Шукач | Пам'ятна дошка на честь Івана Заїкіна в м.Білгород-Дністровський

Оцінка: +3 / 1 учасник / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

9 жовтня 2014 року в м.Білгород-Дністровському встановлена ​​пам'ятна дошка на честь відомого атлета і борця, артиста цирку і авіатора Івана Заїкіна.

Народився Іван Михайлович Заїкін 5 листопада 1880 року в селі Верхнє Тализіна Курмишского повіту Симбірської губернії (нині сеченовский район Нижегородської області). У дитинстві і юності випробував нужду і злидні. Працювати довелося з 12 років. В юнацькі роки мріяв стати таким же сильним, як батько - відомий на Волзі кулачний боєць. Незабаром удача посміхнулася йому, коли потрапив на роботу до купців-мільйонерам братам Меркульевим в Царицині, де вони містили атлетичну арену. З цієї арени і пішов в «люди» чемпіон-борець Іван Заїкін.

У 1904 році Меркульеви послали його на Всеросійський аматорський Чемпіонат, де по гирям Заїкін виграв перший приз. З цього року він і став професійним атлетом і борцем. Борцівський дебют його відбувся в Твері.

Іван Михайлович вважався учнем Івана Піддубного. Багато сильні борці, зустрівшись з цим чемпіоном-чемпіонів - Піддубним, потім уникали цього «задоволення». Борець Заїкін зустрічався з Іваном Максимовичем на килимі 15 разів, починаючи з Воронежа в 1904 році до Тифліса в 1916.

Борець Заїкін зустрічався з Іваном Максимовичем на килимі 15 разів, починаючи з Воронежа в 1904 році до Тифліса в 1916

На Першості Світу 1908 року в Парижі Заїкін і Піддубний, переможно впоравшись зі своїми суперниками, відсунувши їх на другий план, зустрічалися у фінальній сутичці. Тривала вона 66 хвилин. Після такого виснажливого поєдинку вперед вийшов Піддубний. Завзято проходив між ними поєдинок в березні 1909 року в Санкт-Петербурзі в Новому цирку. На цей раз з 15 сутичок Заїкін 10 програє, а п'ять зводить в нічию.

На цей раз з 15 сутичок Заїкін 10 програє, а п'ять зводить в нічию

Крім власне борцівських сутичок Заїкін виступав і з атлетичними номерами. Він носив по арені на спині якір на 25 пудів, бочку на 40 відер води, піднімав гриф з десятком глядачів і так далі. Він лягав на арену, а по дошках на його грудях проїжджав автомобіль з пасажирами. На плечі Івана гнули двутавровую балку, а з листового заліза він вил краватки. З цими номерами він гастролював в Європі, Африці, Америці і навіть Австралії.

З цими номерами він гастролював в Європі, Африці, Америці і навіть Австралії

Іван Заїкін, різнобічна людина, дружив з Купріним, Горьким, Шаляпіним, Блоком, Олексієм Толстим.

Одного разу на гастролях в Одесі він побачив, як в небі ширяє літак, і вирішив, що обов'язково стане авіатором. Атлет пройшов курси авіаторів у Франції. У 1910 році Іван Заїкін робить серію показових польотів по містах Росії на літаку, який належав купцям Пташніковим. Його вабив ризик, нові відчуття в авіації.

З 1928 року і до кінця життя жив у Кишиневі, в Бессарабії, тоді належала Румунії, і приєднаної в 1940 році до СРСР. Організував «Спортивну арену» - ансамбль професійних атлетів-борців. Їх виступи, які проходили на території Бессарабії і Румунії, носили видовищно-просвітницьку спрямованість. Чудово складені, сильні і спритні богатирі були прекрасними агітаторами фізичної культури і здорового способу життя.

В Акермані (так тоді називався Білгород-Дністровський) ансамбль атлетів «Спортивна арена» виступав під шатром пересувного цирку. Для нього відводили місце на східному кутку ринку. Після війни тут розбили парк Перемоги. А 9 жовтня 2014 року на цьому місці встановлена ​​пам'ятна дошка. На граніті викарбувано традиційне побажання і напуття самого Заїкіна: «Рвіть ланцюга, але не дружбу. Вона навік! »

Посилання на джерело тексту . Використано фото з сайту akkerman-info.com .

com

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация