Шукач | Храм Озерянської ікони Божої Матері. Озерянська купіль.

Оцінка: +32 / 7 учасників / 3 рекомендації / (+0) (-0) якість

Озеряна - село, відоме далеко за межами нашого краю. Неподалік від нього була знайдена чудотворна ікона, що стала головною святинею Слобожанщини. На місці чудесного явища лику Богородиці з-під землі заструілся чисте джерело. Про явище чудотворного образу існує чимало переказів. Одне з них свідчить: благочестивий чоловік села Озерянської косив траву в заплаві тутешньої річечки. Раптово його гостра коса розсікла навпіл ікону, яка опинилася в густій ​​траві. Це був образ Богородиці, яка тримала немовляти Христа.


Косар, нарікаючи про гріх, який він мимоволі зробив, слізно просив Всевишнього пробачити його. Вранці наступного дня він знову прийшов на місце розсічення святої ікони і «зрощення Цю віднайду, знамення велие в цьому зрозумівши, про нього ж священика Феодору Поведа, людям же села Озерянської про чудеса веліі звести».
Цитований текст почерпнуть з «Акафіста Пресвятої Владичиці нашої Богородиці явища ради чудния Ея ікони Озерянської». Церковнослов'янська мова, що доносив до нас відомості про Озерянскоі іконі, зрозумілий. Куди важче нам, які пережили часи войовничого атеїзму і гонінь на Церкву, зрозуміти і повірити в те, що ніколи не ставили під сумнів наші православні предки. Для них явище ікони Божої Матері було знаменням небесного заступництва, Божої доброти.
І зворушувався, згідно з тим же переказом, ієрей Феодор, бачачи Ліка Пречистого благословення, покрив і благодатне окраса нашої землі. Ієрей роздав бідним своє майно і разом з пустиннолюбцем Севастіаном спорудив в межах Озерянської святу обитель, а «себе ж в жертву живу» приніс - постригся в ченці. Сила особливої ​​благодаті виходила від чудотворної ікони на місці її явища - «кульгавим ходіння, глухим слухання, сліпим прозріння, рясно подавашеся». Збереглося чимало свідчень того, як, завдяки Озерянської ікони, виліковували фізичні недуги і навіть припинялися епідемії інфекційних захворювань.
Широко відомий випадок з біографії родоначальника української літератури Григорія Квітки-Основ'яненка. У дитячому віці він осліп. Лікарі не змогли допомогти хлопчикові. І тоді його мати разом з сином відправилася в Курязький Преображенський монастир, де в той час перебувала Озерянська ікона. Вона пристрасно молилася перед чудотворним образом, а потім омила особа сина святою водою з Онуфріївського джерела. І сталося велике таїнство - Григорій став прозрівати. З очей хлопчика, немов пелена, сповзла сліпота. Спочатку він розрізняв контури предметів, а потім побачив світ Божий у всій його красі. Пам'ятаючи це чудо, Квітка-Основ'яненко в молодості мав намір постригтися в ченці, був послушником Преображенського монастиря. У книзі «Сказання про Святої чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Озерянської», виданої в Харкові в 1892 році, наводиться чимало інших прикладів чудесних зцілень. Зцілився житель Чугуєва, який мав всохлі руку, зцілення хворої ноги отримав селянин села Липці, що під Харковом, а дві сестри єпископа Катеринославського і Таганрозького Серапіона позбулися, як і Григорій Квітка, від сліпоти.

Храм Озерянської ікони Божої Матері в 2011 році

Храм Озерянської ікони Божої Матері в 2011 році

Вид на храм у 2011 році

Вид на храм в листопаді 2014 року


«Озерянська Богородицька пустель. Це була в буквальному сенсі пустель. Храм Різдва Богородиці, перебудований в 1711 році в Озерянах, існував ще раніше 1671 році, називаючись МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ, поблизу до Мерефі. Крім головного, дерев'яного, храму на честь Пресвятої Богородиці, в пустелі був храм на честь Різдва Іоанна Предтечі і дзвіниця з годинником. Особливим предметом благоговіння для всієї околиці була тут Озерянська ікона Божої Матері. За закриття пустелі, що відбувся в 1787 році, головний храм її Різдва Божої Матері перенесено в Мерефу », писав Філарет Гумілевський. Але за відомістю 1832 є запис: «побудована невідомо коли і ким, відновлено в 1830 році».
Д. Багалій писав: «Господу було завгодно прославити ... знаменням особливого Свого благовоління явищем святий чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Озерянської». Саме там в XVII столітті, за розповідями була знайдена святиня і берегиня Слобідської землі чудотворна ікона Озерянської Божої матері. Знайшов її селянин, який косив траву. Коса розрубила ікону на дві частини. Але за ніч ікона відновилася і виявилася на тому ж місці, де її знайшли. І далі продовжувала творити чудеса. Існує версія, що Григорій Квітка прозрів завдяки чудотворній іконі Озерянської Божої Матері. На місці знаходження ікони була зведена церква-каплиця.
Останнє будова було освячено в липні 1995 року. В даний час в Нижньої Озерянці діє храм. У 2004 році 12 листопада святкувалося 250-річчя з дня набуття Озерянської Святині.
Ібрагімова А.Р., Дюкарев В.П. Твій Храм. - X .: Факт, 2005 - 232 с.: Ил. ISВN 966-637-257-6

джерело

Озерянський джерело

Озерянська купіль в 2011 році.

Озерянська купіль в 2011 році

У 2014 році купіль перебудована.

У 2014 році купіль перебудована

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация