Шукач | Храм на честь Боголюбський ікони Божої Матері в м.Києві

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

У м.Києві на території міської дитячої клінічної інфекційної лікарні, розташованої по вулиці Дегтярівській, 23, знаходиться храм на честь Боголюбський ікони Божої Матері.

Оскільки храм закладався в інфекційній лікарні, то було вирішено освятити його в честь Боголюбський ікони Божої Матері, яка прославилася тим, що захищає від епідемій і допомагає зцілитися від хвороб.

Список Боголюбський ікони підніс в дар храму Сергій Дичко - лікар-анестезіолог Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова. На його замовлення копію чудотворного образу написали харківські іконописці. Перше богослужіння (молебень) відбулося в лікарняній церкви 23 лютого 2009 року, а вже 19 квітня того ж року, вперше була звершена Божественна Літургія. В ту Великодню ніч освятили поклінний хрест на місці майбутнього будівництва типового храму.

Через чотири місяці відбулася закладка капсули у фундамент нової церкви. 1 липня 2010 на місці будівництва відслужили першу Літургію. А рівно через два роки 1 липня 2012 року, перша Літургія була здійснена вже в новозбудованому храмі. Богослужіння очолив благочинний - протоієрей Анатолій Затовський. Він також освятив купол з хрестом. За час існування парафії сформувалася церковна громада. Одночасно храм продовжує опікуватися пацієнтів лікарні.

Джерело № 1:

Ікона Боголюбський Богородиці належить до небагатьох збережених домонгольских ікон, написаної по спогаду про чудесне явлення Божої Матері. У 1157 році святий благовірний великий князь Суздальський Андрій Юрійович Долгорукий, наречений за благочестя Боголюбським, покинув Вишгород і попрямував на свою батьківщину, щоб перенести до свого спадку і затвердити великокняжий престол на суздальських землях. 18 червня по ст.ст., приблизно в десяти верстах від Володимира, візок з іконою раптово зупинилася без видимих ​​причин, і коні не могли зрушити її з місця. Під час старанної відокремленої молитви в похідному наметі князю з'явилася Сама Цариця Небесна і повеліла чудотворну ікону поставити у Володимирі, а на цьому місці влаштувати церкву і заснувати монастир в честь Її Різдва.

Під час старанної відокремленої молитви в похідному наметі князю з'явилася Сама Цариця Небесна і повеліла чудотворну ікону поставити у Володимирі, а на цьому місці влаштувати церкву і заснувати монастир в честь Її Різдва

Натхненний явищем Богоматері, святий князь Андрій повелів написати на кипарисовій дошці ікону Пресвятої Богородиці такий, як Вона з'явилася йому - стоящею з піднятими в молитві руками і ликом, зверненим до Господа Ісуса Христа. У правій руці Богородиця тримала сувій з молитвою до Свого Сина. Над образом Пречистої Діви поміщені клейма п'яти ікон, що супроводжували князю Андрію в його подорожі: Спасителя, Володимирської ікони Божої Матері, Іоанна Предтечі, Архангелів Михаїла та Гавриїла. Новонапісанная ікона була урочисто перенесена в споруджений храм Різдва Пресвятої Богородиці і названа боголюбивим, або Боголюбським, за назвою міста, що виник поруч з цим богообраним місцем.

Під час татаро-монгольської навали хана Батия храм на честь Різдва Богородиці був спалений, і тільки один Боголюбський образ Божої Матері залишився неушкодженим. Половці і татари не раз руйнували цю обитель, але Пречиста завжди залишалася вірною захисницею прийнятого Нею під Свій покров монастиря, і слава його, і зовнішнє добробут росли століття від століття. У XV столітті великий князь Василь Темний наказав поставити список з чудотворної ікони в палацову Стрітенську церкву Московського Кремля, а в 1680 році благочестивий цар Федір Олексійович Романов приклав до ікони свій золотий хрест, прикрашений дорогоцінним камінням.

Образ Боголюбський перебуває нині в спеціальному «кліматичному кіоті» в місцевому ряду собору Успенського Княгинина монастиря у Володимирі.

Джерело № 2:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация