію від хрестових походів і монгольської навали.

У 2000 р Президент Республіки Казахстан Н. А. Назарбаєв відкрив пам'ятник великому синові казахського народу Султану Бейбарс на центральній площі міста Атирау. Він звернувся до присутніх з промовою: "... Імена Бейбарса, Абилай-Хана, Абулхаїр, Аль-Фарабі і інших особистостей повинні пам'ятати і ми, і наші нащадки. ... Світ повинен знати казахів, їх коріння та як сильні ми були і будемо ".

Пам'ятник споруджено з граніту, привезеного з Куртінского району Алматинської області. Висота пам'ятника разом з постаментом - 12 метрів, вага - 120 тонн. Встановлені кам'яні фігури у формі піраміди і юрти означають, що Султан є особистістю двох країн - Єгипту і Казахстану. Автор і головний скульптор пам'ятника К.Какімов, архітектор - К. Жумабаєв. Розпорядженням акима області І.Тасмагамбетова від 1 лютого 2000 року центральному майдані міста присвоєно ім'я Султана Бейбарса.

джерело

Як дістатися до точки:

Казахстан, г.Атирау, пл. Бейбарса

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация