Шукач | Храм Блаженної Матінки Матрони Московської в Харкові

Оцінка: +16 / 4 учасники / 1 рекомендація / (+0) (-0) якість

джерело 1 , джерело 2

Історія будівництва храму

Благодійний фонд "Благо-Віта" заснований в 2000 році, основним завданням якого є будівництво в місті Харкові Храму Святої праведної блаженної Матрони Московської.
У 2004 році фонд уклав договір про співпрацю з Харківською Єпархією Української Православної Церкви Московського Патріархату. Мета співпраці - підвищення духовного рівня життя жителів нашого міста.
Ідея спорудження Храму знайшла відгук у душах багатьох віруючих, а в своє благословення на цю добру справу дали Владика Никодим митрополит Харківський і Богодухівський (лист від 01 вересня 2004 року), і ігуменя Феофанія - настоятелька Покровського жіночого монастиря міста Москви (лист від 07 березня 2006 року № 37).
8 березня 2006 року, в день пам'яті Святої праведної блаженної Матрони Московської в парку Перемоги на Салтівському житловому масиві, Владикою Онуфрієм Вікарієм Ізюмським, у співслужінні духовенства харківської Єпархії, а також у присутності почесного громадянина міста Харкова, Надзвичайного і повноважного Посла України в Російській Федерації - Дьоміна Олега Олексійовича і численних парафіян, був закладений перший камінь, освячений і встановлений Хрест на місці будівництва православного храму.
В даний час всі дозвільні документи є.
Укладено договір оренди землі (№ 12317/75 від 26.12.2005 р) площею 1,1212 га на 49 років для будівництва та експлуатації Храму. Станом на 01.01.09 р завершено нульовий цикл будівництва нижнього Храму і ведеться будівництво верхнього храму.

Однією з провідних проектних організацій міста Харкова і відомим архітектором Чечельницьким Павлом Георгійовичем був розроблений проект, який передбачає будівництво Храму. Розрахункова вартість будівництва, згідно локального кошторису, за цінами 2005 року становить 35,5 млн.грн.

Загальний вигляд Храму -   вигляд спереду   (проект) Загальний вигляд Храму - вигляд спереду (проект)

Загальний вигляд Храму -   вид збоку   (проект) Загальний вигляд Храму - вид збоку (проект)

Щорічно, в дні пам'яті (22 листопада, 8 березня, 2 травня) Блаженної Матінки Матрони проводяться молебні на місці будівництва Храму в місті Харкові.

В даний час будівництво самої будівлі завершено. Залишилося провести обробку зовні і всередині.

Матушка Матрона Московська

Ікона Блаженної Матінки Матрони Московської Ікона Блаженної Матінки Матрони Московської

Маленька свята - так іноді називали Матрону у себе на батьківщині. Маленька - бо зростанням вона була дуже мала, з майже дитячими ручками, а святая - тому що з дитинства вміла зцілювати людей, передбачати події, бачити гріхи людини «духовним зором».
Народилася Мотрона Дмитрівна Никонова в 1885 р, в двадцяти кілометрах від знаменитого Куликова поля - в селі Себине Тульської губернії. Її батьки, Дмитро та Наталія, були бідні селяни. Коли народилася Матрона - четверта дитина, - вони були вже немолоді. Сім'я жила в страшній нужді, і ще до народження Матрони мати вирішила віддати дитину в притулок. Але під час вагітності побачила віщий сон. Дочка стала матері у вигляді білого птаха з людським обличчям і заплющеними очима і села їй на праву руку. Прийнявши сон за Боже знамення, жінка відмовилася віддати доньку до притулку. Дівчинка народилася сліпою, і мати її особливо любила.
При хрещенні дитини назвали Матроною на честь преподобної грецької Матрони Константинопольської.
На грудях дівчинки від народження була опуклість в формі хреста. Матрона була не просто сліпа, у неї очні западини закривалися щільно зімкнутими століттями, як у тій білого птаха, що бачила її мати уві сні. Років з семи близькі стали помічати, що вона читає чужі думки. Вона відчувала наближення небезпеки, стихійних лих.
Ще в дитинстві Матрона передбачила революцію, як «будуть грабувати, розоряти храми і всіх підряд гнати». Образно вона показувала, як будуть ділити землю, хапати наділи, аби захопити собі зайве, а потім все кинуть землю і побіжать хто куди. Земля нікому не потрібна буде. Так вона представляла революцію та її наслідки за два десятки років до того, що сталося. Коли Матрони виповнилося сімнадцять років, у неї віднялися ноги. До своєї смерті ще близько п'ятдесяти років вона не вставала.
Брати Матрони вступили в партію. Щоб уникнути репресій, що загрожували їм з-за неї, Матрона в 1925 р переїхала в Москву. Стала бездомної странницей, жила по чужих кутках, а коли це ставало небезпечно, покидала поселив її будинок, жила по підвалах. Деякі місця залишала точно напередодні приходу міліції, рятуючи від репресій не тільки себе, але і прихистили її.
За рік-два до Великої Вітчизняної війни Матрона сказала: «Війна ось-ось почнеться. Народу багато загине, але наш російський народ переможе. Москву ворог не зачепить, вона тільки трохи погорять. З Москви їхати не треба ».
Розповідають, що за відповідями на свої питання до блаженної Матрони під час війни в особливо важку хвилину приходив Йосип Сталін.
Час смерті Матронушки відкрив Господь за три дні до смерті.
2 травня 1952 року вона почила. 4 травня була похована на Даниловському кладовищі. Її могилка стала одним з святих місць православної Москви, куди приїжджали люди з усіх кінців Росії зі своїми бідами і хворобами. В кінці 1990-х років останки блаженної Матрони були перенесені в московський Свято-Покровський ставропігіальний жіночий монастир, де сьогодні покояться в раку. У жовтні 2004 р за визначенням Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви свята праведна блаженна Матрона Московська була зарахована до лику загальноцерковних святих і включена в Місяцеслов Руської Православної Церкви. Черниці Покровської обителі, де покояться останки святої Матрони, свідчать про щоденні чудеса, що відбуваються у її мощей.
Блаженна передбачала, що після її смерті «через багато років люди дізнаються про мене і підуть натовпами за допомогою в свій смуток і з проханнями помолитися за них до Господа Бога, і я всім буду допомагати і всіх почую».
Маленька свята - так іноді називали Матрону у себе на батьківщині

Як дістатися до точки:

Адреса: Парк Перемоги (Салтівка), Салтівське шосе.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация